13 turas: Paskui Ozą pasileido dar trys pretendentai Visos

VRFS III lygos 13 ture komandos jau rimčiau pasižiūrėjo į esamus reikalus ir rinkosi gausesnėmis pajėgomis. Triuškinamų rezultatų visgi pasitaikė, bet juos lėmė tam tikros detalės.

Lygoje po truputį jau galima įžvelgti tam tikras tendencijas - panašu kad dabartinis ketvertas (Ozas, Navigatoriai, FKK Spartakas, Granitas) tarpusavyje ir aiškinsis medalių klausimą. Nebent stebuklingai pasirodys Aktas. Arba Pabradė. Arba dar atgims Nerealas?

13 ture buvo sužaistos 6 rungtynės, per jas įmušti 22 įvarčiai. Vidurkis - 3,66.

Granitas - Rotalis 1:1 (0:1)
Naujoji Vilnia. Teisėjas - Z.Markovskis.
30' Artūras Mockus 0:1
52' Erik Sinkevič (iš 11 m) 1:1

Neeiliniam "comebackui" pasiryžęs Rotalis žengė pirmą nedidelį žingsnį link savo užmačių įgyvendinimo. Juk taško varžovų teritorijoje su praėjusio sezono čempionais prastu rezultatu pavadinti negalima.

"Na, lygiosios žaidžiant su Rotaliu mums taip pat yra neblogas rezultatas. Visgi šį kartą apmaudu, kad nepaėmėme pergalės. Antra vertus, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms apskritai galėjome likti su nuliu", - apibendrino Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas.

Ilgesniu atsarginiu suolu žaidęs ir daugiau keitimų turėjęs Granitas aktyviau pradėjo rungtynes. Šeimininkai turėjo neblogų šansų įmušti įvartį, tačiau patys praleido situacijoje, kuri nebuvo grėsminga (Artūras Mockus).

Vos prasidėjus antram kėliniui, šeimininkai išlygino rezultatą. Tą smūgiu nuo 11 m žymos padarė Erikas Sinkevičius. Ir nors Granitas vėliau atakavo daugiau bei aštriau, rezultatas tą dieną išliko nepakitęs - 1:1.

"Kažko vis pritrūkdavo. Tai akcentuoto smūgio į vartus, tai paskutinio perdavimo", - svarstė J.Rybakovas.

Ozas - Naujieji Verkiai 5:1 (1:0)
Panerio stadionas. Teisėjas - D.Šimėnas.
45' Anton Zuj 1:0
57' Evaldas Lukaševičius 2:0
66' Giedrius Šablinskas 3:0
76' Vytas Galeckas 4:0
78' Evaldas Lukaševičius 5:0
84' Tomas Strimaitis 5:1

Prieš savaitę Naujieji Verkiai Ukmergėje krito 2:8, dabar Panerio stadione lyderiui pralaimėjo 1:5.

Nors progreso ženklus įžvelgti sunku, tačiau Naujųjų Verkių vadovas Ruslanas Sidorovičius šį kartą buvo geresnės nuotaikos: "Visai kitas vaizdas, nei praėjusiame ture. Turėjome planą, jo laikėmęs, jei turėtume daugiau atsarginių, manau, nebūtume subyrėję. Mes turėjome 1 keitimą, o Ozas 6 ar 7."

"Varžovai niekuo nenustebino. Turi keletą įdomių žaidėjų, bet kažkokio bendro vaizdo nematyti, - savo įspūdžiais dalinosi Ozo vadovas Domantas Savičius. - Vis tik lengva nebuvo, nes po liūčių ir intensyvaus naudojimo Vasaros lygai Panerio aikštės kokybė ženkliai suprastėjo. Netgi Nemenčinėje daug lygiau ir tvarkingiau bei patogiau žaisti techniškoms komandoms."

Rungtynės prasidėjo baudiniu į Naujųjų Verkių vartus. Tačiau prie 11 m žymos stojęs Gediminas Skrockas šį kartą idealia proga pasižymėti nepasinaudojo.

Tokiu būdu oranžiniai ilgokai bandė pramušti varžovų gynybos sieną, o pavyko tik paskutinėmis kėlinio sekundėmis, kai po kampinio įmušė Antonas Zujus.

"Įvartis į rūbinę" tapo nemenku psichologiniu smūgiu Naujiesiems Verkiams. Antrą mačo dalį svečiai pradėjo sutrikę ir pasimetę, gena greitai praleido dar du įvarčius (3:0) ir viskas tapo aišku.

Solidžią pergalę iškovojęs Ozas išlaikė pirmąją poziciją ir 4 taškų pranašumą prieš konkurentus.

Tuo tarpu Naujieji Verkiai išlaikė paskutinę, 12 poziciją.

"Ozas įrodė, kad pelnytai lyderiauja lygoje. Suprantama, rezultatai negali tenkinti. Tačiau lieka dar 10 turų ir mes kovosime", - žadėjo Ruslanas.

SŽK Pabradė - FKK Spartakas 1:1 (0:0)
Pabradės stadionas. Teisėjas - A.Pipiras.
58' Saulius Kaušinis 1:0
68' Faustas Žemaitis 1:1

Ozo pranašumas prieš persekiotojus galėjo būti kuklesnis, jei FKK Spartakas nebūtų "merkęs" taškų Pabradėje. Ne veltui šios komandos kapitonas Igoris Krasinas kalbėjo, kad šis mačas realiai parodys, kaip jo ekipa pasirengusi rudens ratui.

"Tiesiai šviesiai kalbant - taškas mūsų visai netenkino, bet nuotaiką kėlė tai, kad vyrai tikrai labai stengėsi ir kovojo", - pasakojo I.Krasinas.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad gausus lietus tą dieną subjaurojo Pabradės stadiono veją. Komandoms tapo sunku žaisti žemais perdavimais ir futbolas nebuvo nei gražus, nei kokybiškas.

"Progų mes turėjome nemažai, teisingų sprendimų irgi, tačiau Pabradė tikrai šauni komanda ir nebuvo nusiteikę namuose dalinti dovanų", - sakė svečių kapitonas.

Kad ukmergiškiai turėjo daug progų, pripažino ir šeimininkų komandos nariai. Vis tik jie išsiveržė į priekį po legendinio SFL puolėjo Sauliaus Kaušinio įvarčio antro kėlinio pradžioje. Bet po 10 minučių rezultatą lygino antrame ture iš eilės pasižymintis Faustas Žemaitis.

Po rungtynių vietiniai futbolo specialistai kalbėjo, kad vaizdas labai priminė ankstesnes SŽK rungtynes su Navigatoriais (1:4). Tik tąsyk Navigai kur kas sėkmingiau išnaudojo progas nei Spartakas.

Kita vertus, Pabradės žaidžiantysis treneris Grigorijus Kisel turėjo savo nuomonę šiuo klausimu: "Rungtynėse su Navigatoriais mus palaidojo teisėjas. Su Spartaku buvo viskas gerai. Kad ir žaidėme beveik be keitimų. Spartakas turėjo daug progų, bet oras ir sėkmė šį kartą buvo mūsų pusėje."

Aktas - Ave.Ko. 4:0 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
13' Marius Linkevičius 1:0
26' Donatas Zykus 2:0
67' Mantas Jarmalavičius 3:0
85' Deivydas Sabaitis 4:0

Jau senokai Aktas nebuvo sužaidęs tokių solidžių rungtynių VRFS III lygos varžybose. Iniciatyva, kontrolė, įvarčiai kas kelioliką minučių ir galutinė pergalė 4:0.

Netgi dažnai reiklus ir priekabus Akto apžvalgininkas šią saviškių pergalę pavadino "gražia bei užtikrinta".

Galingai pradėję dvikovą, Geniai jau po pusvalandžio mėgavosi pranašumu 2:0. Netrukus jis galėjo būti dar didesnis, bet Ave.Ko atsilaikė. Vėliau Kalvelių komanda išlygino žaidimą, tačiau pirmame kėlinyje nieko įsimintino nenuveikė.

Po pertraukos Ave.Ko. suaktyvino savo puolamuosius veiksmus. Svečiai turėjo vieną gerą galimybę, bet Aktą patraukė jaunosios kartos šios komandos vartininkas.

O toliau - viskas pagal klasikinį scenarijų, kai vieni spaudžia, o kiti kontratakuoja. Kėlinio viduryje vieno staigaus Akto išpuolio metu po perdavimo iš krašto trečią komandos įvartį pelnė Mantas Jarmalavičius. Besibaigiant mačui, krito ir ketvirtasis įvartis - 4:0.

Paklaustas, kodėl sužaidė taip silpnai, Ave.Ko. komandos atstovas Viliamas Novickis pasiteisinimų neieškojo: "Net labai silpnai sakyčiau. Nėra ką daugiau pasakyti. Aktas tą vakarą žaidė geriau, jų komanda paliko tikrai gerą įspūdį. Tokį rezultatą lėmė tai, kad nesurinkome pajėgiausios sudėties, darėme daug klaidų. Nors šansų turėjome neblogų, bet jų neišnaudojome. Šiose rungtynėse buvome silpnesni."

TEC - FK Medžiai 1:2 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
15' Dmitrijus Raksa (iš 11 m) 0:1
58' Egidijus Taroza 0:2
80' Vytautas Žičius 1:2

Sunkiai ir girgždėdami "per visus galus" pradėję antrą ratą, TEC'ai vis dar neįvažiuoja į ritmą. 13 ture pralaimėta Medžiams, kurie po vasaros pertraukos lygoje žaidė pirmas rungtynes.

Kokia įspūdinga ši Medžių pergalė, galima spręsti iš komandos vadovo Pauliaus Gloso pasakojimo.

"Turėjome vos vieną keitimą ir taip buvo pirmą kartą per porą sezonų. Vidurio gynyboje žaidė mūsų puolėjas D.Raksa. Su užduotimis susitvarkė puikiai, plius įmušė baudinį. Gynybos krašte teko žaisti kitam atakuojančiam žaidėjui. Sudėtis buvo daugiau nei eksperimentinė, todėl labai džiaugiamės šia pergale", - teigė Paulius.

Po vasaros pertraukos TEC niekaip neįeina į sau įprastą žaidimo ritmą. Jau 15 min. jie praleido įvartį, kai 11 m baudinį realizavo legendiniu tituluojamas D.Raksa.

Būnant atsiliekančiųjų vaidmenyje būtinybė perimti iniciatyvą ir žaisti "pirmu numeriu" TEC'ams pasirodė sunkiai įveikiama užduotis. Atakose akivaizdžiai trūko aštrumo ir minties. Maža to, dažni nesusikalbėjimai gynyboje nulėmė ir antrą praleistą įvartį.

Likus žaisti 10 minučių Vytautas Žičius sušvelnino skirtumą, bet didesniems žygdarbiams jo komanda tą vakarą nebuvo pasirengusi, mat netrukus antrą geltoną kortelę prieš save išvydo Domantas Gegevičius - 1:2.

"Atakavome iš tiesų daug, bet Medžiai gerai gynėsi, o jų vartininkas Aurimas Dambrauskas buvo geriausias komandos žaidėjas, 3-4 kartus gelbėjęs saviškius nuo įvarčio, - teigė TEC atstovas Donatas Stakauskas. - Jie turėjo vieną keitimą, mes tris.. Taip pat buvo žiaurus lietus. Tačiau sąlygos vienodos abiem komandoms, o mums nepavyko laimėti dėl savo pačių darytų klaidų."

Čia galima atrasti šių rungtynių fotoakimirkas:

Nerealas - Navigatoriai 1:4 (0:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
18' Karolis Strolys 0:1
40' Marius Kazlauskas 0:2
61' Gediminas Paberžis 0:3
75' Modestas Bajoriūnas 0:4
81' Tadas Šilkauskas 1:4

TEC sunkiai pradėjo rudens ratą, dar sunkiau tą daro ambicinga ir jauna Nerealo komanda. Po fiasko Naujojoje Vilnioje (1:5) dabar tek Navigatorių pamoka.

Pranašumą turėję Navigai palengva dusino, dusino varžovus, kol rezultatas tapo nepadoriu.

"Dar vienos sunkios rungtynės. Po vasaros pertraukos nerandame savo žaidimo. Šį kartą jau buvo keitimų, bet problemos slypi kitur. Jei pirmame rate kovojome dėl prizinių vietų, tai dabar leidžiamės į lentelės vidurį. Ieškosime to priežasčių", - apgailestavo Nerealo vadovas Vilius Paulauskas.

Tuo metu Navigatoriai šypsosi. Rezultatai gerėja, intriga dėl titulo aštrėja.

"Drausmė, kovingumas, pastiprinimas ir didelis noras laimėti, - paklaustas apie pergalės priežastis, išbėrė Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. - Nerealas tą vakarą neturėjo optimalios sudėties, bet manau sutiks, kad mes buvome stipresni ir labiau verti pergalės. Mes ilgai ėjome tokių pergalių link ir tikimės, jog jos nesibaigs. O Nerealui linkime sėkmės."

Be to, po ilgos pertraukos į Navigatorius sugrįžęs vartininkas Igoris Jakovlevas atrėmė 11 m baudinį.

14 turo anonsas

Pirmasis kalendorinio rudens savaitgalis prasideda nacionalinės rinktinės rungtynėmis, o po to kovos ir III lygos komandos. Lyderių ketverto atstovams tarpusavyje susitikti šį sykį neteks.

Naujieji Verkiai - Aktas

???

Rungtynės, kurių laikas ir vieta kabojo po klaustuku iki pat ketvirtadienio vakaro. Esmė ta, kad verkiečiai buvo nusprendę žaisti penktadienio vakarą. Tačiau tikriausiai pamiršo, kad tokiu metu LFF nacionaliniame galynėsis Edgaro Jankausko ir Gordono Strachano vyrai. Tad ties rungtynių data išlieka nemažai klausimų.

Prognozė. Kada beįvyktų šis mačas, solidžiau ir geriau šiuo metu atrodo Aktas. 1:3.

Ave.Ko. - TEC

Sekmadienis, 15.00. Nemenčinė.

Be diskvalifikuoto Domanto Gegevičiaus, bet su dideliu pasiryžimu nutraukti nesėkmių seriją TEC'ai bildės į Nemenčinę. Dar viena (penkta iš eilės) nesėkmė - ir vietoje kovos dėl Top5 gali tekti galvoti apie išlikimą. Trys pralaimėjimai dabar kautis dėl išlikimo verčia Ave.Ko. komandą.

Prognozė. Abi nesėkmių serijos nutrūks. Bet laimėtojo nebus - 2:2.

FK Medžiai - Granitas

Sekmadienis, 16.45. Senvagės stadionas.

Pirmame pirmenybių rate Medžiai pateikė nemenką staigmeną, kai Fabijoniškėse palaužė Medžius 2:1. Vis tik pakartoti tą bus neįtikėtinai sunku, net jei Medžiai susirinks tradiciškai gausiai. Įsibėgėję čempionai III lygoje per paskutinius 5 turus surinko 13 taškų.

Prognozė. Pamėgtoje Senvagėje Medžiai priešinsis, bet liks be taškų. 1:2.

FKK Spartakas - Nerealas

Sekmadienis, 17.00. Ukmergės stadionas.

Nutraukti nesėkmių seriją kuo greičiau siekiantis Nerealas vyksta į Ukmergę gana parankiu metu, mat šias rungtynes priverstas praleisti Spartako rezultatyviausias žaidėjas Tomas Bielickas. Net ir su juo spartakiečiai pirmąją dvikovą pralaimėjo 0:2, tad sekmadienį šeimininkams teks dairytis naujų kozirių. Nerealo gretose diskvalifikuotas Giedrius Viktoravičius, bet jų varžovų netektis rimtesnė.

Prognozė. Ukmergės komanda aiškiai stokos pavojingų atakų. 1:1.

SŽK Pabradė - Ozas

Sekmadienis, 18.00. Pabradės stadionas.

Ir vėl namie žaisianti Pabradė gali pareguliuoti šio sezono intrigą ir suteikti dovanų Ozo persekiotojams. Oranžiniai pirmame rate laimėjo 4:1, bet dabar sutiktų su bet kokiu rezultatu, kuris duotų tris taškus. Taip pat Ozui reikia tikėtis, kad nebus stiprių liūčių, kurios jautrioje tokiems dalykams aikštėje gali sutrukdyti žaisti "normalų" futbolą.

Prognozė. Motyvacija ir tikslo siekimas taps Ozo varikliu. 0:2.

Navigatoriai - Rotalis

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Centrinis 14 turo mačas numatytas pirmadienį. Ir vėl gi - nacionalinės rinktinės rungtynių metu! Tad ar jis įvyks, klausimas, tikriausiai, irgi atviras. Kaip ten bebūtų, Navigatoriai spirga noru revanšuotis už pralaimėjimą SFL taurėje (2:4). Nepradžiugino jų ir lygiosios pirmo rato tarpusavio dvikovoje (1:1).

Prognozė. Pagreitį pagavę Navigatoriai skins pergalę - 2:1.