13 turas: Vilkų išsigelbėjimas, lietuviškas Lukaku ir plaukiojantys Salininkai Visos

Du trečdaliai sezono VRFS III lygoje jau prabėgo. Lieka labiausiai intriguojantis pirmenybių etapas.

Praėjusį savaitgalį paaiškėjo visi Top-8 grupės, dar vadinamo A divizionu, dalyviai, kurie rugsėjį ir spalį pratęs kovą dėl medalių. Paskutiniame ture iš šios grupės buvo „atkabinta“ FC Vovos komanda, skaudžiai pralaimėjusi Naujosios Vilnios Granitui.

Vaikantis populiarių frazių galima sakyti, kad kiekvienos komandos nuo šiol laukia septyni finalai. Tačiau ne visų aštuntuko dalyvių šansai laimėti titulą ar bent medalius yra vienodi. Kol kas sinchroniškai juda Medžiai ir VGTU-Vilkai, surinkę po 30 taškų. Tritaškiu nuo jų atsilieka Navigatoriai, keturtaškiu – Margiris. O kitoms komandoms jau reikės ne tik savų pergalių, bet ir lyderių klupinėjimų.

Yra nebaigtų reikalų ir B grupėje. Čia užtikrintai gali jaustis tik FC Vova, kuriai teks paieškoti motyvacijos resursų likusioms 5 sezono rungtynėms. Tuo metu apatinio penketo dar laukia įnirtinga kova dėl išlikimo III lygoje.

FK Salininkai – A komanda-Margiris 2:8 (0:4)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovas.
1' Arūnas Klimavičius 0:1
17' Povilas Malinauskas 0:2
27' Tomas Mikuckis (iš 11 m) 0:3
33' Vilmantas Bingelis 0:4
47' Armandas Fedorovičius 0:5
55' Valdas Kijevičius 1:5
65' Arūnas Klimavičius 1:6
79' Pavelas Šarynskis 2:6
87' Povilas Malinauskas 2:7
89' Povilas Malinauskas 2:8

Nuspėti kai kurių paskutinio turų rungtynių baigtį nebuvo sudėtinga. Pavyzdžiui, buvo aišku, kad Dilgynėje Margiris pasiims nesunkią pergalę ir primuš įvarčių, o Salininkams tai – proga pasiruošti išlikimo kovoms.

Salininkų viltys pasipriešinti čempionams ėmė blėsti jau pirmosiomis minutėmis su pirmaisiais praleistais įvarčiais. O galutinai išblėso jau 27 min., kai už paskutinės vilties pražangą raudona kortele buvo nubaustas Salininkų komandos vartininkas Andžejus Jančis.

„Tai buvo žaidybinis epizodas, bet vertas paskutinės vilties pražangos traktavimo. Už tai Andžeika privalės praleisti kitas rungtynes, – sakė Salininkų treneris Pranas Janušauskas. – Iki šio momento mes turėjome 5 ar 6 puikias progas įmušti, nors jau atsilikome 0:2. Tačiau mums tiesiog tragiškai nesisekė.“

Na, o už A. Jančio pražangą skirtą 11 m baudinį realizavo Tomas Mikuckis, taip pelnydamas savo antrą įvartį sezone. Įvertinęs savo indėlį į Margirio žaidimą, gynybą ir kūrybingas atakas, T. Mikuckis savo komandos draugams įtikinėjo, kad yra lietuviškasis Romelu Lukaku atitikmuo. O kad būtų įtikinamiau, tai pakartojo kelis kartus.

Antras kėlinys vyko ramiai. Bet Salininkai, nepaisant žaidimo mažumoje ir keturių įvarčių atsilikimo, buvo aktyvūs, sugebėjo įmušti 2 garbės įvarčius ir sukūrė daug momentų.

„Ir dešimtyje sukūrėme labai gerų progų, o varžovai pradėjo skaičiuoti mūsų žaidėjus aikštėje. Galima sakyti, kad mums tiesiog tragiškai nepasisekė. Neįmušėme daug įvarčių, netekome vartininko ir buvome sutriuškinti“, – skaičiavo P. Janušauskas.

Dabar Salininkų komandos laukia kova dėl išlikimo. Du ankstesni turai jiems turėjo įpūsti optimizmo ir pasigerinti situaciją – dabar nuo saugios 11-osios vietos skiria 4 taškų atsilikimas.

„Šansų pakovoti dėl išlikimo tikrai turime. Bet jei besibaigiant sezonui nebūsime paskutiniame turnyro lentelės trejete, laive gali kilti didelis maištas. Įgula jau ir taip buvo įteikusi ultimatumą kapitonui, kad laivas per toli išplaukė į pavojingus vandenis, kur daug audrų, didelės bangos ir labai pavojingi rifai.

Ilgą kelionės dalį kapitonui teko įtikinėti, kad laivas gali praplaukti visus pavojus, tačiau įgula mano, kad tas laivas šiame maršrute labai talžomas ir dar vienos tokios kelionės nereikia. Įgulai geriau pasiplaukiojimas kruiziniu laivu paprastame prūdelyje, su žvejyba, linksmais vakarėliais ir šašlykais. Todėl kapitonui reikės pagalvoti, ar nori kaboti kilpoje, ar būti prūdelyje plaukiančiame laive“, – į lyrinius nukrypimus „tarp eilučių“ nuirklavo Salininkų treneris.

FK TEC – FK Navigatoriai 1:5 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – P. Malžinskas.
4' Dariuš Jankovskij 0:1
16' Dariuš Jankovskij 0:2
59' Vytautas Žičius 1:2
61' Paulius Sakalis 1:3
69' Dariuš Jankovskij 1:4
90' DariuŠ Jankovskij 1:5

Tarp TEC ir Navigatorių nuo seno nusistovėję draugiški santykiai, bet futbolo aikštėse Navigai yra tarsi vyresni broliai, kurie dažniausiai visa galva pranašesni.

Tiesiai taip, kaip ir prognozavo apžvalgininkas – 5:1 – Navigai pasigerino savo įvarčių skirtumą artėjant rudens lemiamoms kovoms.

Tokiu pačiu rezultatu Navigatoriai nugalėjo TEC'us ir 2018 metais, o kaip ir tada, taip ir dabar nebuvo išvengta raudonos kortelės.

Besibaigiant rungtynėms, antrą įspėjimą gavo ir iš aikštės buvo pašalintas vienas svarbiausių Navigatorių komandos žaidėjų Tomas Dapkus. Jis privalės praleisti kitas rungtynes su AFK.

„Bet kuri raudona kortelė bet kuriam žaidėjui komandai yra nuostolis. Todėl teks galvoti, kaip kompensuoti laikiną Tomo praradimą“, – sakė nugalėtojų kapitonas Kęstutis Maželis.

Užtat geriausias sezono rungtynes sužaidė Dariušas Jankovskis, į TEC vartus įsegęs „pokerį“ ir savo įvarčių sąskaitą padidinęs iki 6. Beje. D. Jankovskis geba retkarčiais blykstelėti pavienėse rungtynėse. Pernai jis mušė net 5 įvarčius į Lentvario vartus, praeityje yra pasižymėjęs „hat-tricku“ atstovaudamas Naujiesiems Verkiams.

FC Vova – FK Granitas 1:5
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.

Kova dėl paskutinės vietos pirmame aštuonete lyg ir žadėjo būti įdomi, bet gavosi Granito užtikrinta pergalė.

O prieš 13 turą Granito atstovo Jevgenijaus Rybakovo postringavimus apie ramų komandos požiūrį į lemiamas rungtynes („Kaip susirinksime – taip ir bus, didelės tragedijos nematysiu bet kokiu atveju“) dabar jau galima vadinti savotišku gudravimu.

Granitas susirinko solidžiai. Su visais savo lyderiais ir turėdamas net 6 keitimus, o toks reiškinys III lygoje šiemet nutinka retokai. Su tokiomis pajėgomis granitiečiai pademonstravo savo meistriškumą ir nepalikdami abejonių dėl savo galimybių tęsti kovą dėl medalių.

FC Vova šiek tiek dažniau kontroliavo kamuolį, bet nusileido varžovams pagal esminius atakos rodiklius: smūgius į vartų plotą (3-13) bei kampinius (2-7).

Šiemet FC Vovai nedaug trūko iki tikslo būti pajėgesnių komandų grupėje. Tačiau po sėkmingos pradžios komanda neatlaikė serijos rungtynių su lygos favoritais pirmo rato pabaigoje. Rugpjūtį per trejų rungtynių atkarpą su dabartiniais trimis lyderiais patirti trys pralaimėjimai. Vėliau situaciją stabilizavo lygiosios Ukmergėje, bet pirmo rato finiše Granitas voviniams vilčių nesuteikė.

VJFK Trakai – FK Tera 4:3 (2:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
19' Mantas Masenzovas 1:0
25' Ernestas Plavskij 2:0
34' Ovidijus Požėla 2:1
56' Deividas Ališauskas 3:1
76' Olgierd Golubovski 3:2
81' Mantas Leonavičius 4:2
86' Ovidijus Požėla 4:3

Kiek daug komandai reiškia sugrįžimas į namų stadioną, sekmadienį pademonstravo Trakų komanda, iškovojusi efektyviausią pergalę sezone.

„Sugrįžimas į įprastą stadioną turėjo įtakos, tačiau labiausiai pradžiugino senai matyti pagrindo žaidėjų veidai“, – akcentavo Trakų treneris Vidmantas Zagurskas.

Puolimas buvo silpnoji trakiškių žaidimo grandis ir dabar jų įvarčių rodiklis lieka žemiausias (0,85), bet sekmadienį buvo sužaistos rezultatyviausios sezono rungtynės. Prie to prisidėjo ir Teros žaidėjo Igno Preikštenio pašalinimas iš aikštės antrame kėlinyje, nors rezultatas tuo metu buvo jau 3:1.

„Varžovai žaidė neblogą futbolą, o mes jautėmės gana užtikrintai, nes svarbiausiose pozicijose aikštėje turėjome mūsų komandai svarbius žaidėjus, kurie ir prisidėjo prie rezultatyvios pergalės“, – teigė V. Zagurskas.

FK Terai tai buvo 11-asis pralaimėjimas iš eilės. Komandos atstovų teigimu, šios rungtynės geriausiai atspindėjo visą varžybų pirmąjį ratą. Į išvyką jie nuvyko turėdami lygiai 11 žaidėjų, be kelių lyderių. Nepaisant to, kovėsi, priešinosi, bet pritrūko atsarginių indėlio.

Rudens rate Teros laukia sunki kova dėl išlikimo.. Laukia penkerios rungtynės, o nuo saugios 11 pozicijos juos jau dabar skiria 6 taškai ir pergalių reikės nuo pirmųjų B grupės rungtynių.

„Sezono pradžia nuteikė pozityviai, bet vėliau kažkas atsitiko. Sėkmės, pajėgių žaidėjų, susirinkimo trūkumas, viskas susidėjo į vieną ir turime tai, ką turime. Kai kas prieš sezoną mus laikė vienais iš favoritų, nes atėjome iš aukštesnės lygos. Galime drąsiai teigti, jog ta aukštesnė lyga yra tik „ant popieriaus“. Žinojome, kad III lyga yra lygiai tokia pat stipri ir konkurencinga. Deja, žinia apie pasitraukimą iš II lygos paskatino nemažą žaidėjų dalį rinktis kitas komandas. Kai kas pasuko į pirmąją šalies lygą, kai kas liko antrojoje. Į III lygą atėjome stipriai nukraujavę. Bet manome, kad kiekviena komanda, kuri su mumis žaidė, pasakys, kad lengva nebuvo. Na, išskyrus tragediją Elektrėnuose“, – pasirodymą apibendrino Teros paskyra.

FK Ozas – FK Medžiai 0:1 (0:1)
Panerio stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
29' Giedrius Lekandra 0:1

Panerio stadionas sekmadienį nebuvo pačios geriausios kokybės – dėl didelio jo apkrovimo veja buvo stipriai pavargusi ir tai trukdė demonstruoti žaidimo kokybę abiem komandoms.

Medžiai išsivežė dar vieną pergalę po vienintelio Giedriaus Lekandros įvarčio pirmame kėlinyje. Bet nugalėtojų teigimu, įvarčių galėjo būti daugiau, tik pasižymėti trukdė ne tik prasta veja, o ir varžovų vartų konstrukcijos.

„Tikrai galėjome daugiau prasileisti. Medžiai berods 2-3 kartus į virpstą pataikė, – sakė Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas. – Kur nors Senvagėje rungtynės būtų rezultatyvesnės iš abiejų pusių. Beje, apie 80 min. teisėjas neskyrė 11 m baudinio į varžovų vartus, nors pražanga ten turėjo būti fiksuojama“.

Ozas susirinko klasiškai – su 11 aikštės žaidėjų ir 1 keitimu. Todėl nereikėtų stebėtis, kad ketvirtą kartą šiemet aikštę jie paliko su 0 įmuštų įvarčių grafoje.

„Kaip visad su vienu keitimu. Bet ir taip neblogai, kai puolime ne puolėjai žaidžia. Per visą sezoną turėjome marias progų, o išnaudojome gal 10 proc. Nepaisant to, žaidimas puolime neblogas, bet bėdos prasideda gynyboje ir vartuose, – dėstė G. Skrockas. – Kalbant apie šias rungtynes, Medžiai, aišku, buvo stipresni. Ir keitimų turėjo, ir progas kūrė. Mes gal kelis kartus pykštelėjome, bet realiai daugiau gynėmės.“

FK Medžiai paskutines trejas rungtynes žaidė be atostogavusio savo trenerio Pauliaus Gloso. Komandos vairalazdę buvo perėmęs Dmitrijus Raksa. Laikinajam strategui sekėsi neblogai – 3:0 įveikta Tera, 7:0 Medžiai ir 1:0 Ozas.

„Trys pergalės ir sausi vartai, įvarčiai – 11:0. Aš savo darbą atlikau, manau jį galima vertinti patenkinamai. Dabar grįžta pagrindinis treneris, pažiūrėsime į jo rezultatus“, – nekantravo D. Raksa.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FKS Ukmergė 2:1 (0:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
29' Giedrius Širvinskas 0:1
54' Kiril Levšin 1:1
88' Arnold Baulin 2:1

Šį sezoną buvo du atvejai, kai Širvintų Vilkai praleidę įvartį vėliau persvėrė rezultatą ir išplėšė pergalę 2:1. Pirmos tokios rungtynės buvo vasarą su AFK, antros – praėjusiame ture su Ukmerge. Abu mačai klostėsi beveik identišku scenarijumi – širvintiškiai prasileido sužaidus pusę valandos, konkrečiai 54 min. išlygino ir paskutinėmis susitikimo akimirkomis išplėšė pergalę.

„Lygiosios nebūtų blogiausias scenarijus – jau buvome susitaikę su tokia baigtimi. Tačiau graži ataka paskutinėmis minutėmis leido džiaugtis pergale ir pratęsti sėkmingą seriją“, – sakė VGTU-Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas.

FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas teigė, kad dar vykstant į rungtynes visa komanda žinojo ir buvo nusiteikusi, kad teks daug gintis, bėgioti be kamuolio, o tai pareikalaus daug jėgų.

Taip ir buvo. Nuo susitikimo pradžios šeimininkai turėjo iniciatyvą, kontroliavo kamuolį aikštės viduryje, bet svečiai patikimai gynėsi. Ir toks Ukmergės planas veikė efektyviau, o kai įmušė Giedrius Šablinskas, viskas apskritai atrodė idealiai.

Tokia pirmo kėlinio eiga Širvintų komandos, žinoma, netenkino.

„0:1 iš mūsų perspektyvos atrodė kaip neteisingas rezultatas, nes turėjome keletą aktyvių atakų, kai du kartus pataikėme į virpstą. Bet dėl to nepanikavome, toliau žaidėme savo žaidimą ir išlaukėme savo įvarčio“, – pasakojo H. Kerušauskas.

Nors pavyko varžovus nustelbti, Haroldas sakė, kad ir VGTU-Vilkai po pertraukos atrodė blankiai – žaidime trūko energijos.

Po 54 min. kritusio išlyginamojo įvarčio FKS Ukmergė liko prie pirminio plano nerizikuoti ir žaisti atsargiai.

Iki lygiųjų jiems pritrūko poros minučių, bet širvintiškio Arnoldo Baulino įvartį 88 min. Ukmergė praleido labai apmaudžiai.

„Teisėjas užfiksavo abejotiną pražangą mūsų aikštės pusėje. Mūsiškiai bandė aiškintis, kas per velniava, o tuo metu šeimininkai greitai įžaidė kamuolį ir pelnė antrą įvartį. Labai apmaudu, kai 88 min. prarandi koncentraciją ir pralaimi daug jėgų pareikalavusias rungtynes, – teigė I. Krasinas. – Kaip ten bebūtų, man labai patiko VGTU-Vilkų komanda. Visos rungtynės vienodu tempu, daug kokybiškų perdavimų, kietas vyriškas žaidimas. Mums tai buvo sunkiausios sezono rungtynės.“

AFK – Elektrėnų Versmė 0:2 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
59' Simas Rimša 0:1
85' Nikita Juščenko 0:2

Kaip ir prieš metus, taip ir šiemet AFK komanda Senvagės aikštėje varžovams iš Elektrėnų prapylė tuo pačiu rezultatu 0:2.

Įvarčiai krito tik du, bet rungtynės buvo gražios, kovingos ir atviros. Pirmame kėlinyje komandos keitėsi pavojingais išpuoliais ir progomis, tačiau stadiono švieslentėje po 45 minučių kovos degė du nuliai.

Rungtynių eigai daug įtakos turėjo Elektrėnų komandos jaunuolio Simo Rimšos įvartis sužaidus valandą. Dideliu kovingumu ir užsivedimu pasižymėjusiai Versmei tai leido kontroliuoti situaciją, o rungtynių pabaigoje po AFK klaidos svečių persvarą įtvirtino Nikita Juščenko – 0:2.

AFK kūrėjus neutralizavusios Versmės komandos treneris Romas Ščiuka savo gynybos darbą pavadino fantastišku. Ir taip pat akcentavo kitų indėlį: „Visa komanda sužaidė puikiai, į kolektyvą gerai įsiliejo naujokai – jaunuoliai, kurie įnešė energijos.

AFK komanda smagiai juda, du jų žaidėjai išsiskiria meistriškumu. Per juos ir bandė žaisti, bet mūsų komanda sudirbo nepriekaištingai, todėl ir rezultatas mūsų naudai.“

Reikia pasakyti, kad AFK kūrybos netrūksta, bet su įvarčių mušimu ši ekipa stipriai stringa. 5 pastarieji turai ir mačai prieš Margirį, Navigatorius, Ukmergę, Granitą ir AFK kartu sugeneravo vos 3 įvarčius. Gynyba AFK'ų tarp geriausių lygoje, bet su tokiu rezultatyvumu kalnų nenuversi?

„Stringame su įvarčiais. Progų susikuriame, bet realizacija vėl sušlubavo. Būtume įmušę pirmame kėlinyje, kurį kontroliavome, manome, rungtynės galėjo pakrypti visai kita linkme, – svarstė AFK treneris Darius Navikas. – Nenuleidžiame galvų, bandysime ieškoti sprendimų puolime ir tikimės, kad įvarčiai ateis.“

XIV turas (Rugsėjo 12 d.)

Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Granitas. Sekmadienis, 14:00, Širvintų stadionas. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Žygimantas Kirsis pelnė pirmą III lygos sezono įvartį, o Granitas patiesė širvintiškius 2:0. Tada VGTU-Vilkai epizodiškai sužaisdavo geras atkarpas ir paspausdavo varžovus, bet visumoje Granito pergalė buvo pelnyta. Situacija pasikeitė. Dabar jau Širvintos yra mačo favoritų rolėje. Puiki 10 pergalių serija, geras susižaidimas, aukštas žaidimo tempas ir presingas – Granito komandos laukia varginanti išvyka. Prognozė: 3:1.

FK Medžiai – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 15:00, Senvagės stadionas. Skaičiai 1:1 yra šių komandų tarpusavio kovų sinonimas. Tokiu rezultatu baigėsi trejos paskutinės jų rungtynės. Pastarojoje, vykusioje Ukmergėje, Medžiai išsigelbėjo tik priešpaskutinę minutę, bet abiejų komandų vadovai pripažino, kad rezultatas logiškas. Sekmadienį Senvagėje – proga pratęsti šią tendenciją. Prognozė: 1:1.

AFK – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 16:45, Senvagės stadionas. Ne per seniausiai vykusiame vėlyvojo vakaro mače abi komandos pasidalino po tašką – 1:1. Tąkart Navigatoriai žaidybine prasme lyg ir atrodė pranašesni, bet AFK'ai pasinaudojo viena iš retesnių progų ir rezultatą išlygino. Navigatoriai gynyboje klysta retai ir efektyvaus progų išnaudojimo AFK labai reikia. Jų realizacija stipriai suprastėjo, o galimybės ir progos pelnyti įvartį mače su tokio kalibro oponentu iš dangaus nekris. Prognozė: 0:2.

A komanda-Margiris – Elektrėnų Versmė: nukelta vėlesniam laikui. Po lengvų pasivaikščiojimų su TEC ir Salininkais, Margirio meistrai grįžta į rimtą veiksmą. Grįžta prieš komandą, nuo kurios Elektrėnuose gavo skambų antausį 1:3. Dabar taškų barstyti jau negalima, lyderiai nutolę 5 taškais. Kad ir kada įvyks šios rungtynėms, visiems margiriečiams prireiks parodyti visus geriausius savo įgūdžius, o Tomui Mikuckiui – solidžiai atidirbti gynyboje ir puolime pademonstruoti Romelu Lukaku vardo vertą potencialą. Prognozė: 3:1.

VJFK Trakai – FK Salininkai: nukelta vėlesniam laikui. Ant emocinės pergalės prieš Terą bangos pakilę Trakai namų stadione sieks antrą kartą nugalėti Salininkus, taip priartindami save prie išlikimo lygoje. O varžovus – pastūmėti link iškritimo. Skaitant Salininkų trenerio Prano Janušausko įžvalgas dar kyla klausimas, kas šiai komandai yra geriau... Prognozė: 3:2.

FK Ozas – FK TEC. Sekmadienis, 18:00, Panerio stadionas. Pirmoji komandų dvikova Paneryje įsipaišo į gražiausių sezono rungtynių trejetuką, arba bent jau penketuką. Vien ko vertas Ozo sugrįžimas iš 1:4 į 4:4. Sekmadienis parodys, ar TEC tas pamokas išmoko. Tiek įvarčių jie gal neprimuš, kad galimybių įveikiant kiauroką oponentų gynybą neabejotinai turės. Ozo sėkmė priklausys nuo iki skausmo žinomo faktoriaus – progų realizacijos. Prognozė 3:2.

FK Tera – FC Vova. Širvintos fiksuoja svaiginamą pergalių seriją, o Tera turi savąją seriją – 11 pralaimėjimų. Tikėtina, kad kovojant dėl 9-14 vietų FC Vovos ambicijos ir motyvacija nebus aukščiausio lygio, todėl Tera privalo padaryti galą nesibaigiantiems pralaimėjimams. Ir tuo pačiu įrodyti, kad pralaimėjimas 0:4 liepos mėnesį Senvagėje tebuvo nemalonus atsitiktinumas.