VRFS Futsal savaitė: Pabradės pirtelė ir taurės siurprizai Visos

 

Praėjusi savaitė Vilniaus futsalo burbule buvo kaip reta intensyvi. Be dvyliktojo turo rungtynių I lygoje komandos dar išsiaiškino santykius VRFS futsal taurės ketvirtfinalyje.

Lygoje vėl patriukšmavo FK Pabradės vyrai, o taurėje driokstelėjo FK Tera ir International Vilnius komandos.

Dėl tvarkaraščio niuansų dviem poroms teko susitikti du kartus per kelias dienas ir tai jų kovoms suteikė papildomo atspalvio.

 

I lygos 12 turo rezultatai

Eišiškės/Nauja Banga – FK Setaltas 2:3
FK Spartakas – SFK Novovileisk 16:0
Vilnius TECH – FK Pabradė 4:5
Aktas – International Vilnius 6:3

 

Savaitės tema: Pabradė – rimtas lygos žaidėjas

Sezonas dar toli gražu nesibaigė, bet jau dabar galima konstatuoti, kad FK Pabradė – didžiausia pažangą padariusi komanda.

Pirmenybių pradžioje pabradiškiai nuo visų buvo atsilikę myliomis. Tą bylojo keturi iš eilės patirti pralaimėjimai ir per juos praleisti net 42 įvarčiai. Bet jauna Grigorijaus Kisel treniruojama komanda kantriai mokėsi ir dirbo. O rezultatai palaipsniui ėmė gerėti.

Dabar Pabradė apskritai žaidžia nuostabią atkarpą: per 4 turus surinko 10 taškų.

„Žiemos pradžioje mes apskritai buvome po dideliu klaustuku. Svarstėme, ar žaisti futsalą, ar visą dėmesį skirti 7x7 formato futbolui. Pasirinkome salę. Daug laiko neturėjome, o įsivažiuoti reikėjo. Pirmiausiai reikėjo susitvarkyti probleminę gynybos grandį, nes pulti mes mokame neblogai“, – sezono išvakares prisiminė G. Kisel.

Ir dabar akivaizdu, kad toks sprendimas pasiteisino: „Jau dabar yra pasiekta daugiau ir yra geriau, nei galėjau tikėtis. Prieš sezoną komandai pažadėjau, kad jei bus dvi trys pergalės – bus išnuomota pirtis. Dabar žaidžiame taip, kad prie pirties reikės ir kubilą suorganizuoti.“

Praėjusiame ture Pabradė skambiai pakoncertavo VGTU sporto salėje ir ten 5:4 tėškė antausį Vilnius TECH komandai.

„Aš manau, kad jie neįvertino mūsų, – svarstė FK Pabradės žaidžiantysis treneris. – TECH ryžtingai bėga į puolimą, bet nelabai noriai grįžta gintis. Prie viso to mes dar pirmame kėlinyje pirmavome 4:0. Buvo juntama, kad vilniečiai rungtyniavo be trenerio. To jiems trūko, nes žaidė, kaip kas nori. Mes ištempėme komandiniu žaidimu ir stabilumu.“

Pabradės komandos progresas įvertintas ir padidėjusios kitų komandų pagarbos. Pavyzdžiui, prieš šį penktadienį laukiančią išvyką į Pabradę labai mandagus buvo Spartako vadovas Dmitrijus Raksa, besitikintis išskirtinai sunkių rungtynių. Komplimentų pabradiškiams pažeria ir kitos lygos komandos.

„Aš irgi pastebiu tą atsirandančią pagarbą. Jei anksčiau varžovai prieš rungtynes apšilimą darydavo su šypsena ir juokeliais, tai dabar matomas rimtesnis nusiteikimas. Man svarbiausia, kad pati komanda patikėjo savimi ir jau važiuoja į rungtynes galvodama kaip laimėti, o ne kažkaip garbingai pralaimėti ar prasileisti mažiau įvarčių, – tvirtino G. Kisel. – Tobulėjame ir gynyboje. Anksčiau buvo, kad praradus kamuolį puolime, kol apsisukame, susiorientuojame ir grįžtame, praeina 2 sekundės ir varžovai jau prie mūsų vartų. Dabar viskas greičiau. Treniruotės duoda naudos. Esame susikūrę šešias kombinacijas, kurias panaudojame rungtynėse.“

Pabradės komandoje šiemet atsiskleidė ir naujas talentas – Junioras Lankeu Akagou. Atvykęs į Pabradę kaip pabėgėlis, jis realizavo save futsalo varžybose, o taip pat dirba vietos vaikų treneriu.

G. Kisel neabejoja, kad Junioras jų komandoje neužsibus ir netrukus pakils į aukštesnį lygį. Įdomu, kad legionierius jau dalyvavo Vilniaus Riterių peržiūroje, tačiau šiam A lygos klubui neįtiko.

„Jis įsivaizduoja save vidurio gynėjo pozicijoje. O konkurencijos Riteriuose neatlaikė manyčiau dėl to, kad tuo metu neturėjo žaidimo didžiajame futbole praktikos. Juk visiems reikia laiko persiorientuoti iš futsalo prie 11x11 futbolo. Bet aš esu įsitikinęs, kad Junioras žais aukštesniame lygyje ir tai tik laiko klausimas“, – neabejojo G. Kisel.

 

VRFS futsal taurės ketvirtfinaliai

FK Tera – Eišiškės/Nauja Banga 3:0 (nuotraukų galerija)
SFK Novovileisk – FK Spartakas 2:8 (nuotraukų galerija)
FK Setaltas – VDA Futsal 2:1 (nuotraukų galerija)
Aktas – International Vilnius 1:3 (nuotraukų galerija)

 

Teros (ne)sensacija

Kai FK Tera registravosi futsal taurės varžyboms, specialistai kėlė antakius: ar gali komanda be normalių ir reguliarių treniruočių, niekur nežaidžianti salės futbolo varžybose, pasirodyti konkurencingai?

Ketvirtfinalyje Tera ištraukė ne patį aštriausią peilį – I lygos autsaiderius Eišiškių Naują Bangą. Tačiau vis tiek susižaidusius ir nuolat palaikančius futsalo ritmą. Teros atstovai iš pradžių skeptiškai žiūrėjo į šią, atrodytų, avantiūrą ir juokavo, kad svarbu pasirodyti geriau už Spartaką prieš tas pačias Eišiškes. Suprask – negauti 11 įvarčių.

O išėjo taip, kad pamatėme didžiausią ketvirtfinalio sensaciją ir užtikrintą Teros pergalę rezultatu 3:0!

„Nesame visiškai žali, suprantame mes tą futsalą. Aš ir Aleksejus Kliosovas grįžome po poros metų pertraukos, – sensacijos faktui bandė prieštarauti Teros atstovas Liudvikas Velička. – Dar buvo keistoka ant parketo: kamuolys neklauso, kaip norėtume, derinukus reikia nušlifuoti, bet pamatėme, kad žaisti galima.“

Liudvikas atskleidė, kad Teros treneris rudenį buvo pasiryžęs deleguoti komandą šioms futsal I lygos pirmenybių kovoms. Bet persigalvojo, kai keli žaidėjai atsisakė žaisti ant parketo. Tad planas pakovoti taurės varžybose neatsirado „iš oro“ – tai yra lyg testas ir pasitikrinimas prieš 2023-2024 metų žiemos sezoną, kai Terą futsal I lygoje tikriausiai pamatysime.

Neaišku, ką Tera gaus pusfinalyje, bet po sėkmingo ketvirtfinalio įgavę pasitikėjimo ir surinkę visus savo stipriausius, jie neatsisakytų ir didesnių ambicijų.

 

Spartako fejerverkai

Kelis kartus šį sezoną veidu į žemę plojęsis Spartakas sugebėjo pakilti ir išlieka kovoje tiek dėl I lygos apdovanojimų, tiek dėl futsal taurės. Praėjusią savaitę spartakiečiai du kartus salės futbolo paslapčių mokė Novovileisko komandą.

Taurės ketvirtfinalyje Spartakas eliminavo varžovus 8:2. Prisijuokavę ankstesniuose savo mačuose, spartakiečiai atsakingai pažiūrėjo į rungtynes ir kontroliavo jas visą laiką. Turėjo tris keitimus, bet kai SFK atėjo tik su vienu – jėgų pranašumas buvo aiškus.

„Kontroliavome rungtynes, neatsipalaidavome, o paskutines 20 minučių jau sužaidėme taupymo režimu“, – teigė Dmitrijus Raksa.

Taurėje jis ir komanda pasitaupė, o jau kitą dieną vykusiame lygos mače Spartakas ir co sumalė į miltus Novovileiską 16:0. Tai – didžiausias sezono rezultatas. Pats D. Raksa įmušė 6 įvarčius – irgi jo sezono vakaras.

„Nėra patogu su ta pačia komanda žaisti dvi dienas iš eilės, bet pas mus išliko geras nusiteikimas. Pirmą kartą šį sezoną taip pasismaginome.“

Spartakas anksčiau jau buvo pasiryžęs prakeikti VRFS operatorių Liudviką – jam befilmuojant Spartakas savo rungtynes išskirtinai visada arba pralaimėdavo, arba geriausiu atveju sužaisdavo lygiosiomis. Atrodo, penktadienį Liudvikas savo kaltę išpirko ir Spartako rūstybės išvengs.

O SFK Novovileisk po šio sutriuškinimo artėja prie prasčiausios lygos gynybos „titulo“ ir, atrodo, laidoja sezoną. Mėgėjiškame futbole taip jau būna, kad „nepaėjus“ rezultatams, krenta komandų motyvacija ir suprastėja žaidėjų susirinkimas.

„Panašu, kad taip. Paskutines kelias rungtynes labiau kankinamės, nei žaidžiame savo malonumui, – pripažino SFK Novovileisk vadovas Marekas Rasinskij. – Bet šį sezoną reikia kažkaip pabaigti, o tada ieškočių išeičių, kalbinti žaidėjus.“

 

Aktas OUT

Dar viena pora, praėjusią savaitę susitikusi „veidrodiniu“ principu – Aktas ir International Vilnius.

Lygos susitikime Geniai pranoko varžovus 6:3 ir išsaugojo lyderių pozicijas. O štai taurės ketvirtfinalyje suklupo prieš Internationalą 1:3 ir negins praėjusį sezoną iškovoto trofėjaus.

Pastarasis rezultatas netikėtas, bet ar tai verta sensacijos etiketės?

„Internationalas dabar visai kita komanda, nei buvo pirmajame rate. Jie jauni, kibūs. Prieš juos daug vargome ir lygos rungtynėse. Tik jose savo progas ir įvarčius sumušėme, o taurėje kamuolys niekaip nėjo į vartus. Antrame kėlinyje turėjome penkias geras progas, bet Internationalo vartininkas jau buvo pagavęs ritmą“, – pasakojo Akto vartininkas Tomašas Labulis, meldęs, bet taip ir neišmeldęs palankaus rezultato.

Internationalo vienas vadovų Valerijus Krasockis: „Tikrai jokia čia ne sensacija. Aktas pasistiprino žaidėjais iš aukštesnės lygos, bet labai gerai, kad jiems jie nepadėjo, o mes tiesiog išnaudojome savo šansus ir įmušėme. Likus kelioms minutėms rezultatas buvo 2:1 ir Aktas pradėjo lipti, bet mums pasisekė įmušti kontratakoje. Manau, kad mes labiau norėjome laimėti, o Aktas galimai mūsų neįvertino ir už tai buvo nubausti. Su nekantrumu laukiame pusfinalio.“

„Jeigu Internationalas taip susirinks kaip prieš mus taurėje – tikrai pagadins nervų ir VDA, ir Setaltui, – pridūrė T. Labulis. – Pralaimėjome gerai komandai, nors ir patys nežaidėme prastai. Dabar koncentruojamės į čempionatą. Dar niekada nesame paėmę 1 vietos, čia mums neištirtas pasaulis. Einame žingsnis po žingsnio ir pamatysime, kaip viskas bus, kaip viskas sukris.“

 

Prašė – nesutiko

Setaltas prieš VDA Futsal – šis ketvirtfinalis kėlė didžiausią intrigą. Kėlė, kol nepaaiškėjo, kad VDA nesurinks geriausios sudėties dėl traumų, ligų ir išvykusių žaidėjų.

Reaguodami į susidariusią situaciją, VDA Futsal prašė nukelti rungtynes. Tačiau po vidinių diskusijų Setalto komanda atsisakė tą padaryti. VDA buvo nusivylę tokiu varžovų ėjimu. Bet reikia pripažinti, kad Setaltas savo sprendimu jokio nusižengimo nepadarė – formaliai nusprendė žaisti paskirtu laiku.

Nors ir praretėjusiomis gretomis VDA geriau pradėjo rungtynes bei 6 min. išsiveržė į priekį po Dariaus Pupliausko įvarčio. Setaltui pavyko persverti rezultatą  iki pertraukos po vaisingos kelių minučių atkarpos pirmo kėlinio pabaigoje. Rezultatas 2:1 išsilaikė visą antrą kėlinį – Setaltas išlaikė slidų pranašumą ir žengė į pusfinalio etapą.

„Rungtynės prieš VDA nieko naujo – vėl lygi kova. Tiesa, mes neturėjome tikro vartininko, todėl teko improvizuoti, – pasakojo Setalto atstovas Gediminas Skrockas. – Pasiekėme revanšą po pralaimėjimo lygos mače, tas yra gerai, bet reikia žiūrėti į priekį – kiekvienas mačas gali būti pražūtingas.“

Atsakydamas į VDA priekaištus, G. Skrockas į gilias diskusijas nesileido: „Man keista, kad jie norėjo nukelti, o susirinko beveik visi, kurie nėra traumuoti. Pakomentuoti daugiau galėtų klubo vadovas ar kapitonas. Mes ir patys galvojome, kad jie susirinks maksimum šešiese, o atėjo aštuoni ar devyni.“

Savo savaitę Setaltas pabaigė svarbia pergale Eišiškėse – ten 3:2 išplėšė pergalę prieš Naujos Bangos komandą.

„Gera savaitė, laimėtos dvejos sunkios rungtynės. Eišiškėse – ypatingai, nes traumos retino gretas, žaisti dvi dienas paeiliui sudėtinga. Ant jų specifinės dangos iš viso nemokėjome žaisti ir 40 minučių žaidimo prasme buvo tragiškos. Tik sulaukę jų klaidų kažkaip išsivežėme tris taškus. Gerai, kad parodėme charakterį ir vieningai iškentėme sunkius momentus“, – reziumavo G. Skrockas.

 

13 turo susitikimai

Vilnius TECH – Eišiškės/Nauja Banga. Antradienis, 21:15, VGTU sporto salė.

FK Aktas – SFK Novovileisk. Trečiadienis, 20:45, VIKO sporto salė.

Mostiškės-Tonitra – FK Setaltas. Ketvirtadienis, 20:00, Nemenčinės gimnazija.

VDA Futsal – International Vilnius. Ketvirtadienis, 20:45, Viko sporto salė.

FK Pabradė – FK Spartakas. Penktadienis, 19:15, Pabradės salė.