10 turas: Ozas - ir vėl vienvaldis lyderis. FKK Spartakas - jau antras Visos

VRFS čempionatuose I ratui artėjant prie pabaigos, III lygoje nuo sezono pradžios įsižiebusi intriga neblėsta, kiekvieną savaitgalį čia nutinka kas nors įdomaus.

Po 10 turo kovų Ozas susigrąžino vienvaldžio lyderio poziciją. O po komplikuotos sezono pradžios įsivažiavęs Ukmergės FKK Spartakas jau yra antras.

10 ture įvyko penki mačai iš numatytų šešių. Rotalis ir Pabradė savo rungtynes nutarė atidėti liepos 12 dienai.

Granitas - Naujieji Verkiai 6:1 (2:0)
Naujoji Vilnia. Teisėjas - J.Paškovskis.
35' Jurij Mežonis (į savo vartus) 1:0
44' Sergej Makrov 2:0
50' Robertas Vrublevskis 2:1
53' Sergej Makrov 3:1
75' Pavel Svirskij 4:1
86' Deimantas Rimpa 5:1
90' Pavel Svirskij 6:1

Naujųjų Verkių pagyvėjimas ir dvi pergalės iš eilės, pasirodo, buvo laikinas atsigavimo ženklas. Ši nesėkmė Naujojoje Vilnioje juos bloškė į paskutinę vietą.

Numatyti Granito triumfą namie nebuvo sudėtinga. Tačiau kaip apžvalgininkas prieš turą šovė pro šalį... Cituoju: "Granito puolimas šį sezoną prasčiausias lygoje, todėl naivu tikėtis, kad kartosis pernykštis scenarijus, kai į Naujųjų Verkių vartus sukrito septyni įvarčiai (7:2)." Ir prognozuok, kad gudrus...

Atsilikdami dviejų įvarčių skirtumu, Naujieji Verkiai antrame kėlinyje pabandė grįžti į rungtynes. Ir net atsakomasis Sergejaus Makrovo įvartis (3:1) jiems dar netapo nuosprendžiu. Vis tik svečiai kapituliavo per paskutines 15 minučių, nusileidę varžovams šviežesnių jėgų stygiumi.

Šešis įvarčius Granitas šiemet mušė tik Taurės 1/32 etape, kai 6:0 sutriuškino Arpą. O III lygoje čempionai nė karto nepelnė daugiau nei 2 įvarčių.

Toks proveržis aiškinamas puikiu susirinkimu - komanda turėjo net penkis keitimus.

"Tai buvo šio sezono rekordas. Manau, tai didžia dalimi ir nulėmė tokį rezultatą", - paaiškino nugalėtojų žaidėjas Jevgenijus Rybakovas.

FK Medžiai - Nerealas 3:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - N.Vasiliauskas.
21' Giedrius Viktoravičius (iš 11 m) 0:1
45' Justinas Baltrimavičius 1:1
50' Ignas Vilkelis 1:2
85' Danielius Vaitkus 2:2
86' Algirdas Pranckūnas 3:2

Senvagėje susitiko komandos, pastaruoju metu primiršusios pergalių skonį. Šį labai atkaklų krizinį susitikimą laimėjo ir keturių nesėkmių seriją nutraukė Medžiai.

Pergalė pareikalavo aukų - Medžių žaidėjui Tomui Žiaugrai teko apsilankyti pas medikus, kurie konstatavo nosies lūžį. Bet nuotaiką praskaidrino pergalė ir trys taškai.

Tuo metu Nerealo komunikatoriai po šių rungtynių džiaugtis kuo neturėjo: "Pakėlėme nuo dugno N.Verkius (1:2), o dar pakėlėme ir Medžius (2:3). Nelaimėtas trečias turas iš eilės. Sugebame pakovoti su III lygos lyderiais, bet su apačios komandomis nesusitvarkome."

Visgi sekmadienį Nerealas su varžovais tvarkėsi pakankamai neblogai. Ilgiau nei pusantro kėlinio pirmavo 2:1, bet čia teko prisiminti tą klasikinę klišę, kad rungtynės trunka 90 minučių ir tiek, kiek pridės teisėjas.

"Nebe pirmą kartą paleidome rungtynes. Kontroliavome jų eigą, žaidėme gerai ir kūrėme progas bei rezultatas 2:1 atrodė dėsningas. Tačiau likus žaisti 20 minučių viskas apsivertė. Varžovai perėmė iniciatyvą ir ėmė grasinti mūsų vartams, - pasakojo Nerealo futbolininkas Haroldas Kerušauskas. - Teko daug žaisti be kamuolio, žaidėjai ėmė vaikščioti po aikštę, tad brendo įvartis. O čia dar ir raudona kortelė."

Raudoną kortelę prieš save 77 min. išvydo pirmojo Nerealo įvarčio autorius Giedrius Viktoravičius. Jam tai buvo antrasis įspėjimas rungtynėse. O galiausiai nerealieji pralošė rungtynes per kelias minutes, vieną po kito praleidę du įvarčius.

Nerealas yra atsidūręs duobėje. Tą pripažino H.Kerušauskas: "Sezono startas buvo daug žadantis - visi motyvuoti ir norintys pateisinti favoritų statusą. Tačiau po kelių turų dingo koncentracija, atsirado varžovų nurašymas, susirinkimo problemos. Gerai, kad iki pertraukos liko tik vienas turas. Tikiuosi, kad po atostogų visi vėl bus išsiilgę futbolo ir pasiruošę pakovoti."

TEC - FKK Spartakas 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas - Z.Markovskis.
81' Tomas Bielickas 0:1

Prieš šį turą TEC turnyro lentelėje stovėjo aukščiau ir turėjo daugiau taškų, tačiau tokio rezultato anaiptol negalima vadinti netikėtu. Antra vertus, panagrinėjus rungtynių eigą supranti, koks apmaudas tąkart turėjo apimti TEC vyrukus - du neįmušti 11 m baudiniai (DU), pusvalandį turėtas kiekybinis pranašumas - ir nieko.

"Kartais taip nutinka, kad tiesiog nesiseka, - atsiduso TEC atstovas Donatas Stakauskas. - Tikrai nesutinku, kad mūsų puolimas stringa. Jei per rungtynes sukuri gerų atakų, bet pataikai į virpstą iš 4 metrų ir neįmuši dviejų baudinių, tai mes laikome nesėkme, o ne puolimo strigimu. Taip būtų, jei visai nieko nesukurtume, trūktų aštrumo ir pan."

Domantas Gegevičius (9 min.) ir Aurimas Tamulionis (70 min.) buvo tie du nelaimėliai, kuriems nepavyko pergudrauti solidžiai sužaidusio FKK Spartako vartininko Nerijaus Kačinsko.

Įdomu, kad TEC etatinis baudinių mušėjas Laurynas Juknys šiame mače nežaidė, nes džiaugėsi sūnaus gimimu. Ir nutiko taip, kad komanda mušė net du baudinius. Beje, sulig antruoju iš aikštės buvo pašalintas Spartako žaidėjas Artūras Rasimavičius.

O po visų šių įvykių Spartakas pykštelėjo pats, 81 min. įmušęs tiesiai nuo kampinio gairelės. Prie vartų kilo sumaištis ir atrodė, kad kažkas iš TEC'ų įsimušė sau, bet įvartis buvo įskaitytas kampinį pakėlusiam Tomui Bielickui.

"Pilna puokštė nesėkmių - kitaip ir nepavadinsi, - apibendrino D.Stakauskas. - Žinoma, reikia sveikinti Spartako vartininką. Gal tik Emilijus Zubas gali taip sublizgėti, retas kitas vartininkas ištraukia du baudinius per rungtynes."

"Neblogai, - kukliai saviškių pasirodymą įvertino FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas, kurio komanda į Vilnių važiavo ne pačia pajėgiausia sudėtimi. Igoris nebandė aiškinti, kad jo komanda buvo vertesnė pergalės, nes pripažino varžovus turėjus realesnių progų. Tačiau visi aplodismentai tą vakarą teko vartininkui.

"Mes ir patys neišnaudojome kelių išėjimų 1 prieš 1 su vartininku, kartą nepataikėme į tuščius vartus ir galiausiai likę mažumoje įmušėme tiesiai iš kampinio. TEC'ams buvo sunku po tokio įvarčio atsitiesti. Visa komanda atidirbo gerai. Nors nemėgstu kažko išskirti, bet vartininkas N.Kačinskas nusipelno aplodismentų. Puikios rungtynės, ne veltui kitą dieną buvo jo gimtadienis", - pasakojo I.Krasinas.

Atkakliose rungtynėse pasitaikė ir kietesnių mikrodvikovų, ir kelių nelabai gražių epizodų, tačiau tai neturėtų sugadinti gerų santykių tarp šių dviejų stovyklų.

Aktas - Ozas 1:4 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas - D.Ramanauskas.
28' Deivydas Venckus 0:1
35' Donatas Zykus 1:1
56' Gediminas Skrockas 1:2
61' Gediminas Skrockas 1:3
65' Gediminas Skrockas 1:4

Klasikine vadinama III lygos komandų akistatos baigtis - taip pat klasikinė. Nuo 2014 metų lygoje Ozas Aktui nepralaimėjo nė vienų iš 7 rungtynių, per šią seriją iškovojo 5 pergales. O jau antrą kartą iš eilės Oranžiniai įveikia Genius rezultatu 4:1.

"Subyrėjome antrame kėlinyje po grubių klaidų gynyboje. Nors pirmas kėlinys tokių ženklų nerodė, viskas ėjosi normaliai", - sakė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Aktas jau baigė savo pasirodymą pirmame III lygos rate, o antroji jo dalis džiaugsmo neatnešė - per 7 rungtynių atkarpą pelnyti vos 4 taškai.

"Rato pabaiga liūdnoka, nėra ką kalbėti, o rezultatai tikrai netenkina. Trūksta kažkokios "razinkos". Atrodo, žaidimas tarpais einasi normaliai, bet pabaigoje vis liekame su 0 taškų", - nesėkmių priežasties neranda Akto treneris.

Dar vieną puikų pasirodymą surengė Ozo lyderis Gediminas Skrockas. Antrame kėlinyje per trumpą atkarpą jis atliko "hat-tricką", įmušdamas tris skirtingo tipo įvarčius.

Jis teigia, kad Ozui tai buvo bene geriausios rungtynės šiame sezone: "Bent kol kas - taip. Ypač gerai palaikėme kamuolį antrame kėlinyje. Be to, gynėjai puikiai globojo jų puolėjus ir neleido "užsikabinti" už kamuolio. Mes taip pat gerai įžaisdavome savo atakas ir galėjome įmušti daugiau įvarčių."

Kalbėdamas apie savo pasirodymą G.Skrockas sakė: "Gerai sekėsi atrasti vietą atsidengimui ir padėti pradėti kontratakas, kai saugai kildavo į viršų. O realizacija, tikėkimės, tik gerės."

Navigatoriai - Ave.Ko. 2:3
Senvagės stadionas. Teisėjas - A.Lotužys.
Įvarčiai - ???

Aiškiais mačo favoritais laikytiems Navigatoriams nepavyko palypėti iki antrosios vietos ir jau dabar aišku, kad pirmoji pozicija iki rudens jiems nebus pasiekiama.

Tuo metu Ave.Ko. nustebino. Komandos atstovo Viliamo Novickio pažadas nutraukti trijų pralaimėjimų seriją nebuvo iš piršto laužtas, nors galėjo atrodyti sunkiai įgyvendinamas. Pats Viliamas pasižymėjo vienu įvarčiu, dublį atliko Aleksandras Borovko.

Navigatoriai vasaros pradžioje jau buvo pagavę norimą formą ir stabilumą, tačiau jį kažkur paliko trečiadienio rungtynėse.

Todėl po tokio pasirodymo Navigatorių komandos konsultantas Gediminas Paberžis vyresnysis negalėjo įžvelgti nieko pozityvaus: "Žaidimas gynyboje netenkina, taip klysti negalima. Gynėjai privalo dengti savo zonas. Praleidus tokius įvarčius, kokius praleidome, sudėtinga žaisti. Puolime reikia daugiau atakuoti kraštais. Nebuvo reikiamo agresyvumo. Nes kai žaisti pradedi agresyviai, tuomet būni užsivedęs, o mes antrą kėlinį žaisti ėjome miegodami."

Bet jau kitą dieną Navigatoriai turėjo progą švęsti. Jie apsilankė savo draugų FK Trakų rungtynėse ir galėjo pasidžiaugti puikia pergalę prieš pasipūtėlius škotus St Johnstone komandą. Bei susuko vaizdo klipą.

Iš tiesų, šiemetinis Trakų ir Sūduvos pasirodymas Europos lygoje pradžiugino ne tik Navigatorius. Neretai mūsų klubai Europos taurių varžybose būna tik statistais. O pergalės prieš vienus pajėgiausių Baltarusijos ir Škotijos klubų stipriai pakelia nuotaiką ir leidžia optimistiškai žvelgti į mūsų futbolo ateitį.

11 turo anonsas

III lygos pirmojo rato pabaiga - čia pat. Artimiausiomis dienomis komandos sužais paskutinius šešis pavasario rato mačus. Tiesa, 11 ture vėl vyks penkios dvikovos: vienoje, į birželio vidurį atkeltoje, Medžiai 0:2 pralaimėjo Aktui.

FKK Spartakas - Ave.Ko.

Penktadienis, 19.30. Ukmergė.

Po šešių sėkmingų turų į antrąją vietą šovęs FKK Spartakas padarys viską, kad joje išliktų iki rugpjūčio antrosios dalies. "Kviečiame visus šį penktadienį 19 val. 30 min. ateiti į Ukmergės centrinį stadioną ir padėti komandai sėkmingai sužaisti rungtynes su Kalvelių Ave.Ko. komanda", - sirgalius ragino ukmergiškiai.

Navigatorius nukalę Ave.Ko. į Ukmergę vyks pakilios nuotaikos ir kupini pasitikėjimo. Bei prisimindami užpernykštę pergalingą savo viešnagę (2:0).

Prognozė. Noras namie baigtį ratą pergalingai šiek tiek kaustys Spartako žaidėjus, labai trūks diskvalifikuoto gynėjo A.Rasimavičiaus, todėl tai gali būti sunkiausios rungtynės visame rate. 1:0.

SŽK Pabradė - Granitas

Šeštadienis, 17.00. Pabradė.

Pastarieji, dvejų metų senumo komandų susitikimai primena akivaizdų Granito pranašumą (3:1 ir 5:1). Tačiau šiemet Pabradė ne ta, kuri buvo 2015-aisiais. Tą sezoną jie surinko 17 taškų, o šiemet jau dabar turi 14.

Granitas šiemet dažniausiai neišnaudoja viso savo potencialo. Tačiau surinkus pakankamai keitimų mače su Naujaisiais Verkiais mes pamatėme, ką iš tiesų gali ši komanda. Klausimas, tik kokia sudėtimi čempionai šeštadienį nuvyks į Pabradę.

Prognozė. Bet kokiu atveju, jei tik nežais mažumoje, Granitas bus favoritas. 0:1.

Nerealas - Rotalis

Sekmadienis, 16.00. Fanų stadionas.

Atvirai apie žaidybinę duobę prakalbęs Nerealas pirmą ratą baigs pamėgtame Fanų stadione priimdamas Rotalį. Situacija tokia, kad niekas dar neprarasta ir palankaus rezultato atveju Nerealas išliks favoritu į medalius. Bet reikia kažkaip nutraukti tą nelaimėtų mačų seriją.

Rotalis per savaitę turės sužaisti tris mačus (du lygoje ir vieną - taurėje). Geras ženklas tai, kad mačas su Nerealu bus pirmasis, todėl ir jėgų bus daugiau.

Prognozė. Komandos sužais lygiosiomis. 1:1.

TEC - Ozas

Sekmadienis, 20.15. Senvagės stadionas.

Į sportinės formos piką prieš atostogas įšokęs Ozas rate finišuos rungtynėmis su komanda, kuri mėgins pasirūpinti, kad vienvaldžio lyderio lygoje iki rudens nebūtų. TEC'ai viliasi, kad realizacijos fokusai, kaip rungtynėse su Spartaku, nepasikartos ir susikurtas progas jau pavyks išnaudoti. Noro ir kovingumo jiems tikrai nestinga.

Praėjusiais metais abi komandos III lygoje surinko po 33 taškus ir apsikeitė skambiais antausiais: birželį Ozas laimėjo 4:2, spalį TEC'ai revanšavosi net 5:1.

Prognozė. Apsiginti nuo geriausio lygos puolimo TEC'ams nepavyks. Bet ir patys savo progų nešvaistys. 2:2.

Navigatoriai - Naujieji Verkiai

Pirmadienis, 20.20. Senvagės stadionas.

Kiekvienai komandai per sezoną pasitaiko vienos kitos siaubingos rungtynės. Ir Navigatoriai mano, kad tokias jau sužaidė praėjusį trečiadienį prieš Ave.Ko. Nes daugiau savęs taip tragiškai žaidžiančių matyti jie nenori.

Naujieji Verkiai irgi "geri". Vieną savaitę jie dominuoja prieš Rotalį, o kitą susirenka šešis nuo Granito. Visiškai nenuspėjama komanda.

Prognozė. Suteikime Navigatoriams dar vieną šansą. 4:1.

Rotalis - SŽK Pabradė

Trečiadienis, 20.00. Senvagės stadionas.

Šiomis rungtynėmis nusileis pirmo rato uždanga ir prasidės beveik šešių savaičių pertrauka lygoje. Bėda ta, kad šios rungtynės bus įdomios tik pačioms komandoms. Nes kaip tik tuo metu kitame sostinės gale savo europietiškos svajonės sieks Žalgiris, priimsiantis pietų amerikiečių prikimštą Bulgarų čempioną Ludogorec. Antra vertus, laiko pakeisti šių rungtynių laiką dar yra sočiai.

Prognozė. Panašu, kad vasaros pertraukos metu Rotalio gretose laukia nemažai pasvarstymų ir galbūt permainų, nes tokių rezultatų niekas nesitikėjo. O prieš tai būtina pagerinti turnyrines pozicijas. 3:1.