VRFS Futsal IV turas: savo žaidimu patenkintos tik dvi komandos Visos

 

Keturi turai prasisuko VRFS salės futbolo pirmenybėse. Šią savaitę komandos daro kalėdinę minipertraukėlę ir prisikirtę mišrainių, silkių bei keptų ančių į sales vėl sugrįš tarpušvenčiu.

Lygoje dvivaldyste dalinasi VDA Futsal ir Spartakas. Šio turo apžvalgoje pasidomėsime, kodėl stringa Aktas ir Kaišiadorių Baltai, kodėl lūkesčių nepateisina SFK Novovileisk ir kokie vėjai pučia Eišiškių salės futbolo padangėje.

 

VRFS Futsal IV turas:

VDA Futsal – Kaišiadorių Baltai 6:0 (2:0)
Spartakas – FK Mostiškės-Tonitra 4:2 (2:1)
SK Nemenčinė – Setaltas 3:9 (2:4)
Širvintos/VGTU-Vilkai – SFK Novovileisk 3:2 (0:1)
FK Eišiškės-Nauja Banga – FK Rudamina 4:3 (3:0)
Aktas – International Vilnius 5:6 (3:2)

 

Savaitės tema: salės futbolas Eišiškėse

Ketvirtame pirmenybių ture susitiko dvi lygos naujokės, dvi taškų dar nepelniusios komandos: Eišiškės-Nauja Banga ir FK Rudamina. Abi pralaimėjo pirmąsias trejas sezono rungtynes, bet varžovai didesniais rezultatais baudė Naujos Bangos ekipą.

Tačiau būtent Eišiškės laimėjo naujokų akistatą 4:3 ir bent kuriam laikui atsikratė autsaiderių statuso.

Su Naujos Bangos komanda šį kartą galima susipažinti plačiau.

„Gal nedaug kas žino, bet prieš 10-15 metų Eišišės turėjo vieną stipriausių futsalo komandų Vilniaus apskrityje, buvo užėmę antrą vietą I lygoje. Ir tokios komandos kaip Spartakas turėtų ją gerai žinoti, – pasakojo Naujos Bangos vadovas Olgerdas Jesvilas. – Tada Eišiškių komandoje žaidė tokie žaidėjai, kaip futsal A lygoje rungtyniavęs Janas Girdijevskis, jo brolis Juzefas Girdijevskis, taip pat Jaroslavas Makarichinas, Miroslavas Bučinskis ir kiti. Deja, 2011 metais ta komanda išsibarstė ir dabar joje žaidžia Eišiškių miesto jaunimas. Esame jauniausia komanda visoje VRFS futsal lygoje.“

Naujos Bangos žaidėjų amžiaus vidurkis – 22,7 metai. Pačiam Olgerdui 23-eji. Kitiems starto sudėties žaidėjams Elvinui Žukovskiui, Norbertui Zuzo, Ernestui Karpič – po 21-24 metus.

„Kaip komanda, praktikos dar stokojame, bet musų stimulas yra atsidavimas, pasiaukojimas ir kovingumas. O rezultatai ateis su laiku, su praktika ir treniruotėmis. Matome, kad futsale gali gerai atrodyti ir žaisti savo „auksinius metus“ būnant 30-45 metų“, – neabejojo O. Jesvilas.

Pergalingos rungtynės su Rudaminos komanda Eišiškėms kainavo daug nervų ir pastangų, o klostėsi itin permainingai.

Rudamina Naujai Bangai buvo gerai pažįstamas varžovas – su ja teko žaisti ne vieną kartą įvairiuose turnyruose Šalčininkėliuose, Baltojoje Vokėje ir tose pačiose Eišiškėse.

Nauja Banga susirinko gerai, atvažiavo 11 žaidėjų. Būtent, atvažiavo – nors Eišiškėms tai buvo namų rungtynės, jas jie žaidė ne Eišiškėse, o Šalčininkėliuose, nes Eišiškių sporto mokyklos salėje iki gruodžio 30 d. vyksta kapitalinis remontas, po kurio salė atitiks aukščiausius reikalavimus.

O kol kas Eišiškių futsalininkams savo stiprybes tenka demonstruoti svetimose salėse. 4 turo mačą prieš Rudaminą jie pradėjo galingai ir jau po nepilno pusvalandžio buvo priekyje 3:0.

Ir antrame kėlinyje Nauja Banga tvirtai kontroliavo padėtį, bet po to nutiko kažkas nesuprantamo, kai Rudamina per 6 minučių atkarpą sugebėjo išlyginti rezultatą – 3:3.

„Kaip visada, likus žaisti apie 20 minučių, perėjome prie autobuso, nors pagrindo pirmaujant 3:0 tam nebuvo. Gal čia suveikė instinktai, noras bet kokia kaina laimėti ir tada – bam, praleidome 3 įvarčius“, – keista žaidimo atkarpa stebėjosi O. Jesvilas.

Nauja Banga sugebėjo galutinai nesusigadinti sau vakaro: netrukus po užribio įžaidimo geru perdavimu buvo surastas Ernestas Karpič, įmušęs pergalingą komandos įvartį – 4:3.

„Ačiū dievui, po 3-io jų įvarčio pradėjome kurti taip, kaip pirmame kėlinyje, ir pavyko persverti. Po to dar svečiai turėjo vieną ar kelis momentus, bet taip ir nesugebėjo įmušti, o mes galėjome džiaugtis pirma pergale“, – reziumavo O. Jesvilas.

 

Turo sensacija: Akto pralaimėjimas

Didžiausia praėjusio turo sensacija užfiksuota LEU sporto salėje, kur iki tol visas trejas rungtynes laimėjęs Aktas įsigudrino 5:6 pralaimėti International Vilnius kolektyvui, kuriam tai buvo pirmoji pergalė sezone.

„Superinis komandinis atsidavimas, kai atsilikdami 0:2, 1:3 grįžome į rungtynes ir netgi persvėrėme rezultatą. Pasiteisino taktika žaisti nuo gynybos, kovojant dėl kiekvieno kamuolio ir pereinant į kontratakas“, – savo feisbuke pasidžiaugė nugalėtojai.

Tai buvo lakoniškas nugalėtojų komandos komentaras.

Daug išsamiau ir emocingiau kalbėjo Akto komandos vienas vadovų, treneris Tadas Diržininkas.

„Aš pats praleidau tas rungtynes, bet viską žinau iš komandos pasakojimų. Jie pirmaudami 3:1 ir kontroliuodami kamuolį toliau varė į priekį ir norėjo dar daugiau. Taip negalima. Reikia žaisti su galva ir šaltu protu, o ne manyti, kad nubėgsi į priekį ir primuši, kiek norėsi. Kai nėra ramybės žaidime, nėra ir kokybės. Kai sužinojau rezultatą, labai nuliūdau“, – samprotavo Tadas.

Bent jau pagal sudėtį ir patirtį Aktas šiemet pagrįstai priskiriamas prie I lygos favoritų. Tačiau tokie netikėti taškų barstymai jų padėties kovoje dėl prizinių vietų nepagerins.

„Lyginant su praėjusiu sezonu, tai atrodo, kad tos patirties atsirado daugiau, jau galima kažką perstatyti žaidime, perdėlioti ir žaisti brandžiau, – sakė treneris. – Bet siekiant komandinės naudos ateina laikas, kai kažkam turi pasakyti „ne“, kad kolektyvui būtų geriau. Kolektyvas turėtų būti aukščiau už asmenines ambicijas. Jas reikėtų paslinkti į šoną, bet ne viskas taip paprasta...“

Aktas jau vos nenudegė Rudaminoje, kur prieš kelias savaites laimėjo tik 4:3.

„Kai nuvažiuoji į Rudaminą ir pamatai, kokioje „kišenėje“ teks žaisti, galvoji – oho... Bet netgi ir toje kišenėje varžovai žaidžia atsargiai, prisibijodami ir nepuldami. Tu įmuši kelis įvarčius ir matai, kad esi stipresnis, bet tada pats prasileidi, pradedi ginčytis su teisėjais, įsiveli į kažkokį regbį ir galiausiai džiaugiesi, kad apskritai laimėjai. Manau, kad LEU salėje mes tokius varžovus lengvai nupraustume. Bet vėlgi – toje pačioje LEU žaidėme su International Vilnius. Neturi, kuo skųstis: eik, žaisk savo žaidimą ir laimėk. Negali ištraukti varžovų iš jų aikštės pusės – atiduok jiems kamuolį ir taip ieškok galimybių. Bet mes patys kažką bandome, veliamės į dvikovas, o ten jau rizikos, nes jei nepasaugai komandos draugo – kapec, jau kontrataka ritasi į tavo pusę“, – tęsė monologą pašnekovas.

Aktas šį sezoną neabejotinai gali kovoti dėl aukščiausių pozicijų I lygoje, bet prieš tai reikia pagerinti daug detalių.

„Visų pirma į treniruotes rinktis, kad nereikėtų kiekvienam asmeniškai žinučių siuntinėti. Yra salė, ateik ir treniruokis – jokio spaudimo. Per rungtynes kitaip, ten jau negali klysti ir negali juokauti. Nes futsalo dinamika tokia. Mes dar galime džiaugtis, kad tvarkaraštis pradžioje toks, nes pirmuose turuose neteko žaisti su VDA ir Spartaku – būtume atsirovę ir nuo jų. Praktikos turime mažai, komandą dar reikia lipdyti“, – tvirtino T. Diržininkas.

 

Savaitės nusivylimas #1: Kaišiadorių Baltai

Pastaruoju metu Baltų komandoje įvykusios permainos sudarė prielaidą manyti, kad jie nebus tarp I lygos favoritų. Ir kaip ten bebūtų, šiuos futsalo senbuvius keista matyti dabartinėse pozicijose.

Praėjusią savaitę Baltai LEU salėje 0:6 neatsilaikė prieš VDA Futsal komandą. Rungtynių santraukoje matyti, kad VDA šiame mače buvo aiškiai dominuojanti komanda.

Šiuo metu kyla pagrįstas klausimas: ar VDA Futsal yra tokie galingi, ar šiemet Baltai tokie susilpnėję?

„Mes susilpnėję, nėra abejonių. Aišku, VDA žaidžia gerai, ne veltui pirmauja lygoje, bet mūsų praradimai tikrai labai atsiliepia žaidimui, – teigė Baltų komandos treneris Romas Jankauskas. – Pirmame kėlinyje dar laikėmės, bet po to jie mus pribaigė. Akcentavome gynybą, žaidimą antru numeriu, bet tie įvarčiai brendo ir subrendo kėlinio pabaigoje. Antro kėlinio pradžioje prasileidome trečią ir galiausiai toks didelis rezultatas. Viskas čia dėsninga.“

„Sutinku su tokia nuomone. Mes ilgiau buvome su kamuoliu, jie daugiau gynėsi ir priekyje kantriai ieškojo savo „stulpo“ Gvido Juškos. Bet prasileido du įvarčius į rūbinę pirmo kėlinio pabaigoje ir kovingumas nukrito, o po trečio įvarčio buvo viskas aišku, – teigė VDA treneris Artūras Žarnovskis. – Mes išnaudojome savo privalumus. Turėjome daugiau keitimų. Mūsiškiai daug bėga ir anksčiau ar vėliau tas silpnąsias jų vietas ir klaidas užčiuopia.“

Pastarieji pralaimėjimai Spartakui (4:7) ir VDA (0:6) apnuogino pagrindines Baltų komandos spragas. Tarpušvenčiu laukia dvikova su Aktu, ir tik po to nusimato lengvesnių rungtynių serija.

Tikriausiai n-tąjį kartą kartojamės, bet Egidijaus Žagaro stiliaus vartininko Kaišiadorims šiuo metu trūksta labiausiai.

„Jis buvo pusė mūsų komandos ir pagrindinis koziris. Jokiu būdu nenoriu visko nurašyti ant jaunojo mūsų vartininko, tai būtų neteisinga, bet šis praradimas labai atsiliepia, – sakė R. Jankauskas. – Su Aktu laukia dar vienos sunkios rungtynės, bet jie pralaimėjo Internationalui, todėl visko gali nutikti. Mūsų pasiruošimas sezonui niekada nebuvo idealus, o šiemet žaidžiame be kelių ankstesnių lyderių. Todėl turime, ką turime ir dabartinė mūsų pozicija tiesiog atspindi realų komandos lygį.“

Trenerio vertinimai pesimistiniai ir atrodo, kad įsisprausti į pirmą šešetą šį sezoną bus velniškai sunku. Nebent Setaltui, Novovileiskui ar tam pačiam Aktui žiauriai nepasisektų.

Antra vertus, mandagusis A. Žarnovskis apie Baltus pasakė gerą žodį: „Akivaizdu, kad seniau su jais būdavo sunkiau, kai turėjo du lygius ir gerus ketvertus. O jei futsale antrame ketverte yra porą silpnesnių žaidėjų, varžovai moka tai išnaudoti. Baltams trūksta meistriškumo, bet manau, kad jie žaidžia teisingą futsalą. Matosi, ką nori padaryti aikštėje, yra žaidimo braižas, moka elgtis su kamuoliu, nežaidžia padrikai. Ir čia reiktų pagirti trenerį už tas idėjas. Tik aikštėje išpildyti sekasi sunkiau.“

 

Savaitės nusivylimas #2: SFK Novovileisk

Kaišiadorių Baltų nuviliančio žaidimo ir nesėkmingų rezultatų priežastis galima pateisinti sudėties pokyčiais. Sunkiau rasti paaiškinimų, kas nutiko SFK Novovileisk kolektyvui.

Trečiame ture Naujosios Vilnios komanda Širvintose 1:2 pralošė Setaltui. Neva dėl nedėkingo dienos horoskopo ir t.t. Bet po savaitės dar viena SFK Novovileisk išvyka į Širvintas baigėsi antru pralaimėjimu vietos VGTU-Vilkams rezultatu 2:3.

„Jei trumpai ir šiuolaikiškai, tai mes iš pradžių pafleksinom, paskui paroflinom ir gavos toks vat lmao“, – šiuolaikine kalba dėstė SFK vadovas Marekas Rasinskij.

Pradžia Novovileisk gavosi gera, nes jau 2 min. Andrius Kondratovič realizavo baudinį ir išvedė svečius į priekį. Tai buvo vienintelis pirmo kėlinio įvartis.

„Mes po pirmo kėlinio turėjome pirmauti 4:0, – įsitikinęs Marekas. – Deja, iš keturių turėtų šimtaprocentinių progų realizavome tik baudinį.“

Antrame kėlinyje Vilkams pavyko pramušti oponentų gynybą. Savo progas per trumpą atkarpą išnaudojo Lukas Keliotis, Domas Tamašauskas ir Žydrūnas Germanas. Netrukus Novovileisk sušvelnino atsilikimą iki minimumo, bet rungtynės baigėsi Širvintų pergale 3:2.

„Iš pradžių labai sunkiai sekėsi pramušti SFK gynybą, bet antrame kėlinyje pavyko realizuoti progas. Labai smagu, kad laimėjome savo aikštėje prie savų žiūrovų, – džiaugėsi VGTU-Vilkų kapitonas Arminas Čivilis. – Komandoje tvyro puiki atmosfera, visi kovoja vienas už kitą ir komandinis žaidimas yra mūsų pagrindinis privalumas.“

Širvintų įvarčių salvės antrame kėlinyje išbalansavo Novovileisk žaidimą. Jie pralaimėjo antrą kartą iš eilės, tas stebina, bet komandos vadovas tame didelės problemos nemato.

„Buvo labai geros dviejų apylygių komandų rungtynės. Mums dar reikia susižaisti, bet jau šiuo metu galime sukurti įdomių momentų. Tas džiugina, – vertino M. Rasinskij. – Šeštadienį su komanda pirtyje aptarėme visus niuansus, po to pasižiūrime video analizę ir judėsime tolyn. Kaip ir visada – su gera nuotaika.“

„SFK Novovileisk surinkę tikrai stiprią komandą, – pripažino A. Čivilis. – Bus rimtais varžovais visoms kitoms komandoms. Šį sezoną nebus lengvų rungtynių, visose reikės atsiduoti 100 procentų.“

 

Gruodžio mėnesio skaičius: 2

Kai SK Nemenčinė po ketverių metų pertraukos sugrįžo į futsal kovas, save apibūdino kaip naujokus, nes absoliuti komandos dauguma tokio formato futbole yra naujokai.

Nemenčinės klubo vadovas Vladimiras Pivovaras mėgsta pabrėžti, kad komandoje yra tik 2 žaidėjai, ragavę futsalo kovų anksčiau (Eduardas Grochackij bei Robertas Bovševič).

Su tais 2 žaidėjais Nemenčinė palengva ir kaupia patirtį futbole tarp keturių sienų.

Sekasi dvejopai: komanda turi vieną pergalę, iškovotą prieš International, bet pagal praleistus įvarčius (28) lenkia tik Eišiškes (49). Antra vertus, iš karto tikėtis pergalių fontanų esamomis aplinkybėmis būtų nelogiška.

„Mes futsale pirmokai ir žaidėme prieš komandas, kurios turi tokios patirties. Rezultatai dėsningi. O susižaidimo mums reikia ne tik gynyboje, bet ir kiekviename aikštelės lopinėlyje, – teigė Vladimiras. – Pralaimėti niekam nepatinka, bet mes buvome nusiteikę, kad iš pradžių iš savo vartų trauksime po bulvių maišą.“

Setaltas į tą bulvių maišą įdėjo devynis įvarčius (9:3). Toliau Nemenčinės tvarkaraštis irgi nebus paprastas – laukia Novovileisk, Širvintos, dar vėliau – VDA ir Spartako meistrai.

Bet jie į perspektyvą žvelgia optimistiškai.

„Aš manau, kad dar 3-4 rungtynės ir galėsime rimtai kovoti su lygos senbuviais“, – mano V. Pivovaras.

 

Šventinė rizika

VDA Futsal kol kas tvirtai skalpuoja visus pasitaikančius varžovus, o kitas co-lyderis Spartakas pergales renkasi šiek tiek sudėtingesniu būdu. Vyresni, todėl ir pastangų tenka įdėti daugiau.

4 ture spartakiečiai priėmė Mostiškes ir laimėjo 4:2. Lengva nebuvo – sako Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa. Ir jeigu taip sako Raksa – patikėkite, rungtynės tikrai buvo sunkios.

Spartakas šiame mače turėjo vytis savo varžovus, o rungtynes galutinai nulaužė tik paskutinėmis minutėmis, po paties kapitono pelnyto įvarčio.

Šventiniu laikotarpiu visos komandos susiduria su rizika prarasti sportinę formą, iškristi iš ritmo ir pažeisti režimą. Spartake šis rizikos faktorius yra aukščiausio laipsnio.

„Kalėdinis laikotarpis įtakos mums turės. Mūsų chebra tikrai mėgsta pavalgyti ir ne tik pavalgyti prie stalo“, – pastebėjo D. Raksa.

 

Savaitės citata

„Sunku po pralaimėjimo peikti komandą, kai nedalyvauji rungtynėse. Jeigu pats komandos vadovas neatvyksta į rungtynes, tai labai daug ką pasako apie visą komandą.“, – Akto treneris Tadas Diržininkas apie save.

 

Artimiausios rungtynės

VRFS Futsal I lygoje – šventinis stabtelėjimas. Trečiadienį vakare 5 turo rungtynes sužaidė tik International Vilnius ir Eišiškių Nauja Banga. LEU salėje vykusiame mače 5:3 buvo pranašesni International.

Likusios penkto turo rungtynės bus sužaistos tarp Kalėdų ir Naujųjų – nuo gruodžio 28-os iki gruodžio 30-os.

Kaišiadorių Baltai – Aktas. Antradienis, 19.45, ŽŪM salė.

Setaltas – Spartakas. Trečiadienis, 20.20, Širvintų SC.

SFK Novovileisk – SK Nemenčinė-Hegvita. Trečiadienis, 20.30, Pliaterytės salė.

FK Rudamina – Širvintos/VGTU-Vilkai. Ketvirtadienis, 20.00, Rudaminos salė.

Mostiškės-Tonitra – VDA Futsal. Ketvirtadienis, 20.30, Šalčininkėlių salė.