SFL savaitė: naujas netikėtas lyderis B divizione Visos

Sunku patikėti, bet jau šį savaitgalį bus sužaistas paskutinis turas pirmame 2024-ųjų SFL sezono rate.

Tiesa, kai kurios komandos dar turės sužaisti atkeltas iš anksčiau rungtynes, tačiau nemaža dalis ekipų (bent jau iš A, B ir C divizionų) jau eis ilsėtis, o atostogos kiek vėliau prasidės D divizionui bei kai kurioms kitų trijų grupių komandoms.

O mes vėl kviečiame užmesti akį į tai, kas SFL aikštynuose vyko praėjusiame ture.

Startuojame su A divizionu, o čia praėjusiame ture antrą kartą sužinojome, kad iš Lentvario atimti taškus visgi yra įmanoma. Tą parodė Ketera, kuri savo stadione su lyderiais sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis 3:3. Ir ne tik, kad sužaidė, tačiau du kartus net ir pirmavo, visgi, paskui Lentvaris rungtynes perlaužė savo pusėje, tačiau Ketera galų gale pasiėmė tą pelnytą taškelį.

Lentvaris ir toliau lieka pirmas, tačiau atsilikimą kiek sumažino pagrindiniai persekiotojai – Modulio-Nemenčinės kolektyvas. Šis, nors ir sunkiai, tačiau svečiuose po vienintelio Valdo Kondratovič smūgio 1:0 nugalėjo Geležinį Vilką, kuris ir toliau lieka apatinėje lentelės dalyje.

Galėjo arčiau viršūnės priartėti ir Salininkai, tačiau jie svečiuose 2:3 pralaimėjo Ave.Ko. ekipai, kuri pagaliau nutraukė liūdną sezono pradžią ir šiuo laimėjimu priartėjo prie pirmo penketo. Dar ne jame, tačiau atstumas lieka vis mažesnis.

Lentelės kaimynų dvikovoje Tėvynės Sąjunga rezultatyviame susitikime 5:3 įveikė VJFK Trakus, kurie vėl šiek tiek smunka žemyn. Trakai ilgą laiką rungtynėse pirmavo, tačiau lemiamu metu TS smūgiavo tiksliau ir taškais susilygino su trečioje vietoje esančiais Salininkais.

Vienas mačas ture, deja, neįvyko – paskutinėje vietoje esantys TEC informavo Anykščius, kad į rungtynes nesusirenka ir taip gavo techninę nesėkmę 0:3.

A diviziono 8 turo rezultatai: Ketera 3:3 Lentvaris, Anykščiai 3:0 TEC (tech.), Ave.Ko 3:2 Salininkai, VJFK Trakai 3:5 Tėvynės Sąjunga, Geležinis Vilkas 0:1 Modulis-Nemenčinė.

**********

O štai B divizione po savaitės viršūnėje atsidūrė naujas ir, pripažinkime, kiek netikėtas lyderis. Juo tapo Granito Senjorų kolektyvas, kuris per savaitę čiupo dvi pergales, iškovojo penktą pergalę iš šešių galimų ir užkopė į lentelės viršų.

O ir nugalėjo Granito Senjorai ne bet ką, o dvi komandas, kurios rimtai taikosi į apdovanojimus. Praėjusį penktadienį jie namuose 3:1 nugalėjo Medžius 2, o antradienį, taip pat savo aikštėje, rezultatyviame mače 4:3 pranoko Euforiją.

Pirmame mače hetriku pasižymėjo Edgar Čičin, o antrame dublį pelnė toks Valdemaras Borovskis – kažkur girdėta pavardė, bet niekaip nepavyksta atsiminti iš kur...

Minėta Euforija savaitgalį sužaidė ženkliai užtikrinčiau ir net 8:1 susidorojo su Olandais, kuriems, panašu, pirmas sezonas pakilus į B divizioną stipriai svyla.

Nuo lentelės apačios atsispiria Malanka, kuri tiesioginių varžovų kovoje 3:1 nugalėjo Kaišiadoris-Baltus ir aplenkė juos turnyrinėje lentelėje.

O bene smagiausią ir ryškiausią pareiškimą tėškė Top Kickers-D‘Aligner, kurie svečiuose nugalėjo Ozo komandą. Nepaisant to, kad Ozas pirmi mušė, TK dubleriai nepakrito ir vėliau atsakė trimis savo smūgiais bei pakilo iki pirmo trejeto.

Kaip ir minėjome, B divizione dar liko ne vienerios atkeltos rungtynės, tad situaciją lentelėje vertinti nėra lengva, tačiau jau dabar akivaizdu, kad po pirmo rato spūstis lentelės viršuje bus rimta. Bet juk to mes visi ir norime.

B diviziono 8 turo rezultatai: Granitas Senjorai 3:1 Medžiai 2, Kaišiadorys-Baltai 1:3 Malanka, Euforija 8:1 Olandai, Ozas 2:3 Top Kickers-D‘Aligner.

B diviziono 3 turo rezultatas: Granitas Senjorai 4:3 Euforija.

**********

C divizione turas gavosi itin rezultatyvus – mažiausiai įvarčių sulaukusiame mače krito keturi įvarčiai, o rezultatyviausia akistata buvo Futboliuko ir Molėtų mūšis, kuriame geltonieji laimėjo net 10:1 ir molėtiškius toliau paliko be taškų.

Molėtų komanda, nors ir susirinko normaliai, tačiau nuo antros minutės, kada praleido pirmą įvartį, prieš varžovus pastatyti negalėjo visiškai nieko ir tik traukė iš tinklo vieną kamuolį po kito.

Taškų nebarstė ir kitos pirmo trejeto komandos, tad ta atskirtis tarp lyderių ir kitų komandų pamažu gali tik augti.

Pirmoje vietoje esanti Baltoji Vokė namuose turėjo rimtai pavargti su Ozo tapyrais. Oranžiniai svečiuose pirmavo kelis kartus, tačiau po pertraukos šeimininkai įrodė savo ir įsidėjo dar tris taškus, o laimėjimą jiems nukalė tradiciniai lyderiai – Vladyslavas Podberezskij ir Eimantas Kotovas, kurie dviese sumušė visus penkis laimėtojų įvarčius.

Bene įdomiausioje turo dvikovoje rungėsi Trivartis ir Viesulas. Viesulas pamažu artėjo prie pirmo trejeto, Trivartis bandė išlaikyti vietą ir ten jiems tai pavyko – du Aurimo Tamulionio ir vienas Stepono Šipailos įvartis leido raudoniems laimėti 3:1 ir toliau likti antroje vietoje.

Pavargti dėl pergalės turėjo ir Problemos kolektyvas, kuris dar viename rezultatyviame mače 4:3 nugalėjo A komandą.

Problema ten vis mušė, varžovai vis lygino, bet kai ketvirtą įvartį Problemos gretose 86 pelnė Jokūbas Pocius, A komandai laiko dar kartą palyginti nebepakako ir teko pripažinti nesėkmę. O Problema turbūt bent iš dalies gali sutikti, kad tame mače jiems pavyko išnešti sveiką kailį.

Dugno komandų dvikovoje Imperialas 4:1 sutvarkė Katastrofą, kuri viešoje erdvėje žodžių neieškojo ir pavadino tokį pasirodymą gėdingu.

C diviziono 8 turo rezultatai: Imperialas 4:1 Katastrofa, A komanda 3:4 Problema, Baltoji Vokė 5:3 Ozo tapyrai, Trivartis 3:1 Viesulas, Futboliukas 10:1 Molėtai.

**********

Tuo tarpu D divizione turas visiškai favoritų – galima sakyti, kad nebuvo užfiksuota nė vienos staigmenos per visas šešerias sužaistas rungtynes.

Neklupo visas pirmasis ketvertas, o jei pridėsime ir Skaidiškes – tai ir visas pirmas penketas.

Utenos Utena nestipriai, tačiau 2:0 svečiuose nugalėjo Vėtrą, Mostiškės po rezultatyvaus pirmo kėlinio 3:2 pranoko PILK (kuriuos, beje, reikia pagirti už nuosekliai gerėjančią formą ir vis didesnę favoritams duodamą kovą), Los Faveleros tinkamai sureagavo į pralaimėjimą prieš tuos pačius PILK ir 5:0 neturėjo bėdų su Reaktyvu.

Tuo tarpu Sviedinys gal kiek užsikaifavo po tobulo ankstesnio turo ir šįkart kiek neįvertino Arpo – kai viename ture pats muši 15, o kitame žaidi su visišku autsaideriu, matyt, kažkur viduje įsimeta tam tikra mintis, kad viskas čia bus labai lengva.

Nebuvo – pirmame kėlinyje Sviedinys Arpo taip ir nepramušė, bet paskui problemas susitvarkė, kamuolį į vartus pasiuntė triskart ir laimėjo 3:0.

Rezultatyvų mačą lentelės kaimynų kovoje laimėjo Skaidiškės, kurios 6:3 nugalėjo INTER-Nemenčinę, o Užgiris vis sparčiau palieka už nugaros praėjusio sezono demonus ir toliau skinasi kelią aukštyn, šįkart nugalėdamas Vovos kolektyvą.

Įdomiai čia klostosi ir kova dėl rezultatyviausio diviziono žaidėjo vardo – du lyderiai dabar turi po 9 tikslius smūgius, o dar du konkurentai juos vejasi turėdami po 8 įvarčius.

D diviziono 8 turo rezultatai: Vova 0:4 Užgiris, Los Faveleros 5:0 Reaktyvas, Vėtra 0:2 Utenos Utena, INTER-Nemenčinė 3:6 Skaidiškės, Mostiškės 3:2 PILK, Arpas 0:3 Sviedinys.