Select I lyga: 14 įvarčių spektaklis Vievyje ir pirmoji Akto nesėkmė (5 turo apžvalga) Visos

Penktąją varžybų savaitę salės futbolo Select I lygoje lyderio vaidmenį perėmė VDU-ŠA studentai.

Jiems konkurenciją toliau mėgina sudaryti Visinčia, Vilniaus kolegija ir Spartakas.

Tuo metu čempionai Baltai vis dar lieka be pergalių.

Penkto turo rezultatai

VDU-ŠA – Aktas 6:2; Vilniaus kolegija – Setaltas 6:4; Elektrėnų Versmė – FK Spartakas 6:8; Visinčia – Geležinis Vilkas 10:3; Kaišiadorių Baltai – VGTU-Inžinerija 5:6

Savaitės tema: VDU-ŠA buvo, yra ir bus

Šių metų pradžioje įvykusi aukštųjų mokyklų reforma, kai LEU prisijungė prie Vytauto Didžiojo universiteto ir virto VDU-ŠA, iškėlė klausimą, kokia ateitis laukia LEU-Šviesos salės futbolo komandos.

Ilgametis šios komandos žaidėjas, o dabar treneris Donatas Gražulis praėjusį sezoną džiaugėsi iškovota VRFS Futsal taure, tačiau turėjo tam tikrų abejonių dėl ekipos ateities. Treneris nebuvo tikras, ar pasikeitusi universiteto vadovybė toliau investuos į komandos išlaikymą.

VDU-ŠA futsal komanda išliko ir šį sezoną toliau sėkmingai grumiasi Select I lygos pirmenybėse.

„Viskas priklauso nuo to, ar universitetas skirs tam tikrą finansavimą. Mūsų komandos idėją universitetas palaikė, tad toliau dalyvaujame pirmenybėse“, – sakė D. Gražulis.

Paklaustas apie komandai keliamus tikslus, Donatas kiekvieną sezoną stengiasi išsisukti nuo tiesaus atsakymo ir tikina, kad nebūtų logiška iš anksto prisvaičioti apie didelius laimėjimus, o po to jų nepasiekti.

„Jei paklausite žaidėjų, visi sakys, kad į rungtynes eina siekti pergalės, bet visko pasitaiko. Kokie tikslai gali būti? Pagrindinis tikslas yra susirinkti į rungtynes. Tuomet žaidžiant jausti malonumą ir tik tada gali ateiti geri rezultatai“, – įsitikinęs treneris.

2019/2020 m. sezono pradžioje akademikai kol kas ir renkasi neblogai, ir rezultatus gerus demonstruoja. Iki pirmadienio jie buvo laimėję 4 iš 5 rungtynių bei pirmavo lygoje.

Šaukštu deguto jiems tapo tik pralaimėjimas lapkričio viduryje 1:8 Setalto komandai jų salėje.

„Mes ir pernai jų salėje pralaimėjome panašiai. Tai eilinė pamoka, – prisiminė VDU-ŠA strategas. – Kai vaikinai susikaupia ir sužaidžia pagal galimybes, būna gerai. Bet tokios salės mums neparankios. Mums kur kas geriau žaisti erdvesnėje salėje, kuri artima tikram futsalui. Bet lygoje yra ir tokių salių, kuriose žaidimo futsalu nepavadinsi. Bet... Jei nori laimėti, privalai prisitaikyti gerai žaisti įvairiomis sąlygomis.“

Nemaža dalis I lygos komandų futsalo sezoną pradėjo be jokio pasirengimo, arba su minimalu treniruočių kiekiu.

VDU-ŠA, regis, pasiruošė gerai, nors ir jų pasirengimo žiemos sezonui procesas nebuvo idealus.

„Treniruotės buvo rengiamos. Į jas ateidavo daug žmonių, bet niekada nebuvo taip, kad treniruotėje sudalyvautų visa komandos sudėtis. Sužaidėme kelias draugiškas rungtynes, bet ir jose nebuvo optimalios sudėties. Nes dalis komandos narių užtruko, kol baigė lauko sezoną. Tad tikrai nebuvo, kad visi ekipos nariai kruopščiai, in corpore dirbtų prieš sezoną. Dirbo, kas galėjo ir norėjo“, – pažymėjo D. Gražulis.

Savaitės rungtynės: VDU-ŠA prieš Aktą

VDU-ŠA akistata prieš Aktą tapo įdomiausia praėjusio turo dvikova.

Abi ekipos šias rungtynes Švietimo Akademijos salėje pasitiko būdamos lygos lyderėmis ir turėdamos po 9 taškus.

Varžovai buvo verti vienas kito ir tą parodė pirmas kėlinys, po kurio švieslentėje degė skaičiai 1:1.

Bet po pertraukos šeimininkams pavyko perlaužti mačo eigą. Svarbiu tapo epizodas antro kėlinio pradžioje. Tuomet Aktas turėjo idealią progą pasižymėti, bet du žaidėjai, atsidūrę prieš vartininką, ja nepasinaudojo. VDU-ŠA atsakė žaibiška kontrataka, įmušė įvartį ir persvėrė rezultatą.

Toliau jau svarbiu faktoriumi tapo ne kartą apkalbėta erdvi ŠA sporto salė. Atsilikdamas Aktas buvo priverstas atsiverti ir daugiau atakuoti. Tuo metu greičio savybėmis pasižymintis VDU-ŠA žaidėjai puikiai išnaudojo kontratakas ir baudė savo varžovus.

Galutinis rezultatas – 6:2 VDU-ŠA naudai, o Matas Gudaitis prie šios sėkmės prisidėjo hat-tricku.

„Atkarpa, kai atsilikdami atsivėrėme, buvo lemtinga. VDU-ŠA žaidėjai jaunesni ir greitesni, puikiai moka išnaudoti didesnes erdves. O mes jų nesugaudėme“, – konstatavo Akto žaidžiantysis treneris Marijus Rimas.

Turo kovingumas: Spartako nuotykiai Vievyje

Smagiausios praėjusios savaitės rungtynės buvo sužaistos Vievyje tarp Elektrėnų Versmės ir Vilniaus Spartako komandų. Spartakiečiai nugalėjo rezultatu 8:6 ir patvirtino šios poros favoritų statusą.

Tačiau pačios rungtynės ėjosi pagal įspūdingą scenarijų.

Spartakiečiai į Vievį išvažiavo be trijų pagrindinių savo žaidėjų ir neturėdami dviejų lygiaverčių ketvertų. Nepaisant to, Spartakas atsispyrė galingai ir po įvarčių krušos 16 min. buvo priekyje solidžia persvara 5:1.

„Viską žinojome ir viską aptarėme prieš rungtynes. Tačiau visiškai nesilaikėme žaidimo plano, padarėme porą žioplų klaidų, dar gavome porą „kliurkų“ ir toks gavosi kėlinys“, – prisiminė Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Spartako kapitonas pasakojo, kad tą akimirką viskas atrodė lengva ir paprasta.

Bet Versmė prisikėlė ir perėmė rungtynių kontrolę. Antrame kėlinyje jie ne tik išlygino rezultatą, bet 45 min. po Deivido Marcinkevičiaus įvarčio ir persvėrė (6:5).

Elektrėnai turėjo progų padidinti persvarą, bet jomis nepasinaudojo. O Spartakas susikaupė ir atliko įspūdingą comebacką. Tris įvarčiai per paskutines 4 minutes nulėmė jų dramatišką pergalę 8:6.

„Kai Versmė persvėrė, vienu metu atrodė, kad nebėra šansų iškovoti taškų. Paėmėme minutės pertraukėlę, pasikalbėjome, sutarėme, ką reikia daryti. Nežinau, iš kur gavome papildomų jėgų, bet pabaigą sužaidėme idealiai ir laimėjome. Labai norėjome tos pergalės“, – džiaugėsi D. Raksa.

7-ą įvartį Spartakas įmušė kontratakos metu, o 8-ą pridėjo smūgiu į tuščius vartus, kai varžovai žaidė mažumoje.

„Kaip puikiai grįžome į rungtynes, taip kvailai jas ir paleidome“, – reziumavo R. Ščiuka.

Savaitės skaičius: 21

Tiek minučių prireikė Vilniaus kolegijos komandai, kad pribaigtų Setalto pasipriešinimą ir pratęstų sėkmingų rungtynių seriją.

Vilniaus kolegijai mačas namie prieš Setaltą prasidėjo sudėtingai. Šeimininkams nesisekė sugaudyti Dariušo Olechnovičiaus. Ir po jo dublio Setaltas pirmo kėlinio viduryje pirmavo 2:1.

Kolegija šį sezoną mažiau 6 įvarčių dar nemušė bei šiai tradicijai liko ištikima ir šiame mače. Pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje jie sužaidė įspūdingą 21 minutės atkarpą, per kurią įmušė penkis įvarčius be atsako ir nulėmė dvikovos likimą.

Jos pabaigoje dublį dar užfiksavo Setalto žaidėjas Denisas Romanovas, tačiau Vilniaus kolegija pergalės iš savo rankų nepaleido – 6:4.

Vilniaus kolegija per 4 rungtynes surinko 10 taškų ir yra vienintelė lygoje, dar nepatyrusi pralaimėjimo.

Vis tik jų treneris Eduardas Vaitilavičius kaip visuomet santūrus ir mažomis pergalėmis nesidžiaugia: „Pirmenybės dar tik prasidėjo ir jose dar bus visko. Tiek pakilimų, tiek nuopuolių. Kai turime daugau noro ir kovingumo, žaidžiame geriau. Jei tik to būna mažiau – viskas apsiverčia aukštyn kojomis.“

Tik faktai

Apmaudas. Prie Baltų pavadinimo pelnytų taškų grafoje vis dar lieka nulis. Tačiau Kaišiadorių komandos progreso sunku nepastebėti. Praėjusios savaitės viduryje Baltai sėkmingai pasirodė VRFS Futsal taurės turnyre, po ilgos pertraukos iškovodami pergalę – 7:3 įveikė SFK Novovileisk. Penktadienį I lygoje Baltai namie priėmė VGTU-Inžineriją. Tai buvo praėjusio sezono finalo pakartojimas, bet šį kartą Baltai patyrė didelį apmaudą, nes liko be taškų skausmingu būdu. Lygių varžovų akistatoje pirmaujanti komanda keitėsi tris kartus. Rungtynių pabaigoje Baltai pirmavo 5:4, bet likus žaisti 2 min., VGTU išlygino rezultatą. Tai dar nebuvo pabaiga – paskutinę minutę Tomašo Symulevičiaus tikslus smūgis nulėmė dramatišką inžinierių pergalę 6:5.

Atradimas. Juo ir toliau pretenduoja tapti Šalčininkėlių Visinčios komanda, puikiai besijaučianti lentelės viršutinėje dalyje. 5 ture Visinčia į savo sąskaitą nesunkiai įsirašė planuotus 3 taškus – namų salėje 10:3 nugalėjo Geležinį Vilką. Pirmosios 5 rungtynės Šalčininkėlių futsal ekipos taupyklę jau papildė 10 taškų. Palyginimui – praėjusį sezoną per visą pirmą ratą ir 12 mačų Visinčia surinko 11 taškų.

Pauzė. Įdomi SFK Novovileisk komanda I lygoje padarė netikėtai ilgą pauzę. Paskutines rungtynes su VDA dubleriais jie žaidė dar lapkričio 19 dieną (3:3). Mačas su Vilniaus kolegija buvo atidėtas, o kitas rungtynes Novovileisk žais trečiadienį su Mostiškėmis. Tarp šių dviejų mačų – net 23 dienų pertrauka.

Turo citata

VDU-ŠA treneris Donatas Gražulis kalba apie motyvaciją: „Jei komanda nesugeba susirinkti į rungtynes, kam jai iš viso žaisti? Praėjusį sezoną vienu metu buvome pirmi, bet smukome žemyn, kuomet pradėjome prastai rinktis. Kai žaidėjus reikia rankioti iš pakampių, tai greitai pirmą vietą pakeičia ketvirta.“

Šeštosios savaitės (gruodžio 9-13 d.) rungtynės

VGTU-Inžinerija (7 tšk.) – Setaltas (6 tšk.). Pirmadienis, 20.00. VGTU sporto salė.

VDU-ŠA (12 tšk.) – Elektrėnų Versmė (7 tšk.). Pirmadienis, 20.15. LEU salė.

Geležinis Vilkas (0 tšk.) – Kaišiadorių Baltai (0 tšk.). Antradienis, 20.00. Karo akademijos salė.

SFK Novovileisk (1 tšk.) – Mostiškės-Tonitra (7 tšk.). Trečiadienis, 21.15. Naujosios Vilnios VTVPMC salė.

FK Spartakas (10 tšk.) – VDA-2 (1 tšk.). Penktadienis, 19.15. Pliaterytės mokyklos salė.

Mostiškės-Tonitra (7 tšk.) – Vilniaus kolegija (10 tšk.). Penkadienis, 19.20. VU salė.

Aktas (9 tšk.) – Visinčia (10 tšk.). Penktadienis, 20.30. Šalčininkėlių salė.