Select I lyga: Šeši pretendentai aiškūs, dėl septinto užvirė kova Visos

 

Salės futbolo Select I lygoje šią savaitę finišuoja pirmasis sezono etapas. Šiuo metu aiškios šešios komandos iš septynių, tęsiančios kovą dėl medalių: VDU-ŠA, Vilniaus kolegija, Setaltas, Spartakas, Visinčia ir VGTU-Inžinerija.

 

Dvyliktosios savaitės rezultatai

VDU-ŠA – Spartakas 9:4

VDA – Geležinis Vilkas 7:3

VDU-ŠA – Vilniaus kolegija 4:4

SFK Novovileisk – VGTU-Inžinerija 4:12

Elektrėnų Versmė – Aktas 1:5

Visinčia – Spartakas 3:4

Baltai – VDA 9:3

Setaltas – Mostiškės-Tonitra 10:8

 

Savaitės tema: kautynės dėl paskutinės vietos Top-7

Elektrėnų Versmė, Mostiškės-Tonitra arba Aktas. Artimiausiomis dienomis paaiškės, kuris iš šių kolektyvų įšoks į nuvažiuojantį Top-7 traukinį.

Versmė kontroliavo situaciją lenktynėse dėl vietos septynete. Bet atsitiko gyvenimas, kaip sakoma toje reklamoje. Praėjusią savaitę elektrėniškiai Vievyje 1:5 pralaimėjo Aktui, kuris pagaliau sugebėjo susirinkti ir motyvuotis.

Patys Versmės atstovai pasakojo, kad tame mače jiems nesisekė niekas, žaidimas visiškai nesiklijavo, o Aktas puikiai išnaudojo savo progas.

„Sunku kažką pasakyti. Sudėtis buvo beveik optimali, neskaičiuojant traumuotų žaidėjų, bet pralošėme viskuo, nesisekė nei atakuoti nei gintis, o ir noro, ir energijos akivaizdžiai pritrūko, – pasakojo Versmės vadovas Romas Ščiuka. – Taip būna profesionalams, na o ką jau kalbėti apie mus, mėgėjus. Visas sezonas mums labai banguotas, nes puikias rungtynes keičia tragiškos, todėl esame ten, kur esame.“

Šia dovanėle nesugebėjo pasinaudoti Mostiškių-Tonitros futsalininkai, žaidę savotišką derbį su Setaltu. Derbis todėl, kad nemaža dalis pernykštės Setalto sudėties žaidėjų šį sezoną numigravo į Mostiškes, tad principo reikalas išliko nemažas.

Pergalė Mostiškes būtų stipriai priartinusi prie favoritų grupės, tačiau Sigmos salėje šeimininkavęs Setaltas nugalėjo įspūdingu rezultatu 10:8.

Mostiškės praėjusį penktadienį žaidė be tikro vartininko. Nepaisant to, jų atstovas Valerijus Krasockis pripažino, kad varžovai buvo geresni.

Geresni, tačiau Setaltas nebe pirmą kartą spragas gynyboje kompensuoja tik efektyvaus puolimo dėka.

„Mūsų gynyba antrame kėlinyje buvo tiesiog tragiška. Pirmaujant 7:2 prasidėjo tikras chaosas, vos neprisidarėme sau bėdų“, – pasakojo jų vadovas Dmitrijus Timko.

Bet pergalė lieka pergale, o jų Setaltas pirmo rato pabaigoje pasiekė 6 iš eilės.

„Puikus finišas mums. Mažai kas tikėjo, kad laimėsime 6 paskutines rungtynes. Bet pasikartosiu, kad puiki vidinė atmosfera komandoje ir geras susirinkimas padaro savo. Ir mes vis dar kovojame dėl medalių“, – pasidžiaugė D. Timko.

O iš minėto trejeto tęsti kovą dėl medalių teoriškai geriausius šansus išlaiko Versmės komanda. Jai reikia išvykoje įveikti Vilniaus kolegiją (kas tikrai nėra paprasta) ir tikėtis, kad Mostiškės nesugebės sutriuškinti VGTU-Inžinerijos 5-6 ar didesniu įvarčių skirtumu.

Jei Versmė ir Mostiškės savo rungtynių nelaimės, puiki galimybė atsivers Aktui. Pergalės prieš VDA dublerius atveju Geniai pakiltų į 7-ą poziciją, už brūkšnio palikdami abu minėtus kolektyvus.

Jei paskutiniame ture nelaimės nė viena iš šių trijų komandų, skaičiuosime įvarčių santykį. Versmei jis palankesnis varžantis su Mostiškėmis. Visiems trims surinkus po lygiai taškų, nugalėtojais iš šios kebeknės išeitų Aktas.

 

Savaitės rungtynės: VDU-ŠA prieš Vilniaus kolegiją

Select I lygoje situaciją vis dar tvirtai kontroliuoja VDU-ŠA komanda. Akademikai turėjo sunkią, bet palyginti sėkmingą savaitę.

Prasidėjo ji akistata su nenuspėjamuoju Spartaku, tačiau pastarieji jaunuoliai buvo sudoroti užtikrintu rezultatu 9:4. Po pirmo kėlinio rezultatas dar buvo 4:3 šeimininkų naudai. Tačiau antro pradžioje jie įmušė tris įvarčius per keturias minutes ir tai tapo lūžiu rungtynėse.

Praėjus vos parai, VDU-ŠA namie priėmė vieną grėsmingiausių įmanomų varžovų Vilnius kolegiją. Pastarieji turėjo savaitę be rungtynių, todėl į aikštę išbėgo gerokai šviežesni ir labiau pailsėję.

„Nelengva buvo žaisti dvi dienas iš eilės ir manau, kad tai tikrai turėjo įtakos rungtynėms prieš Vilniaus kolegiją“, – įsitikinęs VDU-ŠA žaidėjas Robertas Šuškevič.

Pasak jo, komandos tikslas nepaisant visų aplinkybių buvo toks pats, kaip ir visada – siekti tik pergalės.

Tačiau mačo pirmame kėlinyje jiems teko du sykius vytis varžovus. Matas Gudaitis antrame kėlinyje persvėrė santykį (3:2). Sėkminga Vilniaus kolegijos atkarpa padėjo jiems susigrąžinti persvarą (4:3). Visgi iki pergalės svečiams pritrūko kelių minučių.

Lemiamą žodį vėl tarė M. Gudaitis. Jis 57 min. išlygino rezultatą, o vėliau teisėjai užfiksavo lygiąsias 4:4.

Tap VDU-ŠA per dvejas rungtynes surinko 4 taškus ir išsaugojo lygos lyderių pozicijas bei 4 taškų pranašumą prieš Vilniaus kolegiją.

„Savaitė būtų puiki, jei turėtume 6 taškus. Ir, mano manymu, buvome jų verti, – įsitikinęs R. Šuškevič. – Bet žiūrint į turnyrinę lentelę, svarbiausios kovos dar priešaky tad tikiu, kad su ta dvasia ir puikiu komandos nusiteikimu galime išlaikyti dabartines pozicijas iki sezono pabaigos.“

 

Turo skaičius: 1

Besibaigiant pirmajai sezono daliai, galų gale pergalės džiaugsmą patyrė ir VDA dubleriai.

„Pagaliau“, – lengviau atsikvėpė jie, iškovoję pirmą ir kol kas vienintelį laimėjimą.

Sensacijos nebuvo – VDA užtikrintai, 7:3 nugalėjo Geležinio Vilko komandą. Pastarieji vis dar bando apsiprasti salės futbole ir kiekvienas mačas yra naujas iššūkis, todėl toks rezultatas neturėtų stebinti.

Dailininkai nežaidė kokybiško futbolo, bet iniciatyvą turėjo ir prieš kariškius dominavo.

Visgi pasibaigus savaitei, VDA pergalių grafoje liko skaičius 1.

Galbūt ir buvo galima tikėtis aktyvaus jų pasipriešinimo Kaišiadoryse, tačiau Baltai parodė savo galią, varžovus iš sostinės sutriuškindami 9:3.

„Sunkiai rinkomės į šią išvyką, neturėjome dviejų ketvertų ir vėl žaidėme be tikro vartininko. Jį pavaduojantis žaidėjas kartais padaro klaidų. Tokios mūsų galimybės. Bet ką ten mums su Baltais, jei jie futsal taurėje Akmenę patvarkė“, – stebėjosi VDA atstovas Artūras Žarnovskis.

 

Turo įvykis: Visinčios nesėkmė namie

Iššūkių kupina savaitė buvo ir Spartakui. Iš pradžių jie gavo VDU-ŠA pamoką (4:9) ir pademonstravo, kaip nereikia gintis.

„Nepaisant to, žaidėme iki galo. Ypač Artūras Semaško kovojo iki galo, gavęs raudoną kortelę ir turėjęs praleisti kitas rungtynes, – pasakojo Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa. – VDU-ŠA po pralaimėjimo taurės aštuntfinalyje prieš mus buvo labai motyvuoti. Ir tiesiog tą vakarą geresni.“

Ketvirtadienį Spartakas jau viešėjo Šalčininkėliuose, kur susitiko su kitais lygos pretendentais į titulą Visinčios komanda.

Iki šol Visinčia savo salėje nebuvo patyrusi pralaimėjimo (4 pergalės ir 1 pralaimėjimas), bet Spartakui pavyko pakeisti šią tendenciją išplėšiant pergalę 4:3.

„Visinčia simpatiška, greitai žaidžianti komanda. Manau, kad jie liko labai nusivylę tokiu rezultatu. Bet... Mūsų 15 metų futsalo patirtis padarė savo“, – teigė D. Raksa.

Tiesa, Šalčininkėliuose paskutines 15 minučių Spartakas praktiškai vien atsimušinėjo. Vyresnės sudėties komandai išvykoje pristigo sveikatos ir mačo pabaigą jie praleido savo aikštelės pusėje.

„Padarėme išvadas po pralaimėjimo VDU-ŠA ir tvarkingai apsigynėme. Puikiai sužaidė Rolandas Jurkevičius ir Viačeslavas Teslenko. Netgi aš pirmą kartą per 15 metų iš komandos draugų sulaukiau pagyrimų, kad gerai žaidžiau“, – susigraudinęs kalbėjo D. Raksa.

 

Savaitės citata

„Juokinga, kad tereikia vienos pergalės ir jau rūbinėje komanda nagrinėja turnyro lentelę, skaičiuoja, kaip bus perskėlus tuos taškus per pusę, skaičiuoja būsimas pergales ir galvoja „viskas čia normaliai“ bus“, – A. Žarnovskis apie VDA reakciją po pirmosios pergalės sezone prieš Geležinį Vilką.

 

Tryliktosios savaitės (vasario 10-14 d.) rungtynės

VGTU-Inžinerija – Mostiškės-Tonitra. Pirmadienis, 21.15. VGTU salė.

Vilniaus kolegija – Elektrėnų Versmė. Antradienis, 18.50. Vilniaus kolegijos salė.

Geležinis Vilkas – SFK Novovileisk. Antradienis, 20.00. Karo akademijos salė.

Baltai – Spartakas. Trečiadienis, 20.15. Kaišiadorių ŽŪM salė.

Visinčia – VDU-ŠA. Ketvirtadienis, 20.45. Šalčininkėliai.

Aktas – VDA. Laikas ir vieta derinami.