Select I lyga: Sezono likimas atsidūrė VDA–2 rankose, VGTU – laukime Visos

 

Salės futbolo sezonas VRFS Select I lygos pirmenybėse ilgas, bet dar nesibaigia. Vis tik jau antradienį gali paaiškėti, kas žiemos turnyrų uždaryme kels nugalėtojų taurę – VGTU–Inžinerija ar Baltai. Bet gali ir nepaaiškėti.

Visai realus bei įmanomas ir toks scenarijus, kad abi komandos dar sužais auksines rungtynes ir tiesioginėje kovoje išspręs čempionų titulo klausimą.

VGTU–Inžinerija jau padarė beveik viską, kas priklausė nuo jų. Taikome formuluotę „beveik viską“, nes jei ne pralaimėjimas 18 ture VDU–ŠA komandai, paskutinė varžybų savaitė jau nieko nereikštų.

Tačiau tąkart aštuonių VGTU pergalių serija nutrūko ir savo salėje jie prieš Donato Gražulio auklėtinius krito 1:5. Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad rezultatas neatspindi tų rungtynių eigos, bet dabar tai nesvarbu.

Svarbiausia inžinieriams tai, kad jie sugebėjo susitelkti ir laimėti paskutines dvejas sezono rungtynes – 5:4 prieš Setaltą bei 6:2 prieš Vilniaus kolegiją.

Ypač sunki buvo pastaroji pergalė, nes Kolegijos komanda per pirmąsias rungtynių minutes pelnė du įvarčius. VTGU rungtynių svarstykles savo naudai nusvėrė tik antrame kėlinyje.

Vilniaus kolegijai dar lieka „bronzinės“ rungtynės su VDU–ŠA ekipa antradienį.

Kolegijos treneris Eduardas Vaitilavičius anksčiau ne kartą kalbėjo, kad finišavus bet kurioje prizinėje vietoje, sezoną jo komanda vertintų kaip gerą. Iš esmės jis pavykęs ir VDU–ŠA, kuri kovo pabaigoje į savo trofėjų lentyną jau padėjo VRFS taurę, 1:0 įveikdama Baltus.

Baltai po savaitės pasiekė skambų revanšą savo ŽŪM salėje, pranokdami svečius 8:5.

Šis laimėjimas išsaugojo kaišiadoriškių galimybes apginti I lygos nugalėtojų titulą. O jos, pasak Baltų atstovo Andriaus Jankausko, yra geros: „Bet ir konkurentų ne prastesnės. Todėl dabar viską lems sudėties surinkimas, nusiteikimas, šaltakraujiškumas ir smulkūs, konkretūs niuansai rungtynių metu. Svarbus lyderių, tvirto charakterio žaidėjų vaidmuo.“

Tos esminės Baltams viso sezono rungtynės vyks antradienio vakarą 20.40 val. svečiuose su VDA dubleriais.

Prisiminus, kad VDA–2 dubleriai A grupėje prapylė visus penkis mačus, o ekipos treneris Artūras Žarnovskis ne kartą iš nevilties skėsčiojo rankomis ir laidė piktas replikas, kyla klausimas – ar gali čia užsimegzti intriga?

„Gali. Mačas mums nieko nelemia, bet nereiškia, kad pasiduosime. Reikia turėti savigarbos ir motyvacijos, A grupėje pasiėmėme penkias „baronkas“, tad visai nesinori ir šeštos, – pareiškė Artūras. – Aišku, kad iš šio sezono tikėjomės daugiau, tad sėkminga jo baigtis pagerintų bendrą komandos nuotaiką. Ir šiaip mums svarbu tai, kad paliktume savotišką įspaudą kaip komanda, nulėmusi pirmenybių baigtį.“

Pastaraisiais metais dailininkai yra gavę ne vieną skaudžią Baltų pamoką. Ypač per išvykas į Kaišiadoris. Pvz., šiemet – 3:11, pernai – 2:12.

„Bet antra komanda prieš kelis metus yra jiems pridarius reikalų ir atėmusi taškų. Aišku, Baltai pastaruoju metu yra labai gera komanda, objektyviai stipresnė už mus. Bet mes kovosime“, – žadėjo A. Žarnovskis.

Šį mūšį VDA salėje nekantriai stebės ir VGTU–Inžinerijos futsalininkai. Vargu, ar jiems norisi žaisti ir „auksines“ rungtynes, kai patogiai jaučiasi 1–oje vietoje.

O kol Select I lygos A grupėje liepsnoja intrigos laužas, B grupės komandos savo pasirodymą jau baigė balandžio 3 dieną.

Šioje varžybų pakopoje nugalėjo Širvintų jaunimas. Žinoma, B diviziono nugalėtojai gauna tik nesuskaičiuojamą kiekį garbės be kažkokios apčiuopiamos naudos, tačiau ir tai yra bent šioks toks moralinis pasitenkinimas. Kiek jis svarbus – kiekvienos ekipos vidaus nusiteikimo reikalas.

Be kita ko, Širvintos paskutiniame ture užfiksavo rezultatyvumo rekordą. Pykštelėjo nevaikiškai ir 21:3 „atmatavo“ Naujosios Vilnios Granitui.

Pastarieji į Širvintas nukeliavo tik šešiese. Taip pat be vartininko. Ir, kaip pastebėjo šeimininkai – be nuotaikos ir nusiteikimo. Todėl veiksmas vietos sporto salėje vyko viena kryptimi.

„Mūsų nuotakos irgi vidutinės, pergalė B grupėje jų kažkaip ypatingai nepakeitė. Didelio pakylėjimo nebuvo“, – sakė širvintiškių atstovas Elvinas Dalala.

Analogišku entuziazmu „spinduliavo“ ir antroje B grupės vietoje likusios LSŽK Maccabi atstovybė.

„Nulis reakcijos. Absoliučiai jokio skirtumo, kokią vietą užėmėme. Taip ir parašyk“, – informavo Maccabi vadovas Romanas Buršteinas. Paskutinėse rungtynėse jis sugebėjo pelnyti įvartį, o Maccabi 12:5 nukovė Karo akademiją, per antrą kėlinį pelnydami dešimt įvarčių.

Tradiciškai trankiomis rungtynėmis sezoną baigė patirtį kaupę jaunieji Pabradės futsalininkai. Jie namie 19 įvarčių fiestoje 9:10 pralaimėjo Šalčininkėlių Visinčios komandai.