VRFS Futsal lyga: šventinės kovos ir komandų aprangų reitingas Visos

 

Trečdalį sezono įveikusios VRFS salės futbolo I lygos komandos užsitarnavo sočių šventinių atostogų ir kaupiasi lemiamai turnyro atkarpai. Ji prasidės kitą savaitę.

Šioje apžvalgoje trumpai apžvelgsime tris „kalėdinius“ mačus ir įvertinsime I lygos komandų aprangas. Jas egzaminavo autoritetinga ekspertų komisija.

 

Eišiškių Nauja Banga – Mostiškės/Tonitra 3:4

Žaisti Eišiškėse – sunku. Tą sakė beveik visos lygos komandos ir dar ne kartą sakys ateityje. Šeštame ture šiuos sunkumus išmėgino Mostiškės, kurie į išvyką nuvažiavo kukliomis pajėgomis.

„Vienu metu iš viso planavome nevažiuoti, nes tokiu metu, vėlų penktadienio vakarą prieš pat šventes niekas to nenorėjo, – pasakojo Mostiškių atstovas Igoris Gulbickis. – Po to kažkaip surinkome tris keitimus, kuriems buvo virš 40 metų.“

Svečiai įmušė pirmi, bet Eišiškės atsakė trimis įvarčiais. Antrame kėlinyje abi komandos jautė nuovargį, tačiau Mostiškės geriau sužaidė pabaigą ir nugalėjo 4:3. Pergalingas Vaido Lileikos įvartis krito likus žaisti dvi minutes.

Tai tik antroji Mostiškių pergalė, bet I. Gulbickis optimistiškai žiūri į naujuosius metus: „Kol kas visas 6 rungtynes žaidėme išvykose. Todėl bus įdomu, kaip seksis namų rungtynėse Nemenčinėje, kaip rinksimės į jas. Dabar svarbu pagrindiniams žaidėjams užsigydyti traumas.“

 

FK Spartakas – VDA Futsal 4:4

Oldschoolinis derbis tarp šių komandų subjektyviai tapo kol kas gražiausiomis sezono rungtynėmis.

Senti atsisakantis Dmitrijus Raksa pasirodė vis dar esantis karjeros pike. Ankstesnes rungtynes praleidęs dėl ligos, šiose jis sumušė visus keturis savo komandos įvarčius ir pasižymėjo pirmuoju savo pokeriu.

Kova derbyje buvo kieta. Po spartakiečio Mindaugo Zeniausko pražangos ir Pauliaus Sakalio (ne)vaidybos teisėjas išsitraukė raudoną kortelę.

Diskusijos apie šį epizodą tęsėsi ilgai, o jį galima įvertint vaizdo reportaže (3:36).

D. Raksos benefisas negelbėjo Spartako – VDA Futsal pabaigoje sugebėjo išsitraukti lygiąsias 4:4.

Dėl to spartakiečiai apkaltino nelaimes atnešantį VRFS operatorių, kuriam dirbant, jie esą dar nėra laimėję rungtynių.

O jei rimtai – sunku suskaičiuoti, kelintas tai kartas, kai Spartakas pirmaudami pačioje pabaigoje paleidžia pergalę. Gali pasidžiaugti, kad šį sykį bent nepralaimėjo su finaline sirena, kaip tai buvo nutikę prieš metus.

„Na kiek gi galima?, – trukčiojo pečiais D. Raksa. – Sena mano širdis jau gali ir neatlaikyti tokių išbandymų. Šitaip nesisekti... Iš nieko prasileidžiame rungtynių pabaigose.“

 

International Vilnius – Vilnius TECH 2:4

Po ketvirtosios iš eilės pergalės Vilnius TECH įsitvirtino 4-oje vietoje.

Savoje VGTU sporto salėje žaidę TECH kontroliavo rungtynes, bet iš varžovų sulaukė aktyvaus pasipriešinimo.

Tuo metu Internationalo komandai tai buvo penktasis pralaimėjimas iš eilės. Bet šią nesėkmingą atkarpą jie žaidė su visomis komandomis, kurios dabar yra Top 5.

„Žaisti su TECH buvo lengviausia. Tiesiog mes mušėme į vartų konstrukcijas, o ne į pačius vartus, o patys praleisdavome“, – pareiškė International Vilnius atstovas Valerijus Krasockis.

Pirmo rato pabaigtuvėms Interui teks lengvesnė atkarpa – Eišiškės, Mostiškės ir Pabradė.

„Čia nėra svarbu, kaip ir su kuo žaisime. Kovosime su kiekviena komanda ir, anksčiau ar vėliau – taškų mes susirinksime“, – neabejojo International atstovas.

 

Komandų aprangų reitingas

Aprangos, arba uniformos, su kuriomis komandos eina į aikštę, yra savotiškas jų veidrodis ar požiūrio į save atspindys. Vienos tam skiria didelę reikšmę, gi kitos, atrodytų, vadovaujasi principu „ką turim, su tuo ir žaidžiam“.

Dešimties VRFS futsal lygos komandų aprangas suskirstėme į keturias kategorijas, įvertinome jas ir išvadas pateikiame jūsų teismui.

 

1. Etalonas

VDA Futsal ekipa reprezentuoja Vilniaus dailės akademijos vardą, todėl būtų nusikalstama, jei pasirinktų „gariūninio“ stiliaus aprangas. Nike prekės ženklui ištikimas kolektyvas šį sezoną atnaujino savo garderobą, nors ir ankstesnis buvo vienas gražesnių.

2022/23 m. sezonui Dailininkai paieškojo įdomesnio varianto: į solidžios juodos spalvos aprangas įvedė abstrakčiu raštu papuoštas marškinėlių rankoves bei akcentu tapusius geltonus aprangų numerius. Minėti abstraktūs raštai, dažnai perteikiantys miesto ar klubo simboliką, futbolo marškinėlių madose pastaruosius metus buvo itin išpopuliarėję ir VDA nuo šių tendencijų neatsilieka. Galbūt ateityje VDA parodys ir originalesnius trendinius raštus?

Į VRFS lygą sugrįžusi Vilnius TECH komanda asocijuojasi su mėlyna spalva, Šį sezoną savo skiriamąją spalvą jie pagyvino ir paįvairino juodomis vertikaliomis juostomis. Dizainerių terminais monochrominiu vadinamas logotipo naudojimas aprangai suteikia minimalizmo pojūtį. Paprasta, bet skoninga ir patrauklu.

Išskirtine geltonos ir mėlynos spalvos tematika, orientuota į Ukrainos palaikymą pasižyminti International Vilnius komanda savo aprangoje naudoja ne standartines tokio modelio aprangoms būdingas baltos spalvos apykaklių ir rankovių detales. Mėlynos spalvos detalių papuošimai dviejų dalių aprangoms suteikia gyvumo ir įdomumo, o užrašas priekyje Слава Україні! siunčia labai aiškią žinutę. Tačiau komandos emblema užima aiškiai per didelę aprangos dalį.

 

2. „Neblogai, septyni“

SFK Novovileisk komanda žinoma savo inovatyviu požiūriu į komunikaciją ir komandos prisistatymą – tiek socialinių tinklų vaizduose, tiek fotosesijose. Apranga taip pat yra išskirtinė, bandoma laikytis inovatyvios linijos.

Skirtingų raštų vertikalus „dryžuotumo“ modelis bei įvesta ryški rožinė spalva (viename aprangos komplekte) papildyta minimalistiniu Naujosios Vilnios komandos logotipu. Visa tai atrodo jaunatviškai ir atspindi klubo naujovišką požiūrį į šiuos dalykus.

FK Aktas lieka ištikimas savo klubo politikai, komandos formavimo principams ir nepajudinamai nuostatai: išskirtinai dviejų spalvų (geltonos ir mėlynos) aprangų deriniui. Skirtingai nei International Vilnius, jie renkasi klasikinį variantą su viršaus ir apačios spalvų padalijimu ir komandinių futbolo marškinėlių klasika – balta apykakle bei rankovėmis. Neiššaukiantis minimalizmas.

Ankstesnė Eišiškių komandos apranga priminė padriką mišrainę su visais reikalingais ir nereikalingais komponentais: trijų spalvų gama, ornamentais ir papildomomis detalėmis ant rankovių bei ryškiu spalvos aprangos gamintojo logotipu.

Dabartinė Naujos Bangos uniforma labiau skoninga ir tobulesnė. Bandoma pereiti prie dviejų spalvų labiau harmoningo modelio pasiliekant ryškų atspalvį, nors baltos kojinės gali šiek tiek blaškyti aprangos "ansamblį". Be to, į akis krenta, kad rėmėjo (rėmėjų?) užrašai ant marškinėlių ryškios spalvos kolorite tiesiog užsiblurina.

 

3. „Reiktų padirbėti“

Pasaulio futbolo čempionate Šveicarijos rinktinė savo „išvykos“ aprangoje uždavė mįslių pademonstruodama neįprastą baltos ir pilkos spalvų gamą. Koks to motyvas – reikėtų klausti Puma gamintojų.

Kažkuo panaši Setalto Nike apranga. Bet čia, atrodo, viskas paprasčiau: turbūt šortai skalbiami su senaisiais skalbimo milteliais, o marškinėliai – su naujosios kartos skalbimo priemonėmis.

Įdomus sprendimas ant marškinėlių akcentuoti auksines detales, kurios puošia rankoves ir pečius. Galbūt tai sufleruoja apie komandos sportines ambicijas. Bet reikia pripažinti, kad aliuzijas į karališkumą suteikiantys elementai ne itin dera su pilkšvais šortais.

Yra toks posakis: pilkas kaip vilkas. Ilgai svarstėme, ar „nenureitinguoti“ Mostiškių-Tonitros aprangos žemiausiai kategorijai. Na, nebūkime žiaurūs: paprasčiausi, elementariausi ir mėgėjų varžybose jau gerokai „atgyvenę“ statiški Hummel aprangų komplektai kol kas neverti tokios bausmės.

Jokio išskirtinumo Mostiškių uniformoje nėra, o pasirinkta tradicinė ir populiariausia tarp mėgėjų geltona spalva verčia dažnai rungtyniauti su skirtukais, tad ir taip neišraiškingos aprangas dar labiau maskuojamos.

 

4. Apie ką tai?

Pabradės komandos aprangos spalvų derinys yra pabrėžtinai išskirtinis. Mėtinės spalvos marškinėliai tarp mėgėjų nėra retenybė, bet pridėjus juodus šortus, oranžines kojines ir numerių žymėjimą, o taip pat logotipą – gausime kažkokį tapytojo eksperimentą jo paletėje.

Labai neįprastas sprendimas komandos logotipe vyraujančią oranžinę spalvą perkelti tik ant kojinių. Visa ši spalvų dėlionė sudaro didelį kontrastą.

FK Spartakas – Vilniaus futsalo mohikanai. Unikumai, kaip pasakytų vienas gerbiamas futbolo specialistas. Unikali ir jų apranga, kurios vienintelė ambicija – visiems atrodyti raudonai. Ryškiai, šviesiai, tamsiai – svarbiausia raudonai.

Čia toks retesnis atvejis, kai žaidėjų aprangoje surasime Hummel šortus, Adidas ar Joma marškinėlius ir Nike kojines. Iš viso šito chaoso gauname raudonų spalvų kakofoniją su skirtingais atspalviais, modeliais ir detalėmis.

Žodžiu, Spartakui būtina atsinaujinti. Ieškoti rėmėjų, kurti crowdfundingą, bet ką – jums reikia naujų aprangų!