VRFS Futsal lyga: komandų apžvalga ir pirmieji startai Visos

 

Sulig FIFA pasaulio futbolo čempionatu startavo ir VRFS salės futbolo I lygos pirmenybės. Šį sezoną juos kompaktiškesnės, bet paprastesnės vertinant pagal varžybų sistemą: 10 komandų tarpusavyje sužais du kartus, iš viso po 18 rungtynių ir išsiaiškins galutinį išsidėstymą. Jokių taškų dalinimų po pirmo rato, skirstymo į grupes ir panašių triukų.

Po praėjusio futsal sezono iš VRFS futsal lygos į A lygą pakilo čempionai Širvintos/VGTU-Vilkai, pasitraukė Nemenčinės ir Rudaminos komandos, deja, nebus čia ir Kaišiadorių Baltų, paėmusių minutės pertraukėlę. Užtat į lygą sugrįžta Vilnius TECH ir FK Pabradė.

Komandos jau sužaidė po du turus. Po jų – žvilgsnis į kiekvieną iš dešimties pirmenybių dalyvių.

 

FK AKTAS

Kai tik VRFS buvo įkurta salės futbolo lyga, nuo tada joje žaidžia ir kultinė Akto komanda. Tiesa, su nedidele pertrauka, bet vieną sezoną jie buvo išrikiavę net dublerių ekipą.

Praėjusią žiemą Aktas ilgai išliko temoje kovoje dėl prizinių vietų, bet galiausiai liko 4-as. Atsigriebė VRFS futsal taurėje, kai iškovojo retą trofėjų ir finale 3:1 pranoko Setaltą.

Pliusai. Bent jau treniruočių stoka Geniai skųstis neturėtų. Reguliariai ir gausiomis pajėgomis salėje buvo sportuojama su Turbotransfers komanda, tad iš to pavyko išspausti produktyvumo – belieka tik rinktis į rungtynes.

Paraiškoje netrūksta paspiriančių žaidėjų. Prie jau esančių meistrų prisijungė Armantas Žigas, su Jonavos Vikingais pernai judėjęs Aleksandras Lebedevas, solidžiu pastiprinimu turėtų tapti ir Simonas Stankevičius, aktyvesnis pažadėjo būti praėjusį sezoną praleidęs Darius Vinskevičius. Solidi sudėtis.

Minusai. Mariaus Linkevičiaus trauma. Svarbi praėjusio sezono Akto dėlionės dalis yra komandos paraiškoje, tačiau traumuotas ir ant parketo žengs geriausiu atveju tik prieš Kalėdas. O gal ir vėliau.

Vartininko pozicijoje irgi šviečia raudona vėliavėlė. Puikiai Akto vartuose pritapęs ir užtikrintai rungtyniavęs Arijus Skaržauskas šią žiemą padėti jiems salės futbolo kovose negalės. Akto strategai šiuo metu bando išsiryškinti naują lyderį vartininko pozicijoje, ta proga netgi nupūtė dulkes nuo Tomašo Labulio.

Komentaras. Tadas Diržininkas: „Norėtume, kad nebūtų prasčiau nei praėjusį sezoną, kai buvome ketvirti ir laimėjome taurę. Nežinau visų komandų pajėgumo, bet su mumis, tikiuosi, bus neblogai. Gal net gerai. Akto žaidime įžvelgiu kamuolio perlaikymą, o tas salės futbole nėra stiprybė, čia reikia laiku padaryti perdavimą ir nevedžioti kamuolio. Pirmi du mačai atsakys, ar esame kažkuo pranašesni, ar tiesiog parodys, kad stebuklų nebūna.“

Startas. Ne stebuklingas, bet solidus – 6 taškai iš 6. Debiutas buvo nepatogioje svečiams Eišiškių sporto salėje, kur svarbiausia buvo pasiimti pergalę ir Aktas tą padarė (5:3). Kitame ture Geniai žaidė „pedagoginio“ salėje, kur žino kiekvieną aikštės centimetrą – ir 4:0 nukovė Mostiškes.

 

FK EIŠIŠKĖS-NAUJA BANGA

Naujausia VRFS Futsal lygos komanda. Debiutavo turnyre pernai ir surinko 4 taškus: įveikė Rudaminą (4:3) bei iškovojo lygiąsias su Kaišiadorių Baltais (2:2). Patyrė keletą skaudžių pralaimėjimų, tačiau išsaugojo komandinę dvasią, kaupė patirtį ir kėlė futsalo populiarumą Eišiškėse.

Pliusai. Pagrindinis – namų sienos. Praėjusį sezoną Eišiškių sporto salės rekonstrukcija užtruko neplanuotai ilgai, todėl Nauja Banga ilgokai negalėjo pasimėgauti vietos sirgalių parama. Šią žiemą jie varžovus priims savoje salėje. Prie komandos prisijungė keli naujokai. Pasiruošimas sezonui pradėtas anksti – prieš mėnesį iki sezono starto. Vilniaus komandos tuo pasigirti negalėjo. Be to, vasaros metu Naujos Bangos nariai varžėsi Varėnos rajono 7x7 pirmenybėse.

Minusai. Paradoksalu, tačiau sukaupta patirtis Varėnos mažajame futbole ir naujokų įsiliejimas gali turėti neigiamą įtaką, nes susižaidimui salėje tikrai prireiks nemažai laiko. Tuo neabejojo komandos vadovai.

Komentaras. Lukašas Beržanski: „Eišiškių SM salės mums pritrūko praėjusį sezoną, todėl labai tikimės, kad šį sezoną pasinaudosime šiuo privalumu. Toliau kaupsime patirtį tobulėdami, bet keliame tikslą kiekvienose rungtynėse kovoti dėl taškų.“

Startas. Pozityvus. Šį lapkritį startavo duodami kovą Aktui (3:5), o po to davė sprigtą VDA Futsal (4:4). Prisiminus, kad praėjusių metų lapkritį po dviejų akistatų su lygiai tokiomis pačiomis komandomis turėjo 27 praleistus įvarčius – klausimų apie Naujos Bangos progresą neturėtų kilti.

 

INTERNATIONAL VILNIUS

Trečią sezoną lygoje pradeda ukrainiečio Bogdano Kisil sukurta įvairiatautė komanda. Pernai ji pasirodė vidutiniškai: liko už pirmo šešeto ribos, o sezoną B grupėje užbaigė užimdama 7 vietą.

Pliusai. Minimaliai pasikeitusi komanda, į savo gretas įliejusi porą naujų žaidėjų. O esminiu savo privalumu International Vilnius atstovai įvardina išskirtinę komandinę dvasią bei vienybę – čia nėra rėksnių ir čia neišgirsite ginčų ar tarpusavio rietenų. Laimi visa komanda pralaimi – irgi visa komanda. Toks jų moto.

Minusai. O jie gana ryškūs. Dėl traumų gausos International negalėjo sezono pradėti optimalia sudėtimi. Kitas dalykas – salės futbolo infrastruktūros probleminė situacija sostinėje slopino International pasiruošimą žiemos sezonui. Jo praktiškai nebuvo, todėl derinius šlifuoti ir susižaidimą atidirbinėti mėgins jau sezono eigoje.

Komentaras. Valerijus Krasockis: „Tikslas – kovoti su kiekviena komanda ir atiduoti visas jėgas dėl rezultato. Kai suprasime ir įvertinsime kitų komandų lygį, galėsime kelti aiškesnį tikslą sau. Šiandien esame jauna ir besikurianti komanda, esanti savo kelionės pradžioje, o kaip bus rytoj – pamatysime.“

Startas. Ties pirmojo mačo su SFK Novovileisk skaičiais rezultatų grafoje šviečia riebi International Vilnius pergalė 5:0. Bet nereikėtų apsigauti – „Inter“ tas rungtynes fiziškai pralaimėjo 1:2, bet laimėjo po pateikto protesto, su kuriuo sutiko ir SFK atstovai.

Antrajame susitikime su Spartaku jau išryškėjo International pasiruošimo spragos bei susižaidimo stoka. Prityrę Spartako vilkai nesunkiai išgliaudė International trapius gynybinius įtvirtinimus ir nugalėjo juos rezultatu 9:3.

 

MOSTIŠKĖS-TONITRA

Praėjusį sezoną po metų pertraukos į VRFS futsal lygą sugrįžusi Mostiškių komanda finišavo 8 pozicijoje. Ir galėjo pasigirti tuo, kad subrandino rezultatyviausią lygos žaidėją: Tomašas Gulbickis sezoną pabaigė su įspūdingu 45 įvarčių kraičiu.

Pliusai. Naujokų Mostiškių ekipoje netrūksta. Galima išskirti iš Nemenčinės atvykusius Eimantą Skendelį ir Jevgenijų Grochackį, vartininko pozicija solidžiai sustiprinta buvusiu Setalto vartų sargu Jaroslavu Jodko.

Minusai. Galima pacituoti komandos vadovo Igorio Gulbickio išsakytus žodžius: nebuvo kada ruoštis futsalui, nes visi iš lauko futbolo, senjorų lygos ar kitų turnyrų susirinko tiesiai į sezono pradžią.

Mostiškėse nebeliko praėjusio sezono lyderių Viktoro Sluchovo ir Tomašo Gulbickio, kuris karjerą tęsia aukščiausioje futsal lygoje.

Komentaras. Igoris Gulbickis: „Pagrindinė problema, bent jau sezono pradžioje, bus susižaidimo stoka. Aišku, norisi nelikti turnyro lentelės apačioje. Dabar svarbu, kad komanda normaliai susirinktų į rungtynes ir mėgautųsi futbolu.“

Startas. Nustebino ir save, ir varžovus: žaisdami su Spartaku išlipo iš duobės 0:3 ir pasiekė efektingą pergalę 5:4. Vis tik antras turas parodė, kad tai labiau išimtis nei tendencija, o susižaidimo spragas išryškino Aktas (0:4).

 

SFK NOVOVILEISK

Naujosios Vilnios komanda praėjusią žiemą pirminį tikslą – patekti į pirmąjį šešetą – pasiekė, tačiau jame buvo labai pagarbūs savo varžovams ir pralaimėjo visus penkis susitikimus. Nuolat keitėsi sudėtis ir ketvertai, trūko susižaidimo ir, galiausiai, užsivedimo. Bet 6 vieta logiškai atspindėjo SFK galimybes.

Pliusai. Išsaugojo praėjusio sezono lyderius, atliko pakitimus sudėtyje, kurie padėjo išlaikyti komandos filosofiją labiau palaikančius žaidėjus. Iš naujokų reikėtų išskirti Viktorą Skrypničenko ir Radoslavą Ruseckį, praėjusį žiemos sezoną 7x7 pirmenybėse įmušusį porą tuzinų įvarčių už Salininkus.

Minusai. Praėjusią žiemą pasipilusios traumos ir ligos išderino Novovileisk žaidimą, tad pasikartojus panašiomis bėdoms šį sezoną, tai gali tempti SFK rezultatų kreivę žemyn.

Komentaras. Marek Rasinskij: „Jaučiamės stipresni, nei praėjusį sezoną ir labiau „komandiški“. Nors prieš sezoną visiškai nesitreniravome, žaidimas pirmuose mačuose kol kas palieka gana gerą įspūdį.“

Startas. Paženklintas nedideliu skandalu, o jo epicentre atsidūrė V. Skrypničenko. SFK Novovileisk 2:1 pranoko International Vilnius ekipą. Dėl neaiškios priežasties ir klaidos V. Skrypničenko nebuvo registruotas rungtynėms, o jose jis suvaidino pirmaplanį vaidmenį. Po rungtynių International pateikė protestą ir jis buvo patenkintas, o SFK Novovileisk įskaitytas techninis pralaimėjimas.

Antrose rungtynėse SFK Novovileisk pasiekė nesunkią pergalę Pabradėje – 12:6. Tai buvo užtikrinta ir pelnyta pergalė be didesnių problemų.

 

FK PABRADĖ

Į VRFS futsal lygą Pabradės komanda grįžta po ketverių metų pertraukos, tačiau juos atvirai galime vadinti naujokais. Dabartinės komandos sudėtyje dauguma jaunų žaidėjų turi mažai bendro su futsalu ir jiems tai – įdomi bei nauja patirtis.

Pliusai. Entuziazmas ir kovingumas. Šios savybės bent kiek padeda atsverti lygių skirtumą nuo patyrusių varžovų. Net aiškiai pralaimėtose rungtynėse pabradiškiai luposi su varžovais, sužaisdavo geras atkarpas ir pademonstravo charakterį nepaisydami skaičių švieslentėje.

Minusai. Jau išryškinti – aiški patirties ir meistriškumo stoka salėje. Komanda laikoma lygos autsaidere, kuri savo žaidimą gerins sezono eigoje.

Komentaras. Grigorij Kisel: „Jei paprastai, tai mūsų žiemos tikslas yra priaugti kuo mažiau svorio. Futsale niekada nebuvome profais. Todėl sieksime, kad sezono pabaigoje po paskutinio turo nebūtume paskutinėje vietoje.“

Startas. Kaip ir buvo laukta, Pabradės pirmieji rezultatai nenustebino – iš pradžių 2:8 nusileista Setaltui, o po to 6:12 neprilygo SFK Novovileisk ekipai.

 

FK SETALTAS

2021-2022 m. sezoną Setalto vadovas Dmitrijus Timko pavadino fantastišku ir pranokusiu lūkesčius. Būta dėl ko – Setaltas pirmą kartą istorijoje iškovojo VRFS futsal lygos sidabro medalius ir pateko į taurės finalą.

Pliusai. Tarpsezoniu atliko skambiausią lygos transferą: prie Setalto prisijungė ilgametis VDA komandos narys Gediminas Skrockas. Ir tai ne visi atlikti darbai: Setaltą sustiprino Edvinas Mučinis, taip pat iš VDA atėjo Tadas Švaikevičius, iš Akto – Paulius Obolevičius.

Minusai. Naujo sezono kampaniją Setalto komanda pradėjo su ambicingais planais, bet be rimto ir produktyvaus pasiruošimo. Antra vertus, šie trūkumai lengvai užtušuojami, kadangi didžioji komandos dalis visą vasarą žaidė MFL pirmenybėse Eagle Team sudėtyje, todėl susižaidimo spragų neturėtų kilti.

Komentaras. Dmitrijus Timko: „Labai gerai, kad pavyko išsaugoti praėjusio sezono komandos branduolį ir prijungti kelis gerus žaidėjus. Su prognozėmis aš visuomet būnu atsargus, bet po sėkmingo mums praėjusio sezono norisi bent jau neprastesnio rezultato. Prognozuoti nesinori, tačiau komanda pasiruošusi kovoti dėl aukščiausių vietų.“

Startas. Setaltas pradėjo dviem pergalėmis. Iš pradžių davė pamokų Pabradei (8:2), o antrame mače sunkiai 5:4 palaužė Vilniaus TECH kompaniją. P. Obolevičius pergalingą įvartį pelnė tik priešpaskutinę minutę.

 

VDA FUTSAL

Vilniaus dailės akademijos komandos bruožas yra išskirtinai salės futbolas ir tokios krypties laikomasi jau kelioliką metų. VDA dalyvauja įvairaus formato futbolo varžybose, bet futsalui skiriamas išskirtinis dėmesys. Praėjusį sezoną jie baigė bronzinėje trečioje vietoje, bet labiausiai nukentėjo dėl turnyro sistemos niuansų, dalomų taškų skaičiavimo ypatumų ir antrą poziciją užleido Setaltui.

Pliusai. Surinko įspūdingą sudėtį. Aišku, išėjo Gediminas Skrockas, bet papildymas įspūdingas. Paraiškoje yra komandos naujokai, bet toli gražu ne naujokai futsale Tomas Statkevičius, Valentinas Baranovskis ir Marius Aukštolis. Pridėkime praėjusio sezono įvarčių mašiną Paulių Sakalį, Gediminą Paberžį, didžiąją praėjusio sezono dalį praleidusį Saimoną Vitkauską – matome, kad VDA veidas keičiasi iš esmės. Tokiame fone netgi Aivydas Ruškys išsikėlė sau tikslą atvykti į 80 proc. sezono rungtynių.

Minusai. VDA solidi sudėtis gali tapti didžiule našta. Jei visi žaidėjai negaus pakankamai laiko žaisti, jei nebus patenkinti jų asmeniniai ego – gali kilti nepasitenkinimas ir trintis. Todėl ir klubo strategas nerimauja: potencialo daug, bet viskas gali pasisukti ir blogesniu scenarijumi.

Komentaras. Artūras Žarnovskis: „Pradėjome prastai pasiruošę, kaip ir visi. Svarbu, kad komanda susirinktų ir sezonas netaptų pravalu. Sudėtis solidi, bet aš nekelsiu tikslo tapti nugalėtojais, nes ypač salės futbole visiems reikia laiko susižaisti. Noriu, kad iki paskutinių turų kovotume dėl pirmųjų vietų. Praėjusį sezoną likome treti ir jei šį finišuosime žemiau – tai bus visiška nesėkmė ir dugnas. Vilniaus futsale esame įpratę būti konkurencingi, tarp lyderių, tad trečioji vieta šiai komandai būt pats mažiausias ir minimaliausias tikslas.“

Startas. Pirmosiose rungtynėse 8:2 nupūtė menkai pasiruošusią Vilnius Tech komandą, todėl po šios pergalės dėl savo pasirodymo nekaifavo. Antrame ture teko išvyka į Eišiškes, o iš ten parsivežė nuviliančias lygiąsias 4:4. Užtat kelionė namo ir afterpartis pranoko visus lūkesčius.

 

FK SPARTAKAS

Vilniaus salės futbolo vieni iš pradininkų, vystytojų, mylėtojų ir puoselėtojų. Pernai turėjo labai įnirtingą sezoną, buvo ne tik pastebimi, bet ir girdimi sostinės sporto salėse. Bet po kelių apmaudžių pralaimėjimų paskutinėmis rungtynių minutėmis sezono pabaigoje susigadino sau padėtį ir finišavo tik 5 vietoje.

Patys nežino, kelintas jiems tai futsalo sezonas – 19-as, ar 20-as? Gal jubilienis, gal dar ne? Tikisi išsiaiškinti jau sezono eigoje.

Pliusai. Beveik nesikeičiantis komandos branduolys. Iki sezono pradžios susirinkdavo pajudėti kartą per savaitę. Sakė, iš pradžių vaizdas buvo baisus, bet po to išsijudino. Sužaidė draugiškas rungtynes su VDA, jas pralaimėjo 4 įvarčių skirtumu, bet neliko nusivylę. Vis geriau, nei treniruotis tarpusavyje su tais pačiais atsibodusiais veidais. Spartakas turės įdomų naujoką – prie komandos prisijungė aštuoniolikmetis baltarusis Makar Kukharevič, iš kurio galima tikėtis apčiuopiamos naudos šioje veteranų komandoje.

Minusai. Užsistovėjęs vanduo gali greitai sugesti. Spartakas eilę sezonų neigė specialistų mitus apie tai, kad ši senstanti komanda gali nepatempti varžybų ritmo. Pernai patirti pralaimėjimai buvo labiau sėkmės stoka, bet nereikėtų stebėtis, jei šią žiemą spartakiečius labiau alkani ir greitesni varžovai ims ir tiesiog apibėgs.

Komentaras. Dmitrijus Raksa: „Pernai norėjome aukso, o gavome penktą vietą. Šiemet matau geras penkias komandas – VDA, Setaltą, TECH su Aktu bus neblogi, tai ir mums norisi įsiterpti į šią kompaniją. Jei pavyktų iškovoti medalius – būtų gerai.“

Startas. Pernai Spartakas stebino sugebėjimais paleisti rungtynes paskutinėmis minutėmis ir pralaimėti pirmaujant. Jau pirmose šio sezono rungtynėse nustebino mače su Mostiškėmis, kuomet pirmaudami 3:0, prasileido penkis ir po kapitono garbės įvarčio pralaimėjo 4:5. Antrame ture reikalai pasitaisė: 9:3 pasiekta įtikinama pergalė prieš International Vilnius ekipą.

 

VILNIUS TECH

VGTU-Inžinerija, Vilkai, Vilnius Tech – komandos pavadinimas keitėsi, bet jie visada išliko tarp dominuojančių jėgų sostinės regiono futsale. Širvintos/VGTU-Vilkai laimėjo 2021-2022 m. VRFS futsal lygą ir šiemet debiutuoja futsal A lygoje, o juos keičia po metų pertraukos sugrįžtanti ir nuo šiol Vilnius Tech besivadinanti buvusi VGTU-Inžinerija.

Pliusai. Komandoje galima rasti nemažai buvusių Vilkų, o pagrindinis jų privalomas vis tiek išlieka vyriausiasis treneris Giedrius Barevičius. Daug metų futsalo patirties sukaupęs, pats žaidęs specialistas žino, kaip iš padriko jaunimo sulipdyti konkurencingą komandą. Tik šį sezoną lipdymo procesas gali užsitęsti.

Minusai. Jaunas studentų amžius ir patirties stoka. Sezono pradžioje teks kopti į statų kalną. Jie fiziškai gerai pasirengę ir greitai bėgantys, tačiau taktine prasme dar reikia daug kur tobulėti. Ir kantrybe apsišarvuoti.

Startas. Pirmieji Vilnius Tech mačai patvirtino prielaidą, kad prieš juos geriau žaisti dabar, nei po mėnesio. VDA „inžinierius“ nubaudė 8:2, bet sakė, kad antrame rate tokios lengvos dvikovos net nereikia tikėtis. Kitame savo mače Tech apmaudžiai 4:5 pralaimėjo Setaltui po praleisto įvarčio priešpaskutinę minutę.

Neabejojama, kad G. Barevičius iš šios komandos išspaus daugiau ir varžovams su jais kovoti kiekvieną savaitę bus tik sunkiau.

 

Trečiojo turo rungtynės

VDA Futsal – Mostiškės-Tonitra. Pirmadienis, 20:45, LEU salė.

Setaltas – Eišiškės-Nauja Banga. Trečiadienis, 20:30, Širvintų SC.

SFK Novovileisk – Spartakas. Ketvirtadienis, 20:45, LEU salė.

FK Pabradė – Vilnius TECH. Penktadienis, 19:45, Pabradės salė.

International Vilnius – Aktas.