Select I lyga: Spartakas švenčia, bet padėties šeimininkai – VGTU Visos

 

Salės futbolo Select I lygos pirmenybėse birželio pabaiga ir liepos pradžia buvo ypač intensyvi, nors ir fiksuota daugiau techninių pergalių nei sužaista realių rungtynių.

Šį sezoną beliko sužaisti dvejas rungtynes ir jos lems galutinį prizininkų išsidėstymą. Aukso medaliai atiteks Spartakui arba VGTU-Inžinerijai, dėl bronzos tarpusavio kovoje susigrums VDU-ŠA ir Visinčia.

Pastarosios savaitės skaičiai:

Visinčia – Vilniaus kolegija 5:0; Setaltas – Spartakas 5:21; Visinčia – VGTU-Inžinerija 1:7; Setaltas – Visinčia 0:5; Vilniaus kolegija – Spartakas 0:5; Vilniaus kolegija – VDU-ŠA 0:5; Spartakas – VDU-ŠA 4:3;

Turnyro lentelė

Praėjusią savaitę pasipylė techniniai pralaimėjimai. Pirmiausiai baltą vėliavą iškėlė Vilniaus kolegija ir, kaip pernai pasielgė A lygoje žaidęs Kauno Stumbras, pasitraukė iš pirmenybių. Visoe likusiose rungtynėse Kolegijos komandai įskaityti pralaimėjimai vienodais rezultatais 0:5.

Vilniaus kolegijos atstovai tokį žingsnį aiškino tuo, kad nesurenka žaidėjų, nes dauguma rungtyniauja LFF I lygos pirmenybėse. Kitos komandos į tokį pasiteisinimą žvelgia ironiškai ir mano, kad viltis laimėti medalius praradusi ekipa numojo ranka ir spjovė į garbingo žaidimo principus.

Labiausiai nuo tokio Vilniaus kolegijos demaršo nukentėjo Elektrėnų Versmė. Kolegijos lengvai padovanotos techninės pergalės VDU-ŠA ir Visinčios ekipoms galutinai sužlugdė Versmės šansus dar pakovoti dėl medalių.

Pastarasis laikotarpis buvo labai derlingas Spartako jaunuoliams.

Po techninės pergalės prieš Vilniaus kolegiją, spartakiečiai pasiekė šio sezono rezultatyvumo rekordą ir net 21:5 sumindė Setaltą. Pastarieji nesurinko sudėties ir virto vadinamąja patrankų mėsa, į kurią buvo gaila žiūrėti.

„Mes net nesužaidėme iki galo. Teisėjas nutraukė rungtynes likus kelioms minutėms, nes Setalto komanda pasidavė ir iškėlė rankas. Kaip bokse. Keista, nes mes irgi kartais nesusirinkdavome, bet šiaip taip užbaigdavome rungtynes“, – kraipė galvą Spartako vadovas ir kapitonas Dmitrijus Raksa.

Po šio fiasko sugniuždytas Setaltas palūžo ir be kovos dovanojo tris taškus Visinčiai (0:5).

Tuo metu įkvėpimo apimtas Spartakas prieš ilgąjį šventinį savaitgalį sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių bei 4:3 nugalėjo VDU-ŠA komandą.

„Iš esmės tai buvo kova dėl sidabro, nes nugalėjusi komanda turėjo užsitikrinti antrąją vietą. Mes sužaidėme labai geras, solidžias rungtynes. Po pirmo kėlinio atsilikome 2:3, bet nepasimetėme ir sugebėjome persverti rezultatą. Geras, solidus salės futbolas, žaidėme be jokių pykčių ir pakiliai“, – saviškius gyrė D. Raksa.

Spartako kišenėje yra sidabras, bet išlieka viltis iškovoti ir čempionų taurę. Matematika paprasta – jiems reikia, kad paskutinėse rungtynėse VGTU-Inžinerija namie neįveiktų Elektrėnų Versmės penketo.

VGTU atstovų motyvacija abejoti net neverta – po eilės sezonų užimant antrąsias ir trečiąsias vietas jiems pagaliau atsirado realus šansas užkopti ant aukščiausiojo pakylos laiptelio. Kitas inžinierių emocinis dirgiklis – prisiminimai iš sausį Vievyje patirto sutriuškinimo rezultatu 2:11.

Spartakiečiai šioje kovoje neabejotinai palaikys Versmę ir tikisi nedidelio stebuklo.

D. Raksa žino, kad jo komandos šansai nedideli, tačiau šiuo metu akcentuoja kitą dalyką: „Šansai nedideli, bet jie yra. Tačiau mums svarbiausia, kad Versmė važiuos žaisti prieš VGTU. O juk galėjo pasielgti kaip kokia Vilniaus kolegija, nes dėl nieko nebekovoja. Tokiu nesportišku keliu pralaimėti čempionatą būtų labai neskanu. Manau, ir VGTU nelabai tuo džiaugtųsi. Todėl smagu, kad rungtynės įvyks. Ir jei laimės VGTU – šaunuoliai, vadinasi buvo verti titulo ir mes juos pasveikinsime.“

Spartakas šiemet sužaidė puikų futsalo sezoną. Praėjusius du sezonus jie liko penkti ir tuomet savo pasirodymą vertino labai teigiamai. Dabar komanda užsitikrino mažiausiai antrąją vietą.

„Nuostabus pasiekimas. Tokia komanda su 40+ metų amžiaus žaidėjais... Nepaisant to, visi į rungtynes rinkosi pagirtinai, kovojo ir stengėsi, buvo vieningi. Nesitikėjau, kad taip pasiseks. Jei pavyks tapti čempionais, bus iš viso fantastika. Bet ir dėl antros vietos būčiau laimingas“, – savo žilstančią galvą prieš visą komandą nulenkė D. Raksa.

Ryški intriga šviečia ir kovoje dėl Select I lygos bronzos medalių.

Trečiosios vietos likimas paaiškės tiesioginėje VDU-ŠA (22 tšk.) ir Visinčios (21 tšk.) komandų akistatoje.

Pirmoji šių ekipų intensyvi dvikova Šalčininkėliuose vasario mėnesį baigėsi lygiosiomis 3:3. Šeimininkai tuomet pirmavo 2:0, persvaros neišsaugojo, praleido tris įvarčius iš eilės, bet Miroslavo Kodzio tikslus smūgis leido Visinčiai išplėšti tašką – 3:3.

Likusios rungtynės:

VGTU Inžinerija – Elektrėnų Versmė

VDU-ŠA – FK Visinčia