VRFS Futsal VI turas: sunkiausia laimėti buvo VDA Visos

Penkerios rungtynės VRFS Futsal I lygos 6-ame ture turnyrinės situacijos iš esmės nepakeitė. Spartakas ir toliau demonstruoja savo galią, pergalingai pabaigę visus šešis turus.

Tarpušvenčiu niuksą gavę VDA Futsal antra vieta toliau turi dalintis su Širvintų Vilkais. O po jų išsirikiavęs visas traukinukas: 4-9 vietas skiria tik trys taškai.

VI turo rezultatai

FK Rudamina – International Vilnius 1:8 (1:3)
VDA Futsal – Setaltas 3:2 (3:2)
Spartakas – SFK Novovileisk 8:3 (4:1)
Širvintos/VGTU-Vilkai – SK Nemenčinė 7:2 (4:0)
Eišiškės-Nauja Banga – Kaišiadorių Baltai 5:12 (1:9)

Savaitės dominavimas

„Laukia Novovileiskas. Jauna ir motyvuota komanda. Bus sunki  medžioklė“, – prieš savaitę sakė Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa.

Spartakas tikėjosi sunkių rungtynių, bet savo pranašumą prieš SFK Novovileisk įrodė labai užtikrintai – 8:3.

SFK vadovas Marekas Rasinskij dar ankstesnėje apžvalgoje išdėstė kelis argumentus, kodėl jo komandos nereikia priskirti prie favoritų (kas iš viso tai padarė?), o taip darantieji verčia galvoti dėl jų kompetencijos ir suvokimo apie futsalą stoką.

Kaip pasakojo spartakiečiai, rungtynės nebuvo lengvos, tačiau ir intriga jose nekvepėjo – futsalo mohikanai visas rungtynes tvirtai kontroliavo situaciją aikštėje.

„Jei rezultatas toks, reiškia toks jis ir turėjo būti. Abiejuose kėliniuose prasileidome po 4 įvarčius, reiškia blogai atidirbome gynyboje, – pažymėjo M. Rasinskij. – Įvarčiai iš dangaus į vartus nekrenta. Spartakiečiai šį kartą buvo geresni ir pelnytai nugalėjo. Su tuo juos ir sveikiname.“

D. Raksai patiko jo komandos demonstruotas žaidimas, bet taip pat paminėjo, kad tai tik vienos atskiros rungtynės ir viskas dar prieš akis.

Na ir kaip čia nepalietus skambiai nuskambėjusios dublerių temos ir Novovileisk draugystės su Mažeikių VIP klubu.

„Mūsų pergalę daugiausiai nulėmė susižaidimas ir patirtis. Ir aišku, buvo didelė motyvacija laimėti prieš Mažeikių dublerius. Jie turbūt buvo pavargę po ilgos kelionės“, – svarstė D. Raksa.

Spartakas su 18 taškų lieka vienvaldžiu lygos lyderiu, SFK Novovileisk toliau turi 9 taškus.

„Bet kuriuo atveju, mums tai jau yra geriausias sezonas klubo istorijoje, – pažymėjo M. Rasinskij. – Tad viskas gerai. Judėsime pirmyn.“

Savaitės Déja vu

Savaitės eigoje Setalto komanda patyrė du beveik identiškus pralaimėjimus.

Naujųjų išvakarėse Setaltas kovoje su Spartaku greitai prasileido tris įvarčius. Vėliau bandė sugrįžti į rungtynes, tačiau jų neperlaužė – 3:4.

6 turo mače su VDA Futsal scenarijus kartojosi. LEU salėje vykusiame mače Dailininkai dar pirmame kėlinyje susikrovė trijų įvarčių persvarą 3:0.

Čia jau žaidžiantysis VDA treneris Artūras Žarnovskis fantazijos nejungė ir pasakė, kad galima žodis žodin atkartoti prieš savaitę D. Raksos pasakytas citatas pakeičiant tik pavadinimą. VDA užtikrintai pirmavo ir kontroliavo rungtynes, bet labai greitai prisikūrė sau problemų.

Setalto žaidėjai per trijų minučių atkarpą dar iki pertraukos sumažino atsilikimą iki minimumo – 3:2.

Antrame kėlinyje įvarčių nebuvo pelnyta, bet VDA gretose įtampa tvyrojo iki finalinės sirenos.

„Dar ir pirmaujant 3:0 progų turėjome labiau padidinti persvarą. O po to krito įvartis po standarto, vėliau po rikošeto ir iš karto gaisriukas. Futsale taip jau būna, – dėstė A. Žarnovskis. – Vieno įvarčio persvara beveik nieko nereiškia, todėl antras kėlinys buvo nervingas. Labiau saugojome rezultatą, nes veržtis į priekį atakuoti didelio noro nebuvo, prisisaugojome. Bet pergalę išlaikėme.“

Trys Setalto pralaimėjimai šį sezoną patirti tuo pačiu 1 įvarčio skirtumu. Sportinės sėkmės stoka lemia, kad jie lygoje kol kas užima 5-ą vietą, nuo tų pačių VDA Futsal atsilikdami 6 taškais.

„Gera komanda, galinti kovoti dėl prizinių vietų. Turi individualiai gerai pasirengusių ir taip žaisti mokančių žaidėjų“, – pastebėjo VDA Futsal treneris.

17 įvarčių vakarėlis

I lygos naujokams Eišiškių Naujos Bangos komandai vis lemta sudalyvauti rungtynėse, kurios tampa rezultatyviausiomis.

6 ture Eišiškių komanda Šalčininkėliuose surengė įvarčių festivalį dvikovoje su Kaišiadorių Baltais.

Antrą kėlinį naujokai prieš tituluotus varžovus netgi laimėjo 4:3. Tačiau bėda, kad pirmame atsiliko 1:9. O sumoje gavosi 5:12.

„Pirmame kėlinyje žaidėme nuo gynybos, o antrame pradėjome mūsų dažnai naudojamą žaidimo stilių – itin aukštą presingą ir tas pasiteisino su kaupu“, – pastebėjo Naujos Bangos atstovas Olgerdas Jesvilas.

Rimčiau pasipriešinti jiems sutrukdė ir ribota sudėtis – nebuvo bent keturių pagrindinės sudėties žaidėjų.

O. Jesvilas po mačo svarstė, kad galbūt prieš Baltus drąsiau žaisti reikėjo visų rungtynių metu: „Baltų susižaidimas, tarpusavio supratimas ir pats žaidimo lygis aukštesnis, todėl manėme, kad su jais nereikėtų žaisti atviro futsalo. Bet žaisdami  presinguojant, atviriau ir asmeniškai dengiant oponentus, parodėme neblogą rezultatą. Dar praleidome kelis ironiškus įvarčius, bet sėkmė juk lydi geriausius?

Antras kėlinys buvo labai smagus, tą pripažino ir varžovai. Turėjome daugiau gerų situacijų, neįmušėme kelių šimtaprocentinių progų, pataikėme į virpstą ir t.t.“

Nauja Banga pagal praleistus įvarčius (61) ženkliai išsiskiria iš kitų komandų, bet dėl pergalės prieš Rudaminą nėra paskutiniai lygoje.

Naujokai sako, kad svarbiausia jiems kaupti patirtį ir išsigryninti tinkamą žaidimo stilių.

„Išbandėme kelis stilius, o su laiku matysime, kuris parankiausias. Daug ko mums dar trūksta, ypač pozicinių atakų organizavime, trūksta apgalvotų sprendimų, bet po truputį einame link to“, – tikino O. Jesvilas.

Turo skaičius: 6,33

Aikštelėje gautas Spartako ir VDA Futsal komandų pamokas International Vilnius labai greitai konvertavo į pergalingus rezultatus.

Po trijų pralaimėjimų sezono starte, International iškovojo tris laimėjimus paeiliui. Visose trejose pergalingose rungtynėse įmušė 19 įvarčių, vidutiniškai – po 6,33. Solidu.

Metų pabaigoje jie baudė Aktą (6:5) ir Naują Bangą (5:3), o praėjusią savaitę prieš International Vilnius kolektyvą LEU salėje neatsilaikė ir FK Rudamina – 8:1.

Rudaminos komanda pirmoji pelnė įvartį, bet vėliau aikštelėje buvo vienos krypties eismas.

Penkios iš eilės

Dar vienos rungtynės, kur viršų ėmė patirtis ir meistriškumas, įvyko Širvintų sporto centro salėje. Ten VGTU-Vilkai įsirašė 5-ą laimėjimą paeiliui, 7:2 peršokdami SK Nemenčinės-Hegvitos atstovus.

Pirmą kėlinį šeimininkai laimėjo 4:0, antro kėlinio pradžioje rezultatas tapo 6:0 ir Nemenčinei šiame susitikime tiesiog nebuvo jokių variantų.

O pridėjus ir namų sienų pranašumą bei didesnes aikštelės erdves, toks rezultatas atrodo dar labiau logiškas.

„Mačiau, kad Nemenčinės komandos sudėtyje nebuvo kelių pagrindinių žaidėjų. Jautėsi, kad žaidė mažiau patirties turintys žaidėjai, todėl greitai sumušėme įvarčius ir leidome sau kontroliuoti rungtynių ritmą, – komentavo VGTU-Vilkų kapitonas Arminas Čivilis. – Rungtynes laimėjome nesunkiai ir pelnytai. Be to, savo salėje jau pripratome ir jaučiamės geriau.“

Savaitės citata

„Geriau praleisime daugiau įvarčių, bet žaisime atvirą, kuriantį futsalą su progomis ir tai duos geresnę praktiką, nei tą, kur praleisime vienu kitu įvarčiu mažiau, bet patys nepulsime. Nuo kitų atsiliekame „normaliai“, bet gynyboje neužsispausime ir žaisime atvirą futbolą“, – Naujos Bangos atstovas O. Jesvilas žaidimo stilių jau pasirinko.

VII turo rungtynės

Baltai – FK Rudamina. Antradienis, 19:45, Kaišiadorių ŽŪM salė.
International Vilnius – Širvintos/VGTU-Vilkai. Antradienis, 20:20, Širvintų SC.
Setaltas – Aktas. Trečiadienis, 20:40, Širvintų Sporto centras.
SK Nemenčinė – Spartakas. Ketvirtadienis, 19:30, Nemenčinės Gedimino gimnazija.
Mostiškės-Tonitra – Eišiškės-Nauja Banga. Penktadienis, 20:30, Šalčininkėlių salė.
SFK Novovileisk – VDA Futsal. Penktadienis, 20:30, Pliaterytės mokykla.