VRFS Futsal III turas: Rudaminos ambicija, geležinė VDA ir horoskopai Visos

 

Salės futbolo VRFS I lygoje vis dar neturime užfiksuotų lygiųjų – per 18 sužaistų rungtynių komandos taškais dalintis nepanoro.

Lygoje trivaldystė – pirmauja po 9 taškus surinkę VDA Futsal, FK Spartakas ir Aktas. O kiti favoritai SFK Novovileisk trečiame ture buvo įveikti Setalto komandos.

 

VRFS Futsal 3 turas:

FK Rudamina – Aktas 3:4 (1:2)
Setaltas – SFK Novovileisk 2:1 (0:0)
International Vilnius – VDA Futsal 0:5 (0:2)
Baltai – Spartakas 4:7 (2:3)
Eišiškės-Nauja Banga – Širvintos/VGTU-Vilkai 1:14 (1:3)
Mostiškės-Tonitra – Nemenčinė-Hegvita 6:3 (3:0)

 

Savaitės tema: Futsalas Rudaminoje

Futsal I lygos geografija šiemet prasiplėtė iki Rudaminos ir Eišiškių. Abi naujokės kol kas dar be taškų, bet bent jau Rudaminos žaidime galima įžvelgti tam tikrų progreso ženklų.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų sezono starte Rudamina trečiame ture savo salėje priešinosi Aktui, pralaimėdami jam 3:4. Geniai visas rungtynes buvo priekyje, bet pabaigoje vos neprisidarė problemų. Šeimininkai atsilikdami 1:4 priartėjo iki 3:4 ir paskutinės pora minučių buvo įtemptos.

„Pasipriešinome neblogai. Atrodėme geriau nei pirmosiose rungtynėse ir manau, kad galėjome pakovoti dėl pirmojo taško“, – sakė FK Rudaminos treneris Pavelas Tamulėnas.

Pasak jo, naujokų komanda surinkta vietos Rudaminos žaidėjų pagrindu. Čia yra buvusių Skaidiškių atstovų, žaidusių 35+ ar kituose turnyruose. Pati FK Rudamina taip pat yra dalyvavusi pavieniuose turnyruose, tačiau kaip bendras darinys tokio lygmens varžybose dalyvauja pirmą kartą.

Apie tikslus treneris kalba atsargiai, bet viliasi, kad ateityje varžovai jo komandos netriuškins.

„Bandysime kilti iš lentelės apačios. I lygoje yra stiprių, gilias futsalo tradicijas puoselėjančių komandų, kaip pvz Spartakas. Nuo jo pirmame ture gavome 11 įvarčių, po to 7 mums įmušė VDA. Su Akto vaizdas jau buvo geresnis, tad galima sakyti, kad po truputį startuojame, – kalbėjo P. Tamulėnas. – Pirmas mūsų sezonas, ambicijų ir noro yra. Bent jau lentelės dugne nesinori likti ir mėginsime kilti iš paskutinių pozicijų.“

Pavelo teigimu, komanda susibūrė spontaniškai, „kažkam pasiūlius“. Rudamina nemažas miestelis Vilniaus pašonėje, todėl yra ambicija pademonstruoti, kad čia gali gyvuoti konkurencinga komanda.

Vis tik naujokai susiduria su sena problema – prasta ir menka infrastruktūra. Rudaminos mokyklos salė ankštoka, I lygos reikalavimus atitinka tik iš dalies. Todėl prie platesnių erdvių pripratusi Akto komanda apie šią salę turėjo neigiamų pastebėjimų.

„Tai mokyklos sporto salė su savais minusais. Aš suprantu, kodėl Aktas skundžiasi, jiems neįprasta čia žaisti, bet iš kur mums paimti kitą salę?

Apskritai, salių problema juntama net Vilniuje, o ką kalbėti apie rajoną. Dar blogiau tai, kad Šalčininkėliuose tuoj irgi uždarys sporto salę, ten žadama renovacija, todėl situacija šiuo klausimus bus dar prastesnė“, – pagrindinę problemą nurodė P. Tamulėnas.

 

Turo rungtynės: Baltai vs Spartakas

Centrinės 3 turo rungtynės lauktos ir tikėtos intrigos neatnešė. Kaišiadorių Baltai namie patyrė jau antrą skaudų pralaimėjimą. Šį kartą – nuo Spartako, rezultatu 4:7.

Produktyvus Spartako pasiruošimas sezonui duoda naudą – komanda iškovojo tris pergales iš eilės ir yra vienoje lentynoje su VDA Futsal bei Aktu.

„Būdavo, kai į pirmas rungtynes salėje eidavome iš karto, be jokio pasiruošimo. Bet čia tais laikais, kai buvome geri ir nereikėjo jokio pasiruošimo. Šiemet esame pasiruošę neblogai“, – sakė Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa.

Kaišiadoryse jie varžovams smogė iš karto – jau 8 min. vilniečiai buvo priekyje 3:0 ir tvirtai kontroliavo situaciją.

Baltai po tokio nokdauno vėliau atsikvošėjo ir sumažino atsilikimą iki 2:3.

Bet dar viena žudikiška Spartako atkarpa laukė antrame kėlinyje, įmušę 4 įvarčius jie nutolo nuo oponentų 7:2. Du Baltų komandos įvarčiai susitikimo pabaigoje jau nieko nepakeitė – 7:4.

Baltų gynyba jų treneriui kol kas kelia didelį rūpestį – tą parodo vidutiniškai praleidžiami 5 įvarčiai. Baltams vis dar atsiliepia vartininko Egidijaus Žagaro praradimas, o jo vietą stačiakampyje užėmusiam jaunuoliui Kristupui Džekčiorui dar šiek tiek trūksta meistriškumo.

„Nesakyčiau, kad jų gynyba labai kiaura. Yra spragų, kaip ir pas visas komandas. Baltai truputį susilpnėjo, nes keli žaidėjai dabar žaidžia futsal A lygoje. Bet jie žaidžia tvarkingą savo propaguojamą futsalą, be jokių nešvarių dalykėlių, todėl susitikti su jais visada malonu, gerbiu šią komandą ir jų trenerį, – vertino D. Raksa. -

Šį kartą laimėjome visiškai pelnytai. Bet žaisdamas prieš Baltus niekada negali atsipalaiduoti, nes tuoj būsi nubaustas ir lengva su jais nebūna.“

 

Savaitės žvaigždė: Palmira Kelertienė

Setalto komanda prieš savaitę Širvintose atkakliose rungtynėse pralaimėjo VGTU-Vilkams (5:6), o trečiame ture toje pačioje arenoje priėmė SFK Novovileisk komandą ir iškovojo įsimintiną pergalę rezultatu 2:1.

„Labai sunkios rungtynės buvo. Novovileiskas šiemet surinko labai stiprią komandą, jie yra vieni favoritų. Bet mes puikiai pažįstame visus žaidėjus ir žinome, kaip prieš kiekvieną jų reikia žaisti, – pastebėjo Setalto vadovas Dmitrijus Timko. – Todėl puikiai atidirbome gynyboje, kas ir leido laimėti. Aišku, ir patys nerealizavome labai daug momentų. Atskiro paminėjimo vertas varžovų vartininkas, kuris atrėmė beveik viską ir sužaidė fantastiškai.“

SFK Novovileisk vartininkas ir jų gynyba kapituliavo iki rungtynių pabaigos žaisti likus 4 minutes, kai pergalingą įvartį Setaltui pelnė Pavelas Pelakauskas.

„Dėkojame Novovileiskui už geras rungtynes ir linkime sėkmės prieš kitus varžovus. O mes ruošiamės savo rungtynėms, tikimės, išlaikysime tą pačią žaidimo kokybę“, – sakė D. Timko.

SFK Novovileisk vadovas Marekas Rasinskij nustebo sulaukęs klausimo apie nesėkmingo pasirodymo priežastis.

Mareko įsitikinimu, Palmiros horoskopas tai gruodžio 8-ai buvo nelaimę žadantis: „Trečiadienis ne ką smagesnis – nelengvas metas tęsiasi. Jei norime, kad rūpesčių našta neišaugtų, svarbiausia bus daug nenorėti: dabar galima nukentėti dėl per didelių ambicijų, dėl noro padaryti savaip, įrodyti valdžią, įtaką, tiesą, taip pat kitus pamokyti.“

Įvertinęs Palmiros Kelertienės pranašystes, M. Rasinskij tęsė: „Matyt, Setalto vadovas irgi skaito Palmiros horoskopą ir prieš rungtynes išsiuntė savo žaidėjams patarimų sąrašą.

Mes (SFK Novovileisk vadovai) dėl didelio darbų krūvio, to padaryti nesugebėjome. Tai buvo mūsų pagrindinė klaida. O kadangi komandoje turime masę futsalo žvaigždžių, sugebančių sutriuškinti Kaišiadorius ir Mostiškes, apie mažas ambicijas ir nenorą rodyti valdžią net negalėjo būti minčių.

Tikimės, kad ateinančią savaitę nepamiršime savo žaidėjams išsiųsti Palmiros patarimus.“

Tikimės ir mes. Kažkada horoskope rašė, kad blogas ženklas jei plyta ar akmuo ant galvos nukris, o geras – pinigų rasti...

 

Turo motyvacija: Širvintos/VGTU-Vilkai

VRFS Futsal naujokė, Eišiškių „Naujos Bangos“ komanda, facebook save pristatanti kaip „Nowa Fala“, viešojoje erdvėje kol kas jaučiasi guviau, nei aikštėje.

O aikštėje Eišiškės praleido 41 įvartį. Praėjusią savaitę Šalčininkėliuose „Nowa Falą“ užtikrintai 14:1 pranoko Širvintos/VGTU-Vilkai.

Vilkų kapitonas Arminas Čivilis sakė, kad rezultatu 3:1 laimėtame pirmame kėlinyje Vilkai žaidė skubotai ir nervingai, įsivėlė į varžovų primestą skubotą žaidimo stilių, bėgo, klydo, todėl savo žaidimą klijavo sunkiai.

Per pertrauką susitvarkė, pradėjo dalintis kamuoliu ir įmušė 11 įvarčių be atsako.

Dauguma tu įvarčių sukrito į tuščius vartus, po perdavimų karuselės negailint vienas kitam kamuolio.

Rezultatas byloja apie akivaizdų lygių skirtumą tarp komandų, tačiau Širvintų kapitonas pagarbiai atsiliepė apie sutriuškintus varžovus.

„Panašu, kad tai komandai dar trūksta futsalo įgūdžių, jiems sunkiai sekasi įžaisti kamuolį, tačiau matosi, kad komanda motyvuota, stengiasi, kovoja. Manau su laiku ir jų tokiu noru, užsivedimu, po truputį pradės įsižaisti futsale, nes kovingumo jiems tikrai netrūksta“, – Eišiškes motyvavo A. Čivilis.

 

Savaitės gynyba: VDA

Efektinga VDA Futsal sezono pradžia, trys triuškinamos pergalės atsispindi ir praleistų įvarčių grafoje: jie lygoje kol kas praleido 3 įvarčius – mažiau už visus kitus konkurentus.

Tiesa, pirmieji varžovai – Nauja Banga ir FK Rudamina – nebuvo aukščiausio kalibro, bet trečiame ture prieš International Vilnius (5:0) pavyko išlaikyti vartus sausus.

International buvo stipriausi kol kas tekę varžovai VDA, susirinko gausiausiai ir keisdamiesi palaikė aukštą žaidimo tempą. Bet dalininkai juos paėmė gudrumu. Iki pat susitikimo pabaigos rezultatas buvo 2:0, o likę trys įvarčiai sukrito per paskutines 4 minutes.

„Rungtynėse nežibėjome puolime, todėl teko daugiau dirbti gynyboje. International Vilnius stipresni už pirmus du varžovus. Rungtynių pabaigoje mes gynėmės su kamuoliu. Tiksliau laikėme jį neatsiverdami į ataką, o varžovai ilgai tik žiūrėjo. Ir kai patys pradėjo eiti į priekį, prasileido kelis įvarčius“, – taktikos niuansus atskleidė VDA Futsal treneris Artūras Žarnovskis.

Gera gynyba, anot jo, irgi turi paaiškinimą: „Nėra taip, kad mes nerealiai ginamės. Bent jau paskutinėse rungtynėse progų varžovai turėjo nemažai. Ir dėl išlaikytų sausų vartų laurus turėtų prisiimti abu mūsų vartininkai. Kadangi žmonių renkasi nemažai, pas mus vartuose vieną kėlinį stovi Kęstutis Rainys, kitą – Domantas Mazgys.“

 

Savaitės skaičius: 11,3

Tiek įvarčių vidutiniškai krenta kiekvienose Nemenčinės-Hegvitos komandos rungtynėse per abu varžovus kartu sudėjus.

Apžvalgininkas juk žadėjo, kad SK Nemenčinė žais linksmai ir atraktyviai. Paskutiniame ture jie Šalčininkėliuose 3:6 pralaimėjo Mostiškėms-Tonitrai. Pralaimėjo be didesnių variantų, nes po pirmo kėlinio atsiliko 0:3. Vėliau kiekvieną bandymą sugrįžti į rungtynes gesindavo atsakomasis Mostiškių įvartis, kol rezultatas tapo 3:6.

Kol kas Nemenčinė muša daug, bet prasčiau ginasi tik žemiau už juos esančios International, Rudaminos ir Naujos Bangos komandos.

 

IV turo rungtynės

FK Spartakas – Mostiškės-Tonitra. Trečiadienis, 20.45, Pliaterytės mokykla.
VDA Futsal – Baltai. Trečiadienis, 20.45, LEU salė.
SK Nemenčinė-Hegvita – Setaltas. Ketvirtadienis, 19.30, Nemenčinės salė.
Širvintos/VGTU-Vilkai – SFK Novovileisk. Ketvirtadienis, 20.20, Širvintų SC.
Eišiškės-Nauja Banga – FK Rudamina. Ketirtadienis, 20.30, Šalčininkėlių salė.
Aktas – International Vilnius. Penktadienis, 20.45, LEU salė.