VRFS taurėje paaiškėjo geriausiųjų ketvertukas (Foto) Visos

Praėjusį sekmadienį LFF stadione surengta mėgėjų futbolo šventė – sužaistos ketverios VRFS taurės ketvirtfinalio rungtynės. Po jų į pirmą kartą rengiamo turnyro pusfinalį iškopė AFK, BFA-B, Geležinis Vilkas ir FK Granitas.

Informaciją apie pusfinalio etapą paskelbsime artimiausiu metu.

A komanda-Margiris – AFK 0:2 (0:0)

Potencialiai įdomiausią ketvirtfinalio akistatą brokavo labai paprasta aplinkybė – vasariškai prastas komandų susirinkimas. Abi jos susirinko praktiškai be keitimų, o tam įtakos turėjo ir burtų keliu parinktas laikas – 14 val.

Tokį išbandymą lengviau pakėlė Margiris. Jiems tai ne pirmas kartas, kai tenka žaisti arba visai be keitimų, arba su vienu-dviem. Gi AFK vadovo Dariaus Naviko teigimu – jų komandoje retas kuris net pusę rungtynių jau senokai buvo sužaidęs.

Nepaisant to, AFK antrą kartą šį mėnesį sugebėjo nugalėti čempionus ir vėl išsaugodami savo vartus sausus.

63 min. kontratakos metu po Augusto Trinkūno perdavimo Arnoldas Kunigėlis suklaidino varžovų vartininką ir pasiuntė kamuolį į vartus. 68 min. pats A. Kunigėlis asistavo A. Trinkūnui ir Augustas tolimu smūgiu įsuko kamuolį į vartus – 0:2.

„Laimėjome užtikrintai, todėl kažkuo skųstis negalime. Juolab po rungtynių organizatoriai suorganizavo grilių ir alaus“, – sakė D. Navikas.

Antra vertus, AFK vadovams antroje sezono dalyje atsiras papildomo galvos skausmo dėl sudėties. Pirmame rate komandos lyderiais buvę Edvinas Baniulis su Erlandu Juška perėjo į visus varžovus LFF II lygoje ir taip traiškantį TransInvest klubą. Bet iš ten pat sugrįžo Osvaldas Čipkus, taip pat prisijungė Egidijus Janukonis. Be to, AFK jau ne kartą įrodė turintys vidinių resursų, pasireikšti gaus ir mažiau rungtyniavę žaidėjai.

Rungtynių galerija

FKS Ukmergė – BFA-B 1:5 (0:3)

Apžvalgininko būrimai iš oro apie lygią kovą šiame mače pasirodė nieko verti vos nuaidėjus rungtynių pradžią skelbiančiam švilpukui. Nepaisant vis didesnį pagreitį įgaunančio lietaus, BFA jaunimas ėmė šeimininkauti aikštėje ir sukti perdavimų karuselę.

Ukmergės atakos buvo pavienės ir netikslios, o praradus kamuolį laukdavo pavojingi varžovų kontrišpuoliai. Keliais staigiais perdavimais „akademikai“ pristatydavo kamuolį į pavojingus taškus. Silpnai pirmame kėlinyje atrodė FKS Ukmergės kairysis gynybos sparnas. Per jį beveik identišku scenarijumi prasiveržiant ir atliekant žemą perdavimą buvo buvo sukurti pirmieji du BFA-B įvarčiai, po kelių minučių krito ir trečiasis.

Tačiau rezultatas 0:3 nepalaužė Ukmergės komandos kovingumo. Po pertraukos rungtynes jie pratęsė užsivedę ir labiau brangino kamuolį. Giedriaus Vaivados įvartis suteikė FKS dar daugiau impulso (1:3). Tiesa, pagyvėjimas truko neilgai. Po dar vienos klaidos ir ketvirto praleisto įvarčio jie nuleido rankas, o galiausiai BFA dubleriai šventė įtikinamą pergalę 5:1.

Geležinis Vilkas – Širvintos/VGTU-Vilkai 3:0 – techninė pergalė

Šios rungtynės susidėjo iš dviejų visiškai skirtingų dalių – Širvintų dominavimo pirmame kėlinyje ir jų žaidimo griūties po pertraukos.

Eriko Milašausko (15 min.) ir Vydmanto Kuzmicko (34 min.) įvarčiai naudojantis varžovų gynėjų neryžtingumu pirmame kėlinyje VGTU-Vilkams sukrovė dviejų įvarčių pranašumą. Atrodė, kad VGTU-Vilkai tvirtai dominuoja ir nesunkiai uždarys rungtynes. Bet po pertraukos nutiko tai, ką patys širvintiškiai vėliau pavadino „siaubingu ir tragišku kėliniu“.

Neturėdami ką prarasti, kariškiai po truputį drąsiai ėmė eiti į priekį. Atakos darėsi vis pavojingesnės ir tai stiprino Geležinio Vilko komandos pasitikėjimą. O 65 min. šią pasikeitusią rungtynių tėkmę logišku įvarčiu pavertė Tomas Skinder (1:2).

Rungtynių pabaigoje Širvintų komanda nusprendė saugoti rezultatą ir atidavė varžovams iniciatyvą. O šie toliau atakavo ir rungtynes pabaigė dramatiškai. Paskutinėje atakoje į puolimą prisijungė ir kariškių vartininkas. Nežinia, kiek tai išmušė iš vėžių širvintiškius, tačiau tą akimirką jie prasižengė baudos aikštelėje ir „susiveikė“ 11 m baudinį į savo vartus. Jį realizavo ir rezultatą išlygino Matas Kirkutevas.

Iš karto po rungtynių komandos stojo į dvikovą 11 m baudinių serijoje. Ir čia dramos netrūko – prireikė net 16 smūgių. Galų gale 8:7 laimėjo Širvintų komanda.

PAPILDYTA:

Po rungtynių „Geležinis Vilkas“ pateikė protestą dėl „VGTU-Vilkų“ žaidėjo Valdo Vitkausko dalyvavimo šiose rungtynėse, nes jis aštuntfinalyje jau buvo atstovavęs būtent „Geležinio Vilko“ komandai.

VRFS DK konstatavo, kad minėtas žaidėjas šiame sezone VRFS Taurės aštuntfinalio rungtynėse „Geležinis Vilkas“ – FK „Tera“ žaidė už FK „Geležinis Vilkas“. Nuostatų 38 punktas teigia, kad jeigu žaidėjas yra sužaidęs bent vienerias Taurės rungtynes, tame pačiame taurės turnyre negali dalyvauti atstovaudamas kitai komandai.

„Širvintos-VGTU-Vilkai“ turi teisę nesutikti su DK sprendimais bei pateikti apeliaciją VRFS valdybai pagal galiojančią tvarką (nuostatų 91 punktas).

FK Medžiai – FK Granitas 1:3 (1:2)

Vienintelis apžvalgininko tiksliai spėtas rezultatas išsipildė būtent paskutiniame vakariniame mače. LFF stadiono tribūnose Granito komandą triukšmingai palaikė nemažas būrys gerbėjų. Jie laimėjo „gerklių mūšį“, o jų palaikoma komanda buvo aiškiai pranašesnė aikštėje.

Naujosios Vilnios komanda iniciatyvos ėmėsi iš karto. Nuo pirmųjų minučių raudonai juodos atakos bangos ėmė ristis link Medžių vartų. Reikia pastebėti, kad puikiai žaidė Medžių vartininkas Audrys Paulauskas, traukęs beveik visus varžovų smūgius. Tačiau kėlinio viduryje ir jis buvo bejėgis po Žygimanto Kirsio (18 min.) ir Tomašo Gulbickio (27 min.) smūgių – 0:2.

Prieš pat pertrauką Medžiams atgijo viltis, kai tiksliu smūgiu galva varžovams įvartį į rūbinę pasiuntė Danielis Williamsas (1:2).

Deja, ta viltis vėl užgeso antro kėlinio pradžioje. T. Gulbickis (49 min.) tiksliu tolimu smūgiu nuo virpsto atstatė savo komandos dviejų įvarčių pranašumą (1:3).

Per likusį rungtynių laiką Granitas tvirtai kontroliavo situaciją aikštėje, neleisdamas suabejoti savo pranašumu. Kaip sakė Medžių treneris Paulius Glosas – Granitas šiemet atrodo galingai tiek individualiai, tiek taktine ir susižaidimo prasme, o štai Medžių sezonas – duobėje. Todėl ir rezultatas dėsningas.