SFL savaitės: bėgantys A diviziono lyderiai ir pirmasis smūgis Baltajai Vokei Visos

Visų pirma – apžvalginkas atsiprašo, kad aną savaitę įprasta savaitės įvykių apžvalga nepasirodė. Nulėmė tokią situaciją tam tikros aplinkybės, dėl ko belieka atsiprašyti.

Na o atsiprašius galima eiti tolyn ir toliau apžvelgti, kas nutiko per pastarąsias šįkart jau dvi savaites. Tiesa, ta antroji savaitė aktyvi buvo tik A divizione (taip pat ir keletai B ir D grupių komandų), mat kone visi žemesni divizionai į vasaros pertraukas jau išėjo prieš savaitę. Tuo tarpu A divizionas išeis po ateinančio savaitgalio.

Startuojame A divizione, kur tas dviejų turų laikotarpis, neabejotinai, sėkmingiausiai susiklostė turnyro lyderiams Lentvariui.

Jie ne tik kad patys pasiėmė dvi pergales, tačiau ir sulaukė varžovų kluptelėjimų ir dabar situacija tokia, jog antroje vietoje einančią Viltį B jie lenkia penkiais taškais ir dar turi rungtynes rezerve.

Tiesa, reikia pasakyti, kad tos dvi pergalės pasiektos buvo skirtingais būdais – prieš Tėvynės Sąjunga buvo laimėta 2:1 (nors ir visą laiką buvo pirmauta), o vėliau Ukmergės B futbolininkai buvo sutriuškinti net 6:1.

Kalbant apie Vilties B ekipą, kuri vis dar yra antroje vietoje, tai paskutinė atkarpa pirmame rate komanda, švelniai tariant, nesusiklostė – per du mačus buvo iškovotas tik vienas taškas. Ir dar tą vieną taškelį viltiečiai pačiupo itin dramatiškai – po Liudo Balčiūno įvarčio 90-ąją minutę, leidusio Anykščiuose rungtynes užbaigti 1:1.

Dešimtą turą Viltis B praleido, tačiau atsikėlė 11-ojo turo rungtynes su Ave.Ko. Na, švelniai pasakius, tas atsikėlimas nepavyko – Kalvelių komandai buvo pralaimėta net 5:0, taip prisileidžiant artimiausius varžovus dar arčiau.

Reikia apie Ave.Ko. pakalbėti ir šiek tiek plačiau – ši komanda per mūsų minimą laikotarpį sužaidė iš viso tris mačus ir per juos iškovojo dvi pergales, taip atsispirdami nuo lentelės dugno.

Jei išimsime pralaimėjimą Moduliui, tai per kitus du mačus Ave.Ko. pagaliau pramušė ir tiesiogine to žodžio – prieš tai, kai uždėjo penkis Vilčiai B, Kalvelių futbolininkai įmušė šešis Salininkams ir juos aplenkė lentelėje, nustumdami į paskutinę vietą. Pridėkime dar ir pergalę taurėje – ir turbūt galima sakyti, kad pertrauka Ave.Ko. kapelai ateina ne visai pačiu geriausiu laiku.

Įdomu tai, kad prieš papuldami po Ave.Ko. volu, Salininkai prieš tai lygiosiomis sužaidė su vienais favoritų Granitu B (2:2), o šitie pastarajame ture net 7:2 sutvarkė Tėvynės Sąjungą. Galima ramiai sakyti, kad TS kolektyvui dvi akistatos su lyderiais nesusiklostė.

Apskritai, žvelgiant į tendencijas bendrai, vieninteliai TS ir liko per du mačus neiškovoję nė taško – visos likusios dar nepaminėtos komandos pelnė po 1, 3 ar 4.

TEC pralaimėjo Ukmergėje, bet nugalėjo Anykščius, Top Kickers pranoko Modulį (kurie, priminsime, nugalėjo Ave.Ko.).

Na, žodžiu, visko čia buvo daug ir įdomaus, o po paskutinio turo pažvelgsime į A diviziono (kaip ir visų kitų) situacijas turnyrinėse lentelėse.

Visi A diviziono 9 turo rezultatai: Ukmergė B 1:0 TEC, Anykščiai 1:1 Viltis B, Modulis 2:1 Ave.Ko., Salininkai 2:2 Granitas B, Tėvynės Sąjunga 1:2 Lentvaris.

Visi A diviziono 10 turo rezultatai: Lentvaris 6:1 Ukmergės B, Granitas B 7:2 Tėvynės Sąjunga, Ave.Ko. 6:1 Salininkai, TEC 4:1 Anykščiai, Top Kickers 3:2 Modulis.

Atkeltos A diviziono 11 turo rungtynės: Ave.Ko. 5:0 Viltis B.

**********

Turime bėgančius lyderius A grupėje, tokie patys ryškėja ir B divizione. Čia savo pozicijas dar labiau įtvirtino Gariūnai, kurie laimėjo tiek savo 9-ojo turo rungtynes, tiek ir atkeltą iš anksčiau mačą su Granito Senjorais ir dabar, oficialiai visoms komandoms užbaigus pirmą ratą, artimiausius persekiotojus lenkia 8 taškais.

Na, turint omenyje tai, kad per pirmą ratą Gariūnai prarado viso labo porą taškelių, šiuo metu atrodo sunku įsivaizduoti, kad kažkas juos dar galėtų pavykti. Na bet neskubėkime su išvadomis.

O tos Gariūnų pergalės buvo tokios ir prieš tokius varžovus, kaip ir buvo galima tikėtis – Imperialas nuo lyderių atsiėmė 3:9, o Granito Senjorai davė rimtesnę kovą, sykį pirmavo, mačo pabaigoje rezultatas dar buvo lygus, tačiau Gariūnai per paskutines 10 minučių pasižymėjo dar dusyk ir laimėjo 5:3.

Be to, kad renka taškus patys, Gariūnai vis sulaukia ir jiems tinkamų baigčių konkurentų dvikovose. Paskutiniame B diviziono ture prieš pertrauką tarpusavyje susirungė 2-5 vietas užimančios komandos ir – taip – abu mačai baigėsi lygiosiomis. Negana to, net ir tos lygiosios buvo vienodu rezultatu – 1:1.

Tiesa, verta paminėti, kad viename iš minėtų susitikimų Navigatoriai Old Boys buvo itin, itin arti pergalės, tačiau Medžiai 2 rezultatą po Mindaugo Šiburkio įvarčio išlygino 88 minutę ir taip tašką išgelbėjo.

Tuo tarpu Ketera su Ozu savo įvarčius sumušė dar pirmame kėlinyje, antrame liko sausi ir taip irgi savo sąskaitas papildė minimaliu galimu taškų kiekiu.

Beje, rungtynės buvo viena dalis iš didelės vykusios miestelio šventės, kuriame buvo ir futbolo, ir muzikos, tad dar labiau smagu dėl tokio bendruomenės gyvenimo pavyzdžio.

Tokios dvi mačų baigtys tiko ne tik Gariūnams, bet ir pirmą trejetą dar gaudančiai Nemenčinei – ji pirmo rato uždarytuvėse pratęsė Katastrofos agoniją, sutriuškino ją 6:0 ir vėl priartėjo prie artimiausių konkurentų. O Katastrofa, savo ruožtu, užfiksavo prasčiausią savo sezono startą komandos istorijoje. Na ir po ilgos pertraukos komandos pasirodymai vėl pilna apimtimi atitinka pavadinimą.

Neblogą spektaliuką pakūrė ir apatinėje lentelės dalyje esantys G. Senjorai su Euforija – per abi komandas krito šeši įvarčiai, likus žaisti šešias minutes Euforija išsiveržė į priekį ir nenumaldomai artėjo prie pergalės, bet... šeimininkai tądien turėjo kitų planų ir jau per pridėtą laiką rezultatas buvo išlygintas. 3:3 – baigtis, kuri turbūt netenkina nei vienų, nei kitų, tačiau vaizdelis turėjo būti neblogas.

B divizione jau startavo pertrauka, o pirmą sezono pusę apžvelgsime kitą savaitę.

Visi B diviziono 9 turo rezultatai: Medžiai 2 1:1 Navigatoriai Old Boys, Granitas Senjorai 3:3 Euforija, Katastrofa 0:6 Euforija, Imperialas 3:9 Gariūnai, Ketera 1:1 Ozas.

Atkeltos B diviziono 7 turo rungtynės: Gariūnai 5:3 Granito Senjorai.

**********

C divizione paskutinis priešvasarinis turas buvo sužaistas viskas kartu, atkeltų susitikimų ten nebuvo. Na ir pasižymėjo tas paskutinis turas neeiliniu atkaklumu – iš penkių žaistų susitikimų du baigėsi lygiosiomis, o likusiuose trijuose komandos pasiekė pergales vos vieno įvarčio skirtumu.

Visgi, sudėjus visus taškus, tapo aišku, kad sezonui įpusėjus C grupėje pirmauja Top Kickers-DAligner. Jie paskutiniame savo susitikime ne be kovos 1:0 nugalėjo Ozo tapyrus. Pastariesiems, beje, pirma sezono dalis nėra lengva – po jos oranžiniai užima viso labo aštuntą poziciją, kai anksčiau buvome pratę juos matyti besisukiojančius kažkur ties prizinėmis vietomis.

O ir šiuo atveju pralaimėjimas lyderiams patirtas itin apmaudus – praleidus įvartį paskutinėmis dvikovos minutėmis. Beje, kaip pastebėjo TK savo feisbuko profilyje – tai buvo pirmoji dublerių pergalė prieš Tapyrus per jų lauko susitikimų istoriją, tad sveikinimai ir su tuo.

TK dubleriai ne tik, kad laimėjo patys, bet ir sulaukė neprasto rezultato iš tiesioginių persekiotojų – Trivartis įsigudrino pamesti taškus prieš devintoje vietoje einančiu Futboliuku. Ir išlyginamąjį įvartį raudoni įmušė likus žaisti tik apie 10 minučių, tad ir tas taškas nėra blogiausia, kas jiems galėjo nutikti. Tačiau faktas toks, kad Trivartis nuo lyderių dabar atsilieka trimis taškais. Žinoma, tai nėra daug, tačiau turbūt daugiausia, kiek lyderiai šiame sezone buvo atsiplėšę nuo artimiausių persekiotojų.

Į trejetą sugrįžo Olandai, kurie nugalėjo Vova Juniors, o iš to trejeto pastumtas buvo Viesulas, 2:2 išsiskyręs su turnyro lentelės kaimynais Malanka.

Iš esmės matosi tai, kad situacija nuo 2 iki 5 vietos užkaitusi neprastai, mat ten esančias keturias komandas skiria viso labo pora taškelių. Turint omenyje, kad ir TK antroji komanda dar nieko negarantavo, kova dėl visų pozicijų po vasaros pertraukos čia bus itin atkakli.

Iš tos kovos, bent jau laikinai ir ne savo noru, pasitraukia Sviedinys – jie 2:3 nusileido A komandai ir leido pastarajai susilyginti taškais, artimiausius varžovus paleidžiant jau per 5 taškus.

Visi C diviziono 9 turo rezultatai: Malanka 2:2 Viesulas, Olandai 4:3 Vova Juniors, Trivartis 1:1 Futboliukas, Sviedinys 2:3 A komanda, Ozo tapyrai 0:1 Top Kickers-DAligner.

**********

O štai D divizione pirmo rato finišas tėškė bene didžiausią staigmeną ar gal net sensaciją – turnyro lyderiai Baltoji Vokė patyrė pirmą sezono pralaimėjimą ir čia sužibo šansas intrigai.

O intriga kyla iš to, kad tas pralaimėjimas buvo patirtas prieš tiesioginius ir artimiausius konkurentus Reaktyvą, kuris lyderių akistatą laimėjo 2:1. Kaip pažymėjo Baltoji Vokė savo feisbuko puslapyje – buvo dviejų lygių komandų dvikova, kurioje viena komanda geriau už kitą išnaudojo varžovų klaidas.

O po šio mačo situacija paprasta – Baltosios Vokės persvara lentelės viršuje susitraukė iki dviejų taškų, tad po pertraukos, norint užsitikrinti titulą, dar teks padirbėti.

Tikrai nesupyko dėl tokio rezultato ir Problemos kolektyvas, kuris iškovojo dvi pergales – numatytame devintame ture bei atkeltose rungtynėse.

Pirmame mače buvo nugalėtas ir lentelėje dar žemiau pastumtas vienu iš tiesioginių konkurentų laikyta PILK ekipa (4:2), o paskui atkeltame mače pranokta ir ADS Auto vienuolikė (4:0).

Po tokios atkarpos Problema nuo Reaktyvo atsilieka vienu, o nuo Baltosios Vokės – vos trimis taškais, tad ir jie, neabejotinai, dar pabandys pamaišyti kortas kovoje dėl pirmos vietos.

Kitur – be didesnių netikėtumų. Užgiris vėl pralaimėjo (šį kartą prieš Vėtrą), o Molėtai ir Tirola B iškovojo staigmenų nesukėlusias pergales – Molėtai smagiai pasispardė su Arpu (6:5, nors vienu metu buvo ir 3:5), o Tirola B 4:2 pranoko ADS komandą.

Tad paėmus bendrai – pirmasis trejetukas kaip ir bando atitrūkti, tačiau tas atitrūkimas toks, kad po poros sėkmingų persekiotojams ir nesėkmingų lyderiams turų tos pozicijos gali susikeisti. Tad kas kitame sezone kils į C divizioną – klausimas atviras (na bet vis tiek, jei reikėtų statyti pinigus, gana saugiai būtų galima dėti už Baltąją Vokę, o štai kas prie jų prisijungs...).

Visi D diviziono 9 turo rezultatai: Vėtra 5:2 Užgiris, Molėtai 6:5 Arpas, ADS Auto 2:4 Tirola B, Reaktyvas 2:1 Baltoji Vokė, PILK 2:4 Problema.

Atkeltos 3 turo rungtynės: Problema 4:0 ADS Auto.

Leo Stankevičius Photography nuotr.