VRFS III lyga: Medžių šėlsmas, pabaiga Elektrėnuose ir išgąstis Trakuose Visos

 

17-asis turas VRFS III lygoje nepasižymėjo įnirtingomis kovomis, bet dramatiškų įvykių aikštėje ir šalia jos vis tiek buvo.

Nejaukų incidentą išgyveno VJFK Trakų komanda, kurios žaidėjui prireikė medikų pagalbos.

Tenka apgailestauti, bet šį sykį tikriausiai reikia byloti apie Elektrėnų ESFA Versmės komandos istorijos pabaigą.

ESFA Versmė traukiasi iš pirmenybių ir likusiuose turuose jiems bus skirti techniniai pralaimėjimai. Vidinė situacija Elektrėnų futbole paini ir įvariabriaunė, sudėtinga ją objektyviai įvertinti iš šalies, bet faktas tas, kad klubo viduje kilo neišsprendžiamų nesutarimų.

„Kol kas daug plėstis nesinori. Bet situacija tokia, kad Versmės klubo valdymą perėmė kiti asmenys, kurie nutraukė futbolo veiklą ir naikina komandą“, – sakė ilgametis Versmės vadovas ir treneris Romas Ščiuka.

VRFS struktūros dalimi Elektrėnų komanda tapo 2014 metais. Po penkerių metų, 2019-ųjų sezone Versmė III lygos pirmenybėse iškovojo 2-ąją vietą, o pernai laimėjo SFL taurę.

„Man, kaip dešimt metų atidavusiam šiam klubui, yra labai gaila. Bet jau steigiamas naujas klubas kitų metų sezonui“, – teigė R. Ščiuka.

To ir palinkėsime Elektrėnams: išspręsti visas organizacines kliūtis ir vėl sugrįžti į futbolo aikštę, kad ir kito klubo pavidalu.

 

FK Navigatoriai – FK Medžiai 1:3 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
47' Dariuš Zachaževskij 1:0
54' Justinas Baltrimavičius 1:1
62' Adomas Antanavičius 1:2
76' Renatas Giriūnas 1:3

„Šaunuoliai mūsų vyrai. Prasileidę įvartį atsibudo, užsivedė ir pademonstravo charakterį“, – pasidžiaugė Medžių treneris Paulius Glosas.

Pirmas kėlinys Senvagės stadiono tamsumoje pasibaigė be įvarčių. Komandoms pirmiausiai reikėjo adaptuotis prie sudėtingų apšvietimo sąlygų mėginant įžiūrėti kamuolį, o tuo metu aikštėje vyravo apylygis žaidimas.

Medžiai skina pergales, bet vis praleidžia į savuosius vartus bent po įvartį. Taip nutiko ir šį pirmadienį, kai po perdavimo iš gilumos laiku į priekį kirtęs Dariušas Zachaževskij išvedė Navigus į priekį.

Tada ir nutiko staigus pikto žvėries prabudimas. Medžiai netempė į naktį, netempė iki paskutinių minučių ir greitai nusvėrė rungtynių svarstykles savo naudai.

Nereikia būti dideliu ekspertu norint įžvelgti Navigatorių gynybos nepaslankumą ir lėtumą praleistų įvarčių epizoduose. Bet tai buvo ir nuovargio išdava, o tai labai pasijautė antrame kėlinyje.

Navigai žaidė vos su vienu keitimu. Kai Medžių treneris turėjo šešis atsarginius, galėjo dažnai kaitalioti žaidėjus, palaikyti aukštą žaidimo spartą, stumdyti žaidėjus į įvairias pozicijas ir taip galutinai apsukti varžovams galvas. Toks sudėties pranašumas nulėmė ir rezultato pranašumą.

Navigatoriai sužaidė daug geriau nei Vilniaus taurės aštuntfinalyje su tais pačiais Medžiais (1:6), bet rezultatas toks pats – pralaimėjimas.

„Taurės mače mes apskritai be tikro vartininko žaidėme. Be to, rungtynių metu likome 10-yje, – prisiminė Navigatorių kapitonas Kęstutis Maželis. – Pirmadienį viskas buvo gerai, bet žaisdami be keitimų pavargome. Galiausiai kelios grubesnės klaidos ir išėjo tai, kas išėjo. Toks jau mūsų šis sezonas.“

 

VJFK Trakai – AFK 4:8
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.

AFK sukūrė sodrų revanšą Trakų komandai už netikėtą pralaimėjimą pirmo rato rungtynėse (0:1).

Įdomu, kad Trakuose vilniečiams net keturi žaidėjai pelnė po dublį – Armandas Fedorovičius, Jokūbas Malinauskas, Benas Paulėkas ir Benediktas Butler.

Gerai, neapsimeskime, kad šios rungtynės buvo kažkuo ypatingos ir įdomios. Sugadino jas patys šeimininkai, nesusirinkę į ilgai lauktas namų rungtynes.

Susitikimo pradžioje prieš AFK komandą išsirikiavo tik devyni Trakų ekipos žaidėjai.

„Netikėjau, kad iškils tokia susirinkimo problema, – prisipažino VJFK Trakų treneris Vidmantas Zagurskas. – Dabar Trakuose jau turime puikią aikštę, neblogas sąlygas sportuoti ir žaisti. O tada atsiranda kitų problemų, susijusių su traumomis ir žaidėjų užimtumu.“

Tad šios rungtynės buvo pasispardymas dėl varnelės užsidėjimo. Kaip sakė AFK vadovas Darius Navikas – nė vienai komandai tai didelio malonumo nekėlė, nes vieni kankinosi žaisdami mažumoje, kiti turėjo atlikti nuobodžius formalumus.

Ir tikrai ne futbolas tą vakarą buvo svarbiausias Trakų stadione. Rungtynių pabaigoje nutiko nemalonus incidentas, kai po įvarčio VJFK Trakų žaidėjui Nedui Zagurskui staiga sustreikavo sveikata ir jis pasijuto prastai. Nedelsiant buvo iškviesti medikai, kurie apžiūrėjo žaidėją ir išsivežė jį nuodugniems tyrimams.

Jau kitą dieną N. Zagurskas buvo išleistas namo. VRFS nuoširdžiai linki Nedui atgauti jėgas ir vėl sugrįžti į futbolo aikštę!

 

FK Tera – FK Ataka 4:1 (1:0)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – G. Monkus.
23' Artem Shevchenko 1:0
53' Konstantinas Tvarijonas (į savo vartus) 2:0
75' Danielius Zybartas 2:1
82' Artem Shevchenko 3:1
90' Viačeslav Trušakov 4:1

Teros komanda turėjo išskirtinai intensyvų praėjusį savaitgalį. Viskas prasidėjo penktadienį nuo Vilniaus taurės aštuntfinalio Širvintose. Ir čia jiems teko pripažinti minimalų šeimininkų pranašumą 0:1, taip pat pripažįstant, jog šiemet VGTU-Vilkai buvo geresni ir stipresni visose trejose tarpusavio dvikovose.

Nepraėjus nė dviem paroms, o jei būti tiksliems – vos 43 valandoms – Tera Nemenčinės stadione priėmė Ataką.

Ar mėgėjams nėra sudėtinga dvejos rungtynės per tris dienas? Teros pavyzdys parodė – nieko sudėtingo tame nėra. Tiesa, jie sakė, kad per apšilimą jautėsi buvusių rungtynių padariniai, bet prasidėjus mačui greitai išsibėgiojo ir pasimiršo.

„Jeigu žaisime kaip taurėje su VGTU-Vilkais – šių rungtynių nepralaimėsime“, – prieš teisėjui sušvilpiant mačo pradžią, pareiškė vienas Teros žaidėjų.

Taip ir nutiko. Išlaikiusi tą pačią žaidimo kokybę, Tera pasiekė antrą pergalę prieš Ataką šiemet.

Kaip žinia, Ataka šiuo metu jau dėl nieko nekovoja. Kaip patys sako – labiau dirba aikštėje. Tačiau nespjauna į likusias rungtynes, susirenka ir žaidžia.

„Nesirišo žaidimas, buvo sunku, klydome, aš ir pats grubią klaidą padariau. Bet atkakliai siekėme rezultato ir pasisekė laimėti, – reziumavo Teros žaidėjas Liudvikas Velička. – Varžovai nusipelnė pagyrimų. Susirinko ir kovojo, turėjo savo progų, bet jų nerealizavo.“

 

Geležinis Vilkas – FK Granitas 0:8 (0:2)
Kariškių stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
7' Darius Kazubovičius 0:1
12' Vadim Ivaško 0:2
47' Edgar Čičin 0:3
58' Vadim Ivaško 0:4
66' Darius Kazubovičius 0:5
75' Darius Kazubovičius (iš 11 m) 0:6
84' Edgar Čičin 0:7
89' Vadim Ivaško 0:8

Per dvejas šio sezono tarpusavio rungtynes Granitas į Geležinio Vilko vartus įspyrė 19 įvarčių.

Ir nors sekmadienį buvo 8:0, reikia pasakyti, kad ten nebuvo aiškaus eismo viena kryptimi. Tiesiog viena komanda turi daugiau kokybės ir meistriškumo, kitai to labai stinga.

Granitas susirinko kukliai, tik su vienu keitimu. Tai jau tampa tradicija, bet žaidžiant su autsaideriais ir tokių pajėgų jiems užtektinai.

Gerą pamatą pergalei čempionai paklojo susitikimo pradžioje, kai atsiplėšė 2:0. Dar du įvarčius pridėjo antro kėlinio pradžioje, taip uždarydami visus klausimus.

Geležinio Vilko garbei reikia pasakyti, kad jie, nepaisydami rezultato, kovojo visas rungtynes ir ieškojo savojo įvarčio. Granitas dėl keitimų trūkumo ir aiškios koncentracijos stokos momentais prarasdavo budrumą ir pridarydavo žioplų klaidų gynyboje. Kariškiai nusipelnė įmušti bent kartą, tačiau progų realizacija buvo prastoka – kita komanda panašiose situacijose tikriausiai būtų baudusi favoritus.

Šis turas užaštrino intrigą kovoje dėl VRFS snaiperio titulo. Darius Kazubovičius įsirašė sau „hat-tricką“ ir su 17 įvarčių tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Jam iššūkį metęs Medžių lyderis Rimvydas Strazdas yra pasižymėjęs 16 kartų.

 

Aštuonioliktas turas (rugsėjo 23-25 d.)

 

FK Granitas – VJFK Trakai

Sekmadienis, 17:00, Naujosios Vilnios stadionas.

I ratas. Granito komanda Trakams yra visiškai kitokio lygio žvėris. Nuo 2019 metų granitiečiai laimėjo visas šešerias tarpusavio rungtynes bendru rezultatu 32:4.

Šiemet pavasario rate jie prieš varžovus tenkinosi kuklia pergale 2:0.

Tema. Net į praėjusias namų rungtynes Trakų komanda nesusirinko kaip priklauso ir tai rodo negerus ženklus sezono finišo tiesiojoje. Belieka tikėtis, kad laimingai pasibaigęs sukrėtimas su žaidėjo sunegalavimu sukrės komandą ir motyvuos oriai pabaigti sezoną.

Prognozė. Galima spėti, kad Granito stovykla keitimų gausa ir vėl nepasižymės, tačiau tų turimų vienos dviejų pakeitimų turėtų pakakti pergalei pasiimti. 4:1.

 

FK Tera – FK Medžiai

I ratas. Gegužės viduryje Senvagės stadione Medžiai išrašė riebų pralaimėjimą Terai rezultatu 5:1. Šiuo antausiu prasidėjo Teros prisikėlimas – vėliau jie per 6 rungtynių atkarpą susirinko 16 taškų.

Tema. Tera nėra įveikusi Medžių nei šiuolaikinio modernaus futbolo eroje, nei pilkesniais SFL B, C ir Ž divizionų laikais prieš 11-12 metų. Taip jau yra, kad tarp komandų visada buvo meistriškumo skirtumas.

Pakeisti istoriją bus sudėtinga ir šį savaitgalį. Medžiai nepralaimi nuo birželio pradžios. Bendra jų pergalių serija lygoje ir taurėje pasiekė 10 laimėtų rungtynių. O pelnomų įvarčių vidurkis po vasaros pertraukos rodo įspūdingą 5,5 skaičių. Vienintelis minusiukas – išsaugoti savų vartų sausų niekaip nepavyksta.

Prognozė. Bus įdomu. Kėlinį arba pusantro. Vėliau P. Gloso komanda su didesne žaidimo sparta ir ilgesniu suolu turėtų paimti viršų – 2:4.

 

Širvintos/VGTU-Vilkai – FC Vova

Sekmadienis, 18:00, Širvintų stadionas.

I ratas. Pilaitėje Vilkams buvo sunku. Ten buvo lygių varžovų akistata, iš kurios širvintiškiai išsivežė pergalę 2:0. Bendrai jie dar nėra pralaimėję Vovai, o bendras 5 tarpusavio mačų balansas 4-1-0 jų pusėje.

Tema. Kai savaitgalį laimės Granitas ir Medžiai, tą patį reikės daryti ir Širvintoms, siekiant palaikyti trejeto intrigą. VGTU-Vilkų forma šiuo metu taip pat daro įspūdį: III lygoje iškovotos 7 pergalės iš eilės. Nuotaiką pakėlė ir pelnytas kelialapis į Vilniaus taurės ketvirtfinalį po minimalios pergalės prieš Terą.

Prognozė. Prastas laikas Vovai važiuoti į Širvintas. Bus ir įvarčių – 5:1.

 

FK Navigatoriai – Geležinis Vilkas

Pirmadienis, 20:20, Senvagės stadionas.

I ratas. Kariškių stadione turėjome futbolą for fun, be gynybos. Pirmo kėlinio viduryje svečiai pirmavo 4:0, o po to įvarčiai gausiai krito ir į vienus, ir į kitus vartus. Vakarėlis baigėsi įspūdinga Navigatorių pergale 9:3.

Tema. Į Navigatorių stovyklą užsuko įvarčių bei pergalių badmetis. Seniai užsuko, ir niekaip jo negali išvaryti. Jei imsime tik III lygą, paskutinį sykį pergale jie pasidžiaugė birželio 19 dieną. Po to – penki pralaimėjimai iš eilės, plius šeštas taurėje. Akis bado ir skystas komandos puolimas: per 4 pastaruosius susitikimus pelnyti tik 2 įvarčiai.

Nėra geresnės galimybės nutraukti šią juodą seriją, nei susitikimas su absoliučiais lygos autsaideriais. Kad ir kovingais, bet dar nepelniusiais nė vieno taško.

Prognozė. Toks sezonas, kai Navigatoriai šaudo sau į kojas. Bet jeigu pirmadienį jie nesusirinks ir neiškovos pergalės, K. Maželis jau kitą dieną turėtų išformuoti komandą – 4:1.