SFL savaitė: pirmi kartai B divizione ir reaktyvinis Reaktyvas Visos

Su kiekviena savaite darosi vis sunkiau sugalvoti išmanų įvadą į SFL savaitės apžvalgą, tad gal šį kartą to tiesiog nedarykime ir eikime iškart prie reikalo – to, kas SFL batalijose įvyko praėjusį savaitgalį.

A divizione toliau be didesnių kluptelėjimų žygiuoja Lentvario futbolininkai – šie pastarajame ture išvykoje net 5:0 sutriuškino Anykščių futbolininkus ir taip įsirašė ketvirtą pergalę per penkerias rungtynes bei toliau pirmauja lygoje.

Beje, tai buvo pirmasis anykštėnų šio sezono mačas grįžus į savo miesto stadioną, tad turbūt teisinga būtų pasakyti, kad tas sugrįžimas kiek apkarto. Visgi, reikia pasakyti ir tai, kad Lentvaris yra be abejonės viena stipriausių grupės komandų, tad pergalių Anykščių stadionas dar tikrai pamatys.

Kita komanda, kurią norėtųsi pagirti – tai yra VJFK Trakai. Komanda, dar visai neseniai prieš Ave.Ko išsitraukusi dviženklį įvarčių skaičių, panašu, po to visiškai nepabyrėjo, praėjusiame ture nuskynė jau trečią savo sezono pergalę nugalėję Geležinį Vilką ir šiuo metu nusileidžia tik jau minėtam Lentvariui. Geležinis Vilkas, savo ruožtu, toliau stringa ir kol kas šiame sezone lieka su viena vienintele pergale.

O į tą antrą vietą Trakų komanda pakilo ne be priežasties – iki tol ten buvę Tėvynės Sąjungos futbolininkai įsigudrino svečiuose 0:3 pralaimėti jungtinei Modulio-Nemenčinės komandai ir dabar smuktelėjo iki ketvirtos vietos, aukštyn praleidę tiek trakiškius, tiek ir tą pačią Pabradės-Nemenčinės ekipą.

Tuo tarpu Šalčininkuose vykusiame mače Ketera net 5:1 sudorojo Ave.Ko komandą, o Dilgynėje Salininkai dvikovoje su TEC mušė pirmi, tada TEC lygino, Salininkai vėl veržėsi, TEC vėl lygino, bet galų gale mačo pabaigoje per kelias minutes Salininkai sumušė dar tris ir taip įsirašė pergalę.

Ateinančiame ture norėtųsi labiau išskirti du laukiančius susitikimus – Lentvario vizitą į Mickūnus ir rungtynes su Ave.Ko. bei šiuo metu po tiek pat taškų turinčių Tėvynės Sąjungos ir Salininkų kolektyvų mūšį Fanuose.

A diviziono 5 turo rezultatai: Anykščiai 0:5 Lentvaris, Salininkai 5:2 TEC, Ketera 5:1 Ave.Ko., Modulis-Nemenčinė 3:0 Tėvynės Sąjunga, Geležinis Vilkas 3:4 VJFK Trakai.

**********

Tuo tarpu B divizione turas vėl gavosi aptrupėjęs – savo rungtynes į rato pabaigą išsikėlė Granito Senjorai ir Top Kickers-D‘Aligner.

Beje, įdomu tai, kad Granito Senjorai šiuo metu apskritai yra sužaidę vos porą rungtynių, kai, tuo tarpu, jų konkurentai yra sužaidę po 4-5 kartus. Tokia situacija neleidžia normaliai pažvelgti į padėtį lentelėje, tačiau taip jau pasitaiko, kai divizione dar ir varžosi nelyginis komandų skaičius ir kažkas turi kiekviename ture priverstinai pailsėti.

Tačiau jau pakankamai pakalbėjome apie tai, kas neįvyko, tad gal jau būtų laikas trumpai prasibėgti pro tai, kas visgi įvyko.

O įvyko turas, kurį galima pavadinti pirmų kartų turu. Štai vienas pirmasis kartas nutiko Senvagėje, kur pirmą kartą pralaimėjo ir apskritai pirmą kartą taškus prarado Ozo komanda.

Oranžiniai svečiuose 0:2 nusileido Medžių 2 kolektyvui. Abu įvarčiai krito antrame kėlinyje, o ryškiausiai įvertinti turbūt galima Aivarą Grabliauską, kuris vieną įvartį pelnė pats, o kitą kartą asistavo Simui Bartusevičius.

Toks rezultatas taip pat nulėmė tai, kad būtent Medžiai 2 bent jau laikinai pakilo į pirmą diviziono vietą.

Kitas pirmas kartas – pirmoji Olandų pergalė ir apskritai pirmieji taškai B divizione. Ir ne prieš bet ką – Olandai 3:1 nugalėjo Navigatorių Old Boys futbolininkus. Susirinko Olandai neblogai, pritraukė Ramūną Radavičių ir štai – taškai yra. Galima buvo numanyti, kad nenorės Olandai ilgai užsibūti lentelės apačioje, tai šita pergalė galimai padės ekipai atsispirti nuo apačios.

Na ir paskutinis kartas, nors šitas – ir mažiau intriguojantis nei prieš tai buvę – tai pirmosios Euforijos ir Malankos komandų lygiosios šiame sezone. Euforijai tai dar buvo ir pirmi prarasti taškai – rungtynės tarp komandų baigėsi 2:2.

Pirmi čia pirmavo Malanka, vėliau dviem įvarčiais atsakė Euforija, bet paskutinis žodis vis tiek galų gale priklausė Malankai, kurie, vos praleidę antrą, iškart išlygino ir taip rungtynės baigėsi taikiai. Įdomu ir tai, kad visi rungtynių įvarčiai buvo sumušti per pirmą rungtynių kėlinį.

B diviziono 5 turo rezultatai: Medžiai 2 2:0 Ozas, Malanka 2:2 Euforija, Navigatoriai Old Boys 1:3 Olandai.

**********

O štai C divizione situacija lentelės viršuje po turo visiškai nepasikeitė, mat laimėjimus, lengvesnius ar sunkesnius, įsidėjo visos trys ir iki tol pirmavusios komandos, kurios nuo konkurentų jau pradėjo tolti per vieną mačą nepanaikinamu skirtumu.

Lengviausiai turbūt laimėjo Trivartis, kuris 5:1 nugalėjo Molėtus. Net ir nepaisant to, kad Molėtai įvartį mušė pirmi, o Trivartis buvo kiek apibyrėjęs, net ir tai nepatrukdė raudoniems vėliau atsakyti penkiais smūgiais. Trivartyje ir toliau „ant savęs“ nemažai imasi Marius Babravičius, kurio sąskaitoje šiame mače – du įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas, o vienas iš smūgių – puikus šūvis iš toli, kurio turbūt ir trys vartininkai ištraukę nebūtų.

Tuo tarpu kitos lyderės – Baltoji Vokė ir Problema – nors ir laimėjo mažesniais skirtumais, tačiau nė sykio neturėjo vytis savo varžovų – abi jos pirmavo, o varžovams dvikovų pabaigose tiesiog pavykdavo sumažinti turimus deficitus.

Baltoji Vokė 3:2 nugalėjo Imperialą, o Problema 2:1 susitvarkė su Ozo tapyrais.

Beje, Imperialą norisi pagirti – stipriai atsinaujinusi komanda pamažu įgauna vis didesnį pagreitį, prieš A komandą atsidarė savo taškų sąskaitą, o dabar visai rimtai kibo į atlapus vienai iš stipriausių visos grupės komandų. Tad Imperialas į ateitį žvelgti turbūt gali visai viltingai.

Pirmą pergalę iškovojo ir antrame ture paeiliui taškus paėmė A komanda, kuri su rezultatyviausiu lygos žaidėju Alexandru Casciuc priešakyje 3:1 nugalėjo Katastrofą, o tuo tarpu Futboliuko ir Viesulo rungtynėmis baigėsi lygiosiomis 2:2.

Artimiausiame ture laukia svarbus derbis tarp Trivarčio ir Ozo tapyrų. Nors šiuo metu lentelėje abi komandos žengia kiek skirtingais tempais, tačiau tokiose rungtynėse tai negroja visiškai, tad vaizdas turėtų būti įdomus.

C diviziono 5 turo rezultatai: Katastrofa 1:3 A komanda, Imperialas 2:3 Baltoji Vokė, Trivartis 5:1 Molėtai, Ozo tapyrai 1:2 Problema, Futboliukas 2:2 Viesulas.

**********

D divizione šį kartą negalime pradėti nuo nieko kito, kaip reaktyvinio Reaktyvo pasirodymo.

Iki šiol komanda strigo, tačiau praėjusiame ture visiškai pasileido plaukus ir nugalėjo Vėtrą. Nors gal „nugalėjo“ gal dar kiek silpnokas žodis, mat Reaktyvas nugalėjo varžovus net 12:1. Tiesa, dvylika.

Ir net nėra taip, kad Vėtra būtų žaidusi mažumoje ar kažkas panašaus, tiesiog Reaktyvas kaip atėjo, taip ir nunešė savo varžovus ir iškovojo pirmą sezono pergalę. Verta paminėti ir tai, kad pralaimėję pirmus keturis mačus Reaktyvas laimėjo penktą ir jau turi teigiamą įvarčių santykį – +6. Neblogai.

Visgi, įdomių reikalų nutiko ir lentelės viršuje – nuo sezono pradžios koja kojon žengusių naujokų Utenos ir Los Faveleros trajektorijos po praėjusio turo išsiskyrė.

Jei Los Faveleros pasiėmė dar vieną pergalę ir dabar jau turi 5/5 (jie, beje, nugalėjo Vovos kolektyvą), tai Utenos Utena patyrė pirmą sezono pralaimėjimą čempionate, kai centrinėse turo rungtynėse Vilniuje net 0:4 pralaimėjo Sviediniui.

Tokia situacija reiškia, kad uteniškiai dabar smuko jau ir iki trečios pozicijos, nes juos aplenkė taškais susilyginęs tas pats Sviedinys, kuris dabar jau turi ir tarpusavio rungtynių pranašumą.

Prie trejeto vis spartesniais mostais artėja ir Mostiškės (heh), kurios praėjusiame ture 3:0 susitvarkė su Inter-Nemenčine ir su 10 taškų jau yra ketvirtoje lentelės pozicijoje, o taip pat laimėjimą iškovojo ir Skaidiškės, kurios po 88 minutę įmušto įvarčio namuose 3:2 nugalėjo Užgirį.

Kai savo sąskaitą atsidarė Reaktyvas, čempionate liko vienintelė komanda, vis dar neturinti taškų – tai yra Arpas, kuris 2:6 pralaimėjo PILK komandai.

Ateinančiame ture išskirti labiausiai galima vieną akistatą, kurioje taškų vis dar nepametę Los Faveleros priims vis geresnę formą įgaunančias Mostiškes, tad čia bus tikrai įdomu.

D diviziono 5 turo rezultatai: Skaidiškės 3:2 Užgiris, Reaktyvas 12:1 Vėtra, Mostiškės 3:0 Inter-Nemenčinė, Los Faveleros 4:2 Vova, Sviedinys 4:0 Utenos Utena, PILK 6:2 Arpas.