VRFS III lygos vidurio sezono išvados Visos

 

III lygoje - vidursezonis ir atostogos. Ne visos komandos sužaidusios po 10 rungtynių, o savo pasirodymą lygoje jos atnaujins rugpjūčio mėnesį. Kaip joms sekėsi iki šiol?

ČEMPIONAI. Praėjusiais metais FK Granitas susigrąžino III lygos nugalėtojų titulą. Normalu, kad buvo laikomas ir šio sezono favoritu. Bet klubo vadovas Jevgenijus Rybakovas sezono išvakarėse pareiškė, kad savo komandos favorite nelaiko. Priežastis - dviejų svarbių žaidėjų Andriaus Kondratovičiaus ir Tomašo Gulbickio išėjimas.

Nepaisant to, granitiečiai pergalių prisirinko (nors ir sunkiai), o dabar lygoje išlieka 1 vietoje, bei pridėjus techninę pergalę prieš Ataką, nuo konkurentų būtų atsiplėšę +4 taškais.

"Šitai reikia vertinti labai gerai. Aš sakiau, kad favoritais nebūsime, nes tarpsezoniu išėjo du svarbūs žaidėjai. O vertinant rezultatus - viskas yra gerai. Bet manau, kad dėl varžovų klupinėjimų mes esame 1 vietoje, o ne savo pačių didelių nuopelnų ar pastangų dėka", - įsitikinęs J. Rybakovas.

Granitas pirmame rate suklupo du kartus - lygiai tiek, kiek per visą praėjusį sezoną. Gegužės gale juos po ketverių metų pertraukos įveikė Medžiai (1:3), o pirmą liepos sekmadienį sensacingai panoko FC Vova (1:0).

"Nieko stebuklingo prieš Vovą nenutiko, normalus pralaimėjimas, kurių kartais pasitaiko. Jau kai pamačiau komandos sudėtį, supratau, kad gerai tą dieną nebus, - aiškino J. Rybakovas. - Mums geriausia žaisti penktadienį, ar bent jau šeštadienį, nes mėgstame savaitgalius leisti aktyviai. Sužaidėme sekmadienį ir iš karto neigiamas rezultatas."

Beveik visose rungtynėse čempionams tenka rimtai pakovoti dėl pergalės, stipriai atsiliepia ir trumpesnis atsarginių suolas. Komandos skautai yra nužiūrėję vieną potencialų rimtą naujoką, bet apie pastiprinimą kol kas viešai nekalba. Ir pasirengimas rudens sezono daliai bus toks, koks buvo pavasarį - jokio.

"Mums nereikia. Į rungtynes vos surenkame 11 žaidėjų, o čia dar draugiškas daryti, treniruotis papildomai? Tik be reikalo apsikrautume ir apsisunkintume", - ranka numojo J. Rybakovas.

BRANDA. Tai, ko anksčiau labai trūkdavo FK „VGTU Vilkai“, atrodo, atėjo su darbu ir kantrybe. Paskutinis mėnuo buvo be pralaimėjimų, o charakteris ir kovingumas paskutinėse pergalingose rungtynėse Vilniuje prieš Navigatorius (3:2) pradžiugino komandos vadovus. 21 taškas ir antroji vieta - visiškai pelnytas ir užtarnautas širvintiškių rodiklis.

Tiesa, paskutiniai du sezonai buvo tokie, kad Vilkai irgi solidžiai pradėdavo, bet vėliau atėjus lemiamoms kovoms, krisdavo į gilią duobę ir neatsitiesdavo. Antra vertus, dabartinė žaidimo kokybė, branda leidžia spėti, kad šis scenarijus trečią kartą nesikartos.

Trenerio Deivido Maciulevičiaus pasvarstymai: "Smagu po pusės sezono būti tarp lyderių. Pirmas ratas buvo permainingas: vienose rungtynėse atrodėme super gerai, kitose labai trūko geresnio pasirodymo. Vienose turėjome sėkmės, kitose jos labai trūko. Bet žaidėjai šaunuoliai. Į pertrauką išėjome būdami gerose pozicijose. Tikiuosi, gerai pailsėsime ir būsime pasiruošę rudens kovoms."

PIKAS. Treti lygoje kol kas - FK Medžiai, surengę spurtą pirmo rato pabaigoje. Medžiai šiemet muša daugiausiai įvarčių lygoje - vidutiniškai po 3,7 per rungtynes. Pirmą ratą jie pabaigė trimis pergalėmis, pasiekdami savo sportinės formos piką, o paskutinėse dvejose rungtynėse į Vovos ir Trakų vartus mušė atitinkamai 6 ir 5 įvarčius. Priešingybė praėjusiam sezonui, kai vasarą jie turėjo trijų pralaimėjimų seriją.

"Pernai mūsų selekcija buvo prasta. Šiemet - daug geriau. Palaipsniui įsižaidėme, įveikiame stiprias komandas, mušame daug įvarčių. Atėjo vasaros pertrauka ir šiek tiek neramu, kad ji mums ne laiku, - svarstė Medžių treneris Paulius Glosas. - Bet atostogos reikalingos. Visi dabar pailsėsime, po to vėl susirinksime, pradėsime treniruotis, sužaisime draugiškas ir rudeniui pasiruošime."

Žaliai balti vasarą pasitiko prarasdami du žaidėjus dėl traumų ir kitų aplinkybių. Bet į jų pozicijas Paulius jau ieško pastiprinimo, žadami du naujokai, todėl sudėties balansas turėtų būti išlaikytas.

"Kol kas sezonu esu patenkintas. Kaip ir sakiau prieš keletą savaičių - Granitas niekur toli nepabėgs. Išlieka artima kova, tarpai tarp komandų nedideli. Viskas prieš akis ir rudenį tikrai bus įdomus ratas", - sakė P. Glosas.

ATOSTOGOS. Gera pradžia nebūtinai yra pusė darbo. Futbolo klubas „Ataka“ lygoje startavo su sveiku sportiniu naglumu ir nesidomėdama, kas čia lyderiai, ar kas čia favoritai. Per 7 turus surinkti 16 taškų atrodė labai pretenzingai, tačiau į vasarą naujokams ėmė stigti kvapo. Lygiosios su AFK, sunkiai paaiškinamas pralaimėjimas Terai (2:6) ir neišvengiamai gresiantis techninis pralaimėjimas Granitui paliks komandą turnyro lentelės viduryje.

"Mums visada taip būna atėjus vasarai ir birželiui - atrodome pavargę ir išsisėmę, visi gyvename atostogų nuotaikomis ir norime poilsio", - sakė Atakos vadovas Aivaras Meškinis.

Nesusirinkimas į rungtynes su Granitu buvo aiškinamas tuo, kad treneriais dirbanti didžioji Atakos žaidėjų dauguma turėjo užsiėmimų su auklėtiniais. Vaikų treniruotės jiems - pirmoje vietoje. Būtent ši nuostata Atakos rezultatams bei susirinkimui atsilieps dar ne kartą ir sutrukdys pakovoti dėl aukštų pozicijų.

ATRADIMAS. Praėjusio sezono finišas parodė, kad FK TERA turi didelį potencialą, bet sprintas į Top 4 gretas akivaizdžiai stebina ir pretenduoja tapti didžiausiu šio sezono atradimu. Jau dabar Tera turi daugiau taškų (19), nei surinko per visą praėjusį sezoną (17). Komanda susižaidė, pradėjo solidžiai rinktis į rungtynes ir ėmė mėgautis futbolu, o ne kentėti.

"Potencialo aš įžvelgiau jau pernai ir žinojau, kad tie rezultatai ateis. Be to, turime normalų trenerį - Aleksejų Kliosovą, kuris parenka strategiją ir veda treniruotes, - paaiškino Teros vadovas Sergejus Vasiljevas. - Galėjome dar geriau, bet mums pamaišė tai, kad žiemą žaidėme salės taurėje. Dėl to sunkiau įėjome į lauko sezoną."

Stabdyti arklių Tera neketina, nes po dviejų sezonų autsaiderių gretose šiemet pasitaikė gera proga pirmą kartą pasidabinti III lygos medaliais.

"Kuomet rezultatai geri - norisi dar geresnių. Tada tu pradedi skaičiuoti nepaimtus taškus. Pavyzdžiui, man labai gaila pamestų taškų lygiosiomis pasibaigusiame mače su AFK. Galėjome būti dar aukščiau", - svarstė S. Vasiljevas.

STABILUMAS. FK Elektrėnų Versmė komanda sezoną pradėjo trijų pralaimėjimų serija. Po to įsižaidė ir atėjo pergalių metas, bet pavasarinis ratas pabaigtas dar dviem nesėkmėmis. Elektrėnai per 10 turų užfiksavo stabilų rezultatą: 5 pergalės ir 5 pralaimėjimai, 15 taškų iš 30 galimų. Tiesa, nerimą turi kelti paskutiniai du pralaimėjimai, kai nuo VGTU Vilkų atsiimta 1:4, o nuo Teros - 1:5.

Šios duobės turi savų priežasčių - Versmė žaidė praretėjusiomis gretomis, o vietą vartuose užėmęs jaunasis klubo vartininkas stokoja patyrimo ir šaltakraujiškumo. Pralaimėjimas Terai buvo labai skaudus, po jo Versmės treneris Romas Ščiuka bakstelėjo varžovams: "Žaidimas mums "nėjo", niekas nesisekė, o varžovai kovojo kiekviename epizode ir nusipelnė pergalės. Tik norisi jiems palinkėti mažiau komentuoti ir replikas mėtyti, nes atrodo, jog pasaulio čempionatą laimėjo. Taip, jūs laimėjote. Bet labai greitai pamiršote, kad pernai nuo mūsų patys 5 gavote, o užpernai 15 ir niekas tuomet replikų jums nemėtė."

STABDIS. FK Navigatoriai šiemet startavo trimis pergalėmis iš eilės ir vaidenosi, kad lygos senbuviai grįžta į lenktynes dėl titulo. Sunkiai suvirškinamas faktas, kad šiomis trimis pergalėmis jie surinko 75 proc. visų pirmo rato taškų, kurių dabar turi 12. Nuo gegužės vidurio Navigai užtraukė rankinį stabdį, jo nepavyko atlaisvinti iki rato pabaigos. Ilgametis komandos vadovas Kęstutis Maželis teigė, kad sunku atrasti konkrečią nesėkmių priežastį: "Norint pasiekti pergalę reikia kažkur kažko nemažai pridėti, nes dabar atrodo, kad trūksta labai daug. Antras ratas parodys, ar esame pajėgūs pasitempti. Labai norėtųsi, nes laimėti daug smagiau, nei mėtyti taškus."

FAKTAS. FC VOVA komandos paraiškoje vartininku pažymėtas Aleksandras Mališauskas per 6 rungtynes spėjo susirinkti 4 geltonas korteles. Emocingas žaidėjas, negali nesutikti. Kitiems šios kategorijos lyderiams Oleksijui Mazurenko ir Emilijui Šinkūnui 4 kortelėms gauti prireikė 9 registruotų rungtynių.

NUSIVYLIMAS. Prieš sezoną AFK / Alternatyvus Futbolo KlubasAFK surinko tokią komandą, jog projektavome ją jaunantis dėl III lygos nugalėtojų titulo. Ant popieriaus jų sudėtis atrodė labai solidžiai. Žinia, jog futbolas žaidžiamas ne popieriuje, o aikštėje. Susidarė įspūdis, kad po istorinio susitikimo su Vilniaus "Žalgiriu" LFF taurės turnyre dauguma AFK narių nusprendė, jog jų darbas čia jau baigtas, o III lygos reikalai išsispręs patys. Prioritetai pasikeitė. Komandos vadovas Darius Navikas po eilės nesėkmių rezervuotai rinko žodžius ir pripažino, kad "biški" pikta dėl tokio požiūrio. Vienintelis pozityvas buvo Augusto Trinkūno sugrįžimas. Bet ir jis panacėja netapo. Paskutinės 3 rungtynės - 2 taškai ir 2 įmušti įvarčiai.

"Daug nestresuojame dabar. Pertraukos metu surengsime pasisėdėjimą ir aptarimą su komanda, - po paskutinių lygiosiomis su Vova pasibaigusių rungtynių sakė D. Navikas. - Prieš Vovą pagaliau susirinkome ir galėjome laimėti. Bet labiausiai gaila ne prarastų taškų, o Tomo Mikalausko. Vienam geriausių mūsų žaidėjų po grubaus kontakto lūžo koja ir jis ilgam iškrito iš rikiuotės. Linkime Tomui kuo greičiau pasveikti!"

PROBLEMA. VJFK Trakai komanda kol kas iškovojo tik dvi pergales - nugalėjo Geležinį Vilką ir netikėtai įveikė AFK. Buvo pralaimėjimų lygioje kovoje, bet dauguma rungtynių parodė realų Trakų komandos pajėgumą bei lygį. Kaip kad paskutinis pralaimėjimas Medžiams (0:5).

VJFK Trakai sprendžia savas problemas ir komandos treneris Vidmantas Zagurskas paaiškino, kodėl tikisi ryškiai sėkmingesnio antro rato: "Mes kaunamės su visais, sužaidžiame neblogas rungtynes. Žaidėjų susirenka, keitimų turime, tačiau kiekvieną kartą išleidžiame vis kitokią sudėtį. Ji žaidžia neprastai, bet ryškiai trūksta susižaidimo. Problema, kad kol kas neturime ne tik kur žaisti namų rungtynių, bet ir treniruotis. Tikimės, kad mūsų savivaldybė pagaliau išspręs aikštės problemą ir antrame rate jau galėsime žaisti savame stadione ir surinkti daugiau taškų."

ANTIREKORDAS. Per 11 sezonų VRFS III lygos istoriją nė viena komanda pirmenybėse nestartavo 9 pralaimėjimų serija. FK Geležinis Vilkas tapo šio nemalonaus antirekordo savininkais. Šarūno Beivydo treniruojama komanda pasižymi kovingumu, tačiau vien kovingumo III lygoje negana - intensyviose rungtynėse laikui bėgant išryškėja geresnis varžovų fizinis pasiruošimas ir jie "padaro" rezultatą. Tik tris pralaimėjimus Geležinis Vilkas patyrė minimalia persvara, kituose mačuose oponentų pranašumas nekėlė klausimų.

"Neprarandame vilties, o su gera nuotaika pas mus taip pat nėra problemų. Į kiekvienas rungtynes toliau eisime kovoti", - tikino kariškiai.