SFL savaitė: pirmasis naujokų nuskausminimas ir diskusija dėl techninio rezultato Visos

Kadangi naujasis SFL turas startuoja kiek vėliau, tai šiek tiek vėliau rodosi ir praėjusio turo apžvalga. Tad neriam ir pažiūrim, kas gero pirmenybėse nutiko per praėjusią savaitę.

A divizione turas buvo gana rezultatyvus, o mažiausiai – tik tris įvarčius – tarpusavio rungtynėse mušė VJFK Trakai ir TEC. Visgi vienu daugiau įmušė Trakų komanda, kuri laimėjo 2:1, ir toliau išlieka antroje lentelės vietoje rodydama, kad jų tikslai čia bus aukščiausi.

O štai priešinga situacija gavosi centrine nupieštoje akistatoje tarp Ave.Ko ir Lentvario. Čia per abi komandas krito net dešimt įvarčių, o šiose įvarčių lenktynėse staigmenos nebuvo – pergalę 6:4 paėmė Lentvaris, kuris ir toliau išlieka be pralaimėjimų ir eina pirmoje vietoje.

Praėjusią savaitę kalbėjome apie tai, kad anykštėnų grįžimas į namų aikštę buvo pažymėtas pralaimėjimu, tačiau kad tie taškai namuose ateis, visgi, praėjusiame ture dar neatėjo.

Šį kartą Anykščiai itin nemažą „svetingumą“ parodė Modulio-Nemenčinės komandai, o tas svetingumas buvo parodytas paprastu gestu – leistais įmušti šešiais įvarčiais, patys mušė vos kartą ir namų sirgaliams pirmų taškų namuose kol kas dar nepadovanojo.

Tuo tarpu Pabradės ir Nemenčinės jungtinis darinys kol kas toliau žengia tvarkingai, laikosi pirmame trejete ir laukia, kada taškus pames aukščiau einančios komandos.

Pirmam trejetui į nugaras toliau kvėpuoja Salininkai, kurie šį kartą svečiuose 5:2 nugalėjo žemyn pamažu smunkančią Tėvynės Sąjungą, o apatinės turnyro lentelės dalies komandų dvikovoje savo pranašumą įrodė Geležinis Vilkas, kuris 4:2 pranoko Keterą.

A diviziono 6 turo rezultatai: Anykščiai 1:6 Modulis-Nemenčinė, Ave.Ko 4:6 Lentvaris, VJFK Trakai 2:1 TEC, Geležinis Vilkas 4:2 Ketera, Tėvynės Sąjunga 2:5 Salininkai.

**********

Tuo tarpu B divizione, kur komandų ir taip yra mažiausiai, kiekvienas turas toliau stabiliai aptrupa – šį kartą irgi buvo sužaisti vos trys susitikimai iš keturių, mat Ozas ir Navigatoriai Old Boys savo dvikovą (kurią turbūt būtų buvę galima vadinti centriniu turo maču) nusikėlė į tolimesnį laiką.

Kad jau šituo susitikimu sirgaliai pasidžiaugti negalėjo, centrinės dvikovos titulą galima perleisti Medžių 2 ir Euforijos susitikimui – visgi, abi komandos šiuo metu eina pirmame trejete.

Ir visgi čia stipresnė komanda nepaaiškėjo – dvikova baigėsi 1:1, negana to, žalieji turėjo gelbėtis paskutinėmis minutėmis, kai įvartį įmušė Vilius Stankevičius. Kam toks rezultatas naudingiausias – neabejotinai Ozui, mat jis šiuo metu stovi antras, nuo lyderių atsilieka tašku, tačiau turi jau du mačus rezerve. Tad galbūt ta tarpusavio mače patirta nesėkmė per daug liūdesio Ozui ir neduos.

Savo ruožtu pirmą pergalę paėmę Olandai gana greitai buvo grąžinti į realybę ir patyrė dar vieną pralaimėjimą – šį kartą juos, nepabijokime to žodžio, atskalbė Top Kickers-D‘Aligner ekipa, kuri laimėjo net 6:0. Pirmas įvartis čia krito jau pirmą rungtynių minutę, tad turbūt jau tai buvo pirmas simbolis, kad nieko gero čia oranžiniams nesišviečia. Taip ir nutiko.

Šešerios rungtynės, trys taškai, -11 įvarčių santykis – ne svajonių Olandų startas B divizione, tačiau laiko situacijai pakeisti dar yra.

Po beveik mėnesio pertraukos žengė ir Granito Senjorai – praleidę net tris turus jie pagaliau žengė ant žaliosios vejos ir tas jų žengimas gavosi pozityvus – Naujoje Vilnioje šeimininkai kurį laiką turėjo taikytis su dviejų įvarčių deficitu, tačiau po pertraukos be atsako sumušė net penkis įvarčius ir sugrįžimą namo pažymėjo solidžia pergale 5:2, su kuo juos ir galima pasveikinti.

B diviziono 6 turo rezultatai: Granitas Senjorai 5:2 Kaišiadorys-Baltai, Euforija 1:1 Medžiai 2, Top Kickers-D‘Aligner 6:0 Olandai.

**********

Tuo tarpu C divizione ketverios rungtynės įvyko kaip planuota, vienerios – ne, tačiau turbūt būtent tos neįvykusios sukėlė daugiausiai šurmulio.

Šeštadienį Baltojoje Vokėje turėjo žaisti šeimininkai ir Katastrofa, visgi Katastrofa į rungtynes neatvyko, gavo techninį 0:3 ir, atrodė, tiek žinių. Visgi Katastrofa netrukus išstojo su postu, kuriame teigė pasigedusi pagarbos iš Baltosios Vokės komandos, esą visos suinteresuotos pusės dar iki rungtynių buvo informuotos, kad svečiai nesurenka sudėties ir norėtų rungtynes nukelti, netgi nurodydami kelias konkrečias alternatyvas rungtynių datas.

Visgi rungtynių šeimininkai į kompromisus nesileido, nusikelti rungtynių nesutiko, o tokia situacija sukėlė nemažą viešą diskusiją ir visoje SFL bendruomenėje – ar privalėjo Baltoji Vokė sutikti su Katastrofos prašymu, ar visgi neturi jie prie nieko taikytis ir gali elgtis kaip sugalvoję. Kiekvienas čia gali pasidaryti savas išvadas.

Tačiau gal reikia judėti prie rungtynių, kurios įvyko, o tokių buvo, ir buvo labai įdomių. Štai Futboliukas net 9:1 sutriuškino Imperialą, kuris, kaip pats paskui pranešė, susirinko itin nukraujavęs, derbyje Ozo tapyrai kiek pristabdė įsibėgėjusi Trivarčio traukinį ir laimėjo tas rungtynes 5:2, tokiu būdu nutraukdami raudonų nepralaimėtų rungtynių seriją.

Atrodo, ir susirinko Trivartis, ir turėjo tų žmonių, bet jau kaip nėjo, taip nėjo. Oranžiniai iš savo pusės mušė pavyzdingai ir prisiartino prie pirmo ketverto.

Antrą pergalę paeiliui paėmė A komanda, šį kartą nelengvai ir tik po paskutinę minutę pelnyto įvarčio nugalėjusi Molėtus, o smagiausiai turbūt apsidaužė Problema ir Viesulas.

Viesulas čia pirmavo 2:0, Problema, atkarpoje tarp 85 ir 89 minučių, mušė dukart ir rezultatą išlygino. Atrodytų, viskas čia taikiai ir pasibaigs, tačiau nė velnio.

Dar po minutės Viesulas muša trečią, laimi rungtynes 3:2 ir taip išrašo Problemai pirmą sezono nesėkmę.

Turėjo abi komandos ką apie šias rungtynes pasakyti, smagi diskusija užvirė ir po Problemos viešu feisbuko postu. Tačiau, atrodo, jokių neigiamų emocijų neliko ir kažkokių blogų jausmų prieš antro rato komandų susitikimą čia nebus. Laimėjęs Viesulas prie tos pačios Problemos dabar priartėjo jau per viso labo porą taškelių.

C diviziono 6 turo rezultatai: Baltoji Vokė 3:0 Katastrofa (tech.), Futboliukas 9:1 Imperialas, A komanda 2:1 Molėtai, Trivartis 2:5 Ozo tapyrai, Viesulas 3:2 Problema.

**********

D divizione nėra kitos vietos, nuo kurios būtų galima pradėti, nei to, kad čia oficialiai nebeliko taškų nepametusių komandų. Paskutine nuskausminta komanda tapo lyderiai Los Faveleros, kurie 3:5 turėjo pripažinti Mostiškių pranašumą. Tos pačios Mostiškės pakilo į trečią lentelės vietą.

Tiesa, pakilo ne be pagalbos iš kitur – Mostiškių kolektyvas sulaukė gerų žinių iš Senvatės, kur iki tol trejete ėjęs Sviedinys įsigudrino 1:3 pralaimėti Užgirio komandai. Na gerai, „sulaukė gerų žinių“ gal nėra pats tinkamiausias situacijos apibrėžimas, mat šios rungtynės vyko dvi dienas prieš jų pačių dvikovą. Bet kokiu atveju, mostiškiečiai žinojo, kur gali kilti iškovoję pergalę ir tuo pasinaudojo.

Rimtai paprakaituoti turėjo ir dar viena nepaminėta pirmo ketverto komanda – tai yra Utenos Utena, kuri į Vilnių dvikovai su Vova išvyko ganėtinai nukraujavusi, turėjo rimtai pavargti, tačiau pačiame mačo pabaigoje mušė pergalingą įvartį, laimėjo 2:1 ir tokiu būdu išliko antroje vietoje, turėdama tiek pat taškų, kiek ir Los Faveleros.

Nors ir nedidelę, bet visgi seriją – dviejų pralaimėjimų – nutraukė INTER Nemenčinė, kuri šįkart neturėjo daug bėdų kovoje su PILK ir laimėjo 5:1, o bent šiokiu tokiu netikėtumu būtų galima laikyti Vėtros išplėštas lygiąsias su Skaidiškėmis (3:3). Bet klausimas, ar labai Rūdiškių komanda dėl tų lygiųjų bus patenkinta, nes dar antro kėlinio starte jie pirmavo 3:0, tačiau paskui šiek tiek pakrito ir leido varžovams visiškai sugrįžti į rungtynes.

O Arpas ir toliau lieka be taškų – šį kartą jie 1:2 pralaimėjo Reaktyvui, kuriam tai buvo antra pergalė čempionate paeiliui.

D diviziono 6 turo rezultatai: Vova 1:2 Utenos Utena, Vėtra 3:3 Skaidiškės, INTER Nemenčinė 5:1 PILK, Užgiris 3:1 Sviedinys, Mostiškės 5:3 Los Faveleros, Arpas 1:2 Reaktyvas.

FK Imperialo nuotr.;