VRFS I lyga: Setaltas keičia favoritų išsidėstymą ir Spartako ambicijas Visos

 

Lemiamas sezono etapas VRFS I lygos futsalo pirmenybėse prasidėjo daug ką keičiančiomis kovomis.

Prasidėjo jis spalvingais rezultatais, po kurių dėl medalių kovojančioje grupėje stipriai komplikavosi Spartako komandos padėtis. Per savaitę sustiprėjo Setalto šansai, varžybų lyderius VGTU-Vilkus bando vytis ir VDA Futsal.

 

Savaitės komanda: FK Setaltas

Šios savaitės top komandos vardas be jokios konkurencijos atitenka Setaltui. Pirmoje sezono dalyje strigusi ir šiaip taip į pirmąjį šešetą patekusi Dmitrijaus Timko vadovaujama komanda lemiamą ratą pradėjo labai stipriai: nugalėjo Spartaką ir VDA Futsal, o dabar tampa pretendentais pakovoti net dėl nugalėtojų titulo.

Po pirmo rato D. Timko vylėsi, kad ilgai jų nelepinusi Fortūna pagaliau atsisuks. Bet sako, kad šias dvi pergalės pasiekti padėjo ne tiek Fortūna, kiek komandos meistriškumas ir pajėgumas.

Prieš pat naujuosius Setaltas pralaimėjo Spartakui 3:4, tačiau tada rungtynes prapylė vien per pirmą kėlinį.

Šį kartą abi komandos vėl susitiko Širvintose ir sužaidė labai atkaklias, įnirtingas rungtynes. Viskas sprendėsi paskutinėmis mačo minutėmis. Rezultatui esant 5:5, po Setalto įžaisto kampinio prie varžovų vartų kilo sumaištis ir nuo Spartako žaidėjo atšokęs kamuolys įlėkė į vartus.

6:5 - dramatiška Setalto pergalė ir jau ne pirmas Spartako pralaimėjimas paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

"Gal jau ketvirtą kartą gavosi toks deja vu jausmas, kad.... Ir patys nežinome, kas nutiko, - svarstė Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa. - Paskutinę minutę kampinis, kurio net arti nebuvo, bet kurį matė vienas teisėjas. Prasileidome lemiamą įvartį po dviejų rikošetų nuo savo žaidėjų. Tad ką čia daugiau pasakysi?"

D. Timko po rungtynių buvo įsitikinęs - jo komanda buvo stipresnė ir nugalėjo pelnytai.

"Jei ne pora klaidų ir ne visai pelnytas jų baudinys (mano manymu), rezultatas galėjo būti dar geresnis", - sakė jis.

"Juokdarys, - atkirto D. Raksa. - Dabar nematau prasmės kažką įrodinėti. Setaltas laimėjo - vadinasi, laimėjo. Bet su tokiu karčiu prieskoniu."

Užtat jokios nuoskaudos ir kartėlio neliko VDA Futsal, kuriuos vakar vakare vėl Širvintose žaidęs Setalto kolektyvas pranoko 5:3. Ir ginčų dėl varžovų pajėgumo bei pranašumo nebuvo.

"Šį vakarą visa Setalto sėkmė, kuri pirmame rate nuo jų buvo nusisukusi, pas juos sugrįžo. O mūsų mintys, matyt, buvo Ukrainoje. Psichologinis fonas dėl to komandoje nebuvo geriausias, todėl aikštėje nesigavo praktiškai niekas, - svarstė VDA Futsal žaidėjas Gediminas Skrockas. - Puolime žaidėme labai vienodai ir jie perprato mūsų stilių labai greitai. Gynyboje pamesdavome žmones ir kartais apskritai nenorėjome aukotis, čiuožti ir išmušti kamuolio. Setaltas nusipelnė pergalės. O mums reikia padaryti išvadas ir susirinkti žaisti, ne dirbti aikštėje."

"Viskas logiška. Buvome lėti, vangūs ir be didesnio noro, - antrino VDA Futsal žaidžiantysis treneris Artūras Žarnovskis. - O kai žaidimas nesiklijavo ir nesisekė, buvo dar sunkiau. Setaltas žaidė užtikrintai, ramiai, turėjo kontrolę, ir patvarkė mus."

Setalto aktyve - jau 7 nepralaimėtos rungtynės I lygoje. 5 iš jų baigėsi pergalingai. Finišo tiesiojoje laukia Aktas, Novovileisk ir, galbūt, lemiama kova su VGTU-Vilkais.

"Visos rungtynės dabar bus labai svarbios. Ir mes tikrai būsime pasiruošę duoti kovą kiekvienam likusiam varžovui", - žadėjo D. Timko.

 

Savaitės fiasko: Spartakas

"Deja, čempionais jau netapsime", - ketvirtadienio rytą spaudos konferencijoje konstatavo Spartako kapitonas D. Raksa.

Teorinių vilčių dar yra, bet praktinių - beveik nulis. Spartako ambicijas palaužė du reikšmingi pralaimėjimai per savaitę.

Po Setalto antausio trečiadienį Spartakas savoje Pliaterytės mokyklos salėje priėmė lyderius VGTU-Vilkus. Ir pralaimėjo jiems 3:6.

"Pirmo kėlinio viduryje dar buvo 0:0, po to per tris minutes gavome tris įvarčius, 0:3 - ir viskas. Bandėme kovoti, bet žioplos klaidos neleido užsikabinti. Žaidžiant su stipresniu varžovu reikia ir trupučio sėkmės, bet jos šį sezoną jau nebus", - aiškino Spartako kapitonas.

Spartakas šį sezoną pralaimėjo kelias rungtynes paskutinėmis minutėmis, vienas - paskutinėmis sekundėmis, todėl šį pralaimėjimą prieš Širvintų komandą, kai mačo baigtis buvo nulemta anksčiau, jie priėmė pragmatiškai.

"Po rungtynių visi susėdome ir nusprendėme, kad šį kartą pralaimėjimas logiškas ir pelnytas. Pralaimėjome, nes buvome silpnesni. Tikrai geresnis jausmas, nei gauti paskutinėmis sekundėmis. Pas visus ramybė ir jokių priekaištų vienas kitam", - sakė D. Raksa.

I lygoje situaciją užtikrintai valdantys VGTU-Vilkai toliau ramiai lipa per varžovų galvas. Ne traukdami pergales paskutinėmis mačų minutėmis, bet įveikdami varžovus užtikrinta persvara.

Prieš kelionę į Vilnių VGTU-Vilkai savo salėje priėmė SFK Novovileisk. Svečiai priešinosi tik mačo pradžioje, kai rezultatas kurį laiką buvo 1:1, bet vėliau širvintiškių atakų jie niekaip nesustabdė - 7:2.

SFK Novovileisk vadovas Marekas Rasinskis piktinosi, kad tvarkaraščio sudarytojai antrą kartą prieš VGTU-Vilkus juos nusiuntė žaisti į Širvintas ir dar - ketvirtadienį.

"Dėl to labai prastai susirinkome. Ko gero, prasčiausios rungtynės šį sezoną. Greitai pavargome, o keitimai žaidimo nepastiprino. Tai ir nulėmė tokį rezultatą", - konstatavo SFK Novovileisk vadovas.

Savo ruožtu šeimininkai diktavo rungtynių tempą, cikliškai mušė įvarčius ir neleido oponentams pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

Kol kas VGTU-Vilkų žaidimas veikia puikiai, o per likusius tris turus jiems pakanka surinkti 6 taškus, siekiant laimėti lygą.

 

Kai nuojauta neapgauna

VDA Futsal šansai kovoti dėl pirmosios vietos sumažėjo, bet galimybės tapti prizininkais vis dar priklauso nuo jų pačių.

Geltonai juodi šį sezoną abu kartus nugalėjo Geltonai mėlynus - Akto komandą. Praėjusiame mače - 2:1.

Čia, LEU salėje, netrūko nieko - kibios kietos kovos, pasistumdymų, intrigos iki paskutinių minučių.

Šį kartą žybtelėjo VDA narys Gediminas Skrockas. Jis pirmo kėlinio viduryje pelnė abu savo komandos įvarčius, padėdamas įgyti dviejų įvarčių persvarą. Sako, nuojauta neapgavo.

"Dar prieš rungtynes buvo kažkokia nuojauta, kad asmeniškai man kažkas gali gero būti, pasisekti sužaisti gerai. Tiesiog, kartais būna tokia nuojauta", - sakė jis.

Aktas davė kovą iki galo, bet persilaužti jiems nepavyko. Ir vėl Geniai pademonstravo gerai besiginančios, tačiau mažą puolimo efektyvumą demonstruojančios komandos statusą.

Rungtynės galėjo pasibaigti ir kitokiu rezultatu. Bet paskutinėmis minutėmis abiejų komandų nariai - G. Skrockas ir Marius Linkevičius - nerealizavo baudinių.

"10 metrų baudinys yra tokia 50 prie 50 situacija. Svarbu pataikyti į vartus, o ten vartininkas ištrauks arba ne", - samprotavo G. Skrockas.

 

Sezono sutapimas

Ką Kaišiadorių Baltai šį sezoną padarė žaisdami su Rudaminos komanda, racionaliai paaiškinti sunku be tikimybių teorijos išmanytojų.

Sausio 11 dieną Baltai namie priėmė svečius iš Rudaminos ir nugalėjo juos rezultatu 11:4.

Prabėgus 45 dienoms komandos dar kartą susitiko Kaišiadoryse. Rezultatas? Be abejo - 11:4!

Skirtumas tik tas, kad pirmame mače hat-tricku pasižymėjo Saulius Jankauskas, o antrame mače tą padarė Aivaras Klinkevičius.

 

Savaitės skaičius: 21

Baltų dublis 11:4 privertė kilstelėti antakius, bet ne ką mažiau nustebino silpnas Eišiškių Naujos Bangos pasirodymas per rungtynes su Mostiškėmis-Tonitra.

Neblogą bangą pagavę Eišiškių futsalininkai vienu metu buvo įpratinę su jais skaitytis visus varžovus. Iki praėjusio penktadienio, kai juos Rudaminos salėje įspūdingu rezultatu 21:5 nuskriaudė Mostiškės.

21 įvartis yra aiškus šio sezono rezultatyvumo rekordas. Panašų pralaimėjimą Nauja Banga buvo patyrusi tik pirmame ture žaisdama su VDA (2:18).

"Vienareikšmiškai - tai prasčiausios mūsų rungtynės šį sezoną, - neabejojo Naujos Bangos treneris Lukašas Beržanskis. - Buvo blogų rungtynių, tačiau jas galėjome nurašyti dėl patirties stokos, varžovų nežinojimo. Dabar situacija kita, sužaidėme su visais, visi varžovai pažįstami."

Jis sakė, kad nebuvo lengva prisitaikyti ir prie specifinių Rudaminos salės matmenų, nors tai tikrai netapo tokio pralaimėjimo priežastimi.

"Sunku pasakyti, kas nulėmė tokį rezultatą. Tikriausiai išėjome į rungtynes per daug atsipalaidavę, nepasiruošę ir be noro kovoti. Tarsi grįžome į pirmąsias sezono rungtynes", - svarstė L. Beržanskis.

 

Savaitės citata

"Visi atsimena tik čempionus, bet mums dar reikia dėl medalio pakovoti", - D. Raksa apie likusius šio sezono Spartako tikslus.