VRFS III lyga: Paskutinis mėnuo – auksiniai taškai ir išbandymas čempionams Visos

 

Granitas 36, Širvintos/VGTU-Vilkai 36, FK Medžiai – 35. Toks kamštis susiformavo turnyro lentelės viršūnėje visoms trims lyderių komandoms likus sužaisti po 5 rungtynes.

Savaitgalį prasideda paskutinis sezono mėnuo, kartu su juo ir lemiamos kovos. Tikra tiesa, kad kiekvienos rungtynės tampa aukso vertės.

Jau penktadienį vakare dėmesio centre atsidurs Granito ir Širvintų/VGTU-Vilkų susirėmimas BFA manieže. Abi komandos į šias rungtynes ateina įspūdingos sportinės formos. Granitas III lygoje laimėjo 5 rungtynes paeiliui, o Širvintos – net 7. Abu turnyro lyderiai praėjusį savaitgalį rinko užtikrintas pergales.

 

FK Navigatoriai – Geležinis Vilkas 9:4 (4:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
4' Paulius Sakalis 1:0
8' Ernest Usifo 1:1
12' Tomas Dapkus 2:1
22' Ruslan Tamilin 3:1
35' Modestas Bajoriūnas 4:1
48' Dariuš Jankovskij 5:1
53' Matas Kirkutevas 5:2
63' Dariuš Zachaževskij 6:2
66' Dariuš Zachaževskij 7:2
73' Haroldas Česnulevičius 7:3
74' Modestas Bajoriūnas 8:3
76' Rytis Jakavonis 8:4
90' Modestas Bajoriūnas 9:4

Navigatoriai pagaliau nutraukė savo ilgą juodą atkarpą. Formaliai ji su visomis atostogomis truko 97 dienas. Per tą laiką Navigai III lygoje buvo prapylę 5 rungtynes iš eilės.

Nesėkmės buvo kaip reikiant įgrisusios, o pirmadienio varžovas teko toks, prieš kurį nelaimėti būtų neatleistina.

Šeimininkai laimėjo, tą padarė užtikrintai, bet didelio džiaugsmo dėl to neturėjo.

„Nei ten geros rungtynės buvo, nei blogos. Belenkaip chaotiškos, – apibūdino Navigatorių vadovas Kęstutis Maželis. – Buvo juntamas didelis atsipalaidavimo faktorius.“

Taigi, vyrai tiesiog susirinko ir sužaidė treniruočių pobūdžio rungtynes.

Devynis įvarčius į Geležinio Vilko vartus Navigatoriai šiemet mušė antrą kartą, Tokiu būdu jie susirinko lygiai pusę iš 38 šį sezoną pelnytų įvarčių.

Tuo metu kariškiai devyntuką praleido jau trečią kartą. Be Navigatorių (3:9 ir 4:9) šitaip juos dar tikrino Medžiai (2:9).

 

FK Granitas – VJFK Trakai 3:1 (1:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
3' Žygimantas Kirsis 1:0
14' Erikas Rakauskas 1:1
53' Tomas Petkevičius 2:1
74' Edgar Čičin 3:1

Nors mačo šeimininkais buvo Granitas, šalių sutarimu komandos sužaidė atnaujintame Trakų miesto stadione.

Reikia pagirti VJFK Trakų komandą. Po beviltiško apsirodymo su AFK, kai jie nesurinko nė 11 žaidėjų ir praleido 8 įvarčius, vos per kelias dienas buvo padarytos reikiamos išvados.

Trakiškių treneris Vidmantas Zagurskas atskleidė, jog po to nelemto savaitgalio komandos viduje buvo pokalbiai, kurių tema – susirinkimas į rungtynes.

Pasitarimas išėjo į naudą, nes akistatoje su čempionais jie ir susirinko, ir kovą davė.

Į ankstyvą Žygimantą Kirsio įvartį greitai tiksliu smūgiu atsakė ir rezultatą išlygino Trakų ekipos naujokas Erikas Rakauskas.

Pirmas kėlinys pasibaigė Trakams viltingu rezultatu. Bet antro pradžioje Granitas vėl pasižymėjo ankstyvu įvarčiu ir po truputį nusvėrė rungtynių svarstykles į savo pusę.

„Pirmas kėlinys mums buvo sunkus. Bet tik kol jie turėjo jėgų. O antrame jau vaizdas pasikeitė ir mes perėmėme iniciatyvą“, – sakė Granito vadovas Jevgenijus Rybakovas.

Nors jie ir dominavo, reikia pasakyti, kad ramiau pasijautė tik po Edgaro Čičino įvarčio, 74 min. padidinusio pranašumą iki 3:1.

V. Zagursko komentaras: „Žaidimas toks pusėtinas. Bet su stabiliai žaidžiančiais ir nuolat besitreniruojančiais varžovais, manau, sukovojome garbingai. Lauksime geresnių rezultatų.“

 

Širvintos/VGTU-Vilkai – FC Vova 5:1 (3:0)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
34' Ignas Makarauskas 1:0
41' Emilis Varnas 2:0
43' Ignas Makarauskas 3:0
53' Paulius Keliotis 4:0
55' Yurii Stan 4:1
77' Emilis Varnas 5:1

VRFS III lygoje Širvintų komanda jau trečią sezoną žaisdama prieš FC Vovą taškų nebarsto. Ne išimtis buvo ir praėjęs sekmadienis, kai namie Vilkai oponentams nepaliko vilčių.

Gerėjantys komandos rezultatai, kova dėl aukščiausių pozicijų motyvuoja ir žaidėjus. Ne visada VGTU-Vilkų vadovas Haroldas Kerušauskas gali pasigirti susirinkimu, bet praėjęs turas buvo būtent toks: „Surinkome iš esmės stipriausią įmanomą sudėtį. Tai džiugina. Tik varžovas teko ne pats stipriausias. Kitokiai rungtynių baigčiai nebuvo galimybių.“

19 žaidėjų, 8 keitimai, dažna rotacija apsuko Vovos atstovams galvas aikštėje.

„Mėgėjų futbole esmė yra surinkti kuo daugiau žmonių į rungtynes. Keitimai čia neribojami, todėl galima dažniau juos daryti, taip palaikant aukštesnį rungtynių tempą“, – sakė VGTU-Vilkų treneris Deividas Maciulevičius.

FC Vovos komanda nėjo į aikštę iš anksto susitaikiusi su gresiančiu pralaimėjimu. Jie kovojo, rodė charakterį, tačiau įvarčių liūtis nuplovė jų ambicijas pirmo kėlinio pabaigoje, kai per 10 minučių atkarpą šeimininkai susikrovė trijų įvarčių persvarą ir viskas tapo aišku.

„Tai buvo rungtynės iki pirmo įvarčio. Stengėmės kuo daugiau laikyti kamuolį, taip priversdami juos greičiau pavargti bėgiojant be kamuolio. Taip pat puikiai išnaudojome standartines situacijas, dėl to pasiekėme pelnytą pergalę“, – apibendrino D. Maciulevičius.

 

„Vilnius 700“ taurė

Artėja kulminacija ir „Vilnius 700“ taurės turnyre, kur liko 8 pretendentai į trofėjų.

Praėjusį sekmadienį buvo ištraukti taurės ketvirtfinalio burtai. Jie lėmė, kad jau šiame etape susitiks dabartiniai III lygos lyderiai Granitas ir Širvintos/VGTU-Vilkai.

Kitos III lygos komandos egzaminuos SFL A diviziono atstovus. FK Medžiai kovos su FKS Ukmergės dubleriais, FK Ataka žais prieš Ave.Ko., o AFK susitiks su Tėvynės Sąjunga.

Ketvirtfinalius komandoms rekomenduojama sužaisti spalio pradžioje, kad nepasivėlintų pusfinalio etapo kovos.

„Vilnius 700“ taurės finalą preliminariai planuojama žaisti paskutinį spalio sekmadienį, spalio 29 dieną. Šiuo metu vyksta pokalbiai su stadionų šeimininkais, informaciją apie tai pateiksime artimiausiu metu.

 

19 turas (rugsėjo 29 – spalio 1 d.)

 

FK Granitas – Širvintos/VGTU-Vilkai

Penktadienis, 21:30, BFA maniežas.

I ratas. Sezono pradžioje Širvintose Granitas iškovojo pergalę 2:0, o tam reikalui turėjo įdėti didelį kiekį pastangų. Čempionai į išvyką nuvažiavo be keitimų, todėl žaidė atsitraukę antru numeriu ir tykojo progų kontratakose. Komandą tradiciškai patempė abu įvarčius įmušęs Darius Kazubovičius, o vartininkas Karolis Makevičius atrėmė varžovų muštą 11 m baudinį.

Tada varžovų pelnytą pranašumą pripažino ir VGTU-Vilkų treneris D. Maciulevičius, akcentavęs aštrumo trūkumą atakose ir vos kelias sukurtas progeles, kurių realizacija buvo itin žemo lygio.

Tema. III lygos stadionuose Granitas prieš Širvintų-VGTU Vilkų komandą yra laimėjęs 5 kartus iš eilės. Buvo laikas, kai Granitas taip pat visur ir visada laimėdavo prieš Medžius. Iki šių metų gegužės mėnesio. Akivaizdu, kad visos serijos kažkada nutrūksta.

Granito vadovas J. Rybakovas dar anksčiau yra sakęs, kad reguliariai žaidžiant vos su vienu-dviem keitimais ar net be jų kiekvieną kartą didėja rizika „prasileisti“. O Granitas didžiąją dali sezono žaidžia su vienu-dviem keitimais, kai VGTU-Vilkų gretose ant atsarginių suolo laisvų vietų nebūna. Šis veiksnys gali turėti svarbios įtakos penktadienio rungtynių tempui ir eigai.

Prognozė. Po penktadienio dvikovos labiausiai patenkinti bus Medžiai – 1:1.

 

FC Vova – Geležinis Vilkas

Sekmadienis, 15:00, Senvagės stadionas.

I ratas. Kariškių stadione mačo pradžia priklausė šeimininkams. Jie įmušė pirmieji. Bet po visko Geležinio Vilko treneris prabilo apie tai, ką vėliau kartojo daug kartų – prastas fizinis pasirengimas išsekina komandą ir galiausiai varžovai nulaužia rungtynes. FC Vova ir nulaužė, svečiuose iškovojusi sunkią pergalę rezultatu 4:2.

Tema. Jie pasižymi begaline kantrybe, valia ir charakteriu. Kaip tikri kariai. Nepaisant dviženklės pralaimėjimų serijos, Geležinis Vilkas toliau renkasi į rungtynes ir kiekvieną savaitgalį tiki, kad pavyks nutraukti seriją. Šį kartą pagrįstai kyla klausimas: galbūt jau atėjo jų laikas? Nes vėliau gali tekti džiaugtis tik technine pergale prieš Elekrtėnus.

Prognozė. Pabūsiu sensacijos šaukliu ir įrašysiu pirmuosius taškus Geležinio Vilko komandai – 2:2.

 

VJFK Trakai – FK Tera

Sekmadienis, 17:00, Trakų naujas stadionas.

I ratas. Iš karto po Joninių Tera pasikvietė Trakų komanda į Nemenčinę. Svečiai atvyko negausiai, be keitimų, bet neparodė šeimininkams pagarbos ir pirmi įsiveržė į priekį. Tera tada nesupanikavo ir su Oleksijaus Mazurenko pagalba sugebėjo pasiimti prognozuotą pergalę – 3:1.

Tema. Kokie bus Trakai: kaip su AFK, ar kaip su Granitu? Pirmu atveju jiems šakės, antru atveju Teros laukia prakaito sunkykla Senojoje sostinėje.

Prognozė. Teros viltys pakovoti dėl medalių tik teorinės, bet kol viltis rusena, mėginti reikia – 3:4.

 

FK Medžiai – FK Ataka

Sekmadienis, 17:00, Senvagės stadionas.

I ratas. Pavasario rate Pilaitės stadione buvo užfiksuotos lygiosios 1:1. Kovingos lygiosios, su Aivaro Meškinio raudona kortele. O momentų rungtynėse buvo tiek, kad po visko abiejų komandų vadovai tvirtai kalbėjo, jog nusipelnė laimėti.

Tema. Atakos žaidimo kreivė sulig vasaros pradžia palaipsniui stabiliai kilo aukštyn, o po to staiga smigo žemyn. III lygos naujokai sezoną pabaiginėja nuleistomis padangomis ir iš inercijos, nes jei nežaisi – bus negražu. Medžiai priešingai – turi 8 laimėtų rungtynių seriją ir net nežada sustoti.

Prognozė. Įvertinus savaitgalių veiklas ir užimtumus, Atakos trenerių kolektyvas sekmadienį aikštėje bus pavargęs ir mažai konkurencingas. 5:2.