VRFS Futsal lyga: didįjį penketą keičia didysis ketvertas Visos

 

VFRS salės futbolo pirmenybėse prieš sezoną išskyrėme penkis aiškius favoritus. Bet ateina metas keisti stereotipus: kol Spartakas neišlipa iš duobės, lygoje susiformavo stabilus lyderiu ketvertas.

Per 7 turus lygoje dar nepralaimėjo Aktas ir VDA Futsal. Logiška, kad ir tarpusavio dvikovą jie baigė lygiosiomis.

 

Septintojo turo rezultatai:

Eišiškės-Nauja Banga – International 3:5
Pabradė – Mostiškės-Tonitra 7:8
VDA Futsal – FK Aktas 1:1
Setaltas – Spartakas 11:0
Vilnius TECH – SFK Novovileisk 5:2

 

Savaitės rungtynės: VDA prieš Aktą

Centrinis turo mačas įvyko praėjusio trečiadienio vakarą VIKO sporto salėje ant atnaujintos dangos. Čia susikovė seni varžovai – VDA Futsal ir Akto kolektyvai. Kovingos rungtynės baigėsi pelnytomis lygiosiomis 1:1, tačiau abi komandos su fortūnos pagalba iš rungtynių galėjo išsinešti tris taškus.

Pirmas kėlinys vyko atsargiai, pirmiausiai rūpinantis savų vartų saugumu. Iniciatyvą daugiau turėjo ir pavojingesnes progas kūrė Aktas. Kaip po to paaiškino VDA žaidėjas Vilius Jurgis Stakutis – tai buvo jų plano dalis: žinodami, kad Akte yra greitų staigių žaidėjų, jie atsitraukė giliau.

Po nulinio pirmo kėlinio antrame pamatėme daugiau veiksmo. Iš pradžių Simonas Stankevičius individualaus meistriškumo dėka išvedė Aktą į priekį – priėmęs kamuolį ir atsitvėręs varžovą, jis apsisukdamas nestipriu, bet tiksliu smūgiu pelnė įvartį.

Vienas įvartis futsale nieko nereiškia ir tą netrukus pademonstravo V. J. Stakutis, po kelių minučių realizavęs baudos smūgį (1:1).

Atsiradęs nuovargis nulėmė dažnas komandų klaidas, todėl rungtynių pabaiga buvo intensyvi. Tačiau įmušti nepavyko niekam ir derbio dalyviai pasidalino po tašką.

„Antrame kėlinyje Aktas daug klydo atakuodamas. Dėl to mes bandėme pasinaudoti atsiradusiomis progomis užatakuoti. Deja, nesėkmingai. Arba drebinome virpstus, arba kamuolius traukė jų vartininkas. Tai buvo lygių komandų rungtynės“, – konstatavo V. J. Stakutis.

Akto komandos vairininkas Tadas Diržininkas visada pasižymėjo reiklumu, maksimumo siekimu. Todėl trečiadienio rungtynėmis jis neliko sužavėtas.

„Livijus iš VDA man pasakė, kad pirmas kėlinys buvo mūsų. Man taip nepasirodė, nors matome, kad turėjome tris geras progas ir įmušę jas, galėjome dominuoti, – pasakojo jis. – Antrame kėlinyje pakilome aukščiau, nes VDA tą leido. Jie pasirinko žaisti antru numeriu. O mes ir vėl nesugebėjome užpulti poziciniame žaidime. Be to, trečias – ketvirtas perdavimas pasibaigdavo klaida, kuri suteikdavo progą VDA bėgti į priekį. Gerai, kad nepersvėrė rezultato. Bet jei žaisime taip taurėje su Turbotransfers – mažiausiai 5 prasileisime.“ (prasileido keturis – 1:4)

„Antras kėlinys man buvo apie pasimetimą ir logikos stoką. Kai tarsi žaidi, kontroliuoji kamuolį, bet nežinai, ką daryti, – tęsė T. Diržininkas. – Kartais tai priminė bardaką. Va, dabar žiūriu futsal Čempionų lygos atrankos rungtynių tarp Kauno Žalgirio ir italų Feldi Eboli įrašą. Ten aš matau logiką, aiškius sprendimus ir žaidimo mintį. Mes gi įsivėlėme į bėgimą be minties, po kurio tenka džiaugtis nepralaimėjus. Kai sakai komandai žaisti aštriau, tikiesi aštresnių atakų, o ne vaizdo, kai paskutinis žaidėjas su kamuoliu bando apvesti varžovą. Nebuvo tai beviltiškas ar tragiškas pasirodymas, bet chaoso netrūko.“

Abiejų komandų atstovai galėtų pasakyti, kad turėjo laimėti tas rungtynes. Pvz. VDA, kurie tris kartus tikrino varžovų vartų konstrukciją. Tačiau abi pusės sutiks, kad ir 1:1 yra dėsninga baigtis.

„Sutinku, kad tai logiška baigtis. Pergalės atveju laimėję galėtų sakyti oho, o pralaimėję kaltinti tik patys save, – reziumuodamas teigė T. Diržininkas. – Rūbinėje kalbėjome, kad buvo per didelis atsipalaidavimas prieš rungtynes, tas jautėsi per apšilimą. Kai kas vėlavo. Su tokiu nusiteikimu sunku laimėti. Lygiosios nėra blogiausia scenarijus. Pergalės varžovams neatidavėme, bet tai yra rezultatas, labai palankus Vilniaus Tech ir Setalto komandoms.“

 

Savaitės tema: nuvytęs Spartakas

Reziume apie Setalto ir Spartako rungtynes norisi pradėti Dmitrijaus Raksos žodžiais: „Nusivyliau. sunku net kažką pakomentuoti. Didelis nusivylimas.“

Pats D. Raska ant Širvintų aikštelės parketo nepasirodė dėl traumos. Nebuvo dar kelių svarbių žaidėjų, antras ketvertas suformuotas eksperimentiniu pagrindu, tačiau kad ir ką sakytum – 11:0 yra šokiruojantis rezultatas.

„Kažkas prisirinkęs kortelių, kažkas negalėjo, kažkas sirgo. Tiesiog nebuvo pusės komandos ir trijų starto žaidėjų. Bet po tokio pralaimėjimo tai skamba kaip lievi pasiteisinimai, – neslėpė D. Raksa. – Tačiau esmė ne tame. Žmonės, kurie turėtų patempti komandą, palūžo jau po antro įvarčio, kai prieš akis – dar 30 minučių žaidimo laiko. Taip negalima.“

Pradžia tokio scenarijaus nežadėjo, kaip ir prieš mėnesį vykęs Spartako pasirodymas su Aktu (2:10). Bet po dviejų įvarčių pirmo kėlinio pabaigoje Setaltas stebėtinai greitai nulaužė rungtynes.

Pasakoja Gediminas Skrockas iš Setalto: „Mes ir patys nelabai tikėjomės, kad taip gausis. Pirmame kėlinyje ilgai kapojomės ir gerai, kad pabaigoje supylėme du įvarčius. Bet jie po trečio įvarčio nuleido rankas ir mes primušėme dar daugiau, pagaliau į tuščius vartus pradėjome pataikyti. Be to, Širvintų ir Pliaterytės salės – du nesulyginami dalykai. Širvintose Spartakui daug sunkiau judėti.“

„Man viskas priminė rungtynes tarp VDA ir Akto, kai pirmas 20 minučių lygi kova ir komandos be progų. O tada gavome standartišką įvartį į tuščius vartus ir viskas. Palūžo komanda nesuprantamai. Iš visų 11 įvarčių kokius 6 prasileidome į tuščius. Nežinau, kas nutiko. Komanda pažadėjo, kad tai nepasikartos. Pažiūrėsime“, – skėsčiojo rankomis Spartako kapitonas.

Beveik ketverius metus Spartakas neturėjo panašaus pralaimėjimo skonio. Nuo 2019 m. kovo, kai 5:14 atsirovė nuo Vilniaus kolegijos. O dabar – du nokautai per mėnesį nuo Akto (2:10) bei Setalto (0:11).

Gal tai signalizuoja, kad senukai jau atsivalgė futbolo?

„Per tiek metų yra buvę panašių nelaimių. Yra buvęs vienas labai blogas sezonas, po kurio galvojome, kad jau gana. Bet išgyvenome ir vėl įsivažiavome. Prieš Setaltą galėjome prie 0:4 sustoti ir ramiai „dasimušinėti“ iki rungtynių pabaigos. Bet ne – prisireikė dar kelis į tuščius prasileisti, nors žinojome, kad rizikuojant bus tik blogiau. Ne, Spartakas neatsivalgė. Tiesiog pasitaiko rungtynių, kai nėra motyvatoriaus aikštelėje. Būtina pora pergalių, tada atsigausime“, – svarstė D. Raksa.

 

Vilnius TECH pažadas

Akto pergalių serija 7 ture nutrūko, o Vilniaus TECH komandos – prasitęsė.

Inžinieriai savo namų salėje rezultatu 5:2 palaužė SFK Novovileisk ekipą. Šeimininkai susirinko ne pačios pajėgiausios sudėties, trūko jiems ir rezultatyviausio komandos žaidėjo Vydmanto Kuzmicko.

Bet tai nesutrukdė jiems dominuoti. TECH kontroliavo rungtynes ir visą laiką buvo priekyje – 2:0, 4:1, 5:2.

„Tai nebuvo sudėtinga pergalė. Nesužaidėme visų rungtynių maksimalia jėga, bet to pakako, nes varžovus pranokome meistriškumu, – pasakojo Vilnius TECH žaidėjas Erikas Milašauskas. – Kai reikėjo, paspaudėme varžovus ir įmušėme. Jei atleisdavome vadeles ir jie priartėdavo – mes vėl „užlipdavome“ ir atstatydavome persvarą. Bet SFK Novovileisk kovojo visas rungtynes iki pabaigos ir anksčiau laiko nepasidavė.“

Įsisiautusi TECH komanda iškovojo 5-ąją pergalę iš eilės. Savo žaidimą pagavę „studentai“ pakilo į 4-ą poziciją ir jau pavijo VDA, nuo kurių pirmame ture gavo kaip šlapiu skuduru (2:8).

„Šis sezonas mums kitoks. Anksčiau komanda buvo susižaidusi, turėjo savo branduolį. Esame tapę ir prizininkais ir I lygos nugalėtojais. Šią žiemą viskas kitaip. Turime daug naujokų, kuriems reikėjo laiko įsižaisti, priprasti prie futsalo. Ir dabar jie atrodo daug drąsiau ir užtikrinčiau, nei sezono pradžioje. Manau, kad vėl susitikus su VDA vaizdas būtų visiškai kitoks“, – neabejojo TECH atstovas.

Pirmame rate jiems liko du mačai su solidžiais varžovais – Spartaku ir Aktu.

„Bus įdomu pasitikrinti su jais. Duosime ir jiems malkų, – pažadėjo E. Milašauskas. – O ką? Tu negali bijoti varžovų prieš rungtynes ir jie negali galvoti, kad bus lengva.“

 

Turo skaičiai: 36:17

Koks konkurencingas šio sezono futsal I lygos turnyras, parodo susidariusi situacija turnyro lentelės viršuje.

Praėjusiame ture susitikę VDA Futsal ir Aktas yra vienintelės komandos, dar nepralaimėjusios šiose pirmenybėse. Maža to, po 7 turų jos išlieka užfiksavusios identišką įvarčių santykį – 36:17.

 

Paskutinių minučių dramos

7-as turas finišavo praėjusį penktadienį periferijoje. Ten sužaisti du susitikimai, kurių baigtis paaiškėjo tik paskutinėmis sekundėmis.

Pabradės jaunimas aršiai pasitiko Mostiškių veteranus, bet po visko pabradiškių apmaudas buvo didžiulis.

Mostiškės valdė rungtynes ir po efektingo pirmo kėlinio (5:3) kontroliavo situaciją antrame. Tačiau šeimininkai vis sumažindavo atsilikimą iki minimumo. 55 min. tą dar sykį padarė Igoris Kozlovas (7:8). Pabradė pabaigoje turėjo puikią progą išplėšti svarbų tašką, bet jiems nepavyko realizuoti baudinio:

Po tokių pralaimėjimų Pabradės treneris Grigorijus Kisel gali tik pasikartoti, kad šiai jaunai komandai labai trūksta disciplinos ir elementarios salės futbolo patirties.

Tas ypač pasakytina apie skylėtą šios komandos gynybą. Pagal pelnomus įvarčius (vid. 5,42) Pabradė netgi lenkia Aktą ir VDA, tačiau pagal praleidžiamus (9,00) neturi sau lygių ir net artimiausi „konkurentai“ Eišiškės yra labai toli (6,14).

„Gynyba silpniausia mūsų grandis. Dažnai praleidžiama po 4, 5 ar 6 įvarčius tiesiog į tuščius vartus, kai gynyboje pametame savo žaidėjus. Bet reikia nepamiršti, kad mūsų antrasis ketvertas sudarytas iš 15-16 metų jaunuolių. Pagrindinis ketvertas įmuša, yra patyrę, bet to neužtenka“, – pažymėjo G. Kisel.

Paskutinių minučių pralaimėjimas ištiko ir Eišiškių Naujos Bangos komandą.

Eišiškių futbolininkai savo salėje kibo į atlapus Internationalui – atsilikdami vis lygino rezultatą, ir likus žaisti 5 minutes, švieslentė rodė 3:3. Bet tada šeimininkai padarė klaidą – nutarė siekti visų 3 taškų ir už tai buvo nubausti vilniečių Tomo Symulevič ir Pauliaus Barono įvarčiais (3:5).

„Labai sunkios rungtynės, ir danga neįprasta mums, ten sunkiau valdyti kamuolį. Kai Eišiškės išlygino rezultatą 3:3, jie patikėjo, kad gali mus palaužti. Tačiau patirtis laimėjo. Mes pagavome juos ant dviejų kontratakų ir įmušėme savo įvarčius, – pasakojo International atstovas Valerijus Krasockis. – Labai malonu laimėti po penkių pralaimėjimų ir puikiai pradėti metus.“

 

Savaitės citata

Kai Spartakas prasileido 11 sausų įvarčių nuo Setalto, VDA treneris Artūras Žarnovskis neslėpė nuostabos ir pastebėjo, kad Spartakas tik kovai su VDA geba susikaupti.

„Žarnovskiui galiu atsakyti, kad taip galvoti neteisinga, nes kaip tik prieš Spartaką visi motyvuoti žaidžia ir jiems mūsų apranga būna kai buliui raudonas skuduras“, – replikavo D. Raksa.

 

VRFS Futsal taurė grįžta

Informuojama, kad šią savaitę prasideda komandų registracija į VRFS salės futbolo taurės varžybas.

Komandas, norinčias varžytis dėl Vilniaus taurės, kviečiame registruotis el. paštu info@vrfs.lt arba telefonu +370 687 90579.

Registracija vyksta iki sausio 23 dienos imtinai. Varžybų sistema ir tikslus startinis mokestis paaiškės pasibaigus registracijai.

Tai bus antrasis VRFS futsal taurės sezonas. 2021/22 m. sezone taurę iškovojo Akto komanda.

 

Aštuntojo turo rungtynės

SFK Novovileisk – Eišiškės-Nauja Banga. Antradienis, 20:45, VIKO sporto salė.
VDA Futsal – Pabradė. Trečiadienis, 20:45, VIKO sporto salė.
International Vilnius – Mostiškės-Tonitra. Ketvirtadienis, 20:30, Gedimino gimnazija.
Aktas – Setaltas. Ketvirtadienis, 20:45, VIKO sporto salė.
Spartakas – Vilnius TECH. Penktadienis, 20:20, Pliaterytės mokyklos salė.