Select I lyga: Aktas vis dar be nuostolių, spurtuoja ir Širvintos Visos

 

Salės futbolo Select I lygoje toliau solidžius rezultatus demonstruoja varžybų senbuviai Akto komanda.

Geniai kol kas laimėjo visas šešerias žaistas rungtynes ir pirmauja lygoje. Tiesa, taškų dar neprarado Širvintų komanda, nors širvintiškiai yra sužaidę dviem susitikimais mažiau.

 

Penktosios ir šeštosios savaitės rezultatai:

FC International Vilnius – WorldOne United 8:1

FK Aktas – FK Setaltas 6:3

FK Setaltas – SFK Novovileisk 3:5

FK Širvintos – FK Visinčia 9:6

WolrdOne United – Vilkai 2:12

FK Aktas – Baltai 4:2

 

Savaitės tema: šimtaprocentinis Akto rezultatas

Akto komanda dar niekada neturėjo tokio sėkmingo salės futbolo sezono starto, kaip šis: Geniai kol kas laimėjo visas 6 žaistas rungtynes ir turi maksimalų taškų skaičių – 18.

Lygos lyderių treneris Tadas Diržininkas sako, kad kai kuriose rungtynėse neapsieita be krislo sėkmės, tačiau juk sekasi geriems.

„Svarbu, kad kolektyvas darnus ir kovingas. Gerai ir vieningai atstovime gynyboje, o po to jau pavyksta užpulti ir įmušti daugiau už varžovus. Kol kas einasi gerai, bet matome, kad ir Širvintos bei VGTU Vilkai atrodo rimtai, tik sužaidę mažiau rungtynių. Todėl nieko mes dar nepasiekėme“, – kuklinosi treneris.

Per savaitę Aktas pasiekė dar dvi pergales ir abi – Tauro SM salėje.

Pirmiausiai jie 4:2 nugalėjo Kaišiadorių Baltus ir tai buvo tas mačas, kuriame neapsieita be krislelio sėkmės. Ne tik todėl, kad šeimininkai du kartus turėjo vytis svečius – tiesiog pastarieji prastokai realizuodavo bene pavojingiausią savo ginklą standartines padėtis.

„Baltai yra žinomi dėl savo standartinių padėčių. Mes būtinai tai akcentavome ir žinojome, kaip tie standartai yra įžaidžiami. Bet čia tas pats, kas būdavo su Arjeno Robbeno kaire koja. Visi žinojo, kad tai A. Robbeno stiprybė, bet nelabai kas galėdavo jį sustabdyti. Taip ir čia – Baltai įžaidžia kamuolį ir smūgiuoja iš 3-4 metrų, bet tąkart nesisekė pataikyti. Na, o mums pavyko ištraukti sunkią pergalę“, – pasakojo T. Diržininkas.

Kitame mače Aktas tvarkėsi lengviau, 6:3 įveikdamas Setaltą. Toje dvikovoje į atakas sėkmingai jungėsi vartininkas Marius Šalkauskas, kuriam pavyko pelnyti trečią įvartį. Antrame kėlinyje rezultatas tapo 4:0 ir Setaltui atsilošti tapo per sudėtinga.

Tad kurgi slypi šio sezono Akto komandos stiprybė?

„Vieningas ir kovingas kolektyvas, taip pat tempą palaikyti padeda retkarčiais sužaidžiamos draugiškos rungtynės. Turime subalansuota sudėtį, 2-3 žaidėjai, kurie nevengia imtis iniciatyvos ant savo pečių, o prie jų kiti gerai prisiderina. Aš taip pat akcentuoju, kad visus varžovus reikia gerbti ir eiti į aikštę susikaupus, be jokio atsipalaidavimo“, – dėstė T. Diržininkas.

Pasak trenerio, visos gerosios serijos kažkada nutrūksta bei taip anksčiau ar vėliau nutiks ir su Aktu. Be to, visiems būsimiesiems varžovams dabar atsiranda dar didesnė motyvacija sustabdyti šiuos išsišokėlius.

O kitos savaitės pradžioje Akto laukia turbūt rimčiausias išbandymas šį sezoną – pirmadienį teks kovoti prieš praėjusio sezono čempionus Vilkus.

Įdomu, kad per pastaruosius šešerius metus Aktui salės futbole nėra pavykę nugalėti VGTU Vilkų. Ne tik nugalėti, bet ir nė lygiųjų ištraukti – pralaimėtos visos paskutinės 9 tarpusavio akistatos.

„Nepamenu nė vieno teigiamo rezultato. Dažniausiai rungtynės būdavo apylygės, bet po to išryškėdavo jų pranašumas ir laimėdavo vieno kito įvarčio persvara. Vilkai yra solidi komanda, ten žmonės sugeba pataikyti į kamuolį ir žino, kaip su juo elgtis salėje. Būtent pirmadienį tikriausiai ir pamatysime, ko iš tiesų esame verti“, – apie būsimą intriguojančią kovą kalbėjo T. Diržininkas.

 

Širvintų futsalininkų spurtas

Po metų pertraukos į Select I lygą sugrįžusi Širvintų komanda gali tapti didžiausiu atradimu.

Vėl galima priminti, kad širvintiškiai šiek tiek nerimavo, kaip jiems pavyks atgaivinti primirštus žaidimo salėje įgūdžius, bet kol kas viskas einasi puikiai – 4 pergalės iš 4.

Pastarosiomis dienomis Širvintų futsalininkai iškovojo dar dvi pergales: atkeltose rungtynėse 8:2 nušlavė VDU-ŠA, o Visinčios komandą palaužė rezultatu 9:6.

Vienas Širvintų komandos lyderių Elvinas Dalala akcentavo, jog sėkmingus rezultatus lemia tai, kad žaidėjai gerai pildo trenerio Arūno Dalalos nurodymus, o disciplinuotas žaidimas ir atnešą šią sėkmę.

Pažymėtina, kad širvintiškiai yra rezultatyviausia lygos komanda, per rungtynes mušanti vidutiniškai 7,75 įvarčio. Pagal šį rodiklį jie lenkia Vilkus (7,4) ir Baltus (6,25).

Tiesa, visas keturias pergales sugrįžėliai iškovojo rungtyniaudami savo miesto Sporto mokyklos salėje. O prasidėjus išvykų serijai, panašų ritmą išlaikyti gali būti sunkiau.

„Žinoma, namų sienos labiau padeda siekiant pergalių. Bet mes labai tikimės, kad tokią seriją pavyks išlaikyti ir kituose mačuose“, – teigė E. Dalala.

 

Setaltas balta vėliava nemojuoja

Kol Aktas ir Širvintos stebina solidžiais rezultatais, iš žaidybinės duobės niekaip negali išsikapstyti Setalto komanda.

Setaltui pastaroji savaitė vėl buvo kupina nusivylimų. Iš pradžių netikėtai 3:5 nusileista SFK Novovileisk, o jau aprašytame mače 3:6 teko pripažinti lyderio Akto pranašumą.

„Kartojasi ta pati problema, kuri vėl išryškėjo šiose dvejose rungtynėse. Labai prastai pradedame, ypač pirmąsias 15 minučių. Sugebame įsižaisti tik kai atsiliekame 0:3, bet tada jau būna per vėlu“, – komandos bėdas nurodė Setalto vadovas Dmitrijus Timko.

Po 6 mačų jo komanda lieka su tais pačiais 3 taškais, išplėštais po sunkios pergalės prieš WorldOne United (5:4) prieš tris savaites. Pirmame rate Setaltui dar lieka kautis su International Vilnius, Širvintomis, Spartaku ir Baltais. Tad situacija – ne iš paprastųjų.

„Tikslai mūsų nesikeičia, ir toliau sieksime vietos pirmame šešete. Tik dabar tai pasiekti bus dar sunkiau“, – tvirtino D. Timko.

 

Svaitės skaičius: 20

Tiek rungtynių prireikė jaunai ir naujai SFK Novovileisk komandai, kad įsibėgėjant antram savo sezonui Select I lygoje, pagaliau džiaugtųsi pirmąja pergale.

Tai SFK Novovileisk pasiekė Tauro SM salėje 5:3 palauždami Setalto pasipriešinimą.

Tad nenuostabu, kad komandos vadovas Pavelas Abragimovičius šią pergalę pavadino istorine.

Puikiai pradėję susitikimą, Naujosios Vilnios komandos žaidėjai įpusėjus pirmam kėliniui pirmavo 3:0. Nors vėliau Setaltas rezultatą išlygino, SFK Novovileisk lemiamą žodį tarė paskutinėmis mačo minutėmis.

„Sunkus darbas treniruotėse, žaidybinės disciplinos ugdymas ir legendinio Lietuvos futsalo žaidėjo Arsenijaus Buinickio vaidmuo trenerio rolėje, o taip pat didžiulės visos komandos pastangos lėmė visai neblogą žaidimą“, – komentavo P. Abragimovičius.

Pasak komandos atstovo, vis dar pasitaiko klaidų „lygioje vietoje“, kurias būtina šalinti. Bet nepaisant iškylančių organizacinių sunkumų, SFK geba nenutraukti treniruočių proceso ir po truputį progresuoja.

Pergalingas mačas su Setaltu ypatingas buvo vieną įvartį pelniusiam Lukui Kaziukevičiui.

„Mes negalėjome Luko – mūsų mažojo Hulko – išleisti į karinę tarnybą be pergalės. Linkime jam sėkmės ir labai lauksime sugrįžtant į komandą“, – pažymėjo P. Abragimovičius.

 

Savaitės citata

„Mūsų komandai tai pirmasis sezonas salės futbole. Dauguma žaidėjų šiame formate naujokai, todėl kiekvienos rungtynės mums suteikia labai naudingos patirties. Ypač rungtyniaujant su pajėgiausiomis komandomis“, – WorldOne United komandos narys Stasys Kvietkauskas aiškina ekipos penkių pralaimėjimų seriją.

 

Šeštosios savaitės rungtynės

FC International Vilnius – Spartakas. Ketvirtadienis, 21.00.

Vilkai – SFK Novovileisk. Ketvirtadienis, 21.15, Pliaterytės vidurinė mokykla.

Baltai – FK Širvintos. Penktadienis, 19.45, Kaišiadorių ŽŪM salė.

FK Setaltas – FC International Vilnius. Penktadienis, 21.15, Tauro SM salė.