SFL savaitė: grūstis B diviziono viršuje ir Presso serija Visos

Dar viena savaitė, daugybė rungtynių SFL aikštynuose ir įdomių užfiksuotų nutikimų ir rezultatų – praėjusios savaitės apžvalga ir vėl keliauja pas skaitytojus.

A divizione po 5 turų (kad ir ne iki galo pilnų) matome gal kiek neįprastą vaizdą, mat pirmas dvi pozicijas užima komandos, prieš sezoną pakilusios iš žemesnės lygos.

Modulis ir Nemenčinė įsidėjo dar po tris taškus ir dabar su atitinkamai 12 ir 10 taškų užima pirmas dvi vietas. Tiesa, verta paminėti, kad 10 taškų sukaupęs turi ir Granitas B, tačiau Nemenčinei šiuo atveju padeda kone tris kartus geresnis įmuštų-praleistų įvarčių santykis.

Pirmoje vietoje esantis Modulis apsukų nemažina, o praėjusiame ture nuo naujokų smūgį gavo Kaišiadorių-Baltų futbolininkai, savo stadione pralaimėję 2:4.

Apskritai, Kaišiadorių reikalai kol kas klostosi ne itin pozityviai – nors ir vėl turi savo sudėtyje stabiliai žaidžiantį pasaulio futsal čempionate Lietuvai atstovavusį Egidijų Žagarą, Baltai kol kas per 4 mačus sukaupė vos 5 taškus ir to pakanka tik tam, kad komanda stovėtų vos vos virš iškritimo zonos.

Tuo tarpu abi komandos, besidalinančios 2-3 vietas, praėjusiame ture iškovojo pergales – Nemenčinė 3:1 pranoko Gariūnus (kurie vargsta dar labiau už Kaišiadoris ir apskritai tūno lentelės apačioje), o Granitas B jo nelengvos kovos ir turėję vytis varžovus 2:1 palaužė Euforiją.

Žemesnėse lentelės vietose irgi nutiko vienas minimalus pasikeitimas – Top Kickers ekipa peršoko ir į penktą vietą nustūmė Ave.Ko. futbolininkus, patys įsitaisydami ketvirtoje.

Ave.Ko. krito nuo Lentvario, kuris, panašu, atsigauna po slogaus sezono starto ir nepralaimi jau trečio mačo paeiliui (įskaitant ir SFL taurę), o štai Top Kickers futbolininkai 5:1 pranoko minimalią rotaciją turėjusius Salininkus.

Čia galima išskirti laimėtojų snaiperį Simoną Stankevičių, kuris įmušė net tris įvarčius, taip, kartu su Andriumi Kondratovič iš Granito B, įsitaisydamas snaiperių įskaitos viršuje.

Visi A diviziono 5 turo rezultatai: Kaišiadorys-Baltai 2:4 Modulis, Top Kickers 5:1 Salininkai, Lentvaris 3:1 Ave.Ko., Euforija 1:2 Granitas B, Nemenčinė 3:1 Gariūnai.

Tuo tarpu B divizione po 5 turo intriga viršutinėje lentelėje tik auga – favoritai paėmė visas pergales, o po Šventosios derbyje (taip jį pavadino pačios komandos) prieš Anykščius pasiektos Ukmergės B pergalės pirmą ir šeštą diviziono vietas šiuo metu skiria vos 4 taškai.

Galėjo tas skirtumas būti ir didesnis, tačiau pirmuosius taškus pametė Tėvynės Sąjunga. Ir pametė juos sau gana neįprastu būdu – pirmavusi 2:0, tačiau pranašumo neišlaikiusi ir leidusi Navigatorių Old Boysams rezultatą išlyginti ir taškus pasidalinti.

Tiesa, turbūt jau reikia pradėti kvestionuoti Old Boysų pavadinimą, nes štai sekmadienio rungtynėse komandos startinėje sudėtyje rungtyniavo net keturi žaidėjai, gimę 2006-ais metais. Gal bent jau Vidutinio Amžiaus Boys būtų arčiau tiesos, vis tiek, amžiaus vidurkis mažėja...

Antroje vietoje kol kas laikosi Vilties dubleriai, šį kartą 4:1 sutriuškinę Vienus Vartus, kurie su vieninteliu iškovotu taškeliu niekaip neatsispiria nuo lentelės apačios.

Trečią ir ketvirtą vietą dalinasi Ataka su Katastrofa, visgi aukščiau šiuo metu yra diviziono debiutantai, kuriems šiuo atveju padeda geresnis įvarčių santykis.

Prie to santykio nemenkai prisidėjo ir paskutinis turas, kuriame Ataka, surinkusi kone kovinę savo sudėtį, net 9:1 pervažiavo ir nepaliko jokių variantų Imperialui.

Katastrofa, savo ruožtu, kiek mažesniu skirtumu, tačiau perlaužė Skaidiškes ir taip pat išlieka tarp pirmaujančių komandų.

Apie lygiosiomis pasibaigusį Ukmergės antros komandos ir Anykščių mačą jau užsiminėme (ten minimaliu skirtumu laimėjo ukmergiškiai), abi komandos dabar turi po 9 taškus ir lyderių tolyn taip pat nepaleidžia.

Įvykių ir įvarčių daug nebuvo tik viename mače – tame, kur Granito Senjorai nulinėmis lygiosiomis pabaigė akistatą su Futboliuku.

Visi B diviziono 5 turo rezultatai: FKS Ukmergė B 2:1 Anykščiai, Ataka 9:1 Imperialas, Katastrofa 3:1 Skaidiškės, Granito Senjorai 0:0 Futboliukas, Tėvynės Sąjunga 2:2 Futboliukas, Viltis B 4:1 Vieni Vartai.

C divizione ir toliau be nuostolių juda Medžių antroji komanda, paėmusi ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų. Pastarąja jų auka tapo PILK futbolininkai, kurie po šio turo liko vienintele ekipa, vis dar liekančia su nuliu taškų grafoje.

Čia PILK‘ai net pirmi mušė, tačiau persvaros neišlaikė ir krito dar sykį.

Neaišku, ar galima tai jau vadinti kažkokia duobele, bet antrame ture iš eilės taškus pametė Olandai. Žinoma, nepralaimėjo, tačiau vis tiek – 1:1 išsiskirta su Viesulu. Kuris, beje, sezono starte taip pat juda gana smagiai ir nejučia jau šoktelėjo iki pirmo trejeto.

O išstūmė jie iš to ketverto Keteros futbolininkus, kurie trečiadienio vakarą taikiai 1:1 išsiskyrė su Pressu. Beje, apie Presso reikalus galima keliais sakiniais ir išsiplėsti.

Pressas per pirmus penkis sezono turus nusileido varžovams tik kartą, tačiau rikiuojasi vos aštuntoje lentelės vietoje. Priežastis to – paprasta: komanda fiksuoja jau penkerių iš eilės (įskaitant taurės varžybas) lygiųjų seriją (reikia paminėti, kad savaitgalį Pressas dar sužaidė ir atkeltas 2-ojo turo rungtynes su Ozo tapyrais, kurios, spėjate teisingai, baigėsi lygiosiomis – 0:0).

Prieš berods septynerius metus tie patys tapyrai fiksavo įdomią seriją, kai net keturis mačus B divizione iš eilės baigė lygiosiomis, ir ne bet kokiomis, o 1:1, tačiau panašu, kad taikiai šiais metais nusiteikęs Pressas bus nusiteikęs pamušti. Bet ar tam bus nusiteikęs Viesulas, su kuriuo Pressas varžysis artimiausiame ture? Pamatysime.

Taip pat galima pasveikinti ir dvi komandas, iškovojusias pirmąsias savo pergales – Top Kickers-Koloro nugalėjo Reaktyvą, o Vova Juniors įvarčių lenktynėse pranoko A komandą–Margirį B.

Visi C diviziono 5 turo rezultatai: Vova Juniors 6:3 A komanda–Margiris B, Olandai 2:2 Viesulas, Reaktyvas 0:2 Top Kickers-Koloro, PILK 1:2 Medžiai 2, Pressas 1:1 Ketera.

Atkeltos 2 turo rungtynės: Ozo tapyrai 0:0 Pressas.

D divizione ir toliau lyderiauja Trivartis (taip, turbūt ir aš pats nelabai galvojau, kad kada teks taip rašyti) ir ne tik kad lyderiauja, bet lyderiauja be nuostolių – keturios pergalės iš keturių.

Savaitgalį Trivartis Rūdiškės pranoko Vėtrą ir nesvarbu, kad pergalingas krito tik paskutinėmis minutėmis – pergalė yra pergalė, trys taškai jau kraityje ir toliau Trivartis gali į visus žiūrėti iš aukšto (lentelės prasme, ne kaip kitaip).

Iš šiek tiek žemiau, bet vis tiek pakiliai žiūrėti gali ir Arpas – jie nepralaimi jau keturių mačų iš eilės čempionate, tiesa, šiame ture pirmus taškus visgi pametė – lygiosiomis buvo sužaista su FK Vilnius Spark Energy futbolininkais.

Tarp kitų įdomesnių diviziono reikalų – Sviedinio laimėjimas prieš ADS Auto ekipą. Galbūt įdomi ne tik pati pergalė, tiek dalykai greta jos – Lukas Makšimas, laimėtojams pelnęs du įvarčius, mačo pabaigoje už pražangą užsidirbo geltoną, o vėliau, už reakciją į pražangą – ir raudoną kortelę, o paskutintį Sviedinio įvartį smūgiu nuo 11 metrų žymos įmušė komandos vartininkas Rapolas Gineitis, iškart tapęs rezultatyviausiu diviziono vartininku. Nors kol kas, jei nesuklysiu, jis yra vienintelis tos įskaitos dalyvis.

Kituose mačuose FC Malanka ir Tirola B išsiskyrė rezultatyviomis lygiosiomis, o Baltoji Vokė iškovojo pirmą sezono pergalę ir pirmą pergalę SFL čempionate nuo 2016-ųjų liepos, nugalėję Nemenčinę B, tad sveikinimai komandai su tuo.

Visi D diviziono 5 turo rezultatai: Tirola B 3:3 FC Malanka, Baltoji Vokė 6:2 Nemenčinė B, Vėtra 1:2 Trivartis, Sviedinys 3:0 ADS Auto, Arpas 1:1 FK Vilnius Spark Energy.