VRFS Futsal lyga: sezono pusiaukelės akivarai Visos

 

VRFS salės futbolo I lyga pasiekė sezono pusiaukelę. Visos komandos jau sužaidė po 10 rungtynių, o iki VRFS futsal taurės ketvirtfinalių jos bus sužaidusios du trečdalius sezono – 12 iš 18 turų.

Pirmenybių įkarštyje panagrinėkime esminius lygos akcentus ir trumpai apžvelkime komandų nuveiktus darbus.

 

LYDERIŲ TRIO

Turnyro lentelės viršūnėje – be staigmenų. Tai, kad lygoje lyderiaus Aktas,  Setaltas ir VDA Futsal – galėjo išburti dažnas iš mūsų.

Galbūt šiek tiek stebino solidus Akto startas ir 6 pergalės. Tačiau atėjus metui žaisti su „savo lentynos“ komandomis rezultatai nebuvo tokie stulbinami. Su VDA Futsal paimtas taškas (1:1), nuo Setalto pralaimėta 2:4, o Vilnius TECH netikėtai nokautuoti 9:4.

Setalto šaikai Aktas pralaimėjo pelnytai bei logiškai.

Ir Akto treneris Tadas Diržininkas nuodugniai paaiškino, kodėl: „Mūsų lygio pirmenybėse daug rungtynių galima laimėti noru ir troškimu. Jei trokšti laimėti – turi tą norą demonstruoti nuo pirmos minutės. O pas mus komandoje kartais vyrauja toks atsainus požiūris: „Ai, pažiūrėsim“. Tai su Setaltu ir pažiūrėjome. O kol žiūrėjome, varžovai žiūrėk ir porą įvarčių įmušė, ir kažkokių standartų pademonstravo, o mes tokių namų darbų nesame paruošę, nes treniruotėse neatidirbame, kaip reikėtų. Ir ne tik norėti reikia nuo pirmos minutės, bet taip pat bėgti ir spausti. Žemas tempas nėra mūsų privalumas. O Setaltui tas lėtumas, leidimas ramiai viską apgalvoti padėjo ir buvo į naudą. Pradėjome žaisti jau atsilikdami 1:4. Buvo per mažai laiko.“

Simboliška, kad būtent be T. Diržininko Aktas iškovojo efektingą pergalę, 9:4 nukaudami Vilniaus TECH'ą. Su sėkmės, geros realizacijos ir patikimo vartininko žaidimo pagalba.

Šią akimirką lygoje susiformavęs aiškus favoritų trejetas, o visų priešakyje po pergalės prieš Eišiškes (3:1) atsidūrė būtent Geniai, turėdami 3 taškų pranašumą. Aktas džiaugiasi būdamas tokioje padėtyje. Tačiau reikia įdėti daug pastangų norint išlaikyti pozicijas ir tęsti kovą dėl titulo.

„Neturime didelio meistriškumo. Tos atakos kiekvienose rungtynėse ritasi į abi puses, o kam labiau pasiseka, tie jas išnaudoja ir laimi. Tikslai antrame rate nebarstyti taškų ten kur nereikia, kur pats sprendi savo likimą. Bet reikia ir darbo įdėti, į treniruotes ateiti, kažkiek pasirengti patiems, susikurti derinukų, standartų išpildymų. Visgi reikia pasidžiaugti, kad apskritai toks mėgėjų kolektyvas yra. Ne dėl pinigų juk žaidžiame. Antra vertus, tikrai nepasakysiu, kad kaifuoju žiūrėdamas Akto žaidimą. Norisi daugiau kokybės, logiškų atakų ir sprendimų“, – samprotavo T. Diržininkas.

VDA Futsal buvo vieninteliai, pirmą ratą pabaigę be pralaimėjimų. Tačiau jau antro pradžioje užpildė šią turnyro lentelės „spragą“. 10-ojo turo rungtynėse dailininkus 3:1 pakrikštijo namie rungtyniavusi Vilnius TECH komanda.

Ir kaip čia neprisiminsi VDA kapitono Artūro Žarnovskio žodžių, ištartų po tvirtos pergalės 8:2 prieš tą patį TECH sezono starte. Tąsyk jis konstatavo, kad susitikus su TECH antrą kartą, ir žaidimas, ir galimai rezultatas gali būti visai kitokie.

„Žaidžiant su jauna ir fiziškai stipria TECH komanda reikia daug jėgų. Mes susirinkome tik 7. Todėl neturint dviejų ketvertų prieš juos sudėtinga. Visgi tai TECH, o ne kažkokie Medžiai“, – konstatavo VDA kapitonas.

Dar įdomesnės rungtynės prieš tai vyko tarp VDA Futsal ir Setalto – dviejų favoritų ir pretendentų į titulą. Be to, tarpsezoniu Gediminas Skrockas po ilgų sezonų, praleistų VDA, perėjo į Setaltą ir tai tapo plačiai aptarinėjama tema.

Širvintų sporto salėje vykusiame mače G. Skrockas įmušė savo buvusiai komandai, tačiau VDA šventė svarbią pergalę 3:1. O po centrinio I rato mačo komandų atstovų požiūriai į rungtynes išsiskyrė.

Pvz., G. Skrockas akcentavo fortūnos stoką ir teigė, kad Setaltas nenusipelnė to pralaimėjimo. Bent jau lygiųjų tai tikrai buvo verti: „Kaip komandai mums trūksta futsalo patirties kai kuriuose momentuose, o jie tos patirties turi daugiau. Ir apskritai, manau, kad ctrl setalt delete (VDA postas facebooke) dar ankstoka spausti čempionato klaviatūroje.“

A. Žarnovskio požiūris buvo priešingas: „Nesu tikras, ar kalba eina apie tas pačias rungtynes. Kažkada skirtingose šalyse buvo darytos apklausos apie vairavimo įgūdžius ir rezultatas visur beveik tas pats – 90 proc. vairuotojų mano, kad vairuoja geriau nei vidurkis. Akivaizdžiai daug kas save pervertina. Širvintose VDA turėjo daugiau progų, daugiau kamuolio ir rungtynių kontrolės. Tai nereiškia, jog varžovas negalėjo laimėti. Galėjo, bet tai būtų sėkmės elementas ne pagal tos dienos žaidimo turinį. VDA pergalė pelnyta, net lygiosios būtų buvęs neteisingas rezultatas.“

Tai kaip su ta Setalto ir VDA priešprieša? Ar tai gali tapti dar vienu principiniu Vilniaus futsalo maču?

„Aš iš savo pusės jaučių pagarbą VDA ir ten visi mano draugai, – sako G. Skrockas. – Manau, kad visi ir taip supranta viską, o kas nesupranta – gali būti, kad ir pyksta. Po bet kokios komandos uniforma dėviu juodą termo aprangą su VDA ženkliuku.“

„Skaičiau, kad mes Setaltui, pasirodo, esame principinis varžovas, – suraukė kaktą A. Žarnovskis. – Deja, neabipusiai. Spartakas, Vilnius TECH, VDA, Aktas – štai čia yra Vilniaus futsalo klasika. O Setaltui dar reikėtų nesubyrėti kokius 5-7 sezonus, kad kažkur atsirastų principai.“

Prieš sezoną VDA Futsal surinko tokią sudėtį, kad be užuolankų pareiškė – ne dėl trečios vietos susirinkome kovoti. Aišku, trečioji nebūtų tragedija, bet ir euforijos nesukeltų. Kol kas VDA kaip tik treti, tačiau keturių taškų atsilikimas nuo Akto per likusius 8 turus nėra nepanaikinamas.

„Kol kas viskas maždaug pagal planą. Prieš sezoną kalbėjome apie didįjį penketą, kuris virto ketvertu. Bet skirtumai yra maži ir svarbu visą laiką būti tame trejete, o ten jau pagal fortūnos malonę, – pasakojo A. Žarnovskis. – Kartais sezono eigoje apetitas kyla. Bet mes ne visada turime ketvertą, kuris turėtų būti startinis: Saimonas, Ruškys, Paberžis, Šoblinskas.“

Kad Setaltas taip pat kovos dėl titulo – neabejojo ir G. Skrockas. Nors šios komandos vadovas Dmitrijus Timko po pirmojo rato laikėsi kiek atsargiau teigdamas, kad antroje sezono dalyje gali nutikti visko, kas apverstų situaciją aukštyn kojomis.

Ir kartais panašių fokusų nutinka. Štai penktadienį Setaltas apmaudžiai įmerkė taškus Pabradėje, su vietos komanda sužaisdamas lygiosiomis 6:6. Rungtynės tikrai buvo atraktyvios. Pabradė įmušė jau pirmosiomis sekundėmis, siuntė favoritus į nokdauną dar kelis kartus, vienu metu net pirmavo 4:0. Setaltas atsibudo, adaptavosi prie sau neįprastos salės ir sugebėjo persverti 6:5. Tačiau Pabradė beveik su finaliniu švilpuku sugebėjo išlyginti rezultatą – 6:6.

Tai patvirtina, kokia įdomi šiemet yra VRFS futsal lyga.

 

KO IŠ TIESŲ VERTAS VILNIUS TECH?

Turbūt paslaptingiausia lygos komanda prieš sezoną buvo Vilniaus TECH: su keliais patyrusiais senbuviais ir būriu „žalio“ jaunimo, bet kartu ir su puikiu specialistu Giedriumi Barevičiumi.

Sezonas jiems prasidėjo dviem pralaimėjimais, tačiau kaip ir buvo spėjama, vėliau inžinieriai įsibėgėjo ir laimėjo penkis kartus paeiliui.

„Dabar duosime malkų ir Spartakui, ir Aktui“, – tada ryžtingai pareiškė TECH žaidėjas Erikas Milašauskas.

Davė. Tik ne jie, o jiems. Spartakui pralaimėta 2:3, Aktui – 4:9. Tiesa, reikia pažymėti, kad du svarbiausi TECH žaidėjai – E. Milašauskas ir Vydmantas Kuzmickas šiuose mačuose nežaidė arba beveik nežaidė dėl traumų.

„Man nesunku atsakyti už savo žodžius ir pripažinti, kad klydau, – sakė E. Milašauskas. – Su Spartaku rungtynėse nebuvau, o Aktą norisi pagirti. Šaunuoliai, nuo pat rungtynių pradžios palaikė vienodą ritmą. Mes atrodėme kaip lauko futbolo komanda su nelogiškais aukštais perdavimais į priekį, į plotą ir t.t. Tai Aktas ramiai ir sugaudė mus.“

Prieš VDA inžinieriai namie laimėjo 3:1 be G. Barevičiaus. Šį kartą pakako ilgesnio suolo ir energijos.

Ar gali Vilnius TECH įsiterpti į favoritų lenktynes ir nugvelbti iš jų panosės vieną medalių komplektą? Prieš savaitę toks klausimas turėtų tvirtesnį neigiamo atsakymo palaikytojų ratą. Dabar po pergalės prieš VDA beliko 3 taškai.

Antra vertus, neaišku, ar traumos nesutrukdys žaisti E. Milašauskui su V. Kuzmicku. Be to, G. Barevičius dėl prasidėjusio TransINVEST komandos pasiruošimo sezonui proceso vis mažiau dėmesio skiria salės futbolo reikalams.

„Kai Giedrius būna su komanda, viskas vyksta produktyviau. Lentelės viršuje yra lygi kova ir aš tikiuosi, kad joje iki galo išliksime ir mes. Minusų, aišku, turime. TECH jaunimo nenurašau, jie kovoja ir stengiasi, bet kartais labai stinga futsalo įgūdžių prieš labiau patyrusius varžovus. Kartais atrodo, kad jau pavyksta persilaužti, bet stabilumo ir pastovumo labiausiai trūksta“, – konstatavo E. Milašauskas.

Ir pridūrė: „Ateinančią savaitę laukia Setaltas. Duosime jiems malkų.“

 

RAKSOS NIEKAS NEKLAUSO?!

Kiek per pusę šio sezono Spartakas jau „failino“ ir vėl kėlėsi? Atsakymas – jau tris.

Po Akto pažeminimo (2:10) buvo lygiosios su VDA (4:4), o po nesusipratimo su Setaltu (0:11) įveiktas TECH (3:2).

Tą kartą Dmitrijus Raksa džiaugėsi ir savimi, ir jį išgirdusia komanda, kalbėjo apie motyvaciją, apie tai, kad žaidėjai žaidė iki galo, kovojo komandiškai ir neatrodė kaip medūzos.

„Pradžiugino pagaliau vaikai Tėvelį“, – džiaugėsi Spartako patriarchas, atradęs tinkamų žodžių komandos motyvacijai pakelti ir sportiniam pykčiui sužadinti.

Po to praėjo savaitė, ir Spartakas kažkokiu būdu sugebėjo Eišiškėse pralaimėti 2:11.

„Kažkoks paradoksas. Visai negaliu nei suprasti, nei paaiškinti“, – tada pyko Tėvelis.

Galima buvo kalbėti apie Eišiškių salės ypatumus, savitą ir lipnią dangą, tuntus neišnaudotų progų, nesėkmingus Akto ir VDA pasirodymus čia, bet tai – tik kalbos.

„Reikia mokėti pralaimėti. Eišiškės tą kartą buvo labiau motyvuoti, labiau norėjo laimėti ir pelnytai tą padarė. Ir mus labai draugiškai priėmė. Po tų rungtynių picerijoje pasikalbėjome. Padarėme išvadas ir tai daugiau nepasikartos“, – žadėjo D. Raksa.

Peržiūrėję rungtynių įrašą spartakiečiai priėjo išvados: tiesiog reikia pataikyti į vartus ir viskas bus gerai.

Pataikyti pavyko kitose rungtynėse Nemenčinėje prieš Mostiškes. Grįžo į aikštę ir pats D. Raksa bei įvarčiu prisidėjo prie pergalės 5:1.

Žvelgiant į pastarųjų savaičių tendenciją, kitos rungtynės su Internationalu vėl taps Spartako krachu? O galbūt komanda pagaliau įsiklausė į Tėvelio Raksos žodžius ir pokalbis picerijoje ims duoti vaisius...

 

VIDUTINIOKŲ IŠVADOS

International Vilnius, Mostiškės-Tonitra ir SFK Novovileisk – šių komandų trio iki sezono pabaigos turėtų išspręsti 6-8 vietų likimą. Iki autsaiderių jie turi saugų atstumą, bet ir lyderiai nepasiekiami.

Internacionalai ženkliai pagerino savo padėtį, per pastaruosius keturis turus žaisdami su „savo lygos“ varžovais surinkdami 9 taškus.

Tarp International ir SFK Novovileisko užsimezgė šalti santykiai nuo pirmųjų sezono rungtynių. Novovileiskas tąkart laimėjo 2:1. Tačiau tada jų komandoje žaidė neregistruotas Viktoras Skrypničenko. International pateikė protestą, jis buvo patenkintas ir tokiu būdu jiems atiteko pergalė techniniu rezultatu 5:0.

„Ši pergalė 5:0 prieš mus taps didžiausiu International Vilnius komandos pasiekimu šį sezoną“, – tada tarstelėjo SFK Novovileisk vadovas Marekas Rasinskij.

Pirmas ratas apsisuko, komandos susitiko dar sykį ir vasario 1 dieną Internationalas jau laimėjo oficialiai. Šį sykį – 7:4.

Pasiteiravus, ar nesijaučia prisikalbėjęs, Marekas pateikė tokią išvadą: „Visiškai nesijaučiu. Berods prieš nieką jie dar nelaimėjo didesniu nei 5 įvarčių skirtumu! Ir V. Skrypničenko nebuvo. O be jo neįmanoma laimėti prieš Internationalą...“

Daug kas kritikuoja Eišiškių sporto salę, bet nėra patenkintų ir ankšta Nemenčinės sale, kur savo rungtynes pradėjo žaisti Mostiškės.

Joje Mostiškės prieš dešimt dienų 11:4 išprausė jau minėtą Novovileiską.

Praėjusį sezoną Mostiškių komandą į priekį tempė Tomašas Gulbickis, per sezoną pelnęs net 45 įvarčius. Jam perėjus į aukštesnį lygį, o Mostiškėms susijungus su Nemenčine, šioje ekipoje ilgai neišsigrynino naujasis lyderis. Dabar tokiu tampa kitas Gulbickis – Danielis, kol kas pasižymėjęs 10 kartų.

„Mes ilgai negalėjome išsiaiškinti savo jaunimo galimybių ir atrasti lyderio, kokiu buvo Tomašas. Bet su laiku padarėme teisingas išvadas dėl žaidėjų ketvertų. Dabar formą įgauna nemažai rungtynių praleidę Danielis Gulbickis ir Rolandas Andrijevskis. Jei rinksimės ir be traumų, duosim kovą visiems“, – tvirtino Mostiškių atstovas Igoris Gulbickis.

 

PABRADĖS DEIMANTAS

I lygoje Pabradės komanda yra priešpaskutinė, bet demonstruoja totalinį futsalą. Pagal praleidžiamus įvarčius pabradiškiai neturi sau lygių (8,0) bet pagal rezultatyvumo vidurkius (5,6) lygoje yra netgi antri.

Buvo tik vienos Pabradės rungtynės su vienženkliu įvarčių kiekiu ir jose patampė nervus VDA Futsal komandai, pralaimėję tik 2:4. VDA į tas rungtynes atėjo tikėdamiesi lengvos pergalės ir pasigerinti statistinius rodiklius, o sulaukė įnirtingo pasipriešinimo iš Pabradės, kurie kapituliavo tik po praleisto įvarčio paskutinę minutę.

Dvi Pabradės pergalės pasiektos įvarčių fejerverkais – 10:7 įveiktas Internationalas ir 10:5 Eišiškės, o praėjusį penktadienį nuskausmintas Setaltas (6:6).

Pabradės treneris Grigorijus Kisel pasidžiaugė, kad komanda kiekvienose rungtynėse atrodo vis brandžiau. Prie tos brandos prisideda jis pats, taip pat Igoris Kozlovas.

Iš jaunimo žiedo privalu išskirti tarsi iš niekur atsiradusį Juniorą Lankeu Akagou. Pirmą sezoną futsale žaidžiantis 21-erių Akagou yra pasižymėjęs 9 kartus ir tapo svarbia Pabradės žaidimo detale.

„Junioras yra mūsų Deimantas. Atvyko į Pabradę kaip pabėgėlis. Jis dirba trenerio asistentu su vaikais ir yra pamišęs dėl futbolo sveikąja prasme. Manau, pas mus ilgai neužsibus. Tai yra I lygos lygio žaidėjas, o ateityje – galbūt ir A lygos“, – kolegą gyrė G. Kisel.

 

EIŠIŠKIŲ SENSACIJA

Po to, kai Eišiškių Nauja Banga neatsilaikė prieš Pabradę (5:10), prieš šventes ir po jų paskutinėmis minutėmis pralaimėjo Mostiškėms (3:4) ir Internationalui (3:5), atrodė, kad pirmą ratą vieninteliai pabaigs be pergalių.

Bet pirmą savo laimėjimą pasiekė tada, kai tai atrodė mažai tikėtina – namie 11:2 sensacingai patiesė Spartako komandą.

Eišiškių komandos vadovas Olgerdas Jesvilas atvirai pripažino, kad ir patys nesitikėjo tokio įspūdingo rezultato, nors viduje jautė, kad namie galima pakovoti dėl pergalės.

„Tokios sėkmės priežastys buvo paprastos – efektyvi progų realizacija ir didelė koncentracija gynyboje iki pat rungtynių pabaigos. Tai yra esminiai faktoriai, be kurių pirmame rate mes patirdavome pralaimėjimus“, – paaiškino jis.

Antrą ratą Nauja Banga atidarė kovingomis rungtynėmis su Aktu svečiuose. Nors Aktas kontroliavo dvikovą ir turėjo iniciatyvą, laimėjo 3:1 ir turėjo kovoti iki paskutinių sekundžių. Tai parodo, kad Eišiškių komanda antrame rate gali pateikti daugiau staigmenų.

 

VRFS FUTSAL TAURĖ

Po dešimties dienų startuoja antrasis VRFS salės futbolo taurės turnyras, kuriame vėl kovos aštuonios komandos.

Ištraukus burtus varžybų dalyviai suskirstyti šias poras:

Setaltas – VDA Futsal

FK Tera – Eišiškių Nauja Banga

SFK Novovileisk – FK Spartakas

Aktas – International Vilnius

Visos ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos vasario 16 d. (ketvirtadienį) VIKO sporto salėje.