Select I lyga: Aktas tęsia savo dominavimą (3 turo apžvalga) Visos

 

Praėjusiame salės futbolo I lygos sezone Akto komanda startavo trimis pergalėmis, bet vėliau smigo žemyn ir dėl medalių nebekovojo.

2020-2021 m. sezono kampanijoje Aktas taip pat startavo trimis laimėtais mačais ir panašu, kad ši solidi jų serija gali tęstis toliau.

 

Trečiojo turo rezultatai

Spartakas – FK Aktas 3:4

SFK Novovileisk – FK Visinčia 3:8

WorldOne United – FK Setaltas 4:5

FK Širvintos – FC International Vilnius 5:2

 

Savaitės rungtynės: Spartakas VS Aktas

Trečiame ture didžiausią intrigą kėlė salės futbolo senbuvių Spartako ir Akto akistata Pliaterytės vidurinės mokyklos sporto salėje.

Prieš rungtynes abiejų komandų stovykloje tvyrojo abipusė pagarba. Spartakiečius neramino puiki Akto sportinė forma ir atsinaujinusi bei sustiprėjusi sudėtis. Geniai taip pat žinojo, kad prieš Spartaką visada būna sunku. Taip buvo ir šį kartą.

„Prieš rungtynių pradžią savo vyrams akcentavau, kad bemaž kiekvienas Spartako žaidėjas matomai gimęs Pliaterytės mokyklos salėje, žino kiekvieną jos kvadratinį centimetrą, bet kaip ir bet kur kamuolio nemuša, o ieško idealiai atsidengusio komandos draugo, kad paristų kamuolį į tuščius vartus“, – tvirtino Akto treneris Tadas Diržininkas.

„Trys šiemečiai mūsų naujokai negimę toje salėje, – oponentą pataisė Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa. – Bet po truputį jau apsipranta komandoje.“

Geniai taip pat puikiai žinojo, kad Spartakas dažnai mėgsta į žaidimą pajungti ir savo vartininką Maksimą Bechterevą, tad tokiu atveju gynyboje būtina aktyviai rotuotis dengiamaisiais.

„Bet viena yra kalbėti, o visai kas kita – įgyvendinti aikštėje, – pastebėjo T. Diržininkas. – Pirmavome 1:0, atrodo, galima kontroliuoti kamuolį ir padvigubinti persvarą, bet užteko porą kartų į žaidimą pasijungti Maksui ir gauname du įvarčius atgal. Štai tau ir Spartakas! Gerai, kad pirmame kėlinyje dar spėjome išlyginti rezultatą (2:2).“

Po pertraukos jau Aktas bandė naudoti varžovų taktiką į žaidimą įliejant vartininką. Rezultatas – praleistas įvartis.

Rimtai susiėmę Geniai stengėsi perimti kamuolio kontrolę ir puolime gelbėti rungtynes. Tačiau Spartakas kontratakose visada pavojingas ir turėjo du-tris gerus momentus padidinti persvarą.

Išnaudoję juos, šeimininkai galbūt būtų perlaužę rungtynes. Bet nutiko priešingai.

Emilis Tankūnas bei Jokūbas Višinskas įmušė po įvartį, taip padėdami Aktui išplėšti sunkią pergalę 4:3.

„Rungtynių pabaiga buvo nervinga, bet sugebėjome atstovėti ir džiaugiamės trečiame ture iškovotais dar trimis taškais“, – konstatavo T. Diržininkas.

D. Raksa įsitikinęs – lygiosios penktadienio vakarą būtų sąžiningesnis rezultatas. Bet progas reikia išnaudoti.

„Prieš tokią sudėtį, kokią turėjo Aktas ir pergalę turėjome imti. Apmaudus pralaimėjimas, nes visus keturis įvarčius praleidome po žiaurių klaidų, – apmaudavo Spartako vadovas. – Džiugina tik tai, kad susižaidimas ir tarpusavio supratimas aikštelėje po truputį gerėja.“

 

Savaitės tema: Lietuvos rinktinės narys trenerio rolėje

Pernai Select I lygoje debiutavusi viena jauniausių komandų SFK Novovileisk sunkiai rinko taškus. Tiksliau per pirmą ratą surinko tik vieną. Nepaisant to, komanda ir jos vadovas Pavelas Abragimovičius spinduliavo dideliu entuziazmu bei optimizmu.

Šis ruduo Naujosios Vilnios komandai taip pat sunkus – per pirmuosius 3 mačus taškų nepelnyta, bet kolektyvo nuotaikos vis tiek nėra prastos.

Viena iš optimizmo priežasčių – garsaus futsalo žaidėjo ir Lietuvos rinktinės nario Arsenijaus Buinickio perduodama patirtis SFK Novovileisk jaunimui.

„Šį sezoną mus treniruoja labai patyręs salės futbolo žaidėjas ir licencijuotas treneris, taip pat prisijungė ir keli labiau patyrę žaidėjai. Sudarėme labai geras sąlygas treniruotėms, todėl tikimės pasirodyti geriau, nei pernai“, – pažymėjo P. Abragimovičius.

SFK Novovileisk žaidimas tapo labiau solidesnis ir nors taškų laimėti dar nepavyko, ši komanda jau nėra talžoma varžovų.

Pirmosiose dvejose rungtynėse prieš International Vilnius (7:8) bei Spartaką (4:5) jiems trūko visai nedaug ir varžovai galėjo džiaugtis sunkiomis pergalėmis.

Tik trečiame ture nepavyko rimčiau pasipriešinti praėjusio sezono bronzos medalininkei Visinčios komandai, kuriai pralaimėta 3:8.

„O šiame mače trūko visko, taip pat – ir noro laimėti. Bet manau, kad atsitiesime ir šį sezoną dar parodysime, kad esame verti pagarbos“, – įsitikinęs P. Abragimovičius.

Ambicingų tikslų SFK Novovileisk nėra išsikėlę. Tiesiog mėgaujasi, kad šiais nelengvais laikais apskritai galima žaisti futsalą. O su A. Buinickio patarimais tas žaidimas tampa dar smagesnis bei produktyvesnis.

 

Sugrįžimas: Širvintos

Širvintų komandą kelias žiemas buvo galima vadinti neatsiejama Select I lygos dalimi. Tačiau pernai širvintiškiai dėl vidinių priežasčių priėmė sudėtingą sprendimą ir sezoną praleido.

O šiemet vėl sugrįžo į I lygos dalyvių gretas.

Pirmųjų sezono rungtynių Širvintoms teko laukti ilgai – jos įvyko tik praėjusį ketvirtadienį namie su International Vilnius komanda.

Pirmasis blynas neprisvilo ir sugrįžėliai iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 5:2.

„Labai geras jausmas sugrįžti į salę. Visa komanda atrodo labai stipriai motyvuota ir nusiteikusi“, – teigė įvarčiu prie pirmosios pergalės prisidėjęs Elvinas Dalala.

Metų pertrauka Širvintoms tikrai neduos jokių privalumų, bet viskas prieš akis.

„Kai futsalas taip greitai tobulėja ir keičiasi, tai nėra į naudą. Bet tikimės greitai apsiprasti su esama situacija ir žaisti gerą salės futbolą“, – sakė Elvinas.

 

Savaitės skaičius: 16

Visiems debiutantams būna sunku įsitvirtini naujoje lygoje ir WorldOne United nėra jokia išimtis, veikiau – to patvirtinimas.

I lygos naujokai pralaimėjo abejas pirmąsias savo rungtynes ir praleido solidų 16 įvarčių kiekį.

Pirmame mače WorldOne United 6:11 neprilygo Baltams, antrame 4:5 pripažino Setalto pranašumą.

Ir vis tik būtina pažymėti, kad pastarajame susitikime iki sensacijos trūko nedaug. Po pirmo kėlinio naujokai turėjo įspūdingą pranašumą – 3:0. Setaltas susizgribo po pertraukos ir pavijo varžovus, tačiau pergalę išplėšė tik po įvarčio priešpaskutinę minutę, kai kamuolys į WorldOne United vartus įlėkė būtent nuo šios komandos žaidėjo Kristiano Tankevic.

WorldOne United žaidimui diriguojantis Sergejus Markinas pasakojo, jog komanda rungtynes pradėjo labai drausmingu žaidimu gynyboje ir baudė varžovus po jų klaidų. Bet po pertraukos Setaltas pakeitė žaidimo schemą, o WorldOne United pritrūko patirties ir geresnio fizinio pasirengimo.

„Bet įgyta labai naudinga patirtis, kurią reikia išnaudoti toliau šlifuojant savo žaidimą“, – privalumą įžvelgė S. Markinas.

Jo teigimu, debiutantai prieš žengdami į futsalo pasaulį galvojo apie II lygą, bet situacija tokia, kad viskas čia prasideda nuo I lygos.

Dėl pandemijos bei karantino daugelis komandų negalėjo surengti produktyvaus pasiruošimo sezonui ciklo, o naujokams ši problema tampa dar opesne.

„Esame priversti tobulėti jau sezono eigoje. Turime savo žaidimo planą, tik reikia siekti, kad tai, ką aptariame su komanda prieš rungtynes, po to būtų maksimaliai įgyvendinta aikštelėje. Tą iš esmės ir parodė antrosios mūsų rungtynės prieš Setaltą“, – sakė WorldOne United treneris.

 

Savaitės citata

„Žaidimas tikrai geresnis nei pernai, bet dėl įvairių permainų komandoje viską pradedame iš naujo ir vėl sergame pradinukų ligomis“, – SFK Novovileisk atstovas P. Abragimovičius apie tris pralaimėjimus pirmenybių starte.

 

Ketvirtosios savaitės rungtynės

FK Aktas – FK Visinčia. Pirmadienis, 21:10, Tauro SM salė.

Vilkai – FK Visinčia. Ketvirtadienis, 20:15, Šalčininkėlių salė.

FK Širvintos – Spartakas. Ketvirtadienis, 20:30, Širvintų SM salė.

Baltai – SFK Novovileisk. Penktadienis, 19:45, Kaišiadorių ŽŪM salė.

Setaltas – Vilkai. Penktadienis, 20:45, Pliaterytės mokyklos salė.