VRFS I lyga: vienų vizija – titulas, kitiems ant akių šalmas užkrito Visos

 

Žmonės manęs dažnai klausia: kas gero VRFS salės futbolo I lygoje? Atsakau:

– Širvintų VGTU-Vilkai yra per sprindį nuo čempionų titulo.

– Į finalinį šešetą vos patekęs Setaltas beveik užsitikrino medalius.

– Aktas ir Spartakas skausmingai pasitraukė iš kovos dėl apdovanojimų.

Futsal I lygoje liko dvi varžybų savaitės, 11 rungtynių, o pagrindiniai klausimai gali būti atsakyti jau šios savaitės eigoje.

 

Savaitės rungtynės: VDA Futsal prieš VGTU-Vilkus

LEU sporto salėje vykusi akistata tarp VDA Futsal ir Širvintų/VGTU-Vilkų turėjo didelę reikšmę išsidėstymui turnyro lentelėje.

VDA komandai pergalė būtų atgaivinusi viltis kovoti dėl 1-osios vietos. Prisiminus prieš mėnesį Širvintose vykusį susidūrimą, kai dailininkai pirmavo 2:0 ir rungtynes baigė 2:2, tos pergalės ar bent jau atkaklios kovos tikrai buvo galima tikėtis.

Bet nutiko priešingai.

Širvintos kontroliavo rungtynes ir visą laiką laikė varžovus paėmę už gerklės. Keturi įvarčiai sukrovė jiems saugų pranašumą, o VDA nuo neskanaus „riestainio“ išgelbėjo tik Gedimino Skrocko įvartis paskutinę minutę – 1:4.

„Esmė ta, kad mes nesusirinkome. Aikštėje žaidė antroji VDA komanda ir trys pagrindo žaidėjai, – teigė G. Skrockas. –  Tačiau sužaidėme gerai, mūsų skirtas dovanėles VGTU-Vilkai išnaudojo puikiai. Mes progų irgi turėjome nemažai, bet užbaigimas pavedė. Visi šaunuoliai. Iš to, ką turėjome tą dieną, už žaidimą rašyčiau 7 balus. Gaila, intrigos neliko, mums liko kovoti dėl taurės ir antros vietos lygoje.“

Jis taip pat pasiuntė kandų palinkėjimą varžovams: „Norėtųsi, kad Širvintos išaugtų tą morozų mentalitetą. Žaidžia gerai, bet elgesys aikštėje garbės nedaro. Palinkėčiau rodyti daugiau pagarbos varžovams, nes toks jausmas, kad komandoje susirinko žaisti tie, kurie anksčiau spjaudydavo iš balkono senoje salėje.“

VGTU-Vilkams iki VRFS I lygos nugalėtojų titulo liko žingsnis. Veikiau – sprindis. Per du likusius turus Vilkams pakanka vienos pergalės ir jie nepriklausomai nuo kitų rungtynių baigties taps čempionais.

Auksinį tašką Širvintų komanda gali padėti jau ketvirtadienį, kai namie priims Aktą.

„Prieš mus jie laimėjo pelnytai. Ir sveikinu Širvintas su čempionų titulu“, – nelaukdamas ketvirtadienio, pareiškė G. Skrockas.

 

Savaitės tema: Akto komandos frustracija

Vieni tęsia kovą dėl titulo ir medalių, kiti priversti atsisakyti tokių ambicijų. Tarp pastarųjų – Akto komanda, viso žiemos sezono metu taip ir neišsprendusi savo progų realizacijos problemų.

Aktas pasikėlė ūpą reto rezultatyvumo pergale 6:3 prieš SFK Novovileisk, bet po kelių dienų vėl buvo nuleistas ant žemės, kai 2:4 krito prieš Setalto komandą.

„Lieku prie savo nuomonės, kad šį sezoną su progų realizacija nieko doro nenuveikėme. Kai įmuši du įvarčius – futsalo rungtynių nelaimėsi. Šiemet mums mušti įvarčius yra kažkas toookio, – pareiškė Akto treneris Tadas Diržininkas. – Salėje išėjus į puolimo situaciją trys prieš du privalai bausti varžovą. Bet kai reikia vesti ataką, mūsiškiai ieško, kam atiduoti. O kai reikia atiduoti perdavimą, tada lipa ant varžovo. Viskas prieš srovę, visiškai klampus žaidimas. Mes net penkiese žaisdami negalime kontroliuoti kamuolio. Va tokia Akto realybė.“

Vilniaus taurės ketvirtfinalyje Aktas 5:1 sudaužė Spartaką. Bet tokie mačai ir pergalė prieš SFK Novovileisk (6:3) – tik reti blykstelėjimai.

Mače su Setaltu rezultatas buvo lygus, 2:2. Po to Geniai nepasinaudojo savo proga ir buvo nubausti – varžovai per paskutines penkias minutes dūrė du įvarčius ir išsinešė svarbius tris taškus.

„Po rungtynių net Setalto atstovai stebėjosi mūsų sprendimais aikštėje. Turėjome devynis žaidėjus, Setaltas neturėjo pilnų dviejų ketvertų, bet tokiais niuansais irgi reikia mokėti naudotis. Tačiau kai iš 3-4 metrų neįmuši ar pataikai į štangą – esi pasmerktas. Setaltą reikia pagirti. Aš juk sakiau, kad Top-6 grupėje bus labai faina, nes čia visi kausis prieš visus. Tą patvirtintų ir VDA. Setaltas turi gerų, protingų žaidėjų. Jie suprantą, ką daro aikštelėje, nemuša bet kur. Man patiko vienas jų vaikinukas, žaidžiantis aštriai, mokantis pasiimti individualiai. Visa komanda verta pagarbos“, – tikino T. Diržininkas.

Minimas jaunuolis yra Deividas Golubickas, apie jį sukosi visas Setalto žaidimas. Jį išskyrė ir Setalto vadovas Dmitrijus Timko, pažymėjęs, kad prie Deivido visos komandos žaidimas tapo solidesnis, o realizacija pastebimai pagerėjo.

Galime prisiminti, kad Setaltas sunkiai pradėjo sezoną, per 6 turus susirinko 3 pralaimėjimus. O vietą Top-6 užsitikrino tik po pergalės prieš Kaišiadorių Baltus (7:5) paskutinėse pirmo rato rungtynėse. Dabar Setaltas beveik užsitikrino medalius ir dar turi teorinių vilčių pakovoti dėl titulo – jei tik VGTU-Vilkai ketvirtadienį nelaimės prieš Aktą savo arenoje.

„Pas mus šį sezoną duobių nebuvo, o visi trys pralaimėjimai pirmame rate patirti vieno įvarčio skirtumu, – pastebėjo D. Timko. – Komanda išlaikė pasitikėjimą savo jėgomis. O dabar lieka du turai ir džiaugtis dar anksti. Gaila, kad situacija kovoje dėl titulo priklauso ne vien nuo mūsų, bet mes žadame kovą iki galo.“

Bet grįžkime prie Akto. Kiek apmaudu trauktis iš lenktynių dėl prizinių vietų?

„Aš labai norėjau to medalio – atsiminimui. Ir pykau ant komandos, bet galų gale turime pripažinti, kad buvome silpnesni. Po rungtynių susėdome bare, pasikalbėjome ir nusiraminome, – sakė T. Diržininkas. – Kitas dalykas – tie patys momentai, kai reikia įmušti. Į vartus įmušti, o ne į tribūnų balkoną. Turime tokius žaidėjus, kokius turime, su tokiu meistriškumu, koks yra, bet jie nėra prastesni už kitas komandas. Tik tie sprendimai aikštėje, net nežinau, kaip juos išjudinti.

Aš niekada nesuprasiu, kodėl kamuolį perėmęs žaidėjas salėje nusprendžia bėgti į priekį galvodamas, kad apsives tris varžovus. Čia juk ne lauko futbolas! Turėjome treniruočių, bet nelabai kas rinkosi, kokiu laiku jas rengtume – septintą vakaro ar devintą ryto. O tokie dalykai juk šlifuojami treniruotėse. Tose pačiose rungtynėse su Setaltu buvo bent trys atvejai, kai perėmęs kamuolį mūsiškis bėga į priekį, prie jo kažkas jungiasi, tada prarandame ir gauname patys kontrataką su varžovų kiekybiniu pranašumu. Klaidos, klaidos, klaidos. Ar meistriškumo stoka, ar jiems šalmas ant akių užkritęs – vadink kaip nori. Žodžiu, už tokius sprendimus mūsų komandai galima rašyti kuolą, bet tame atsakomybė tenka ir man pačiam.“

Nepaisant visko, Aktas šį pavasarį dar turi, dėl ko kovoti. Mėnesio pabaigoje laukia futsal taurės pusfinalis su VDA, o ketvirtadienį – svarbi išvyka į Širvintas. Motyvacija – nepralaimėti VGTU-Vilkams ir čempionų titulo klausimą palikti spręsti paskutiniam turui.

„Komandoje kalbame, kad lygą jau prapylėme, bet reikia išsaugoti energiją futsal taurei, aplošti VDA ir finale – turbūt VGTU-Vilkus. Aš žinau, kad ketvirtadienį Vilkai labai norės laimėti prieš mus. Juk mes vieninteliai, šį sezoną nugalėję juos. Jie gera komanda, bet aš niekad nesureikšminu pavardžių varžovų sudėtyje. Man neįdomu. Mes irgi gera komanda, su visais galime kovoti, jei žaisime šaltu protu o ne kūlversčiais versimės. Ketvirtadienį Vilkai bus favoritai, galbūt jie galvoja, kad lengvai mus paims – o toks mąstymas būtų privalumas mums. Mes pakovosime“, – žadėjo T. Diržininkas.

 

Spartako kalneliai, Nokia ir McDonald's

Šį sezoną Spartakas su SFK Novovileisk abu kartus susitvarkė be didesnių problemų. Pirmame rate nunešė juos 8:3, o antrame laimėjo 5:2. Pastarajame mače vienu metu pirmavo 5:0 ir vėliau atleido greitį.

„Atrodo, SFK mums labai parankūs varžovai. Gana ramiai laimėjome, nes kiek jau galima? Po paskutinių pralaimėjimų reikėjo tokios pergalės, nes atsibodo tos dramos. Tik kad nebūtų per vėlai“, – svarstė Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa.

Vis dėlto, per vėlai. Pirmadienio vakarą LEU sporto salėje Spartakas patyrė dar vieną pralaimėjimą – penktą šį sezoną ir trečią per pastaruosius keturis turus. Tiesa, varžovas buvo solidus – VDA Futsal, o nesėkmė patirta rezultatu 1:2.

Tai buvo solidžios, gero lygio ir kokybiškos rungtynės, ne kažkoks spirk-bėk, ar mušk bet kur.

Patiko jos netgi VDA žaidžiančiajam treneriui Artūrui Žarnovskiui: „Mano supratimu buvo labai geras futsalas, senokai neteko tokio matyti pas mėgėjus. Nesakau, kad kažkuri komanda rodė aukščiausią klasę, bet pačios rungtynės buvo įtemptos, disciplinuotos, su mažai smūgių ir kamuolio branginimu. Nedažnai pasitaikantis brandus futsalas. Pačiam būtų įdomu tokį stebėti iš šono, ne tik žaisti.“

Tokiam požiūriui neprieštaravo ir D. Raksa: „Labai geras grajus, abiem komandoms užteko fizinių jėgų, buvo sukurta momentų. Jei jau mūsų vartininkas Maksas net po pralaimėjimo sakė, kad žaidėme afigenai, tai jau ženklas, kad buvo gerai. Tik labai gaila, kad liksime be medalio, nes sezonas buvo geras.“

Visas rungtynes VDA ilgiau valdė kamuolį, daugiau sukūrė atakų. Tuo metu Spartakui teko kantriau gintis. Tačiau VDA nors ir turėjo iniciatyvą, daug geresniu jų žaidimas nuo to netapo ir apčiuopiamu dominavimu nevirto.

„O va Spartakas nors ir žaidė antru numeriu, bet turėjo ryškesnių atkarpų už mus. Užspausdavo taip, kad kamuolį tekdavo mušti į balkonus. Noriu pasakyti, kad mes žaidėme ilgiau geriau, o jie trumpiau, bet ryškiau, – porino A. Žarnovskis. – Po pirmo kėlinio rezultatas buvo 1:1 ir antrame rungtynės vyko iki įvarčio. Gerai, kad jį įmušėme mes, o po to atsilaikėme.“

Toks buvo paskutinis šių dviejų Vilniaus futsalo mohikanų susitikimas. Abu šį sezoną buvo įspūdingi, nes pirmame VDA pergalę 6:5 išplėšė paskutinę mačo sekundę. Kito tokio reginio tarp šių komandų teks laukti iki kitos žiemos.

„Labai smagūs pasižaidimai buvo. Abi komandos senos. Viena susikūrė maždaug ties pirmuoju McDonald's restorano atsiradimu Vilniuje, mes įsikūrėme tuo metu, kai aukštumoje buvo Nokia telefonai. Simboliška, nes mes informaciją apie susirinkimą į rungtynes vis dar gauname sms žinutėmis“, – manieringai palygino A. Žarnovskis.

 

Aukštyn: International Vilnius

Ne visiems lengva atrasti motyvacijos varžytis B grupės turnyre, kovojančiame dėl 7-12 vietų. Bet noro tikrai nestinga ukrainietiškai International Vilnius komandai. Jie startavo trimis pergalėmis iš tiek pat galimų ir pakilo į 7 vietą.

Paskutinės rungtynės Internationalui buvo geriausios ir rezultatyviausios. Jie 9:4 sutriuškino Kaišiadorių Baltus. Internationalas šiame mače aikštėje pasirodė su naujo dizaino aprangomis, reiškiančiomis palaikymą užpultai Ukrainai.

 

Žemyn: FK Rudamina

Pirmąją sezono pergalę FK Rudaminos komanda pasiekė tik 11 ture, kai 10:6 sensacingai nugalėjo Nemenčinę. Tąkart Rudaminos ekipos vadovas Pavelas Tamulėnas pasidžiaugė komandos progresu, kovingumu ir pažymėjo, kad jau rado komandos branduolį, su kuriuo tikisi sėkmingesnių rezultatų kito sezono kovose.

Nežinia, ar šie padrąsinantys žodžiai neigiamai paveikė pačią komandą, bet B grupės turnyrą jie pradėjo tarsi sugrįždami į sezono pradžią. Iš pradžių 4:11 pralaimėta Baltams, Nemenčinės kerštas buvo skausmingas – 6:14. O paskutiniame ture Rudaminą net 16:8 sutriuškino Mostiškės.

41 praleistas įvartis per 3 turus – gniuždantis rodiklis. Bet situaciją bus galima pakeisti penktadienį per dvikovą su Eišiškėmis.

 

Savaitės citata

„Spartakas turėjo gerą sezoną ir apmaudu, kad liksime be medalio. Pas mus ateina nedaug naujokų, bet šį sezoną atėjo žiauriai faini. Ne viskas sekėsi, bet seniai nemačiau, kad visi taip pritaptų kolektyve ir atiduotų visą širdį ir jėgas dėl komandos. Myliu juos. Sezono pabaigai ant romantikos patraukė“, – atviravo D. Raksa.

 

Vilniaus taurės reikalai

Praėjusią savaitę buvo ištraukti Vilniaus futsalo taurės pusfinalio burtai, į poras suvedę VGTU-Vilkus su Setaltu ir Aktą su VDA Futsal.

VGTU-Vilkai su Setaltu susitinka antradienį vakare Širvintose. Akto ir VDA futsal mūšis planuojamas kovos 27 dieną.

Iš karto po to šių porų laimėtojai finale susikaus dėl Vilniaus taurės.

 

XV turo rungtynės

VDA Futsal – FK Spartakas 2:1 (1:1).
Širvintos/VGTU-Vilkai – FK Aktas. Ketvirtadienis, 20.20, Širvintų SC salė.
FC Baltai – SK Nemenčinė-Hegvita. Penktadienis, 19.30, Kaišiadorių ŽŪM salė.
FK Rudamina – Eišiškės-Nauja Banga. Penktadienis, 20.10, Rudaminos salė.
SFK Novovileisk – Setaltas. Penktadienis, 20.20, Pliateryrės mokykla.
Mostiškės-Tonitra – International Vilnius. Penktadienis, 20.20, Širvintų SC salė.