SFL savaitė: vieninteliai be nuostolių – čempionai, C divizione – ir mūšiai socialiniuose tinkluose Visos

SFL pirmenybėse sužaisti dar tik keturi turai, o nepraradusi nė vieno per visus keturis divizionus taško liko tik viena komanda – praėjusio sezono A diviziono čempionai Granitas B.

Tiesa, verta paminėti, jog kol kas Naujosios Vilnios komanda yra sužaidusi vos du mačus, tačiau faktinės aplinkybės tai nekeičia – Granitas B ir toliau išlieka vienintele taškų dar nepametusia komanda.

Na bet apie tai ir viską – tradicinėje SFL savaitės įvykių apžvalgoje.

Startuojame, kaip įprasta, su A divizionu – kaip jau kalbėjome, vieninteliai Naujosios Vilnios futbolininkai vis dar nepametė nė vieno taško. Taip, žaidė tik dvejas rungtynes, BET antrosios iš tų rungtynių buvo sužaistos prieš galingai startavusį ir trimis pergalėmis iš trijų sezoną pradėjusį Lentvarį.

Nugalėjo išvykoje, nugalėjo surinkusį savo kone pagrindinę sudėtį, su Romualdu Kliukoit, Arsenijumi Buinickiu, Artūru Borščevskiu ir kitais.

Tačiau visgi nugalėjo. Įvarčiai Trakuose krito tik antrame kėlinyje – jo pradžioje svečiai po Radoslavo Rusecki įvarčio buvo išsiveržę į priekį, tačiau tada Lentvaris išlygino.

Bet išlygino neilgam – jau po minutės Granitas B įmušė dar kartą, per likusį laiką bėdų nebeprisidarė ir iškovojo svarbią pergalę. Svarbią ne tik šiam sezono momentui, bet galimai ir būsimai metų eigai.

Jei Granitas B paėmė svarbią pergalę, tai Ave.Ko ir toliau negali paimti visiškai nieko, išskyrus pralaimėjimus – savaitgalį pralaimėta jau ketvirtą kartą iš eilės, šį kartą nusileidus vis sparčiau užsivedančiam TEC kolektyvui. Sutikite, tikrai netikėta – Kalvelių komandos sudėtis tikrai ne tokia, kuri turėtų tūnoti A diviziono dugne, tačiau duotuoju momentu situacija yra būtent tokia – 0 taškų -9 siekiantis įvarčių santykis. Turbūt tik paties kolektyvo viduje žinomos tokio sunkaus starto priežastys, tačiau jei situacija reikšmingai nesikeis, Ave.Ko visai neplanuotai gali įsivelti į kovą dėl išlikimo.

Verta paminėti ir neprastą Vilties B atkarpą – šiame ture net 4:1 buvo sutriuškinta Top Kickers vienuolikė ir kol kas įsikurta antroje lentelės vietoje. Na, įsikurti ten gana ryškiai padėjo ir iš pagrindinės komandos prisijungęs Simonas Stankevičius – į savo buvusios komandos vartus snaiperis pats įmušė du kartus, dar du kartus asistavo komandos draugams ir iš esmės buvo neabejotinas komandos MVP.

Tuo tarpu su pirmomis pergalėmis reikia pasveikinti ir diviziono naujokus, atėjusius iš B diviziono – štai Anykščiai net 4:0 susitvarkė su savo žaidimo kol kas nerandančiu Moduliu, o Ukmergė B savo miesto stadione įveikė Salininkus.

Centrinė kito turo akistata – Lentvaris su Viltimi B. Šiuo metu tai dvi pirmos lentelės komandos, tad bus įdomu pamatyti, kaip Lentvaris sieks atsitiesti po pirmo pralaimėjimo ir kaip Vilčiai seksis prisitaikyti prie jiems ne visada įprastos natūralios Dilgynės dangos.

Visi A diviziono 4 turo rezultatai: Lentvaris 1:2 Granitas B, TEC 4:1 Ave.Ko., Ukmergė B 3:1 Salininkai, Viltis B 4:1 Top Kickers, Modulis 0:4 Anykščiai.

**********

Keliamės į B divizioną, kur įdomybių irgi netrūko. Prieš turą čia turėjome tris komandas, kurios dar nebuvo pametusios nė vieno taško, dabar tokių nebeturime nė vienos.

Prieš turą buvo išskirtos dvi centrinės jo akistatos ir abi jos nenuvylė – Gariūnai ir Nemenčinė sužaidė dramatiškomis lygiosiomis, tuo tarpu Navigatoriai Old Boys pirmus savo taškus pametė rungtynėse su Ketera, kuri po truputį užsiveda ir rodo vis geresnę ir geresnę formą.

Visgi turbūt daug ženklesnė intriga buvo būtent pirmame minėtame mače – ten pirmavo Gariūnai, vėliau pirmavo Nemenčinė, vėliau buvo lygu... Atrodė, kad lygiosiomis mačas ir pasibaigs, bet tada Valdas Kondratovič po grubios varžovų klaidos 87 minutę išvedė Nemenčinę į priekį ir, atrodė, priartino savo ekipą prie pergalės. Bet ne. Po standarto 90 minutę Marijus Kursevičius dar sykį lygino rezultatą ir taip mačas, visgi, pasibaigė lygiosiomis 3:3. Turbūt dėl jų labiau apmaudu Nemenčinei, mat ji net du kartus paleido turėtą persvarą...

Tuo tarpu Ketera namuose laimėjo 4:1, bet rezultatas gali būti kiek apgaulingas – ten šeimininkai net ir pirmi praleido, o trečią ir ketvirtą įvarčius įmušė 89 ir 90 minutėmis. Na bet pergalė yra pergalė ir Ketera toliau skinasi kelia link lentelės viršaus, kur apžvalgininkas jiems tarsi ir buvo numatęs poziciją.

Apskritai, turas buvo itin rezultatyvus – rungtynėse, kuriose buvo įmušta mažiausiai įvarčių, buvo tarp Ozo ir Euforijos – mačas ten baigėsi lygiosiomis 2:2.

Lygiosiomis pasibaigė Granito Senjorų bei Imperialo dvikova, po kurios Imperialas vienintelę Katastrofą paliko be taškų.

Katastrofa buvo arti to pirmojo taško, tačiau rungtynėse su Medžiais 2 rimtai pabyrėjo per paskutines dešimt minučių – rezultatui dar esant 1:1 Katastrofa tada praleido tris įvarčius per likusias minutes ir taip viltį dėl pirmų taškų nukėlė į kitą turą. Tame ture – akistata su dar vienu tiesioginiu konkurentu Imperialu.

Beje, pirmasis Medžių dublerių įvartis tose pergalingose rungtynėse buvo itin gražus – po kampinio įmuštas smūgiu žirklėmis. Na o apžvalgininkas viską matė iš geriausios vietos...

Žvelgiant į ateinantį turą, ten vienerias centrines rungtynes išskirti sunkoka, bet šį kartą norėtųsi tokiomis paminėti Euforijos ir Gariūnų dvikovą Širvintose. Abi komandos praėjusiame ture iškovojo tik po taškelį, abi šiuo metu yra pirmame ketverte ir neabejotinai norės tame ketverte likti ir po sekmadienio.

Visi B diviziono 4 turo rezultatai: Granitas Senjorai 3:3 Imperialas, Gariūnai 3:3 Nemenčinė, Ketera 4:1 Navigatoriai Old Boys, Katastrofa 1:4 Medžiai 2, Ozas 2:2 Euforija.

**********

Prieš turą C divizione centrinėmis rungtynėmis buvo įvardintas Olandų mūšis su Trivarčiu. Nesinori užriesti nosies, bet panašu, kad buvo pataikyta – ne tik dėl rungtynių ir jų baigties, bet ir dėl pasišpagavimų viešoje erdvėje po mačo.

Tiesa – rungtynes 2:1 laimėjo Trivartis, po to, kai pirmi praleido, bet vėliau Mariaus Babravičiaus ir Aurimo Tamulionio smūgiais sugebėjo perlaužti rungtynes. Na bet rezultatas rezultatu, tačiau įdomiau atrodė Olandų postas feisbuke po rungtynių.

„7dienio vakare Olandai susikovė su Akto ir Presso rinktine, vardu FK Trivartis. Pirmavome ir turėjome tikrai neblogų progų, bet pritrūko tikslumo ir sėkmės, o varžovui atvirkščiai. Galutinis rezultatas 1:2 subyrėjusių komandų popuri naudai“. Na, toks įdomesnis išstojimas, kai pagalvoji.

Na bet Trivartis šiuo klausimu turėjo kitokią nuomonę – jų teigimu, Olandų gretose geriausias futbolininkas buvo vartininkas ir būtent jis yra atsakingas už tai, kad Olandai negavo dar 4 ar 5. Patys oranžiniai, pasak Trivarčio, be įvarčio turėjo gal vieną gerą šansą, o prie jų vartų gaisrai esą liepsnojo nuolat.

Kaip bebūtų, tiesa turbūt, kaip visad, slypi kažkur per vidurį. Bet tegul komandos ten aiškinasi tarpusavyje, o apžvalgininkas pasidžiaugs pagaliau sulaukęs ir kažkokio komplimento – šįkart iš Trivarčio stovyklos.

Tačiau toks rezultatas reiškia, kad dabar lentelėje maksimaliai karšta – į pirmą vietą pakilo Top Kickers antroji komanda, kuri, nors ir neįveikė Futboliuko (0:0) pakilo į pirmą vietą lentelėje. Bet tas „pakilimas“ tai toks sąlyginis dalykas – TK dubleriai turi 8 taškus, bet juos dabar persekioja dar keturios ekipos, kurios šiuo metu turi po 7.

Tarp tų persekiotojų – ir Malanka, kuri itin smagiai pasispardė su Ozo tapyrais. Tas mačas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 4:4, o tapyrai čia išlyginamąjį įmušė tik 89 minutę.

Persekioja lyderius ir Viesulas, tiesa, jie turėjo gerą galimybę būti ne persekiotojais, o persekiojamaisiais – Viesulas pastarajame ture 0:1 pralaimėjo Sviediniui ir nepasinaudojo šansu šokti į pirmą vietą.

Na bet Sviediniui tai buvo pirmoji pergalė, su kuria ir galime komandą pasveikinti. Negana to, komanda įamžino ir pergalingu tapusį 88 minutę įmuštą Karolio Gavėno įvartį.

Žvelgiant į artimiausią turą, čia turbūt vėl galima išskirti du centrinius mačus – Viesulas namuose priims Olandus, o tas pats Trivartis dar kartą sutiks šiemet iš Vilnius 700 taurės eliminuotą Malanką. Tiesa, dvikovos startuos tuo pačiu metu (sekmadienį 18 valandą) atitinkamai Fabijoniškėse ir Fanuose, tad sirgaliams bus rimtas pasirinkimas, kurį stadioną aplankyti.

Visi C diviziono 4 turo rezultatai: Vova Juniors 3:6 A komanda, Malanka 4:4 Ozo tapyrai, Sviedinys 1:0 Viesulas, Futboliukas 0:0 Top Kickers D’Alligner, Olandai 1:2 Trivartis.

**********

Iš esmės galima teigti, kad su centrinėmis rungtynėmis buvo atspėta ir D divizione – apžvalgininkas siūlė dėmesį atkreipti į Baltosios Vokės ir Tirolos B dvikova. Atkreipti dėmesį buvo verta, mat būtent Tirola B tapo pirma komanda, kuri sugebėjo atimti taškus iš Baltosios Vokės.

Tiesa, kaip Baltoji Vokė informavo savo sirgalius feisbuke, komanda rungtyniavo be vartininko, o vartuose stovėjo gynėjas. Neneigė komanda ir to, kad jis tikrai nepagelbėjo komandai epizoduose, kai buvo praleisti įvarčiai, na bet čia jau ne varžovų problema – Tirola B savo progas išnaudojo, paėmė svarbų tašką ir neleido favoritams lentelėje pabėgti dar toliau.

Iškart po šių pirmaujančių komandų lentelėje rikiuojasi PILK futbolininkai. Jie pagaliau nutraukė trumpą, dviejų nelaimėtų rungtynių seriją ir išvykoje 3:1 pranoko ADS Auto futbolininkus.

Po 6 taškus lentelėje dabar turi ir Problema bei Arpas. Tiesa, vieniems savaitgalis buvo smagesnis nei kitiems – štai Arpas smagiai 3:1 pranoko naujokus Užgirį, o Problema, gal kiek netikėtai, apylygėse rungtynėse 1:2 neprilygo Vėtrai, kuriai tai buvo pirmasis sezono laimėjimas. Su tuo Rūdiškių kolektyvą ir galima pasveikinti!

Viename mače įvarčių pelnyta nebuvo apskritai – Reaktyvas savo aikštėje 0:0 užbaigė rungtynes su Molėtais.

Apskritai, turas dideliu rezultatyvumu šįkart nepasižymėjo – jei kalbėjome, kad B divizione keturi įvarčiai buvo mušti mažiausiai rezultatyviame mače, tai D grupėje keturi įvarčiai buvo absoliutus maksimumas, kurį komandos per rungtynes sugebėjo pasiekti.

Artimiausiame ture turbūt įdomiausia akistata turėtų būti sekmadienį Širvintose – ten Tirola B priims Problemą, kuri, neabejotinai, tikėsis, kad jų vienas pralaimėjimas nevirs dviejų serija.

Visi D diviziono 4 turo rezultatai: Užgiris 1:3 Arpas, Baltoji Vokė 2:2 Tirola B, Problema 1:2 Vėtra, ADS Auto 1:3 PILK, Reaktyvas 0:0 Molėtai.

FK Ketera nuotr.;