SFL savaitė: pirmieji čempionai ir maksimaliai kaistantis C divizionas Visos

Praėjusi savaitė SFL stadionuose oficialiai patvirtino apie pirmuosius šių metų čempionus. Netoli tikslo – dar du, o viename divizione kova yra nerealiai atvira.

Apie viską – kaip įprasta mūsų tradicinėje SFL savaitės apžvalgoje.

Startuojame A divizione, kuriame, kaip ir buvo galima laukti, paaiškėjo pirmieji čempionai. Lentvariui, kad užsitikrintų titulą, reikėjo nugalėti Modulio futbolininkus ir būtent tai jie ir padarė.

Pergalė 5:1, užsitikrintas titulas, šventiniai dūmai, šventė su sirgaliais – turbūt idealus Lentvariui išėjo praėjęs šeštadienis. Tiesa, galima pasakyti, kad Lentvaris netgi įsigudrino pirmas praleisti įvartį, o išlygino tik pirmo kėlinio pabaigoje. Bet po pertraukos jau kaip pasipylė įvarčiai, tai pasipylė.

Turbūt dabar vienintelis svarbus trofėjus, dėl kurio dar kovoja Lentvaris (ar jo atstovai) – tai yra diviziono auksinis batelis. Kol kas rikiuotės viršuje yra du būtent šios komandos snaiperiai – Aleksandras Mininkovas su 19 įvarčių bei Artūras Borščevskis (16), o kuriam iš jų pavyks pridėti individualų apdovanojimą (jei tai nebus kiti žaidėjai), sužinosime jau tik sezono pabaigoje.

O kova dėl kitų podiumo vietų nerimsta ir dar nenurims kurį laiką. Pozicijas po truputį praranda Top Kickers, kurie itin svarbiame mače išvykoje 1:2 nusileido Granitui B, kurie po šios pergalės vėl pilna apimtimi grįžta į kovą dėl medalių. Granitui pasiekti laimėjimą nesutrukdė ir tas faktas, kad paskutines dešimt minučių jie žaidė be iš aikštės išvaryto Radoslav Rusecki.

Pagal dabartinę situaciją TK patys pilnai nebeatsako už savo likimą ir jau turės bent šiek tiek užmesti akį ir į tai, kaip klostysis jų konkurentų dvikovos.

Tokiam rezultatui tikrai neprieštaravo Viltis B, kuri namuose 5:1 susitvarkė su Tėvynės Sąjunga ir pakilo į antrą vietą, turėdami vienos pergalės persvarą prieš artimiausius persekiotojus. Įdomu, kad artimiausiame ture mūsų lauks Granito B bei Vilties B akistata, tad dalis klausimų gali būti atsakyta jau tame mače.

Patyliukais į medalius pasižvalgo ir Anykščiai, kurie taip pat vis dar nepraranda galimybių pakovoti dėl podiumo. Anykštėnai praėjusią savaitę Šventosios derbyje išvykoje 2:1 pranoko Ukmergę B ir toliau, nors ir nėra favoritai, bet išlieka kovoje dėl medalių.

Tuo tarpu lentelės apačios komandų dvikovoje įvarčiais pasismagino TEC ir Salininkai. Pastarieji toje fiestoje mušė daugiau, laimėjo 8:5 ir vėl pakilo iš paskutinės pozicijos, aplenkdami šį turą praleidusius Ave.Ko.

Visi A diviziono 18 turo rezultatai: Ukmergė B 1:2 Anykščiai, Lentvaris 5:1 Modulis, Granitas B 2:1 Top Kickers, TEC 5:8 Salininkai, Viltis B 5:1 Tėvynės Sąjunga.

**********

B diviziono ture sužaistos buvo ketverios iš penkerių numatytų rungtynių – savo dvikovą į sezono galą nusikėlė Ketera ir Imperialas.

O tose rungtynėse, kurios nutiko, kaip netikėtumą galima išskirti vienintelį rezultatą – Navigatorių Old Boys pergalę namuose prieš Nemenčinę.

Nemenčinė antrame rate buvo pagavusi jau neblogą formą, tačiau tada nusileido Medžiams 2, dabar – ir Navigams ir Nemenčinės situacija staiga nebeatrodo tokia paprasta.

Čia Navigai nuo pirmų minučių šovė į priekį, gana anksti susikūrė saugią persvarą ir varžovams apie kažką apčiuopiamo pagalvoti taip ir neleido.

Į pirmą vietą vėl sugrįžo Gariūnai, kurie kiek buvo smuktelėję kai nebuvo sužaidę net keletos rungtynių. Sugrįžo griausmingai – išvykoje 8:2 sutriuškindami Granito Senjorus. Laimėtojams tris mušė Marijus Kursevičius, po du pridėjo Deividas Linauskas ir Arnas Upstas. Ar Gariūnai į pirmą vietą grįžo jau visam laikui? Labai, labai įmanoma.

Kituose dviejuose mačuose netikėtumų nebuvo – objektyviai stipresnės komandos pateisino savo statusus ir prisidėjo po pergalytę.

Ozas rimčiau nesuprakaitavęs 5:0 sutriuškino Katastrofą, o Medžiai 2 2:1 nugalėjo Euforiją, kuriai tai buvo jau ketvirtas pralaimėjimas iš eilės.

Situacija tokia, kad į medalių dalybas vis aktyviau jungiasi ir Ozas, antrame rate judantis itin solidžiai, tad iš viso kone pusė diviziono komandų dar turi galimybių ir aktyviai kovoja dėl medalių.

Sužaistos B diviziono 16 turo rungtynės: Medžiai 2 2:1 Euforija, Granitas Senjorai 2:8 Gariūnai, Ozas 5:0 Katastrofa, Navigatoriai Old Boys 5:3 Nemenčinė.

**********

Tuo tarpu jau galime neabejoti, kad būtent C divizione turėsime karščiausią diviziono pabaigą, mat šiuo metu dėl titulo realiai dar kovoja iš esmės keturios komandos.

Ir ta kova, panašu, turi kažkokį psichologinį impulsą tiems favoritams, mat net trejos iš keturių pirmaujančių komandų per savaitę patyrė po nesėkmę.

Žinoma, dvi iš to ketverto komandų išrašė nesėkmes kitoms – pirma, tai Viesulas nugalėjo Top Kickers D‘Aligner 4:3 ir taip ne tik nepaleido TK dublerių, bet ir patys tėškė savo paraišką dar pakovoti dėl pirmos vietos.

TK čia dar net ir mušė pirmi, tačiau vėliau Viesulas atsakė trimis ir per likusį laiką turėtos iniciatyvos nepaleido. O štai TK situacija tokia, kad būdami lentelės lyderiais jie nelaimi jau ketvirto mačo iš eilės, per tą atkarpą iškovojo viso labo vieną taškelį ir štai taip sau apsisunkino paskutinę sezono dalį.

Visgi, jei jau reikėtų ieškoti TK pozityvo, tai yra Olandai – jiems komanda turėtų dėkoti, mat oranžiniai tokiu pat rezultatu 4:3 nugalėjo tuo metu kone vienintelius ir pagrindinius TK persekiotojus Malanką ir taip neleido šiai pašokti į pirmą vietą.

Su šia pergale Olandai buvo ir save pastatę į itin gerą poziciją – su mačo rezervu jie nuo lyderių atsilikinėjo viso labo vienu tašku ir savaitės viduryje galėjo pakilti į pirmą vietą.

Nepakilo – tose atkeltose rungtynėse Olandus 5:2 nugalėjo Futboliukas ir taip šiek tiek atšaldė įkaitusius oranžinius.

Tad situacija dabar čia tokia – komandoms lyderėms liko sužaisti po du mačus, TK ir Malanka viršuje turi po 30 taškų, trečią ir ketvirtą vietas dalinasi Viesulas ir Olandai (po 28). Ateinančiame ture visos pirmos keturios komandos žais prieš žemiau esančius varžovus, tad labai realu, kad auksinė intriga nukeliaus iki pat čempionato finišo. O bet juk mes to ir norime, kai pagalvoji?

Tiesa, užmeskime dar akį ir į tai, kas vyko žemiau. Smagi Futboliukui savaitė gavosi apkritai, mat be pergalės prieš Olandus, jie taip pat nugalėjo ir Sviedinį.

Pralaimėjimų seriją pagaliau nutraukė į Fanus sugrįžęs Trivartis, nugalėjęs Vovą Juniors, o dviejų oranžinių komandų dvikovoje Ozo tapyrai išvykoje pranoko A komandą.

Visi C diviziono 16 turo rezultatai: A komanda 1:3 Ozo tapyrai, Top Kickers-D‘Aligner 3:4 Viesulas, Trivartis 2:0 Vova Juniors, Olandai 4:3 Malanka, Futboliukas 2:0 Sviedinys.

Atkeltos 11 turo rungtynės: Olandai 2:5 Futboliukas.

**********

O štai D divizione taip pat jau šį savaitgalį gali paaiškėti nugalėtojai. Ir net realu, kad jais Baltoji Vokė gali tapti net nežengusi į aikštę.

Baltosios Vokės rungtynės su PILK numatytos pirmadienį, kai bus sužaidę visi jų konkurentai. Tada komanda jau žinos, ko jiems iš tų rungtynių privalomai reikės. Bet kokiu atveju, jei konkurentai iškovos pergales, Baltajai Vokei vis tiek pakaks laimėti savo rungtynes ir titulas bus jų rankose.

O prie titulo Baltoji Vokė taip priartėjo dėl gerai susiklosčiusių jiems praėjusio savaitgalio rezultatų.

Pati Baltoji Vokė 2:0 nugalėjo Problemą, taip iš esmės eliminuodami vienus iš konkurentų patys, o teigiamų rezultatų sulaukė ir kituose stadionuose.

Štai savo stadione taškus prarado Molėtų futbolininkai, kurie savo stadione 1:1 išsiskyrė su Vėtra. Apmaudu molėtiškiams, kurie jau kaip ir tvirtinosi pirmame trejete, o čia taškus prarado prieš sąlyginai silpnesnį (bent jau lentelės prasme) varžovą.

O to, kad Reaktyvas net 3:9 pralaimės Tirolai B, numatyti turbūt negalėjo nė vienas. Na bet turbūt pamačius, kad Tirola B pasitelkė pagrindinės komandos puolėją Romualdą Velkij (kuris, beje, mušė penkis) ar legendinį Nikolajų Misiuką, siurprizų čia įžvelgti galima mažiau.

Tirola B dabar ir pati save įsimetė į kovą dėl medalių, tad sezono finišas čia laukia itin karštas. Ir spėkite ką? Artimiausiame ture Molėtai su Tirola B santykius aiškinsis tarpusavyje.

Likusiuose susitikimuose PILK 3:1 pranoko Arpą, o Užgiris technine pergale 3:0 įsirašė taškus prieš ADS Auto, šiems pažeidus turnyro nuostatus.

Visi D diviziono 16 turo rezultatai: Molėtai 1:1 Vėtra, Baltoji Vokė 2:0 Problema, Užgiris 3:0 ADS Auto (tech.), Reaktyvas 3:9 Tirola B, PILK 3:1 Arpas.