SFL savaitė: paleistas TS šansas ir pasikeitęs lyderis D divizione Visos

Leo Stankevičiaus foto

Jau karūnavome pirmuosius šio sezono SFL diviziono čempionus, o kitų dar reikės palaukti. Jai galėjo tapti Tėvynės Sąjunga, tačiau Atakos kolektyvas turėjo kitų planų.

Tačiau pradėkime nuo A diviziono. Čia prieš paskutinį čempionato turą intriga iš esmės buvo viena – ar bronzos medalių likimas nusikels į kitą savaitgalį, atkeltas pirmąsias antro rato rungtynes? Taip, atsikels. Kad tai nutiktų, įvyko abi reikalingos sąlygos – pergales iškovojo tiek Modulio, tiek Lentvario komandos.

Modulis Dilgynėjė net 7:1 pervažiavo Salininkus ir laukė pirmadienio – tam, kad Pabradės komanda jau šiame ture garantuotų sau medalius, jiems reikėjo Gariūnų pergalės prieš Lentvarį. Bet ta reikalinga pergalė neatėjo – Lentvaris savo darbą padarė, laimėjo mačą net 9:4 ir padarė, kad A diviziono bronzininkai paaiškėtų kitą savaitgalį Trakuose.

Net 7 įvarčius laimėtojams pelnė Aleksandras Mininkovas, kuris savo sąskaitoje šiemet jau turi 30 tikslių smūgių ir aišku, kad jam atiteks ir diviziono auksinis batelis.

Tiesa, šiokioje tokioje favoritų pozicijoje vis tiek yra Modulis – jie turi taško persvarą, tad jiems teoriškai užtenka ir lygiųjų, tačiau galima neabejoti, jog žais jie ne dėl taško.

Formalumus sutvarkė ir sidabrą sau garantavo Ave.Ko., nugalėjusi Kaišiadoris-Baltus, o nugalėtojų titulą jau anksčiau užsitikrinęs Granitas B A diviziono kampaniją uždarė nepersitempdami ir lygiosiosmis išsiskyrę su Nemenčine.

Jai taškas pakilti iš paskutinio trejeto nepadėjo, o su jais, pagal nuostatus, žemyn į B divizioną keliauti kartu turėtų ir devintą vietą paėmusi Kaišiadorių komanda bei vieną sezoną A divizione praleidusi Euforija.

Visi A diviziono 18 turo rezultatai: Kaišiadorys-Baltai 2:3 Ave.Ko., Salininkai 1:7 Modulis, Granitas B 1:1 Nemenčinė, Euforija 1:7 Top Kickers, Gariūnai 4:9 Lentvaris.

Nugalėtojus jau šiame ture galėjo turėti ir B divizionas. Tam reikėjo dviejų sąlygų – Anykščių komandos pralaimėjimo ir Tėvynės Sąjungos pergalės, mat pastaroji būtų garantavusi pastarajai pirmą vietą divizione.

Tiesa, toks scenarijus (bent jau Anykščių pralaimėjimo dalis) neatrodė labai realiai jau vien dėl to, kad jie susitiko su kažkur lentelės apačioje esančia Katastrofa ir nebuvo panašu, kad jie ten galėtų merkti taškus.

Bet įmerkė, ir dar kaip – anykštėnai išvykoje įsigudrino pralaimėti net 1:4 (Katastrofai, beje, tai buvo antra pergalė paeiliui, pagerinusi jų šansus išlikti divizione), tad atsivėrė visos galimybės TS iškovoti pirmą vietą.

Tam jiems reikėjo įveikti ne ką kitą, o vienus iš persekiotojų Ataką. Padaryti to nepavyko – Ataka Fanuose laimėjo 3:2 ir, likus dviem turams, priartėjo iki tos pačios TS per vieną tašką, tad čia intriga vėl kaista iki maksimumo.

Anykščiams pralaimėjus, dar sykį atsivėrė lenktynės ir dėl trečios vietos – dėl jos kovoja tiek minėti anykštėnai, tiek ir Ukmergė B.

Jie savo turo mačą laimėjo 3:0 sutriuškinę Navigatorių Old Boysus, kurie, patyrę antrą nesėkmę paeiliui, tokiu būdu buvo iš esmės eliminuoti iš kovos dėl medalių.

Tiesa, čia netrūko ir emocijų – rungtynėse buvo parodytos net trys raudonos kortelės (dvi iš jų – ukmergiškiams), tačiau jiems galų gale pavyko įrodyti savo pranašumą aikštėje ir išlikti kovoje dėl medalių.

Beje, vienas turo mačas buvo nukeltas į lapkričio mėnesį – tada santykius aiškinsis Vieni Vartai su Futboliuku.

Visi B diviziono 20 turo rezultatai: Katastrofa 4:1 Anykščiai, Granitas Senjorai 3:1 Skadiškės, Viltis B 0:0 Imperialas, Tėvynės Sąjunga 2:3 Ataka, Navigatoriai Old Boys 0:3 Ukmergė B.

C divizione buvo sužaistos ketverios iš penkerių turo rungtynių, tačiau į paskutinį klausimą – kas taps nugalėtoju – per tas rungtynes atsakyta nebuvo.

Pergales iškovojo tiek Medžiai 2, tiek ir Ketera. Iškovojo tas pergales ten, kur ir turėjo tai padaryti. Medžių antroji komanda sutriuškino Vova Juniors, Ketera tuo tarpu apskritai be žaidimo nugalėjo Top Kickers-Koloro, kurie nesurinko komandos šioms rungtynėms.

Dabar situacija tokia, kad Ketera jau sužaidė visas savo čempionato rungtynes, o Medžiams 2 dar liko du mačai – su A komanda bei Pressu.

Jei žalieji laimi abejas jiems likusias rungtynes – mūsų laukia auksinis mačas dėl diviziono nugalėtojų vardo, bet jei prarandamas nors vienas taškelis – pirmą vietą užsitikrina Ketera. Turbūt galima spėti, kad ir būsimus Medžių varžovus Ketera pabandys pamotyvuoti vieno ar kito gėrimo vienetais – turbūt norėtųsi nugalėtojais tapti ir be auksinių rungtynių.

Trečią vietą po šio turo oficialiai užsitikrino net nežaidę Olandai – jiems tą poziciją garantavo A komandos pralaimėjimas Viesului, po kurio tapo aišku, kad likę du mačai turnyrine prasme Olandams nereikš visiškai nieko.

Paskutiniame turo mače PILK nugalėjo Pressą, tačiau tai, kad turbūt finišuos dešimtoje pozicijoje, Presso, kaip galima matyti, turbūt per daug nejaudina.

Tuo tarpu Ozo tapyrų ir Reaktyvo mačas nukeltas į tolimesnį laiką.

Sužaistų C diviziono rungtynių rezultatai: Medžiai 2 4:0 Vova Juniors, Ketera 3:0 Top Kickers-Koloro (be žaidimo), Viesulas 3:2 A komanda, PILK 4:1 Pressas.

D divizione šis turas, tenesupyksta komandos, bet turbūt buvo vienas nykiausių per visą sezoną (neskaitant vienerių rungtynių, kurios gali turėti didžiulės įtakos visam sezono finišui, bet apie jas pakalbėsime).

Vienas mačas apskritai neįvyko (Nemenčinė B nenuvažiavo pas Trivartį ir nusprendė pasiimti techninį 0:3), FK Vilnius Spark Energy į mačą susirinko vos devynis žmones, per pirmą kėlinį nuo Malankos gavo septynis ir antro kėlinio tiesiog nusprendė nebežaisti (įdomu, ar bus kokie sprendimai dėl to), o Tirola B sutriuškino Jonavos vaidmenį šiemet čią atliekančią ADS Auto komandą.

Iš kitų dviejų vykusių susitikimų didesne intriga kvepėjo viename – Molėtai planuotai nugalėjo Arpą, o kitose visi planai skrido per langą.

Sviedinys ilgą laiką gana užtikrintai žygiavo pirmoje grupės vietoje, tačiau antrame rate pradėjo šiek tiek žagsėti ir pametinėti po tašką ar vienur, ar kitur.

Tačiau šioje stadijoje prarasti taškai smogia dar skaudžiau, o tai komanda pajautė savo kailiu – nusileista Baltajai Vokei bei atiduota pirma vieta šiame ture net nesuprakaitavusiai Malankai.

O atrodė viskas neblogai – pirmame kėlinyje Sviedinys pirmavo ir 2:0, ir 3:2, tačiau antroje antro kėlinio dalyje iššovė iki tol tylėjęs Vladyslavas Podberezskij – jo du įvarčiai 63 ir 87 minutėmis padėjo išlyginti ir persverti rezultatą, o per likusį laiką Sviedinys sugebėjo tik gauti raudoną kortelę.

Švilpukas užfiksavo Baltosios Vokės pergalę ir dar sykį sugrįžusią diviziono intrigą. Kitame ture Malanka priims Molėtus, o Sviedinys – Trivartį. Ech, jeigu taip pirmą mačą laimėtų Molėtai, o antras baigtųsi lygiosiomis... Viskas vardan didesnės intrigos paskutiniame ture!

Visi D diviziono 20 turo rezultatai: Tirola B 9:1 ADS Auto, Trivartis 3:0 Nemenčinė B (be žaidimo), Malanka 7:0 FK Vilnius Spark Energy, Arpas 1:3 Molėtai, Sviedinys 3:4 Baltoji Vokė.

FK Imperialo nuotr.;