Select I lyga: Spartako traumos, pasikeitęs lyderis ir nurašytos Mostiškės Visos

 

VRFS salės futbolo Select I lygoje po reguliaraus sezono komandos kelias dienas atsikvėpė ir pradėjo lemiamą ratą A ir B grupėse.

Medalininkų grupėje pasikeitė lyderis, o B pakopoje išryškėjo aiškus Mostiškių pranašumas prieš konkurentus.

 

A grupė

Spartakas – Visinčia 5:5; Elektrėnų Versmė – Vilniaus kolegija 10:7; VGTU-Inžinerija – VDU-ŠA 3:2; VDU-ŠA – Setaltas 4:1; Elektrėnų Versmė – Visinčia 5:6; VGTU-Inžinerija – Vilniaus kolegija 4:3;

B grupė

Kaišiadorių Baltai – Geležinis Vilkas 7:0; Mostiškės-Tonitra – SFK Novovileisk 4:1; VDA – Aktas 8:4; Mostiškės-Tonitra – Geležinis Vilkas 8:5

 

Savaitės tema: braškantys Spartako kaulai

A grupės kovas dėl medalių Spartako komanda pradėjo vėliausiai, bet problemų pas juos – daugiausiai. Tai susiję su traumų virtine.

Praėjusį penktadienį Spartakas namie susitiko su Visinčia. Neseniai Šalčininkėliuose iškovota pergalė (4:3) stiprino spartakiečių optimizmą. Vis tik šį kartą jie turėjo tenkintis lygiosiomis, nors pergalė buvo visai arti.

Likus žaisti 8 minutes, Spartakas turėjo solidų pranašumą 5:2. Tačiau Visinčia per likusį laiką spurtavo ir sugebėjo išplėšti lygiąsias – 5:5.

„Ketvirtas ir penktas praleisti įvarčiai tokie... Nebūtini. Ypač paskutinis. Jis mūsų vartininkui garantavo bemiegę naktį“, – karčiai šyptelėjo Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa..

Pasak jo, šiuo metu dėl traumų iškritę keturi pagrindiniai Spartako futsalininkai. Sužeidimai įvairiausi, kai kam be futbolo teks praleisti net metus. Ir pats kapitonas tik neseniai sugrįžo į aikštę, o žaidžia dar ne visa jėga.

Traumoms niekada nebūna patogaus meto, o lemiamoje sezono stadijoje tai dar labiau apsunkina pretendentų į medalius padėtį.

„Labai trūksta pagrindinių žaidėjų ir visos šios netektys turbūt sutrukdys mums kovoti dėl medalių, – nerimavo D. Raksa. – Artimiausias dvejas rungtynes žaisime su fiziškai labai stipriomis komandomis VGTU-Inžinerija ir VDU-ŠA. Prieš Visinčią reikėjo imti tris taškus, todėl dabar bus labai sunku.“

 

Faktorius X: Visinčia

Spartako viltis pakovoti dėl medalių gaubia migla. O juos šiose konkurencinėje kovoje su mielu noru sutiktų pakeisti Visinčia. Jie gali tapti X faktoriumi varžytuvėse dėl A grupės prizinių vietų.

Beje, Visinčios atstovai apie Spartako komanda atsiliepia labai pagarbiai, o tarpusavio kovos prieš juos esą motyvuoja papildomai. Juk tai – Vilniaus futsalo senbuviai, prieš kurios jiems dar nėra pavykę laimėti.

„Revanšo norėjome ir, kaip visada, kovojome dėl pergalės. Bet Spartakas rimta ir prityrusi komanda, žinanti, kaip elgtis aikštėje ir visada baudžianti mus už jaunatviškas klaidas“, – vertino Visinčios atstovas Valerijus Barbarovičius.

Nežinia, ar per didelė pagarba varžovams, ar kitos priežastys lėmė, kad svečiams teko vytis varžovus ir stengtis grįžti į rungtynes atsiliekant 2:5.

„Pirmame kėlinyje net nežaidėme ir iš viso nesiorientavome aikštėje. Klydome ir pykomės tarpusavyje. Buvo tragedija, – prisiminė Valerijus. – Tik atsilikdami 2:5, užsivedėme. Vis dar nemokame žaisti mažesnėse salėse, o jau reikėtų įprasti. Apskritai, rungtynės buvo įdomios. Ir nors jaučiamės praradę taškus, reikia pripažinti, kad daugiau nei pusę rungtynių nežaidėme normaliai.“

Visinčios ekipai A grupės startas buvo sėkmingas – prieš pasimatymą su Spartaku, jie Vievyje po įnirtingos kovos 6:5 pranoko Elektrėnų Versmės komandą.

Tai buvo apmaudi nesėkmė elektrėniškiams. Jie tris kartus pirmavo, bet prarado iniciatyvą, o pralaimėjo po Visinčios solidaus naujoko Valentino Baranovskio įvarčio likus žaisti 3 min.

Versmės treneris Romas Ščiuka apskaičiavo, kad pirmasis komandos ketvertas savo pamainą aikštėje laimėjo 5:1, antrasis pralaimėjo 0:5. Tad kai kam pritrūko supratimo apie komandinės gynybos svarbą.

V. Baranovskį išskyrė abiejų komandų atstovai – jo buvimas aikštėje Visinčios komandos suteikė užtikrintumo ir ramybės, jis sėkmingai imdavosi lyderio vaidmens.

Tokia tad Visinčia dabar, o jos galimybėmis tiki ir R. Ščiuka: „Varžovų komanda atrodo labai smagiai. Jie tikrai verti medalių ir netgi sakyčiau, kad aukščiausios prabos medalių.“

 

Savaitės skaičius: 6,71

Kaip įveikti Vilniaus kolegiją? Atsakymą sufleruoja paprasčiausi statistiniai rodikliai. Iš lyderių grupės niekas nepraleidžia tiek įvarčių, kiek praleidžia Vilniaus kolegija. Per 14 rungtynių kamuolys jų vartų liniją kirto 94 kartus. Vidutiniškai – po 6,71 per rungtynes.

Taigi, norint įveikti Vilniaus kolegiją, reikia pasistengti atakose, nes tai komanda, kuri neapsikrauna sunkiu darbu gynyboje.

Tą puikiai suprato Versmė, mažiau nei per tris savaites du sykius į Vilniaus kolegijos vartus pasiuntusi dviženklį įvarčių kiekį.

Vasario viduryje Versmė varžovų aikštėje šventė triuškinamą pergalę 11:3, o praėjusį ketvirtadienį Vievyje triumfavo 10:7.

„Žinome, kad Kolegija mėgsta atakuoti, bet pritingi gynyboje. Mes tuo pasinaudojome ir sunkiai dirbome gynyboje“, – pažymėjo Versmės treneris Romas Ščiuka.

Kietoje kovoje šeimininkams pirmame kėlinyje teko vytis varžovus. Tačiau išlyginę rezultatą, po pertraukos jie perėmė iniciatyvą bei dominuodami susikrovė pergalingą pranašumą. Šeši įvarčiai per kėlinį ir pergalė 10:7.

„Faktas, kad susirinkome beveik optimaliai, todėl žaisti buvo daug lengviau. Turėjome du optimalius ketvertus, ko nebuvo mače su Visinčia, – teigė R. Ščiuka. – Bandysime ir likusius turus susirinkti optimaliai bei tęsti kovą dėl medalių.“

 

Savaitės įvykis: pasikeitęs lyderis

VDU-ŠA salės futbolo komanda I lygoje pirmavo didžiosios reguliariojo sezono dalies metu. Galėjo pirmauti ir visą laiką, jei ne pirmenybių pradžioje gautas skaudus Setalto antausis rezultatu 1:8.

Prieš savaitę abi komandos susitiko dar kartą ir šį sykį LEU salės šeimininkai pasiekė revanšą – 4:1.

Netgi pats Setalto vadovas Dmitrijus Timko pripažino, kad atsakomajame mače VDU-ŠA nebedarė tokių „pigių“ klaidų, o patys puolime buvo tikslesni.

„Šį kartą nesugebėjome puolimu pataisyti to, ką prisidirbome gynyboje“, – konstatavo D. Timko.

Vis tik VDU-ŠA komanda praėjusią savaitę buvo išstumta iš I lygos lyderių sosto.

Lygos favoritų akistatoje juos 3:2 įveikė VGTU-Inžinerija, dabar užimanti 1 vietą.

Mačas klostėsi atkakliai. Namie žaidę VGTU du sykius pirmavo, varžovai vis lygino rezultatą, tačiau į Levo Son įvartį antro kėlinio viduryje svečiai neatsakė – 3:2.

 

Mostiškės sėdi „ne savo rogėse“

Vos prasidėjus varžyboms B grupėje, išryškėjo Mostiškių-Tonitros komandos pranašumas prieš konkurentus.

Paguodos turnyrą jie pradėjo dviem užtikrintomis pergalėmis prieš Geležinį Vilką (8:5) ir SFK Novovileisk (4:1).

Prisiminus, kokią sudėtį rudenį buvo surinkusi Mostiškių komanda – ne apie pasistumdymą B grupėje jie galvojo, o apie realią kovą dėl medalių.

Tačiau aplinkybės susiklostė kitaip, o Mostiškių planai iš esmės griuvo sausio pabaigoje po dviejų techninių pralaimėjimų.

Todėl prieš pasirodymą B grupėje pasikeitė ir komandos veidas, į sudėtį įsiliejo vietinių jaunuolių.

„Dabar žaidžiame ir atrodome taip, kaip norėjo teisėjai ir kitos komandos – esame Mostiškių pagrindas be kviestinių žaidėjų. Tikiuosi, visi dabar laimingi“, – ironizavo šios komandos vadovas Valerijus Krasockis.

Net ir tokia sudėtimi mostiškiečiai B grupėje startavo dviem pergalėmis bei tapo lyderiais.

„Žaidžiame savo malonumui. Aišku, taikomės ir į prizines vietas, nors ir B grupėje“, – sakė Valerijus.

 

Pergalingas VDA dublerių dublis

Sekmadienį pagrindinė VDA komanda po pergalės Gargžduose 6:4 prieš Pempininkus pateko į LFF Futsal taurės varžybų pusfinalį. Su tuo juos ir sveikiname.

Pavasariop iš mirties taško pajudėjo ir VDA dublerių reikalai.

Antroji VDA komanda per savaitę I lygoje du sykius nukovė Aktą.

Iš pradžių tai buvo atidėtos reguliariojo sezono rungtynės, per kurias dailininkų pranašumas abejonių nekėlė – 16:6.

Akto pasirodymą dar prastesniu pavertė traumos. Pradėję rungtynes su vienu keitimu, jie išsitraumavo ir liko vos su trimis aikštės žaidėjais. Tada VDA solidarizavosi su jais, taip pat išimdami vieną aikštės žaidėją, nors rezultatui tai įtakos neturėjo.

„Bepigu būti džentelmenais, kai pirmauji dešimčia įvarčių“, – pastebėjo VDA treneris Artūras Žarnovskis.

Antroji komandų dvikova toje pačioje VDA salėje jau buvo rimtesnė ir kietesnė. Aktas surinko labiau konkurencingą sudėtį, turėjo keitimų.

Vis tik ir šį kartą šeimininkai buvo pranašesni, nors ir įmušė perpus mažiau – 8:4. Be to, nepasiteisino dažni Akto bandymai įleisti penktą aikštės žaidėją, nes po to į jų vartus krisdavo įvartis.

„Pelnyta pergalė, dėl kurios pasistengėme ir patys. Visi kovojo ir gynėsi nuoširdžiai, o tai turėjo erzinti varžovus. Pavyko sugaudyti Aktą ant kontratakų. O jie nebuvo labai nusiteikę gintis“, – apibendrino A. Žarnovskis.

 

Savaitės citata

„Spartako komanda pasižymi meistriškumu ir savitu žaidimu. Vienas mūsų žaidėjas sako: futsale visada bijojau, bijau ir bijosiu Spartako. Sunkiausias varžovas“, – Visinčios atstovas Valerijus Barbarovičius.

 

Ateinančios savaitės rungtynės

Aktas – Baltai. Derinama.

SFK Novovileisk – Geležinis Vilkas. Antradienis, 20.00. Karo akademijos salė.

VDA – Mostiškės-Tonitra. Antradienis, 20.40. VDA salė.

Elektrėnų Versmė – VDU-ŠA. Ketvirtadienis, 19.00. Vievio gimnazijos salė.

Spartakas – VGTU-Inžinerija. Penktadienis, 19.15. Pliaterytės mokyklos salė.

Setaltas – Vilniaus kolegija. Penktadienis, 21.15. Sigmos SC salė.