SFL savaitė: pasikeitęs lyderis B divizione ir atsiradusi antrų auksinių rungtynių galimybė Visos

Praėjusią savaitę įvykių netrūko absoliučiai visuose divizionuose – A divizione dramatiškai ir ne be kontraversijos paaiškėjo bronzos medalininkai, B divizione po ilgo laiko pasikeitė lyderis, o C ir D divizionuose vis realiau atrodo auksinių rungtynių scenarijus.

A divizione reikalas buvo tik vienas, tačiau jo reikšmė buvo milžiniška – atkeltose rungtynėse Trakuose susitiko Lentvario ir Modulio ekipos. Turbūt atkeliant rungtynes nebuvo minčių, kad jose spręsis bronzos medalininkai, tačiau nutiko būtent taip.

Moduliui pakako lygiųjų, o Lentvariui, norint šokti tarp prizininkų, buvo būtina pergalė. Ir tą pergalę jie paėmė, tiesa, ne be kontraversijos.

Jau ketvirtą minutę Pabradės futbolininkai liko mažumoje, kai už paskutinės vilties pražangą (bent jau taip traktuotą teisėjo) buvo išvarytas svečių gynėjas Tedeuš Dediulia. Toks sprendimas, aišku, svečių komandoje sukėlė didelį nepasitenkinimą, nes kai beveik visas rungtynes reikia žaisti mažumoje – lengva nėra. Negana to, Modulio ekipa turėjo ne vieną gerą šansą pasižymėti, tačiau jų neišnaudojo, o Lentvaris įvarčiais pavertė dvi iš savo susikurtų progų ir to pakako pergalei.

Pergalė, beje, buvo pasiekta net nesužaidus 90 minučių – Pabradės ekipa, likusi nepatenkinta ne tik šiuo, bet ir kitais teisėjo sprendimais, 88 minutę kartu paliko aikštę ir mačas užsibaigė anksčiau laiko. Kaip bebūtų, sveikinimai Lentvariui, užuojauta Moduliui, tačiau sezonas A divizione buvo tikrai įdomus ir įtraukiantis.

Atkeltos A diviziono 10 turo rungtynės: Lentvaris 2:0 Modulis.

B divizione reikalų buvo ir daugiau, ir dar įdomesnių. Turbūt esminis viso turo akcentas – pasikeitęs lyderis, o tą pasikeitimą nulėmė du kertiniai rezultatai. Pirmas iš jų – tikrai labai netikėtas – Tėvynės Sąjungos komandos pralaimėjimas išvykoje Granito Senjorams. Taip, Senjorai šiame sezone atrodo tikrai neprastai, tačiau tai, kad bus taip sudoroti diviziono lyderiai finalinėje sezono stadijoje (5:1) – visiška staigmena.

Tokį rezultatą sužinoję ir paskutinėmis rungtynėmis turą uždarinėję Atakos futbolininkai žinojo – pergalė prieš Futboliuką juos pakelia į pirmą lentelės vietą (galimai – net ir pirmą kartą sezone, šis faktas nėra patikrintas). Jie, skirtingai nuo TS, taškų nemėtė, laimėjo 3:1 ir dabar turime situaciją, kai prieš paskutinį turą jau Ataka yra favoritai. Tiesa, tame paskutiniame ture jų laukia Granito Senjorai – kas ten žino, gal Naujosios Vilnios komanda pagalių į ratus pakiš ir kitiems favoritams? TS, savo ruožtu, sezoną uždarys išvykos rungtynėmis su Viltimi B.

Netikėtai intriga grįžo ir į kovą dėl trečios pozicijos – ilgą laiką atrodė, kad trejete bus Anykščiai, tačiau paskutinėje sezono stadijoje jie pradėjo mėtyti taškus ir per paskutinius tris mačus iškovojo viso labo porą taškelių (šiame ture 1:1 buvo išsiskirta su Imperialu).

Tik to ir laukė vieni didžiausių Anykščių konkurentų Ukmergės antroji komanda, kuri sezono finiše žaidžia gerą seriją ir po šio savaitgalio pergalės prieš Katastrofą taškais su Anykščiais susilygino.

Įspūdinga tai, kad susilygino ne tik taškais, tačiau kone VISAIS svarbiausiais rodikliais – pergalėmis, lygiosiomis, pralaimėjimais bei net įmuštais ir praleistais įvarčiais (taip, ABI komandos yra įmušusios ir praleidusios po IDENTIŠKĄ įvarčių skaičių (61 ir 28)). Tarpusavio mačuose abi komandos taip pat pasidalino po IDENTIŠKĄ pergalę namuose (2:1), tad situacija tokia, kad jei abi komandos paskutiniame ture laimi, bronza atiteks tiems, kurie savo pergalę pasieks didesniu skirtumu.

Tiesa, panašu, kad į aikštę savaitgalį žengs tik viena iš šių komandų – Imperialas jau informavo organizatorius, kad į paskutinio turo rungtynes Ukmergėje dėl diskvalifikacijų ir komplektacijos bėdų nevyks, tad ukmergiškiai turėtų gauti techninę pergalę 3:0.

Tai reiškia, kad Anykščiams Skaidiškes reikės nugalėti didesniu skirtumu. Bus kiek gaila, jei bronzininkai paaiškės tik vienai komandai turint galimybę kažką pakeisti, tačiau toks jau tas mėgėjų futbolas.

Visi B diviziono 21 turo rezultatai: Granitas Senjorai 5:1 Tėvynės Sąjunga, Ukmergė B 4:1 Katastrofa, Skaidiškės 4:3 Viltis B, Navigatoriai Old Boys 3:0 Vieni Vartai (be žaidimo), Imperialas 1:1 Anykščiai, Futboliukas 1:3 Ataka.

C divizione vis sparčiau artėjame prie auksinių rungtynių – savo pasirodymą jau užbaigusi Ketera laukia Medžių dublerių taškų praradimų, tačiau, bent jau praėjusiame ture, tokių nesulaukė. Ganėtinai ramiai Medžiai 2 nugalėjo A komandą (4:1) ir dabar mus visus nuo auksinių rungtynių skiria viena Medžių antrosios komandos pergalė prieš Pressą.

Pressas, beje, praėjusiame ture nusileido trečią vietą sau jau garantavusiems Olandams ir panašu, kad jubiliejinį savo 10 sezoną užbaigs dešimtoje vietoje.

Tarp kitų įdomesnių reikalų C komandų grupėje – Top Kickers-Koloro pergalė net 5:1 prieš Viesulą ar Reaktyvo lygiosios su PILK 2:2. Po jų PILK komanda jau užbaigė savo sezoną ir žino, kad jį baigs 9 diviziono vietoje, o Reaktyvas dar gali pakilti iš paskutinės diviziono vietos – nuo laipteliu aukščiau esančio Presso Reaktyvą skiria 3 taškai, tad per likusią sezono dalį jiems ne tik reikia sulaukti Presso pralaimėjimo, tačiau ir patiems paimti taškus tiek prieš Viesulą, tiek atkeltose rungtynėse su Ozo tapyrais.

Visi C diviziono 21 turo rezultatai: Pressas 2:4 Olandai, Vova Juniors 2:2 Ozo tapyrai, A komanda 1:4 Medžiai 2, Viesulas 1:5 Top Kickers-Koloro, Reaktyvas 2:2 PILK.

Jei praėjusioje grupėje apie galimas auksines rungtynes kalbėjome didžiąją antro rato dalį, tai D divizione toks galimybė iššoko visiškai čempionato finiše, likus žaisti vienerias rungtynes.

Aišku, kad dėl to aukso nebepakovos Sviedinys, kuris šią savaitę patyrė antrą nesėkmę paeiliui, tik ši buvo dar skaudesnė, mat pralaimėta tiesioginiam konkurentui – Trivarčiui.

Pralaimėta dramatiškai – įmušus pirmiems, o pralaimėjimą nulėmusį įvartį (beje, tikrai neprastą) praleidus 83 minutę. Dabar Sviedinys geriausiu atveju gali būti antras, o Trivartis turi šansą išplėšti auksines rungtynes – pirmoje vietoje esanti Malanka (šiame ture 2:0 pranokusi Molėtus) turi trijų taškų persvarą, o paskutiniame ture šios komandos susitiks tarpusavyje.

Lygiosios arba Malankos pergalė pirmą vietą garantuos būtent šiai komandai, Trivarčio paimtas tritaškis mus nukeltų į auksines sezono rungtynes.

Kitose rungtynėse Baltoji Vokė pranoko Tirolą B, Vėtra namuose neprilygo Nemenčinei B, o antrą pergalę per pastaruosius tris mačus paėmė FK Vilnius Spark Energy, nugalėjusi absoliutų turnyro autsaiderį ADS Auto.

Visi D diviziono 21 turo rezultatai: Tirola B 2:5 Baltoji Vokė, Malanka 2:0 Molėtai, Vėtra 1:2 Nemenčinė B, ADS Auto 2:3 FK Vilnius Spark Energy, Sviedinys 1:2 Trivartis.

Leo Stankevičius photography nuotr.;