12 turas: VGTU-Vilkai – dar vienas lošėjas dėl titulo; Vovos ir Granito laukia išgyvenimo dvikova Visos

Artėjant paskutiniam pirmo VRFS III pirmenybių rato turui pretendentų į titulą ratas nemažėja, o plečiasi. FK Medžiai ir FK Navigatoriai ilgai diktavo tempą kitoms komandoms, o nuo šiol svarbus vaidmuo kovoje dėl nugalėtojų vardo teks ir Širvintų VGTU-Vilkams.

Giedriaus Barevičiaus treniruojami širvintiškiai per porą mėnesių pakilo iš lentelės dugno ir pavijo Medžius.

Vienos 12 turo rungtynės buvo sužaistos anksčiau. Praėjusį trečiadienį Senvagėje susitiko Granitas ir AFK, Naujosios Vilnios komanda pirmavo po Andriaus Kondratovičiaus įvarčio, o antrame kėlinyje rezultatą išlygino Osvaldas Čipkus – 1:1. Granitiečiai buvo aktyvesni pirmoje susitikimo pradžioje, bet jų planus ir taktiką privertė keisti Dariaus Kazubovičiaus trauma. Nuo to momento iniciatyva jau priklausė AFK komandai. Ir vis dėlto abiejų komandų atstovai po mačo pripažino, kad lygiosios yra dėsningas rezultatas.

Ateinantį savaitgalį baigsis pirmasis III lygos pirmenybių ratas, o būsimoje Top-8 grupėje kol kas laisva tik viena vieta. Paskutinis aštuoneto dalyvis paaiškės kitą savaitgalį po tiesioginės FC Vovos ir Granito akistatos.

Elektrėnų Versmė – FK Ozas 4:2 (2:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
2' Nikita Juščenko 1:0
6' Marius Stankevičius 1:1
39' Arnoldas Stakionis 2:1
46' Aringas Streckis 3:1
55' Gediminas Skrockas 3:2
81' Vytautas Giedra 4:2

Marius Stankevičius Ozo marškinėlius apsivilko ne tam, kad „pliusiuką“ užsidėtų ir ne tam, kad vienas rungtynes sužaistų. Sekmadienį jis vyko į Širvintas ir vėl žaidė Ozo gretose, tuo pačiu atsidarė savo įvarčių sąskaitą.

Prieš savaitę Ozas su Mariumi atsilikdamas 1:3 ištraukė pergalę prieš Granitą, bet šį kartą toks manevras nepavyko.

„Patys esame kalti. Eilinį sykį „durnų“ įvarčių atsivežėme, – atviravo Ozo žaidėjas Gediminas Skrockas. – Varžovai tik vieną gerą dėjo tolimu smūgiu į „devynkę“, kiti įvarčiai – mūsų kaltė.“

O gal dėl to „kaltas“ komandos naujokas ir prie jo statuso kitiems žaidėjams sunku pritapti?

„Ne, jokio jaudulio nėra. Žaidėme gerai, bet iš kokių 6 realių progų išnaudojome 2. O kai praleidi po 3-4 įvarčius, įmušti 2 neužtenka. Tiesiog reikia atnaujinti gynybos liniją ir vartininko poziciją, bet nelabai turime, kuo. Nors ne ant vartininko dabar trupinti reikia, o padėkoti, kad ateina į kiekvienas rungtynes“, – komentavo G. Skrockas.

Versmės komandos treneris Romas Ščiuka pažymėjo, kad vienu esminiu pergalės faktoriumi tapo ilgas atsarginių suolelis. Sekmadienį Elektrėnų komandos paraiškoje švietė net 19 pavardžių.

„Kai turime tiek žmonių, galime palaikyti žaidimo tempą ir manau, kad po šių rungtynių tiek žmonių mačo dieną turėsime dažniau“, – spėjo jis.

Kalbėdamas apie M. Stankevičiaus įtaką Ozo žaidimui, R. Ščiuka sakė: „Klasė jaučiasi, bet fizinė jo kondicija nėra labai jau gera. Ozas tikrai gerai kovojo, mums žaidimas nesiklijavo, o toks padrikas vaizdas aikštėje į naudą buvo varžovams. Bet mes buvome optimaliai susikaupę ir pasiekėme tai, ko mums reikėjo – 3 taškus.“

FKS Ukmergė – FC Vova 1:1 (0:0)
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
80' Stanley Chinonso Uzoigwe 0:1
87' Ugnius Kančelskis 1:1

Nepaisant dviejų triuškinamų FC Vovos pralaimėjimų iš eilės, FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas neabejojo, kad kova su varžovais bus sunki ir įtempta.

Būtent taip ir nutiko. Ukmergėje žiūrovai pamatė lygių varžovų dvikovą. Pirmame kėlinyje abi komandos šiek tiek privengė atakuoti, vyravo atsargesnis žaidimas tarsi laukiant, kurie pirmieji pamėgins rizikuoti. Visgi šeimininkų išpuoliai buvo aštresni ir kuriamos progos – pavojingesnės.

Visi pagrindiniai įvykiai laukė po pertraukos, o tiksliau – paskutinėmis mačo minutėmis. 80 min. Vovos žaidėjas Stanley Uzoigwe puikiu tolimu smūgiu pasodino kamuolį į tolimą vartų kampą. Bet 87 min. ne prastesniu smūgiu iš dar didesnio nuotolio atsakė Ugnius Kančelskis – 1:1. Paskutinėmis minutėmis Vova dar patikrino FKS vartininką Nerijų Kačinską, bet rezultatas liko nepakitęs.

„Niekada nesitikiu lengvų rungtynių, nesitikėjau ir šį kartą. Jei išnaudotume savo gerus momentus iki praleisto įvarčio, esu tikras, jog viskas butų buvę kitaip, – rungtynes vertino I. Krasinas. – Ar rezultatas dėsningas? Žinoma. Jei neįmuši daugiau nei varžovai, negali tikėtis daugiau.“

FC Vovos treneris Ignas Rudzevičius nesidžiaugė rezultatu, bet rungtynės jam patiko: „Pirmą kėlinį sužaidėme prastokai, o antrame, manau, kova buvo lygi, kas ir atspindi rezultatą. Du gražūs įvarčiai, kieta kova – nuostabus futbolas.“

Lygiosios nepradžiugino Vovos komandos, nes jie liko 9 vietoje. Norint įšokti į Top-8 traukinį, paskutiniame ture reikės nugalėti Granitą.

FKS Ukmergės situacija daug palankesnė. Jų galimybes būti aštuonete galima vertinti 99 proc. tikimybe – prieš Granitą jie laimėjo tarpusavio rungtynes, o prieš Vovą turi palankesnį įvarčių santykį.

Išspjauti iš aštuoneto ukmergiškius galėtų nebent tragiškas pralaimėjimas dviženkliu skirtumu Širvintose ir Vovos bei Granito lygiosios. Patys galite įvertinti, kiek realus toks scenarijus.

Be abejo, Ukmergė važiuos į Širvintas ne pralaimėti kuo mažesniu skirtumu, o siekdama pasigerinti pozicijas prieš lemiamą rudens ratą. Juolab komandos kapitonas sakė, kad žaidimas nuteikia optimistiškai.

FK Medžiai – VJFK Trakai 7:0 (3:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Osipov.
20' Dmitrijus Aschabovas 1:0
24' Audrius Bukovskis 2:0
39' Rimvydas Strazdas 3:0
61' Rimvydas Strazdas 4:0
66' Justinas Baltrimavičius 5:0
70' Aivaras Grabliauskas 6:0
82' Dmitrijus Raksa 7:0

Medžių komandos vadovas Paulius Glosas gali ramiai mėgautis atostogomis. Jo sustyguotas mechanizmas veikia taip darniai ir harmoningai, kad net be boso Medžiai antrą savaitgalį iš eilės nesunkiai „pervažiavo“ per varžovus.

Pauliaus patikėtinis Medžių reikaluose Dmitrijus Raksa sekmadienį pagaliau atsidarė savo įvarčių sąskaitą 2021 m. III lygos sezone.

„Matome, kad asistentas irgi neblogas. Ir komandą pareguliuoja, ir dar spėja pats įvarčius įmušti“, – pabrėžė D. Raksa.

Jaunas amžius ir nepatyrimas tampa nesėkmingo VJFK Trakų komandos žaidimo priežastimi. Trakų futbolininkai per mėnesį sužaidė ketverias rungtynes su Ukmerge, Granitu, Versme ir Medžiais, patyrė keturis pralaimėjimus ir įvarčių nepelnė.

Stringantis ir neefektyvus puolimas – didelė Trakų komandos šio sezono problema. Per 12 turų jie įmušė tik 7 įvarčius ir tai prasčiausias rodiklis III lygoje. Pernai jie per pirmą ratą ir 11 rungtynių buvo spėję pasižymėti 17 kartų.

„Kai turėjome žmones, kurie mušė įvarčius, tai ir rezultatai buvo kitokie. Dabar apšaudome jaunimą ir mėginame su turimomis pajėgomis kovoti dėl kiekvieno taško“, – sakė Trakų jaunimo treneris Vidmantas Zagurskas.

A komanda-Margiris – FK TEC 3:0 (0:0)
Piltaitės stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
71' Aivydas Ruškys 1:0
73' Aivydas Ruškys 2:0
75' Aivydas Ruškys 3:0

TEC gynyba mače su čempionais atsilaikė ilgiau nei valandą. Tačiau A komanda-Margiris kūrė ir nerealizavo tiek progų, kad rungtynėse vyravo jausmas, jog anksčiau ar vėliau pramuš oponentų gynybos įtvirtinimus. O kai pramušė, įvarčiai pasipylė vienas po kito.

Prožektorių šviesos šį kartą krypsta į Aivydą Ruškį. Geriausias sezono rungtynes sužaidęs Aivydas vos per 5 minučių atkarpą sugebėjo atlikti „hat-tricką“.

Tai ne pirmas toks A. Ruškio blyksnis III lygoje. Pernai triuškinama pergale pasibaigusiose rungtynėse prieš Lentvarį jis sumušė 4 įvarčius, o antro kėlinio pradžioje 3 įvarčių serija prapliupo per 6 minučių atkarpą.

Margirio komandos emocinis lyderis, motyvatorius ir oratorius Tomas Mikuckis po rungtynių pasveikino A. Ruškį su „hat-tricku“ ir atkreipė dėmesį, kad tai jis išmokęs jaunuolį žaidimo puolime paslapčių ir subtilybių, todėl pastarasis ir įmušė tuos 3 įvarčius.

Na, o mes galime tik konstatuoti, kad T. Mikuckis yra geriausia, kas galėjo nutikti A komandai-Margiriui ir visai VRFS III lygai pastaraisiais metais.

FK Tera – FK Salininkai 0:1 (0:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
14' Donatas Naumovas 0:1

Pirmadienį sostinės regioną užtraukę tamsus debesys ir nesiliovęs lietus kėlė įspūdį, kad žaidžiama ne paskutinėmis rugpjūčio dienomis, o spalio pabaigoje. Visą laiką merkė lietus, tvyrojo žvarbus oras, o sutemo taip greitai, kad antro kėlinio pabaigoje žaidėjams netgi buvo sunku orientuotis aikštėje.

Bet žvelgiant iš Salininkų komandos perspektyvos – viską buvo galima iškęsti, o už tai jie buvo apdovanoti antra pergale. Ir nebėra paskutiniai III lygoje.

„Keista tai, kad su Teros komanda esame gerai pažįstami, turime daug draugų, bet tai buvo pirmosios mūsų oficialios rungtynės, – pastebėjo Salininkų komandos treneris Pranas Janušauskas. – Turime teisę džiaugtis po pirmadienio pergalės, kurią pasiekėme labai sunkiai, o dar sušlapome ir sušalome kaip ciuciukai.“

Vienintelį ir pergalingą įvartį Salininkai įmušė 14 min., kai po Algirdo Vitkausko perdavimo pasižymėjo Donatas Naumovas.

Nugalėtojai išskyrė didelį vartininko Andžejaus Jančio indėlį į pergalę. Andžejus komandą į aikštę išvedė kaip kapitonas – sužaidė irgi kaip kapitonas. Antrame kėlinyje Tera ne kartą kūreno pavojaus laužus aplink Salininkų baudos aikštelę ir jos viduje, bet A. Jančis atstovėjo labai patikimai.

„Mus gelbėjo gynyba ir vartininkas, bet gaila, kad rungtynių pabaigoje nesugebėjome dar bent kartą pagauti varžovų kontratakoje ir taip įtvirtinti persvaros. Reikia pripažinti, kad antrame kėlinyje aplink mūsų baudos aikštelę buvo karšta“, – pasakojo P. Janušauskas.

Kalbėdamas apie rugpjūčio pabaigai netipines oro sąlygas, Pranas iš ilgos savo karjeros prisiminė ir gerokai didesnius gamtos iššūkius: „Futbolas žaidžiamas bet kokiu oru. Esame žaidę taurės rungtynes su Akto komanda LFF stadione ir pralošę berods 2:9. Va tada tai buvo sąlygos! Sniegas, lietus, baisus vėjas ir nulinė oro temperatūra. Pusė komandos po to susirgo, kitiems tiesiog kojų pirštai nušalo.“

FK Navigatoriai – Širvintos/VGTU-Vilkai 0:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
10' Oskaras Kružikas 0:1

Kai sezono pradžioje VGTU-Vilkai 0:2 neprilygo Medžiams ir patyrė trečią pralaimėjimą paeiliui, Medžių treneris Paulius Glosas atsargiai, bet toliaregiškai pareiškė: „Tai gera komanda, kol kas neparodanti realaus savo pajėgumo. Tik laiko klausimas, kada jie pradės mušti įvarčius ir rinkti taškus.“

O kai pradėjo, jau niekas jų negali sustabdyti. Pirmadienį Širvintų komanda iškovojo jau devintą pergalę iš eilės, toliau skriausdama pripažintus lygos favoritus.

Nors visą pirmadienio vakarą lijo, Senvagės stadionas nevirto baseinu, kadangi lietus nebuvo labai stiprus. Komandoms žaisti tai netrukdė. Priešingai – padėjo staigiau stumdyti kamuolį, žaidimas tapo greitesnis, netruko kietos kovos. Į Navigatorių pasiūlytą fiziškumą Širvintų komanda atsakė lygiai tuo pačiu.

Jauni, greiti ir fiziškai gerai pasirengę širvintiškiai žaidė kibiai, nuolat spaudė varžovus ir taip juos vargino.

Pirmas įvartis krito labai greitai. Po standartinės padėties kamuolys baudos aikštelėje atšoko Oskarui Kružikui ir jis tokia galimybe pasinaudojo – 0:1.

Pirmame kėlinyje veiksmas klostėsi pagal svečiams naudingą scenarijų, o po pertraukos jau Navigatoriai išėjo su didesniu pasiryžimu pakeisti rungtynių scenarijų. Kurį laiką jie rimtai spustelėjo oponentus ir buvo perėmę iniciatyvą. Bet VGTU-Vilkai atsakydavo pavojingais kontrišpuoliais, po kurių savo meistriškumą teko demonstruoti Pauliui Grybauskui.

Iki finalinio švilpuko VGTU-Vilkai išsaugojo minimalią persvarą ir subjektyvia žiūrovų nuomone, tos pergalės nusipelnė.

Bet Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis linkęs manyti kitaip: „Rungtynės buvo apylygės, tad jei būtų pasibaigę lygiosiomis, manau, nuoskaudos nejaustų nei viena komanda. Dabar mums šiek tiek liūdna, kad leidome VGTU pasiimti 3 taškus, bet toks jau tas žaidimas. Žiūrime pozityviai, laukia įdomus ruduo.“

Širvintų komandos atstovo Haroldo Kerušausko manymu, aktyvus jų žaidimas, drąsus ėjimas į dvikovas ir nenoras niekuo nusileisti oponentams galėjo Navigus siek tiek išmušti iš vėžių.

„Jie negavo kamuolio kontrolės, prie ko yra įpratę. Nors antrą kėlinį Navigatoriai pradėjo turėdami iniciatyvą, mes grąžinome į aikštę starto sudėties žaidėjus, pakėlėme tempą ir turėjome gerą progą padidinti rezultatą. Be to, pirmą kartą nepraleidome įvarčio, o tai irgi svarbus aspektas“, – pasakojo Haroldas.

Du mėnesius besitęsianti pergalių serija su kiekvienu savaitgaliu kelia Širvintų komandos nuotaiką. Pirmame rate jiems dar laukia akistata su Ukmerge, bet jau dabar akivaizdu, kad kovos dėl medalių ir galbūt – aukščiausios prabos.

„Nugalėjome vieną iš lygos favoritų, o tai labai geras pasiekimas. Rezultatai džiugina, pats žaidimas tapo kokybiškesnis, aikštėje darome mažiau klaidų, ko trūko sezono pradžioje. Aišku, pagrindinis čempionato etapas dar tik prieš akis, tačiau pasistengsime nemažinti apsukų“, – tvirtino H. Kerušauskas.

XIII turas (Rugsėjo 5 d.)

FK TEC – FK Navigatoriai. Sekmadienis, 15:00, Senvagės stadionas. Netikėtas TEC'ų pralaimėjimas Salininkams kainavo labai brangiai. Ne, pergalės atveju jie nebūtų kovoję dėl Top-8 pozicijos, bet po to pralaimėjimo rudenį jų laukia rimta kova dėl išlikimo. O jai pasiruošti padės sparingas su senais gerais draugais, truputį aukštesnio meistriškumo oponentais. Prognozė: 1:5.

FK Salininkai – A komanda-Margiris. Sekmadienis, 15:00, Dilgynės stadionas. Po dešimties pralaimėjimų serijos dabartiniai 6 taškai Salininkų taupyklėje atrodo kaip labai geras laimikis. Visa kova prieš akis, o tikėtis atimti taškų iš Margirio netgi rudens lietaus permerktoje Dilgynės aikštėje butų naivu. Prognozė: 1:6.

FC Vova – FK Granitas. Sekmadienis, 16:45, Senvagės stadionas. Rungtynės, kurios nulems, kuri komanda uždarys III lygos pajėgiausiųjų aštuonetą. Simboliška, kad abi komandos šį klausimą išspręs tiesioginėje tarpusavio akistatoje. Palankesnė atrodo Granito situacija – sekmadienį jiems pakanka sužaisti lygiosiomis.

FC Vovos kolektyvą tenkins tik pergalė. Labai nesėkminga atkarpa, atrodė, gali palaužti Vovos pasitikėjimą, bet jie sužaidė kovingas rungtynes Ukmergėje ir įrodė, kad nusipelno žaisti Top-8. Įnirtingai Vova kovėsi su Granitu ir pernai, kai pralaimėjo 1:2 po lemiamo Žygimanto Kirsio įvarčio jau per teisėjo pridėtą laiką.

Šiemet Granitas demonstruoja sau įprastą veidą – jei susirenka, gali sužaisti puikiai su bet kuo, bet iškilus sudėties problemoms, viskas susideda į tai, kad komanda kol kas surinko 55,6 proc. galimų taškų. Todėl ir Granito žaidžiančiojo trenerio Jevgenijaus Rybakovo požiūris gana pragmatikas: „Kaip susirinksime – taip ir bus, per daug sekmadienio rungtynių nesureikšminame. Dabartinė komandos pozicija ir taip parodo šio sezono požiūrį, tad didelės tragedijos nebus bet kokiu atveju. Kur atsidursime – reiškia toks mūsų dabartinis lygis.“

Prognozė: is pasisakymo matyti, kad entuziazmas Granite fontanais netrykšta, tačiau jie tikrai sezoną norės pabaigti su pajėgiausiais, o ne silpniausiais. 1:1.

VJFK Trakai – FK Tera. Sekmadienis, 17:00, Dilgynės stadionas. Vargšei Dilgynės stadiono aikštei sekmadienį teks atlaikyti didelį krūvį. Po Salininkų ir Margirio pasibėgiojimo ant jos iš karto žengs Trakai su Tera ir lieka tikėtis, kad lietus nepavers aikštės dirvonu. Trakai su mažiausiai efektyviu puolimu (0,58 įvarčio) vis dar sugeba išvengti iškritimo zonos pozicijos, o pergalė prieš Terą labai pagerintų jų situaciją. Kokia bus Tera – numatyti beveik neįmanoma, todėl Trakų laukia nenuspėjamas susitikimas. Prognozė: 1:0.

FK Ozas – FK Medžiai. Sekmadienis, 18:30, Panerio stadionas. Be savo atostogaujančio viršininko Medžiai kol kas nuskynė dvi pergales iš dviejų ir sekmadienį sieks trečiosios. Treneris prieš išvykdamas atostogų nerimavo dėl garsiojo Ozo naujoko, bet oranžinių rungtynės su Versme parodė, kad gynyboje šaudant sau į kojas joks naujokas nekompensuos žaidimo broko. Taip ir su Medžiais – svarbu patiems apsiginti neklystant, o galimybių puolime tikrai atsiras. Prognozė: 1:3.

AFK – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 18:30, Senvagės stadionas. Minimali AFK komandos užduotis pasiekta – vieta Top-8 grupėje užsitikrinta. Dabar galima siekti maksimalaus tikslo ir pasistumdyti dėl medalių. Iš dabartinio penketo komandų AFK šansai atrodo mažiausiai įspūdingi, o nesėkmingos sekmadienio dvikovos baigties pranašumas atitektų varžovams iš Elektrėnų. Lygiosios irgi mažiausiai pageidautina opcija abiem komandoms, bet ir tai geriau nei 0 taškų. Prognozė: 1:1.

Širvintos/VGTU-Vilkai – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 18:30, Širvintų stadionas. Jaunatviškas Širvintų komandos siautulys aikštėje varžovams ėmė kelti pagarbią baimę ir jie iš vidutiniokų staiga tapo vienais pagrindinių pretendentų. Apie Ukmergės komandos situaciją plačiau rašyta turo apžvalgoje – jie gali būti ramūs dėl vietos pirmame 8-tuke. O komandos kapitonas pozityviai vertina dabartinę sportinę formą, todėl kaimyninėse Širvintose tikisi smagių rungtynių. Tokios ir bus, su rezultatyviu pasirodymu. Prognozė: 4:2.