Select I lyga: Širvintų startas idealus, bet padebesiais jie neskrajoja (Turo apžvalga) Visos

 

Įsibėgėjusios salės futbolo Select I lygos pirmenybės priverstos padaryti pertraukėlę tikintis, kad pandeminė situacija šalyje stabilizuosis.

Pagal optimistinį planą, I lygos kovas ketinama atnaujinti nuo sausio 4 dienos.

 

Savaitės rungtynės: Atšauktos

Įspūdingai sezoną pradėjusi Akto salės futbolo komanda laimėjo visas 6 pirmąsias žaistas rungtynes. Septintojoje savaitėje Geniai turėjo sutikti rimtą varžovą – praėjusio sezono čempionus VGTU-Vilkus.

Šios akistatos Akto atstovai laukė su dideliu nekantrumu. Jie tikėjosi, kad mūšis su Vilkais gali parodyti jų realų šio sezono potencialą. Intrigą kaitino ir tas faktas, kad Geniai salės futbole per pastaruosius šešerius metus dar nebuvo priveikę Vilkų. Tad tai buvo galimybė sukurti naują istoriją.

Visgi didėjantis koronaviruso susirgimų skaičius bei naujosios Vyriausybės priimti sprendimai paskatino pakoreguoti savo planus ir varžybų organizatorius.

„Po savaitgalį Vyriausybės priimtų sprendimų bei rekomendacijų susisiekėme su komandų vadovais. Bendru sutarimu nusprendėme, kad būtų logiška pirmenybėse padaryti pertrauką iki sausio 4 dienos. Faktiškai komandoms nusikels po vienas rungtynes, – teigė VRFS prezidentas Paulius Malžinskas. – Tikimės, kad po Naujųjų metų situacija stabilizuosis ir galėsime tęsti pirmenybes.“

O šiuo metu I lygos pirmenybių lentelė atrodo taip:

 

Savaitės akcentas: Setalto prisikėlimas

Apie Setalto komandą šį sezoną apžvalgose kalbėdavome nuolat. Ir dažniausiai – iš neigiamos pusės.

Setalto ekipa turi potencialo, tačiau dažnai žaisdavo nesusikaupusi, pridarydavo daugybę klaidų ir dėl to apmaudžiai pralaimėdavo. Per pirmas 6 rungtynes jie sugebėjo surinkti vos 3 taškus.

Septintąją varžybų savaitę Setaltas atkuto. Atkakliame mače jie 7:4 nurungė ambicingąją International Vilnius komandą.

„Labai reikėjo šios pergalės ir ji labai svarbi būtent dėl pagerėjusios žaidėjų psichologinės būsenos“, – pasidžiaugė Setalto vadovas Dmitrijus Timko.

Pasak Dmitrijaus, šioje dvikovoje pagaliau pavyko sėkmingiau sužaisti gynyboje, o puolime – geriau realizuoti susikurtas progas. Ir tai nuteikia daug pozityviau prieš lemiamą pirmo rato etapą.

 

Savaitės tema: Širvintų komandos siautulys

Akto šešių pergalių serija nustelbė kitų komandų sėkmingą sezono startą. Ypač Širvintų, kurie laimėjo visas penkerias rungtynes.

Tiesa, Akto treneris Tadas Diržininkas dar anksčiau perspėjo, kad jo komandos avansu liaupsinti nereikia bei vertėtų atkreipti dėmesį į nuolatinius I lygos favoritus Vilkus ir šiemet puikiai žaidžiančias Širvintas.

Širvintos į Select I lygą sugrįžo po metų pertraukos, kartu su ilgamečiu savo treneriu Arūnu Dalala, kuris buvo išvykęs į užsienį.

Sugrįžimo rezultatas – 5 pergalės iš tiek pat galimų ir solidus 7,2 įmušamų įvarčių vidurkis.

„Nėra taip, kad planavome tas pergales skinti, ar įsivaizdavome, jog taip gerai seksis. Tiesiog, vaikinai prieš sezoną susirinko ir pasakė man: jei dirbsite su mumis, tai žaisime. Nes pernai, kai buvau išvykęs, tas nelabai jiems išėjo. Dabar dėl nuotolinio darbo pavyksta komandai skirti daugiau dėmesio ir rezultatai neblogi“, – santūriai sezono pradžią vertino A. Dalala.

Trenerio sūnus Elvinas, šį sezoną įmušęs 5 įvarčius, ne kartą minėjo, kad Širvintoms pergalių siekti padeda geras vidinis mikroklimatas bei kovingumas.

„Iš tikrųjų taip ir yra. To kovingumo anksčiau mums kartais stigdavo. Dabar ir motyvacijos daugiau, žaidėjai atrodo rimčiau nusiteikę“, – pažymėjo Arūnas.

Antra vertus, apžvalgininko ne kartą akcentuotas Širvintų komandos sugrįžimas į futsalą yra tik sąlyginis. Širvintų lyderiai praėjusį sezoną atstovavo Spartakui, VGTU Vilkams, Vilniaus Kolegijai, rungtyniavo Širvintų merės taurės varžybose, tad futsalo įgūdžių nespėjo prarasti.

O dabar treneriui beliko pasirūpinti gera komandine dvasia bei kovingumu.

Būtent kovingumas ir charakteris padėjo pasiekti pergalę paskutinėse rungtynėse Kaišiadoryse. Ten Širvintos 5:3 nugalėjo vietos Baltus, nors pirmame kėlinyje atsiliko 1:3.

„Charakteris, aišku, buvo juntamas. Bet Kaišiadoryse mes progų sukūrėme tiek, kad nelaimėjus būtų labai apmaudu. Tik prastokai realizavome, – teigė A. Dalala. – Baltai ir ankstesnes rungtynes su Vilkais gerai pradėjo, primušė įvarčių, tačiau vėliau vilniečiai perėmė iniciatyvą ir nugalėjo.

Panašiai buvo ir mūsų mače. Kaišiadorių salėje vėsoka, ten grindys slidokos, tad galbūt šeimininkams lengviau prie tokių sąlygų prisitaikyti. Mano žaidėjai skundėsi, kad žaisti slidu ir reikia laiko priprasti. Bet kai priprato, žaidimas „nuėjo“ sava vaga.“

Pokalbio metu ilgametis širvintiškių treneris akcentavo, kad jokių tikslų sau ir komandai nėra iškėlęs.

Bet juk dažnai sporto terminologijoje vartojama banali frazė, kad apetitas kyla bevalgant...

„Jokių planų užimti aukštas vietas nebuvo, jų nėra ir dabar, – tvirtai pareiškė A. Dalala. – Kol kas mums einasi gerai ir tegul taip einasi toliau (Juokiasi).“

Treneris prisiminė, kad 2016/17 m. sezono starte Širvintų komanda laimėjo keturis kartus paeiliui.

Dabar šis rekordas pagerintas, bet komandos tai slėgti neturėtų: „Svarbiausia neapsikrauti savęs mintimis apie įvairias serijas ir lūkesčius.“

Penktadienį Širvintos turėjo žaisti prieš Setaltą, bet dėl priverstinės pauzės pirmenybėse susitikimas nukeliamas mažiausiai į sausį.

„Nieko nepadarysi – varžybų sustabdymo priežastys yra aiškiai suprantamos. Turime susitaikyti su tuo ir tikėtis, kad sausį galėsime pratęsti šį futsalo sezoną“, – kalbėjo A. Dalala.

 

Tik faktai

* Reguliariajame Select I lygos sezone buvo numatytos 55 rungtynės. Kol kas sužaistos 29-erios. Likusios 26-erios turi būti sužaistos iki vasario pabaigos.

* Po reguliariojo sezono komandos skils į dvi grupes (dėl 1-6 ir dėl 7-11 vietų) ir ten žais vieno rato sistema.

* Įpusėjus pirmenybių pirmam ratui, rezultatyviausio žaidėjo įskaitoje pirmauja Erikas Milašauskas (Vilkai) ir Ruslanas Tamilinas (Visinčia), abu pelnė po 11 įvarčių.

* Paskutines ir artimiausias Spartako rungtynes skirs ne trumpesnis, nei 39 dienų periodas.