VRFS III lyga: Vasara keičia komandų išsidėstymą Visos

 

Atostogos – dalykas šventas. Ir po jų neretai sunkiai prisiverčiama sugrįžti prie įprastinių veiklų. Tas pats pasakytina ir apie III lygą. Po vasaros pertraukos formaliai turėjome du varžybų savaitgalius, bet per juos sužaistos tik penkerios rungtynės.

Po atostogų aikštėje pasirodė 7 komandos – AFK, Granitas, Medžiai, Versmė, VGTU-Vilkai, FC Vova ir Ataka.

 

AFK atsigavimas

Antrasis pirmenybių ratas atsidarė sunkiasvorių – AFK ir Granito – susitikimu Senvagės stadione. Abi komandos atrodė su liekamaisiais atostogų reiškiniais, sunkokos, daug klydo gynyboje ir darė broko.

Tiek pirmasis AFK atstovo Benedikto Butlerio įvartis, tiek išlyginamasis Dariaus Kazubovičiaus smūgis buvo grynai oponentų pozicinių klaidų pasekmė. O pergalinga Pauliaus Obolevičiaus bomba antro kėlinio viduryje – kompleksinių klaidų išdava. Patys Granito žaidėjai dovanojo varžovams kamuolį savo aikštės trečdalyje. O tada galingas Pauliaus šūvis kamuoliui keičiant trajektoriją ir klaidinant vartininką. Panašių matydavome su legendiniu „Jabulani“ kamuoliu 2010 m. pasaulio čempionate.

Abi komandos turėjo keblumų surenkant sudėtį, o labiau dėl to kentėjo su vienu keitimu žaidęs Granitas.

„Jei ne klubo dubleriai, mes nė 11 žaidėjų nebūtume surinkę, – neabejojo Granito atstovas Jevgenijus Rybakovas. – Silpnai rinkomės, silpnokai ir žaidėme. Nors pačios rungtynės buvo apylygės. Tik kaip matėme, įvarčius praleidome tokius... Nekokius, tiesa sakant.“

„Su Granitu visos rungtynės būna panašios: apylygės, su nemažai progų ir į vieną, ir į kitą  pusę. Tas buvo ir šį kartą“, – pasakojo AFK vadovas Darius Navikas.

Jo komanda pasiekė revanšą už minimalų pralaimėjimą pirmame rate Naujoje Vilnioje 0:1.

„Pirmame rate labiau pasisekė jiems, dabar – mums. Abi komandos nebuvo stipriausių sudėčių. Bet sunkiai susirinkus tokia pergalė tampa dar saldesnė“, – tvirtino Darius.

Gerai prisimename, kokias kančias AFK kentė pirmame sezono rate, kai negalėjo iškovoti nė dviejų pergalių iš eilės. Rudens ratas atidarytas pergale prieš pagrindinį lygos favoritą. Pridėjus užtikrintą pergalę Vilniaus taurės aštuntfinalyje prieš Modulį (8:2) – gaunasi geras emocinis užtaisas.

„Smagu antrą ratą pradėti tokiomis dviem pergalėmis. Nuotaikos iš karto geresnės ir nusiteikimo patriukšmauti lygoje bei taurėje neprarandame. Komandos viduje tikrai jaučiasi pagyvėjimas. Tikiuosi, pavyks jį pratęsti kiek įmanoma ilgiau“, – svarstė D. Navikas. Ir pridūrė: „Svarbiausia rinktis į rungtynes.“

 

Įspėjamasis skambutis Granitui

Po AFK suduoto sprigto Granitas atsitiesė greitai ir kitose rungtynėse 5:2 patiesė FK Atakos komandą.

Nors visi laukė aktyvaus Atakos pasipriešinimo, bet labiau nustebino skystas jų pasirodymas. Treneriai žaidė vangiai ir be ugnelės, neturėjo jokių šansų užsikabinti šiame mače.

Granitas tvirtai kontroliavo situaciją nuo pirmų minučių ir trys įvarčiai per pusę valandos garantavo jiems ramią rungtynių antrąją dalį.

Pralaimėjimas prieš AFK paaštrino Granito padėtį. Turnyro lentelėje jie į priekį praleido Medžius, nors patys turi rungtynes atsargoje ir kontroliuoja situaciją.

Antra vertus, Naujosios Vilnios komanda pernai per visą sezoną ir 20 rungtynių patyrė 2 pralaimėjimus. Šiemet jau dabar jų turi 3.

„Lentelė parodo, kad mes jau nebepirmaujame. Ar situacija pavojinga? Nežinau – kaip žaidėme iki šiol, taip žaisime ir toliau. Svarbiausia dabar rinktis į rungtynes, turėti keitimų ir demonstruoti savo žaidimą“, – sakė J. Rybakovas.

Tai pirmas atvejis šį sezoną, kai nuo jo pradžios pirmavęs Granitas buvo nustumtas iš lyderio pozicijos. Tačiau komandos viduje niekas dėl to neapsikrauna ir nepanikuoja.

„Kodėl turėtume? Juk ne Čempionų lygoje žaidžiame, – nusistebėjo Granito atstovas. – Dabar visos rungtynės tampa svarbiomis ir daug lemiančiomis. Reikia eiti į jas ir laimėti, o tada matysime. Bet dėl situacijos turnyro lentelėje tikrai jokios tragedijos nedarome. Niekas pas mus dėl to neapsikrauna, ne tokie esame.“

Didžiausią spaudimą Granitui kol kas sudaro FK Medžiai ir Širvintų VGTU-Vilkai.

Medžių treneris Paulius Glosas prasidedant vasarai ištarė beveik pranašišką frazę, kad Granitas niekur toli nepabėgs ir rudenį visa kova užsikurs iš naujo.

P. Glosas – patyręs specialistas ir žino, kaip komandą parengti svarbioms kovoms. Jo komanda neiškrito iš to žaidybinio ritmo, kurį demonstravo prieš vasaros pertrauką.

Todėl be konkurencijos rezultatyviausia lygos komanda tapę Medžiai tęsia varžovų triuškinimą ir per paskutines 4 rungtynes įmušė net 25 įvarčius.

Šį kartą eilė traukti kamuolius iš savų vartų tinklo atėjo Geležinio Vilko (8:2) ir FC Vovos (6:1) komandoms.

Nėra ką daug pasakoti apie tokias rungtynes – žaliai balti paprasti tiesiog parodė, kad yra gerokai stipresni, kokybiškesni ir naudojosi varžovų klaidomis.

Gerai, FK Medžiai pastaruoju metu daužė komandas, esančias tik 8-11 vietose. Tačiau tai nepaneigs fakto, kad ši komanda pastaruoju metu yra savo sportinės formos aukštumoje.

Medžiai tikrai neatsisako ambicijų nuversti nuo sosto Granitą. Deja, P. Gloso užmojus gali prislopinti svarbių žaidėjų praradimai.

Prie buvusių poros traumuotų žaidėjų prisijungė dar vienas svarbus pagrindinės sudėties narys. Sekmadienio pergalė prieš FC Vovą turėjo savo kainą – kelio raiščių traumą patyrė Ignas Šiaučiulis. Tad sezonas jam baigtas.

 

Štilis Elektrėnuose

Dar rimtesnę konkurenciją Granitui gali sudaryti Širvintų VGTU-Vilkai, turintys ir tiek pat taškų (po 24) ir tiek pat sužaistų rungtynių (po 11).

Per vasarą VGTU-Vilkai pasitikrino jėgas draugiškose su Medžiais, o tikėjosi įsivažiuoti praėjusią savaitę turėjusiame vykti mače su VJFK Trakais. Bet varžovai neatvyko.

Nepaisant to, šeštadienį Širvintų ekipa nuvyko į Elektrėnus ir 5:0 sudorojo vietos ESFA-Versmės komandą.

„Buvo nerimo dėl žaidėjų sportinės formos, taip pat neramino rungtynių laikas (14 val.), nes per tokį karštį nelabai pavyksta prikalbinti žaidėjus, – sakė VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas. – Bet panašu, kad mes prie šitų sąlygų prisitaikėme geriau, mūsų sudėtis buvo jaunesnė, todėl per pirmą kėlinį sutvarkėme reikalus pelnydami keturis įvarčius ir pasiėmėme pergalę“.

„Rezultatas didelis, bet iš esmės viskas aikštėje nebuvo taip baisu. VGTU puikiai išnaudojo progas ir pelnytai laimėjo“, – komentavo ESFA-Versmės treneris Romas Ščiuka.

Baisiau ne rezultatas, o atkarpa, kurią dabar žaidžia Elektrėnų komanda. Prieš tai tiems patiems VGTU-Vilkams pralaimėta 1:4, o tarp šių nesėkmių įsiterpė skaudus pasirodymas su Tera – 1:5.

Turbūt „kalta“ čia vasariška nuotaika ir elektrėniškiams reikia vėl išlaukti savo momento.

„Sunku pasakyti, ar tik vasara čia kalta, bet akivaizdu, kad turime bėdų su susirinkimu. Bijau, kad iki rugsėjo geriau su tuo nebus“, – atskleidė R. Ščiuka.

 

Intriga dėl „Auksinio batelio“

III lygos snaiperio, mūsų „Pichichi trophy“ įskaitoje šiemet užsikūrė netikėta, bet maloni intriga.

Du sezonus „Auksinį batelį“ pasiimdavo Granito snaiperis Darius Kazubovičius, o konkurenciją jam sudarydavo nebent komandos draugas Žygimantas Kirsis.

Pernai Darius iš viso pelnė 27 įvarčius. Šiemet jis keliauja panašiu tempu: įpusėjus sezonui turi 13 tikslių smūgių. Bet kartais stringančios čempionų atakos neigiamai atsiliepia ir jų puolėjo rezultatyvumui.

FK Medžių rezultatyvumo blyksnis (vid. 4,25 įv.) iškėlė naują pretendentą į rezultatyviausio žaidėjo nominaciją – Rimvydą Strazdą.

Rezultatyvumo prasme šis sezonas Rimvydui jau yra geriausias. Anksčiau jis nebuvo pelnęs dviženklio įvarčių kiekio per sezoną, o po „hat-tricko“ į Geležinio Vilko vartus dabar yra pasižymėjęs 13 kartų ir su D. Kazubovičiumi dalinasi 1-2 vietomis.

 

Keturioliktas turas (08.27 – 09.03)

ESFA-Versmė – FK Navigatoriai

Sekmadienis, 15:00, Elektrėnų SM stadionas.

I ratas. Senvagės aikštėje vykęs mačas pasižymėjo aktyviu žaidimu ir progų gausa, tačiau viską sprendė vienas Dariušo Jankovskio įvartis antrame kėlinyje, nulėmęs minimalią Navigatorių pergalę 1:0.

„Mes turėjome savo progų, jie – savo. Mes įridenome 1, jie – 0. O kaip pasibaigs rungtynės pas juos – nežinau“, – tada komentavo Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis.

Tema. Kad pasibaigs vėl sėkmingai Navigams – tikimybė nemaža, nes Elektrėnai vasarą užbaigs toliau spręsdami sudėties formavimo sopulius.

Prognozė. Jei Navigatoriai patys jau sugrįžę iš atostogų, turėtų parsivežti pergalę – 1:3.

 

Širvintos/VGTU-Vilkai – Geležinis Vilkas

Sekmadienis, 18:00, Širvintų stadionas.

I ratas. Geležinis Vilkas patyrė nemažai triuškinamų pralaimėjimų, bet tas pavasarinis prieš VGTU-Vilkus buvo kitoks. Kariškiai namie atsilaikė pirmą kėlinį, kurį baigė be įvarčių. Tačiau subyrėjo po pertraukos ir kapituliavo 0:5.

Tema. Lengviausiai nuspėjama turo rungtynių baigtis. Sunkiau nuspėti įvarčių kiekį, kuris kris Širvintų stadione.

Prognozė. Dar vienas 5:0 Širvintų komandos naudai.

 

AFK – FK Medžiai

Sekmadienis, 18:00, Senvagės stadionas.

I ratas. Pirmoji pavasarinė akistata kažkiek priminė apokaliptines sąlygas. Šaltas, vėjuotas ir žvarbus balandžio vakaras, stiprus lietus ir dar – tragiškas Senvagės stadiono apšvietimas. Pirmieji mušė Medžiai ir Audrius Bukovskis, o AFK pirmo kėlinio pabaigoje lygino rezultatą Arnoldo Kunigėlio įvarčiu po sumaišties ir grumtynių prie vartų. Paskutines 15 minučių AFK žaidė mažumoje, Medžiai turėjo iniciatyvą, bet rezultatas nepakito – 1:1.

AFK vadovas D. Navikas tas rungtynes apibūdino taip: „Lygiosios, dėl kurių nei labai džiūgaujame, nei esame nusiminę.“

Tema. Vėl Senvagė, bet kitos oro sąlygos ir nepalyginamai geresnė komandų sportinė forma. Apie Medžių pasiekimus pastarosiomis savaitėmis ir rezultatyvumą daug kalbėta, o dabar ateina tiesos akimirka – solidesnis varžovas ne iš apatinės lentelės lentynos. AFK irgi pakilime ir po pergalės prieš Granitą bus geros emocinės būsenos.

Prognozė. Šviečiasi dar vienomis visiškai lygiomis, kovingomis rungtynėmis su logiškomis lygiosiomis 1:1.

 

FK Tera – FK Granitas

Penktadienis, 18:45, Nemenčinės stadionas.

I ratas. Po BFA arenos kupolu Darius Kazubovičius atidarė rungtynes tiksliu smūgiu, bet Tera baltos vėliavos nekėlė. Visą laiką vyko lygus žaidimas, buvo daug kovos aikštės viduryje dėl iniciatyvos. Ir tik Žygimanto Kirsio įvartis susitikimo pabaigoje įtvirtino Granito pranašumą – 2:0.

Tema. Teros komandai pirmas ratas buvo toks sėkmingas, kad jie pasijuto nusipelnę solidžių atostogų. Ilsėjosi ilgai ir nerūpestingai: nusikėlė savo rungtynes su AFK, dar nesuplanavo taurės dvikovos su Širvintomis. Bet pagaliau grįžta. Tačiau nuo paskutinių jų rungtynių bus praėję beveik du mėnesiai ir klausimas, kaip atrodys ši komanda, pavasarį stebinusi visus? Juolab Granitas jau turėjo dvejas rungtynes ir netrukus dar sužais taurėje prieš Keterą.

Prognozė. Pasiruošimo ir skirtingų fizinių kondicijų faktorius bus kertinis. Todėl Granitas privalo įsimesti tris taškus į taupyklę – 1:4.