VRFS futsal sezono vyšnaitė ant torto – Vilniaus taurės finalas Visos

 

Pirmadienį finišuoja VRFS salės futbolo sezonas, o jo kulminacija taps Vilniaus taurės finalo dvikova. Lemiamose turnyro rungtynėse susitiks VRFS lygoje 2-ą vietą užėmęs Setaltas ir 4-oje pozicijoje likęs Aktas.

 

FK Aktas – FK Setaltas
Vieta: VIKO sporto salė (buv. LEU), Studentų g. 39
Laikas: pirmadienis, 21.00 val.
Teisėjai: J. Paškovskis ir I. Kaprašovas

 

Kelias į finalą

Šį sezoną atsinaujinusiame Vilniaus salės futbolo taurės turnyre varžėsi 8 komandos, tad abiem finalininkams teko įveikti po du varžovus.

Ketvirtfinalyje Širvintose Setalto komanda įspūdingoje kovoje eliminavo SFK Novovileisk. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 5:5, o baudinių serijoje Setaltas laimėjo 4:2. Aktas solidžia persvara 5:1 nugalėjo Spartaką, nors du įvarčiai krito paskutinėmis mačo minutėmis.

Pusfinalyje Setaltas dar kartą lankėsi Širvintose ir metė iššūkį pajėgiausiai I lygos komandai VGTU-Vilkams. Šis susitikimas baigėsi sensacinga Setalto pergale 9:2 (4:1).

Širvintoms tai buvo prasčiausios sezono rungtynės, su daugybe neišnaudotų progų. Tačiau tuo pasiteisinti po pralaimėjimo 2:9 nebūtų garbinga – reikia pagirti ir Setalto pastangas bei pasirengimą pusfinaliui. Rungtynių pradžioje atlaikę varžovų šturmą, vilniečiai surengė porą sėkmingų kontratakų. Po pirmo kėlinio pirmavo 4:1, antrame įmušė dar kartą (5:1), o tada VGTU-Vilkai rizikuodami vartininką keitė aikštės žaidėju. Taktika nepasiteisino, nes šeimininkai prasileido dar kelis įvarčius į tuščius vartus.

Pusfinalis tarp Akto ir VDA Futsal buvo vertas finalo pagal įtampą, kovą ir dramą. Aktas pergalingą įvartį (4:3) baudiniu įmušė likus žaisti tris minutes:

 

Akis į akį

Abi komandos yra gerai pažįstamos viena kitai. Nuo 2013-2014 metų žiemos jos VRFS salės futbolo turnyruose susitiko 10 kartų. Kiekviena ekipa pergalę pasiekė po 4 kartus, du susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Šį sezoną tarpusavio rungtynių balansas palankesnis Setaltui. Sausio 12-ąją pirmoji akistata įvyko Širvintų salėje, kuri Aktui buvo nepažinta ir neištyrinėta. Setaltas keturis kartus pirmavo, bet Aktas keturis kartus lygino rezultatą. Ketvirtą – po varžovų įvarčio į savuosius vartus priešpaskutinę minutę (4:4). Šios lygiosios neabejotinai buvo palankesnės Aktui ir Geniai po šių rungtynių buvo labiau patenkinti.

Kovo 8-ąją buv. LEU sporto salėje vykusiame mače Setaltas klaidų nekartojo ir persvaros neiššvaistė – jie nugalėjo rezultatu 4:2. Du lemiamus įvarčius Setaltas įmušė per paskutines 5 minutes, o prieš tai, esant lygiam rezultatui, Aktas nepasinaudojo savomis progomis. Būtent po šio susitikimo Akto treneris Tadas Diržininkas viešai ir garsiai prabilo apie prastą komandos puolimo efektyvumą, užkritusius ant akių šalmus ir beviltišką progų realizaciją, spardant kamuolį į tribūnų balkonus.

 

Trenerių mintys

„Tikriausiai Setalto komanda džiaugiasi, kad finale gavo Aktą, o ne VDA Futsal. Bet ir mes lygiai taip pat džiaugiamės, kad teks žaisti su Setaltu, o ne su VGTU-Vilkais. Kieno džiaugsmas labiau pagrįstas – reikia ateiti pirmadienį į balkoną salėje ir pamatysime, – spaudos konferencijoje finalo išvakarėse dėstė T. Diržininkas. – Manau, kad surinksime visus žaidėjus, kuriuos galime ir gal net balkone palaikymo komanda susirinks.“

Taip jis kalbėjo dar nežinodamas, kad minifutbolo supertaurės varžybose šeštadienį traumą patyrė vienas svarbiausių Akto žaidėjų Marius Linkevičius. Be jo geltonai mėlynų pajėgumas smunka ir iš rankovės teks traukti naujų kozirių.

Prisimindamas abi tarpusavio dvikovas I lygoje su Setaltu (4:4 ir 2:4), T. Diržininkas sakė: „Pirmose rungtynėse pirmą kartą viešėjome naujoje Širvintų salėje. Viskas nauja, neįprasta, nauji įspūdžiai. O Setaltas prie jos jau buvo įpratęs ir pradėjo rungtynes geriau. Jau pirmosiomis minutėmis jie galėjo uždubasinti mus ir pabaigti rungtynes, bet to nepadarė ir mes atsigavome, kabinomės į lygiąsias. Tą kartą į rūbinę išėjome geresnės nuotaikos, nes iškovojome tašką, o jie prarado du. Antrame mače, prisimenu, tvyrojo nuojauta, kad visas baigsis gerai. Susirinkome labai gerai, Setalto suolas buvo trumpas, atrodė, kad apžaisime juos. Bet gavome.“

„Mes pralaimėjome VDA abu lygos mačus, bet laimėjome taurės pusfinalyje. Tai nuteikia optimistiškai ir parodo, kad galime kovoti su visais. Tiesiog būtina įtikinti chebrą, kad reikia demonstruoti aukštą klasę nuo pirmų minučių negalvojant, kad „ai, gal vėliau“, reikia žaisti protingai ir laikytis savo plano. Kaip jie sugebės tą padaryti – kol kas pasakyti negaliu“, – tvirtino Akto treneris.

Maksimalus susikaupimas tvyro ir Setalto stovykloje, traumų pas juos nėra, o pirmadienį vakare tikisi surinkti pajėgiausią sudėtį, informavo šios komandos treneris Dmitrijus Timko.

Vis tik vienas faktorius, susijęs su žaidybine praktika, gali būti svarbus. Aktas su VDA pusfinalyje kovojo praėjusį pirmadienį. O Setaltas paskutines rungtynes salėje sužaidė kovo 23-iąją. Vadinasi, finale jie žais po 12 dienų pertraukos.

„Žinoma, 12 dienų yra ilgas laiko tarpas. Ypač, kai per tą laiką dalis žaidėjų jau spėjo paragauti lauko futbolo, todėl šiuo atveju kažką prognozuoti labai sunku“, – kalbėjo Setalto vadovas.

Šio futsalo sezono tarpusavio rungtynių balansas palankesnis Setaltui, bet finale viskas prasidės iš naujo. Nuo 0:0.

„Mes puikiai pažįstame visą Akto komandą – ji patyrusi, labai kovinga ir gerai sukomplektuota. Taigi, laukia sunkios ir kovingos rungtynės. Bet, kaip sakoma, tegul nugali stipriausias“, – linkėjo D. Timko.

 

Nuomonės iš balkono

Arminas Čivilis (VGTU-Vilkai): „Pralaimėjimas pusfinalyje Setaltui buvo prasčiausias mūsų šio sezono mačas. Trūko noro, energijos. Po tokio pasirodymo Setaltas finale turi visus šansus įveikti savo varžovus. Manau, kad bus labai įdomios rungtynės.“

Artūras Žarnovskis (VDA Futsal): „Anksčiau būčiau prognozavęs, kad Aktas laimės bent dviejų įvarčių pranašumu. Nors Setaltas turi individualiai stiprių žaidėjų, bet Aktas pajėgus komandiškai sužaisti gerą finalą. Tačiau M. Linkevičiaus trauma keičia viską iš esmės. Tokios netekties Aktas nesugebės kompensuoti, kadangi tas žaidėjas labai svarbi figūra. Jei jis nežais – Setaltas tampa rungtynių favoritu su kelių įvarčių persvara.“

Dmitrijus Raksa (Spartakas): „Finalo šansai abiem komandoms buvo 50/50, bet M. Linkevičiaus trauma bus esminė. Likimo ironija – traumavosi žaisdamas už beveik Setaltą. Iškritus kertiniam Akto žaidėjui, Setaltui tenka daugiau šansų, bet mano asmeninės simpatijos yra Akto pusėje. Nors taip pat žinau, kad Setaltui pralaimėjus kalti bus teisėjai.“