12 turas: Sugrįžome gausiais įvarčių fontanais Visos

Po vasaros atostogų praėjusį savaitgalį III lygos kovos sugrįžo į stadionus. Sugrįžome tokiais netikėtais rezultatais, kaip 8:2, 5:1, 4:1. Penkerių rungtynių įvarčių vidurkis - 5,4. Ką tai reiškia? Tikriausiai tai, kad ne visoms komandoms vasara prailgo ir ne visos rudens ratą pasitiko kovinėmis nuotaikomis.

Beje, viena 12 turo dvikova tarp Medžių ir Rotalio nukelta rugsėjo 20 dienai. O dabar apžvelkime, kaip prasidėjo antrasis sezono ratas.

FKK Spartakas - Naujieji Verkiai 8:2 (5:0)
Ukmergės stadionas. Teisėjas - D. Petraška.
12' Giedrius Širvinskas 1:0
14' Tomas Bielickas 2:0
20' Faustas Žemaitis 3:0
30' Tomas Bielickas 4:0
42' Laurynas Liausas 5:0
51' Dariuš Jankovskij 5:1
55' Dariuš Jankovskij (iš 11 m) 5:2
71' Kostas Fijalkauskas 6:2
75' Tadas Skominas 7:2
90' Giedrius Širvinskas 8:2

Jeigu reikėtų labai trumpo šio mačo reziumė, jis būtų toks: žaidė 11 žaidėjų (su 2 keitimais) prieš 9. Ir viskas tuo pasakyta.

"Mums vis dar vasara, todėl ir nesusirinkome. Taip pat dar nemažai komandos narių buvo užsienyje", - apgailestavo Naujųjų Verkių vadovas Ruslandas Sidorovičius. Ir čia pat pažadėjo: "Tokio bajeriuko iš mūsų daugiau nebus."

Esant tokioms aplinkybėms, FKK Spartakas tiesiog surengė varžybinę treniruotę, iš kurios privalėjo pasiimti tris taškus. Tiesa, kiek netikėtai antro kėlinio pradžioje jie sugebėjo įsileisti du įvarčius.

Ir būtent šis faktas suerzino ukmergiškių kapitoną Igorį Krasiną: "Laimėti privalėjome. Tačiau tikrai neturime kuo džiaugtis, nes padarėme tai, ką ir turėjome padaryti. Blogai, kad tokiomis aplinkybėmis praleidome net du įvarčius. Tikrasis rudens rato startas mums bus ateinantį sekmadienį rungtynėmis su Pabradės komanda."

Granitas - Nerealas 5:1 (4:0)
Naujoji Vilnia. Teisėjas - D. Šimėnas.
14' Andžej Falčik 1:0
27' Jevgenijus Rybakovas 2:0
30' Edvardas Jočis 3:0
45' Jurij Pantiuchin 4:0
57' Vytautas Danius 4:1
83' Erik Sinkevič 5:1

Dar vieni 12 turo nelaimėliai - Nerealo vaikinai. Pirmame rate sugebėję patiesti 2016-ųjų sezono nugalėtojus 2:1, praėjusį sekmadienį iš Naujosios Vilnios jie parsivežė penkis įvarčius.

Kokia to priežastis? "Nesusirinkome", - numanomą atsakymą pateikė Nerealo atstovai. Šioje išvykoje jie taip pat žaidė mažumoje. Taip nutiko dėl to, kad kai kurie komandos nariai vis dar tęsė savo atostogas, net penki žaidėjai tuo metu dalyvavo paplūdimio futbolo pirmenybėse. Taigi, gauta gera pamoka ateičiai.

Tiesa, reikia pasakyti, kad ir Granitas turėjo kadrinių problemų, tačiau ne tokių rimtų.

"Mes ir patys kvietėmės jaunimą iš dublerių komandos, kad turėtume keitimų", - atskleidė šios komandos vadovas Jevgenijus Rybakovas.

Tokiu būdu čempionai sužaidė vienas rezultatyviausių šio sezono rungtynių. Pastaruoju metu Granitas apskritai "pramušė" - per 3 paskutinius turus pasižymėjo 15 kartų. O prieš tai per 9 turus buvo įmušę tik 11 sykių.

"Nežinau, kaip paaiškinti tai. Realizacija liko tokia pati, kaip ir buvo. Tiesiog puolime susikuriamų progų padaugėjo", - svarstė Jevgenijus.

Nerealo egzekucija Naujojoje Vilnioje:

Ave.Ko. - Ozas 1:3 (0:1)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas - G.Macevičius.
42' Pavelas Pelakauskas 0:1
68' Gediminas Skrockas (iš 11 m) 0:2
76' Romuald Šalkovski 1:2
89' Piotr Bevz 1:3

Ozas antro rato pradžioje iš karto pademonstravo, kad rimtai nusiteikęs kovoti dėl titulo. Revanšas išvykoje prieš Ave.Ko., solidi pergalė ir išlaikyta 1-oji vieta.

Šį kartą oranžiniams padėjo ir pats komandos vadovas Domantas Savičius, anksčiau daugiau keliaudavęs ne po sostinės regiono stadionus, o po užsienius. Taip jis užlopė sudėties spragas.

"Sužaidėme drausmingai. Pavyko tam tikri žaidėjų perstumdymai rungtynių metu ir pasiekėme naudingą rezultatą. Lieka surinkti dar 22 taškus", - vertino D.Savičius. Jis taip pat pagyrė varžovus už gerą žaidimą teigdamas, kad šie dar pridarys sunkumų visiems.

"Kalbant apie žaidimą, atrodėme neblogai, - tarsi patvirtino šiuos žodžius Ave.Ko. atstovas Viliamas Novickis. - Rungtynės vyko apylygiai. Ir tik rezultatas mūsų netenkina."

Šeimininkai pirmame kėlinyje rungtyniavo drąsiai ir agresyviai. Vis tik tokia taktika kainavo nemažai jėgų. Jų pristigo kėlinio pabaigoje ir tuo pasinaudojęs Pavelas Pelakauskas išvedė Ozą į priekį.

Antrame kėlinyje vėl vyravo apylygis žaidimas. Bet kėlinio viduryje Ave.Ko. gynėjai apmaudžiai "atsivežė" 11 m baudinį į savo vartus, baudos aikštelėje sužaisdami ranka. Baudinį realizavo Gediminas Skrockas (0:2).

Rungtynių pabaiga buvo klasikinė. Sušvelninę santykį Kalvelių futbolininkai, nors ir išsikvėpę, bet iš paskutiniųjų bandė lyginti rezultatą. Nepavyko - Ozas atsakė sėkminga kontrataka, kurios atomazgoje galutinį tašką padėjo Piotras Bevzas - 1:3.

"Realizacija mūsų prasta, o Ozo komandai pavyko išnaudoti savo progas. Be to, mums trūksta koncentracijos. O kai kuriems žaidėjams - ir motyvacijos, nes praradę kamuolį, jie tingi padirbėti ir pamėginti susigrąžinti", - reziumavo smagią kovą Nemenčinėje V.Novickis.

SŽK Pabradė - Navigatoriai 1:4 (0:3)
Pabradės stadionas. Teisėjas - A.Gutovskis.
28' Modestas Bajoriūnas 0:1
31' Gražvydas Mikulėnas (iš 11 m) 0:2
45' Ernest Bublevič 0:3
48' Tadas Švaikevičius 1:3
89' Ernest Bublevič 1:4

Kaip visi puikiai pamename, pačioje sezono pradžioje Pabradės futbolininkai sugebėjo sensacingai patiesti Navigatorius 1:0. Revanšo akimirka išmušė praėjusį sekmadienį. Atvažiavo Navigatoriai į Pabradę ir nesunkiai sutvarkė visus reikalus.

Ar galėjo Pabradė tikėtis palankesnės dvikovos baigties?

Atsako šios komandos žaidžiantysis treneris Grigorijus Kisel: "Žaidėme prieš stiprią komandą. Jie gerai išnaudojo progas. Po pirmo kėlinio rezultatas tapo 0:3 ir jau buvo sunku motyvuoti komandą."

Susidaro įspūdis, kad šiame ture pasiekta Navigatorių pergalė nebuvo pati sunkiausia sezone.

Lygindamas pirmo ir antro rato rungtynes, nugalėtojų vadovas Kęstutis Maželis rado nemažai panašumų: "Labai panašios rungtynės išėjo. Esmė ta, kad šį kartą savo progas išnaudojome ir po pirmo kėlinio jau buvo ramiau. Žaidimas panašus, o rezultatas skirtingas. Štai kiek daug lemia išnaudotos arba neišnaudotos progos."

Tūkstantinę facebook prenumeratorių auditoriją pasiekusių Navigatorių bazėje gyvenimas verda nenutrūkstamai.

Sulig antro rato pradžia Navigatoriai paskelbė apie susitarimą su dviem solidžiais naujokais - Karoliu Stroliu ir Edvardu Pšelenskiu.

Jei esate gerai susipažinę su Lietuvos futbolu, šių žaidėjų pristatinėti nereikia. Jei jūsų žinios su spragomis, verta paminėti kelis faktus. K.Strolys yra atstovavęs Sūduvai ir Žalgiriui, taip pat kviestas į jaunų ir jaunimo rinktines. E.Pšelenskis - tikras Šiaulių futbolo bizonas. Skelbiama, kad A lygoje jis yra sužaidęs per šimtą mačų. III lyga, pasiruošk...

Aktas - TEC 2:0 (2:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - J.Paškovskis.
12' Marius Linkevičius 1:0
33' Andžejus Romeiko 2:0

Pirmą sezono ratą trimis pralaimėjimais baigę Akto geniai antrame startavo efektinga pergale.

TEC komanda duobę sau išsikasė pirmame kėlinyje praleisdama du įvarčius dvynius - nesusitvarkė su skersais perdavimais tiesiai prie vartų, gynėjai "neišsivalė", pritrūko ryžtingumo ir varžovai iš kelių metrų sukalė du beveik identiškus vinis.

"Pagrindinė pralaimėjimo priežastis - vasarą visi atostogavome. Dauguma komandos narių ilsėjosi nuo futbolo, tad visi bandome prisiminti savo sportinę formą. Aktas, kiek teko matyti, treniravosi, ko pasekoje jautėsi, jog jie labiau su kamuoliu apsipratę ir labiau jaučia varžybinį ritmą", - aiškino TEC vadovas Aurimas Baubkus.

Kiek tęsis TEC "sugrįžimas", A.Baubkus pasakyti negalėjo: "Šiuo metu kiekvienas individualiai grįžta į žaidybinį ritmą. Tad tikimės artimiausių metu atgauti formas ir demonstruoti kokybiškesnį futbolą."

Po solidaus pirmo kėlinio kovingame antrame Geniai išlaikė persvarą. Jie baiminosi tradiciškai pavojingų TEC kontratakų, tačiau šį kartą pavojus iš ten nekilo. Nepaskutinį vaidmenį atliko ir suoliukai: Aktas turėjo 7 keitimus, TEC - 3.

"Sužaidėme neblogas rungtynes, ypač pirmą kėlinį. Visų akys degė, kabinomės į kiekvieną kamuolį ir pelnytai nugalėjome. Broko netrūko, bet su tokiu kovingumu kompensuosime visas klaidas", - informaciją perteikė Akto apžvalgininkas.

13 turo anonsas

Ateinančiame ture pasirodys jau visos komandos ir nukėlimų nebus. Tikėsimės, kad po keistoko praėjusio turo šiame komandos rimčiau pažiūrės į šį reikalą ir susirinks stipriausių sudėčių.

Granitas - Rotalis

Sekmadienis, 12.00. Naujoji Vilnia.

Ankstyvasis turo mačas intriguoja tuo, kad į kovą grįžta ambicingasis Rotalis. Jų treneris tvirtino neabejojantis, kad vis dar galima pagriebti medalius. Galima, bet metas pradėti laimėti.

Rotaliui lengva nebus, nes Granitui puolime pagaliau pramušė. 15 įvarčių per paskutines 3 rungtynes šį tą reiškia.

Prognozė. Namų sienos ir didesnė žaidybinė praktika taps Granito komandos pranašumu. 2:1.

SŽK Pabradė - FKK Spartakas

Sekmadienis, 18.00. Pabradė.

Po Navigatorių "keršto akcijos" Pabradės futbolininkai turi antrą galimybę iškovoti taškus namų stadione.

Nors Spartakas aną savaitę 8:2 nušlavė Naujuosius Verkius, ši pergalė nugalėtojams įspūdžio nepadarė. Esą 13 turas atsakys į klausimą, kaip komanda pasirengusi rudeniui. Ukmergiškiai tikisi sunkios išvykos, nes mena komplikuotas tarpusavio rungtynes namie (1:1).

Prognozė. Dvikova, kurioje rezultatą gali lemti detalės, ar smulkios klaidos. Lygybė - 1:1.

Ozas - Naujieji Verkiai

Sekmadienis, 18.00. Panerio stadionas.

Puikiai pirmoje vietoje besijaučiantis Ozas yra savo padėties šeimininkas, todėl gali nesidairyti į kitų komandų rezultatus. Tiesiog reikia patiems kantriai skinti pergales, ypač žaidžiant su apatinės lentelės dalies komandomis.

Naujųjų Verkių vadovai pažadėjo, kad tokių cirkų, kaip buvo Ukmergėje, jau nebus. Tačiau ar gali komanda staiga reabilituotis per savaitę?

Prognozė. Negali, nes Ozas bus kur kas labiau motyvuotas. 3:0.

Aktas - Ave.Ko

Sekmadienis, 18.40. Senvagės stadionas.

Pavasarį Nemenčinėje Aktas turėjo vytis Ave.Ko. komandą, tačiau sugebėjo padaryti comebacką ir išplėšė pergalę 2:1. Geniai neabejoja, kad Senvagės aikštėje bus ne ką lengviau.

Ave.Ko. 12 ture pralaimėjo Ozui, bet tą dieną tikrai nežaidė blogai. Jie įsitikinę, kad pergalės netrukus ateis. O kuo greičiau jos ateis, tuo greičiau bus susigrąžintas pasitikėjimas savimi, kuris šiek tiek susvyravo.

Prognozė. Jei tik susirinks ir žais darniai, Kalveliai pajėgūs laimėti. 1:3.

TEC - FK Medžiai

Sekmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

TEC'ai antrą sezono ratą pradėjo nepasiruošę ir to jie neslepia patys. Dabar sako, kad užduotis yra užklupti nepasiruošusius Medžius.

Nors Medžiai 12 turą praleido, ne visai teisinga manyti, kad jie yra nepasiruošę. Vasarą Timberiai žaidė draugiškas rungtynes, pajudėjo savo vardo turnyre. Be to, juos papildomai motyvuos pralaimėjimas pirmose tarpusavio rungtynėse 0:1.

Prognozė. Labiau nepasiruošę, tikėtina, vis dar bus TEC'ai. 1:3.

Nerealas - Navigatoriai

Pirmadienis, 20.00. Senvagės stadionas.

Prieš savaitę Nerealas patyrė gėdą. Ne dėl to, kad Granitui pralaimėjo 1:5. Dėl to, kad tose rungtynėse nesusirinko ir žaidė mažumoje. Klubo senbuviams po to buvo labai apmaudu. Galima neabejoti, kad išvados buvo padarytos ir pirmadienį išvysime visai kitokį Nerealą, siekiantį revanšo už pralaimėjimą pirmame rate (1:2).

Kitokie dabar ir Navigatoriai. Pasistiprinę solidžiais naujokais, jie nieko nelaukdami jau šiuo metu kyla į lemiamą šturmą, kurio tikslas - pavyti Ozą.

Prognozė. Šią dieną Navigatoriai yra truputį geresni. 1:2.