Select I lyga: komandos skyla į kelias grupeles (9 turo apžvalga) Visos

VRFS futsal I lygos devintoje savaitėje buvo sužaisti tik penki susitikimai, o paskutinis vyko pirmadienio vakarą.

Tai buvo tik antras atvejis šį futsal sezoną, kai VDU-ŠA komanda prarado taškus. Tačiau nepralaimėjo. Ir nepaisant to, Donato Gražulio auklėtiniai išlaikė lygos lyderių pozicijas.

Paskui juos susiformavo dar kelių pretendentų į medalius eilė. Kita komandų grupelė dabar dės visas pastangas, kad išsaugotų vietą pirmame septynete. Tuo metu apatiniam ketvertui tenka persidėlioti planus ir tikslus.

Savaitės tema: Visinčios sprintas

Nors futsal Select I pirmenybėse sužaista kiek daugiau nei trečdalis sezono, turnyro atradimu jau dabar galima vadinti Šalčininkėlių Visinčios komandą.

Progresas, lyginant su pernykščiu salės sezonu, yra akivaizdus.

2018/19 m. pirmenybėse pagrindiniame etape Visinčia per 12 turų surinko 11 taškų ir toliau kovojo dėl pozicijų lentelės apačioje. Šį sezoną pernykštį taškų limitą jie viršijo jau po 6 turų, o dabar su 20 taškų yra smagiai įsitaisę tarp lyderių.

Apie pagerėjusį susižaidimą ir komandos tobulėjimą pasakojo Visinčios atstovas Valerijus Barbarovič: „Praėjęs sezonas mums buvo lyg apsišaudymas aukštesniame lygyje. Kai kurie žaidėjai tuomet apskritai debiutavo I lygoje, todėl ir rezultatai buvo keistoki. Ne visi suprato, kaip galima ir reikia žaisti, kai kurie žaidė lyg „for fun“. Bet šį sezoną pradėjome tuo pačiu branduoliu, atėjo keli Vilniaus futsal padangėje gerai žinomi žaidėjai, rungtyniavę ir salės A lygoje.“

Šalčininkėlių komanda neatmeta, kad prieš lemiamą pirmenybių ratą sudėtis bus dar pastiprinta.

„Susižaidimas atsiradęs, žaidimo planas lyg ir aiškus, bet jaunatviškas maksimalizmas kai kur pakiša koją, todėl kartais barstome taškus“, – pastebėjo V. Barbarovič.

Nors Visinčia yra antra, jų laukia trys sudėtingos savaitės ir trys rimti mūšiai su Mostiškėmis, Spartaku bei VDU-ŠA atsakys į klausimą, kokios jų realios galimybės šiemet.

„Visi suprantame, kokios stiprios tai komandos. Laukia turbūt kol kas sunkiausios rungtynės. Mes pagalvojame ir apie medalius, ir netgi apie aukštesnę vietą, bet tai lieka tik komandos rūbinėje ar tarpusavio pokalbiuose. Taip pat suprantame, kad galime kristi žemyn, todėl turime būti pasiruošę viskam“, – aiškino Valerijus.

Pasak jo, komandos potencialą buvo galima numatyti žiemos sezono išvakarėse: „Mes žinojome, ką galime nuveikti. Ir kol kas tai pavyksta įgyvendinti su kaupu. Pasąmonėje suprantame, kad galime ir dar geriau. Nors rezultatais kol kas patenkinti, tikiuosi, kad nesustosime ir toliau rinksime taškus.“

Visinčios stovykloje būta daug nepasitenkinimo po apmaudžių lygiųjų su VDA (4:4). Bet praėjusią savaitę viskas grįžo į senas vėžes, kai jie Naujojoje Vilnioje 10:4 nukovė SFK Novovileisk jaunimą.

Tai nebuvo visiškai lengvas pasivaikščiojimas. Per pusę kėlinio nutolę 4:0, Visinčios žaidėjai turbūt pamanė, kad viskas baigta. Ir šeimininkai dar iki pertraukos grįžo į rungtynes – 3:4.

Po pertraukos Visinčia baigė improvizacijas, susikaupė ir tuomet susikrovė lemiamą pranašumą.

„Nepasakyčiau, kad tame mače daug vargome. Bet atsipalaidavimas, susikaupimo stoka dažnai pasireiškia mūsų žaidime. Panašiai nutiko ir ankstesnėse rungtynėse su VDA, kai sužaidėme lygiosiomis ir praradome taškus“, – teigė V. Barbarovič.

SFK Novovileisk atstovas Pavelas Abragimovičius pažymėjo, kad jo komanda tame mače laikėsi tol, kol pakako jėgų pagrindiniam ketvertui. Gerokai trumpesnis atsarginių žaidėjų suolelis ir patirties stoka tapo lemiamais faktoriais, nulėmusiais jų pralaimėjimą 4:10.

Savaitės mače – kovingos lygiosios

Dar prieš 9 turą buvo aišku, kas susitiks centriniame jo mače. Savaitės rungtynėmis iš anksto buvo galima dedikuoti Mostiškių-Tonitros ir VDU-ŠA dvikovą LEU salėje. Vieni – pasistiprinę ir ambicingi, kiti – lygos lyderiai, retai barstantys taškus.

Intriguojanti akistata „domino“ ir sostinės salės futbolo žinovus. Pirmadienio vakarą LEU sporto salės balkonus alkūnėmis parėmė lygiai 12 tokių sirgalių. Bet paaukotas laikas ir pamatytas reginys jų neturėjo nuvilti.

Mostiškės rungtynes pradėjo su didesniu entuziazmu ir aktyvumu. Pirmas įvartis krito 11 min., kai jų kapitonas Edgaras Stankevičius „kiaurai“ pramušė baudos smūgį. Dar kelios Mostiškių atakos buvo itin grėsmingos, bet kamuolys strigo VDU-ŠA žaidėjų kojų miške ar patekdavo į vartininko Domanto Mazgio rankas.

Salės šeimininkai rezultatą išlygino kurioziškoje situacijoje po rikošeto, vartininkui prasileidus „klyną“. O paskutinę kėlinio ataką tiksliu smūgiu iš aštraus kampo užbaigus Matui Gudaičiui, VDU-ŠA ilsėtis ėjo jau pirmaudami (2:1).

Antrą kėlinį ekipos pradėjo taip pat aktyviai. Akademijos komanda galėjo ne kartą padidinti persvarą po pavojingų kontratakų, tačiau su realizacija jie pirmadienį nedraugavo. O 45 min. Mostiškės sėkmingai „išpildė“ dar vieną standartą – kamuolį po balkiu pakišo Edvardas Tamulevičius (2:2).

VDU-ŠA dar kartą išsiveržė į priekį po tikslaus Eimanto Budrecko smūgio apsisukant, bet Mostiškės uždirbo baudinį, o jį užtikrintai realizavo E. Stankevičius (3:3).

Rungtynių pabaigoje komandos nesaugojo rezultato. Abi susikūrė galimybių išplėšti pergalę, bet galiausiai buvo užfiksuotos kovingos lygiosios. Jos neturėjo nuvilti nei vienų, nei kitų.

Turo skačius: 18

Ar tikrai gynyba „tik bailiams“? Setaltas ir Elektrėnų Versmė tarpusavio kovoje įvarčius kartu mušė vidutiniškai kas 200 sekundžių, o Sigmos sporto salėje vykusį įvarčių festivalį 10:8 laimėjo Setaltas.

Iš tiesų, prie tokio neįprasto rezultatyvumo prisidėjo kelios aplinkybės.

Elektrėnų komanda žaidė antras rungtynes per dvi dienas (išvakarėse Taurės mače 3:12 neatsilaikė prieš Vilniaus kolegiją), todėl akivaizdžiai jautė nuovargį. Be to, Versmei trūko vieno žaidėjo, kad turėtų du pilnus ketvertus.

Setaltas gi žadiė be tikro vartininko – tiek Jaroslavas Jodko, tiek Dmitrijus Timko yra traumuoti. Tad į vartus stojo aikštės žaidėjas Marekas Alijevas.

„Todėl tiesiog neturėjome kitos išeitis, kaip tik pasistengti įmušti daugiau už varžovus ir laimėti tokiu būdu, – paaiškino Setalto vadovas D. Timko. – Sunkios ir kovingos rungtynės, dėkojame už kovą varžovams.“

Versmės komanda puikiai pradėjo antrą kėlinį ir įpusėjus jam, pirmavo 6:4. Tačiau atsiliepė nuovargis ir Setaltui aktyviai smūgiuojant į vartus pavyko susigrąžinti iniciatyvą bei laimėti 10:8.

„Pralaimėjome, bet jei lyginsime su rungtynėmis taurėje, žaidimu likau patenkintas. Pralaimėjome lygioje kovoje, nebuvome silpnesni ir meistriškumu nenusileidome. Ko negalėčiau pasakyti apie taurės mačą su Vilniaus kolegija, kai vaizdas buvo liūdnas ir nepavyko niekas, darėme klaidas visur, kur įmanoma“, – sakė Versmės komandos vadovas Romas Ščiuka.

Nors nuo 7-os vietos elektrėniškiai atsilieka 4 taškais, Romas ginklų nesudeda: „Vilčių tęsti kovą dėl medalių nepraradome. Bandysime laimėti kitas dvejas rungtynes namie, pasiimti 6 taškus, taip pat nugalėti Geležinį Vilką ir išlaikyti intrigą iki paskutinio pirmo rato turo.“

Istorinė dvikova

Į VGTU-Inžinerijos ir Akto akistatą buvo galima žvelgti pro istorinės retrospektyvos prizmę.

Būtent VGTU koridoriuose prasidėjo Akto istorija, kai 1990-aisiais aktyviausi šio universiteto futbolo entuziastai įkūrė komandą Akto pavadinimu. Abiejų dabartinių futsal komandų žaidžiantieji treneriai Giedrius Barevičius ir Marijus Rimas yra gerai pažįstami, kartu rungtyniavę aukščiausio lygio salės futbolo varžybose. Galų gale, šios komandos susitiko po ilgos trejų metų pertraukos.

Nepaisant keitimų stokos, Aktas rungtynes pradėjo solidžiai ir su pasiryžimu nutraukti keturių pralaimėjimų seriją. Į varžovų įvartį jie atsakė trimis bei po pirmo kėlinio pirmavo 3:1.

Tačiau G. Barevičiaus komandai po pertraukos pavyko persverti rungtynių svarstykles savo naudai bei iškovoti efektingą pergalę 6:4.

„Pirmą kėlinį žaidėme šiek tiek geriau už juos, o antrame VGTU parodė daugiau entuziazmo ir įmušė kelis greitus įvarčius. Pabaigoje žaidėme penkiais aikštės žaidėjais ir atrodėme visai neblogai. Bet neišnaudojome progų ir praleidome dar vieną įvartį. Šiaip nebloga kova buvo, linksmos rungtynės“, – sakė M. Rimas.

Pamokos kariškiams

Prieš šventes Geležinio Vilko iškovota pergalė prieš Baltus bylojo, kad kariškiai adaptuojasi salės futbole ir jų žaidimas gerėja. Tačiau pastaruoju metu vėl patirtos trys skaudžios nesėkmės iš eilės, o jų gynyba lieka prasčiausia lygoje.

Praėjusią savaitę Geležinį Vilką savo aikštėje 8:3 įveikė Vilniaus kolegija, dominavusi visų rungtynių metu.

Visgi Vilkų treneris Šarūnas Beivydas pasakojo, kad rezultatai nėra viską atspindintis veidrodis.

„Salės futbole kitokie greičiai, žaidėjų meistriškumas. Todėl ir rezultatai tokie, nors jie tikrai ne viską parodo. Mūsų komanda bando žaisti ir kovoti, perprasti šio formato futbolą. Vis tik už klaidas futsale varžovai dažniausiai baudžia įvarčiais“, – pažymėjo Š. Beivydas.

Savaitės citata

„Varžovai verti pagyrimo. Gerai susižaidusi, gražų futsalą demonstruojanti komanda, kuri pagarbiai elgiasi su savo varžovais. Vienos iš nedaugelio rungtynių, per kurias nebuvo traumuoti mūsų žaidėjai“, – po mačo su Visinčia stebėjosi SFK Novovileisk atstovas Pavelas Abragimovičius.

Dešimtosios savaitės (sausio 21-24 d.) rungtynės

Aktas – Geležinis Vilkas. Antradienis, 20.00. Karo akademijos salė.

VDA-2 – Setaltas. Antradienis, 20.45. VDA salė.

Elektrėnų Versmė – VGTU-Inžinerija. Ketvirtadienis, 19.30. Vievio gimnazijos salė.