SFL savaitė: du puikūs comebackai su skirtingomis baigtimis Visos

Eurovizija baigėsi, pirmasis Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turas baigėsi, atrodo, apie ką čia begalima kalbėti? Tai gal tradiciškai pakalbėkim apie tai, kas praėjusią savaitę vyko SFL stadionuose.

Jūsų dėmesiui – tradicinė SFL savaitės įvykių apžvalga.

A divizione iš numatytų penkerių rungtynių įvyko ketverios – Ketera ir Anykščiai savo susitikimą nusikėlė į rato pabaigą. Visgi, net ir tarp sužaistų susitikimų netrūko intrigos ir dramos.

Pradėti iškart galima nuo centrinio turo mačo – tokiu dar prieš turą buvo įvardintas dviejų nepralaimėjusių komandų susidūrimas tarp Tėvynės Sąjungos ir Lentvario ekipų. Ir, reikia pasakyti, taip įvardintas buvo visiškai pelnytai.

Sekmadienio vakarą Fanuose Lentvaris antro kėlinio starte pirmavo 2:0, TS komandoje Lukas Vaičiūnas neįmušė baudinio, o netrukus Lentvaris pridėjo trečią. Atrodo, viskas? Na, dažnu atveju atrodytų būtent taip, tačiau šį kartą TS, o gal tiksliau – Ernest Bublevič – planų turėjo kitokių.

Būtent šis komandos naujokas per vienuolika minučių vienas įmušė tris įvarčius ir taip paliko Lentvario futbolininkus, turbūt, visai apstulbusius. Jau atrodė, kad toks comebackas Tėvynės Sąjungai dovanos tašką, bet pačioje rungtynių pabaigoje Lentvario futbolininkai visgi nusprendė, kad jiems vieno taško bus mažai, įmušė ketvirtą kartą, iškovojo tris taškus ir liko vienintele komanda, dar nepatyrusia pralaimėjimo skonio.

Visgi, ir TS nėra ko liūdėti – komanda kol kas vis tiek žygiuoja tvirtai, o komandos puolėjas E. Bublevič, jau įmušęs 6 įvarčius, gali pretenduoti į geriausio lygos naujoko vardą.

Jei centriniame mače lijo įvarčiais, tai kituose susitikimuose tikslių smūgių buvo mažiau. Galime pasveikinti pirmą pergalę ir pirmus taškus iškovojusį Geležinį Vilką, kuris 4:1 išvykoje susitvarkė su TEC komanda, taip pat paminėjimo verti ir VJFK Trakų futbolininkai, kurie pavyzdingai atsitiesė po aną savaitę patirto nokauto mače su Ave.Ko. ir šį kartą po paskutinėmis minutėmis įmušto įvarčio nugalėjo Salininkus.

O štai Ave.Ko. komandai ta didelė pergalė, panašu, į naudą neišėjo, nes praėjusiame ture Kalvelių futbolininkai apskriti liko tušti, o solidžiai besigynusi Modulio-Nemenčinės komanda rado savo progą, sykį įmušė ir iškovojo pergalę 1:0.

A diviziono 4 turo rezultatai: Ave.Ko. 0:1 Modulis-Nemenčinė, VJFK Trakai 3:2 Salininkai, TEC 1:4 Geležinis Vilkas, Tėvynės Sąjunga 3:4 Lentvaris.

**********

B divizione šįkart buvo sužaisti visi keturi numatyti susitikimai ir jei du baigėsi maždaug taip, kaip ir buvo galima nuspėti, tai kituose dviejuose reikalų buvo daug daugiau.

Pavyzdžiui, kad Euforija yra pajėgi nugalėti Kaišiadoris-Baltus, numanyti buvo galima, tačiau kad ta pergalė būtų paimta 4:0 – čia jau kažkas šiek tiek neįprasto. Sunku pasakyti, ar Romualdą Velkij motyvavo įvartis FPRO LFF taurės rungtynėse prieš trofėjaus savininkus „TransINVEST“, bet faktas, kad Euforijos snaiperis šiame mače kamuolį į vartus siuntė triskart ir taip tapo pagrindiniu savo komandos pergalė kalviu.

Tuo tarpu Kaišiadorių komanda pradeda strigti – po dviejų pergalių sezono starte dabar komanda yra patyrusi dvi nesėkmes paeiliui, per jas praleido 10 įvarčių, tad atrodo, kad spręstinų reikalų komandos viduje yra visai nemažai.

Kitame susitikime, kuris padovanojo intrigos, galima ieškoti sąsąjų su aptartu A diviziono centriniu maču tarp TS ir Lentvario – ten minėtas E. Bublevič su savo komanda atsiliko 0:3, tačiau trimis įvarčiais buvo sugrąžinęs savo komandą į rungtynes. Kam dar pavyko tai pasiekti šiame ture? Būtent – ilgametei buvusiai E. Bublevič komandai Navigatoriai Old Boys.

Pastarieji 0:3 atsilikinėjo nuo Top Kickers-D‘Aligner futbolininkų, tačiau ir čia atsirado didvyris, kuris, galima pajuokauti, nusprendė pasiimti rungtynes „ant savęs“, vienas sumušė tris įvarčius ir iškovojo savo komandai tašką. Tai – dar vienas Navigų senbuvis Vilius Kadys.

Tiesa, skirtingai nei TS atveju, Navigatorių pastangos buvo apdovanotos bent tašku – po trečiojo V. Kadžio įvarčio daugiau tikslių smūgių nebuvo, tad čia komandos turėjo pasidalinti po tašką.

Tuo tarpu trečią pergalę iš tiek pat galimų iškovojo lygos lyderis Ozas, kuris minimalia persvara 1:0 nugalėjo Malanką, o be taškų ir toliau lieka Olandai, kurie šį kartą 1:2 turėjo pripažinti Medžių dublerių pranašumą.

B diviziono 4 turo rezultatai: Top Kickers-D‘Aligner 3:3 Navigatoriai Old Boys, Euforija 4:0 Kaišiadorys-Baltai, Olandai 1:2 Medžiai 2, Ozas 1:0 Malanka.

**********

Keliamės į C divizioną, o čia po keturių sužaistų turų lieka trys dar nepralaimėjusios komandos ir viena ekipa, dar nepabėrusi nė taško, tad kažkokių didelių sensacijų čia nebuvo.

Viesulas ir Ozo tapyrai savo turo rungtynes nusikėlė į kitos savaitės vidurį.

Turbūt pagrindinis turo mačas buvo žaidžiamas Baltojoje Vokėje, kur aikštės šeimininkai priėmė perspektyvų, tačiau šiame sezone kol kas nelengvai taškus renkantį Futboliuko kolektyvą.

Šiek tiek Futboliukui pritrūko ir šį kartą – išvykoje buvo pralaimėta 1:2 ir kol kas komanda lieka su tais pačiais trimis taškais per tris žaistus susitikimus.

Tuo tarpu Baltoji Vokė, surinkusi jau 10 taškų, išlieka lentelės viršuje ir tas pirmas pozicijas dalinasi su Trivarčiu. Trivartis savo ruožtu derbyje su Katastrofa surinko kone dvi sudėtis, tačiau kiekybė kokybės nedavė – raudonieji ir pirmavo, vėliau turėjo ir vytis varžovus, tačiau pačioje mačo pabaigoje trečią savo įvartį pelnęs Marius Babravičius padovanojo Trivarčiui pergalę 3:2 ir išlaikė juos viršūnėje, tuo tarpu Katastrofa suklupo antrą kartą paeiliui.

Savo ruožtu pergales toliau skina Problema – šį kartą diviziono naujokai išvykoje 7:1 per daug nesuprakaitavo su pasikeitusia Molėtų komanda, yra trečioje vietoje, tačiau išlieka vienintele grupės komanda, dar nepabėrusia nė vieno taško.

Galima pasveikinti ir A komandos bei Imperialo kolektyvus – turą pradėjusios kaip dvi komandos, dar neturėjusios taškų, praėjusiame ture savo sąskaitas jos atsidarė vienu metu, kai išsiskyrė taikiu rezultatu 2:2.

A komanda čia du kartus pirmavo, bet Imperialas du kartus lygino, tad taikus rezultatas – turbūt dėsninga baigtis, o lentelės apačioje po šio turo lieka vieninteliai Molėtai, pas kuriuos taškų sąskaitoje vis dar šviečia nuliai.

C diviziono 4 turo rezultatai: A komanda 2:2 Imperialas, Molėtai 1:7 Problema, Baltoji Vokė 2:1 Futboliukas, Trivartis 3:2 Katastrofa.

**********

Pabaigai – D divizionas, o čia, atrodo, vėlgi be didelių netikėtumų.

Dar po pergalę iškovojo du lyderiaujantys SFL naujokai – Utenos Utena ir Los Faveleros. Pirmieji 1:0 namuose pranoko Skaidiškių futbolininkus, antrieji išvykoje 3:0 nugalėto Inter-Nemenčinės komandą, kuriai tai buvo pirmasis sezono pralaimėjimas.

Į trečią vietą, apšokęs tą pačią Inter komandą, pakilo Sviedinys. Jie savaitgalį dviejų giminingų ir bičiuliškų ekipų derbyje 2:1 nugalėjo Vovos komandą ir taip skinasi kelią į priekį.

O po Sviediniu lentelėje darosi tikra grūstis, mat net trys komandos turi po 7 taškus. Tai yra jau minėta Nemenčinės ekipa, o taip pat – Užgiris (praėjusiame ture 2:1 nugalėjęs Reaktyvą) ir Mostiškės, kurios savaitgalį 5:2 neturėjo daug bėdų su Arpu.

Būtent šios dvi komandos – Reaktyvas ir Arpas – lieka vienintelėmis visoje grupėje, dar neturinčiomis taškų. Visgi, situacija gali pasikeisti jau artimiausiame ture, mat komandos susitiks su savo lentynos oponentais – Reaktyvas rungsis su Vėtra, Arpas egzaminuos PILK kolektyvą.

Beje, PILK ir Vėtra savaitgalį susitiko tarpusavio rungtynėse, ten stipresnė komanda nepaaiškėjo ir susitikimas baigėsi kovingomis lygiosiomis 2:2.

D diviziono 4 turo rezultatai: Vova 1:2 Sviedinys, Užgiris 2:1 Reaktyvas, Vėtra 2:2 PILK, Utenos Utena 1:0 Skaidiškės, Inter-Nemenčinė 0:3 Los Faveleros, Arpas 2:5 Mostiškės.