SFL savaitė: būsimas auksinis mačas bei sensacijų nepateikę B ir D divizionų finišai Visos

SFL kovos pasiekė savo pabaigą. Na, didžiąja dalimi, mat kelioms komandoms dar liko sužaisti iš anksčiau atkeltas rungtynes. Bet tos rungtynės didelės esmės išsidėstymams divizionuose nebeturės, mat prizininkai ir nugalėtojai jau yra aiškūs visur. Na, beveik visur.

Kadangi A divizionas savo kovas jau baigė, tai šįkart startuojame nuo B grupės, kur intriga atvira buvo dėl absoliučiai visų podiumo pozicijų.

Dėl pirmos vietos netiesiogiai kovėsi Ataka ir Tėvynės Sąjunga. Pirmieji čempionatą uždarė rungtynėmis su Granito Senjorais ir buvo savo likimo kalviais (laimi – tu nugalėtojas), tuo tarpu TS rungtyniavo su Viltimi B ir turėjo ne tik laimėti patys, bet ir laukti dovanų iš Granito Senjorų.

Abiejų komandų rungtynės startavo tą pačią dieną su 15 minučių skirtumu, jas kiek anksčiau užbaigė TS. Nugalėjo jie Vilties dublerius 2:1, tačiau netrukus sužinojo, kad Ataka savo žiūrovų akivaizdoje taškų nedalino, nugalėjo Senjorus 5:2 ir pirmos vietos iš savo rankų nebepaleido.

Ne ką mažesnė intriga virė ir dėl trečios vietos, dėl kurios tiesiogiai kovėsi Ukmergės dubleriai ir Anykščiai. Jau rašėme apie tai, kad prieš paskutinį turą abi komandos turėjo absoliučiai identiškus rodiklius ir viskas turėjo spręstis paskutinėse rungtynėse, kuriose jos lenktyniautų dėl didesne persvara paskutiniame ture paimtos pergalės.

Tiesa, tarsi buvo pranešta, kad Imperialas dėl komplektacijos bėdų ir diskvalifikacijų nesurinks komandos kelionei į Ukmergę ir pasiims techninį 0:3, tačiau visgi mobiliazavosi, nuvyko ir sukovojo, nors ir pralaimėjo 3:5.

Maža detalė – tuo metu Ukmergė jau žinojo, kad jiems pakaks pergalės bet kokiu skirtumu, mat pora valandų anksčiau startavusiose rungtynėse Anykščiai išvykoje nenugalėjo Skaidiškių (2:2) ir taip į savo kraitį pridėjo vos vieną tašką. Tokiu būdu ilgą laiką net pirmame dvejete žengę anykštėnai sezono finiše apskritai liko be medalių.

Dar vienas įdomesnis paskutinio turo akcentų – pirma Vienų Vartų pergalė. Jie pagaliau susirinko pagirtinai ir ganėtinai atvirose, bet nė vienai komandai daug nelėmusiose rungtynėse, 6:3 nugalėjo Katastrofą.

Šiame divizione liko dar du nukelti mačai – ketvirtadienį Vieni Vartai sužais su Futboliuku, o šeštadienį Naujojoje Vilnioje žais Granito Senjorai ir Viltis B.

Visi B diviziono 22 turo rezultatai: Katastrofa 3:6 Vieni Vartai, Viltis B 1:2 Tėvynės Sąjunga, Ataka 5:2 Granitas Senjorai, Skaidiškės 2:2 Anykščiai, FKS Ukmergė B 5:3 Imperialas, Futboliukas 0:0 Navigatoriai Old Boys.

C divizione dar buvo aktualus vienas klausimas – tai ar sulauksime tų auksinių rungtynių, ar ne? Visi ženklai rodė, kad sulauksime, tačiau Medžiams 2 dar reikėjo atlikti vieną formalumą – nugalėti Pressą.

Pressas rinkosi sunkiai, žalieji dar kelis kartus teiravosi, ar pressininkai susirinks, o šie kategoriškai atsisakė imti techninį ir susirinko. Tiesa, galutinis rezultatas vis tiek gavosi 3:0, o įtampą Medžių antra komanda nusimetė įmušusi įvartį jau pirmą minutę. Vėliau komanda net ir gavo vieną raudoną kortelę, tačiau likusi mažumoje vis tiek sugebėjo įmušti įvartį ir taip iškovoti auksinį mačą su Ketera.

Auksinės rungtynės numatomos šį sekmadienį 13 valandą Šalčininkuose, tad, žinoma, kviečiame ten visą SFL bendruomenę būti puikaus mačo liudininkais.

Kodėl Šalčininkai? Jie šiam renginiui skyrė aikštę, parūpins ir švieslentę su kamuolius padavinėjančiais vaikais (kas SFL, pripažinkime, nėra dažnas reiškinys), taip pat, kas ten žino – gal bus akcijų ir atrakcijų ir žiūrovams? Žinote, tik pasiūlymas...

Pergalingai čempionatą užbaigė ir bronzos medalininkai Olandai, dviejų ant popieriaus oranžinių komandų kovoje 4:3 nugalėję Ozo tapyrus.

Pirmavo čia Olandai kone nuo pradžių, Tapyrai porą sykių priartėjo, tačiau to lemiamo smūgio taip ir nesudavė ir išplėšti taško jiems nepavyko.

Kituose dviejuose mačuose pergales taip pat iškovojo aukščiau už savo varžovus finišavusios komandos – Viesulas nugalėjo Reaktyvą, o A komanda vieno įvarčio mače pabaigoje palaužė Top Kickers-Koloro.

C grupėje liko dar vienas nukeltas mačas – Ozo tapyrai aiškinsis su Reaktyvu.

Sužaistų C diviziono 22 turo rezultatai: Medžiai 2 3:0 Pressas, Top Kickers-Koloro 0:1 A komanda, Viesulas 3:1 Reaktyvas, Olandai 4:3 Ozo tapyrai.

D divizione jau turėjome aiškias visas tris prizininkes, tačiau ne jų išsidėstymą pirmame trejete. Trivartis dar galėjo būti tiek pirmas (žinoma, per papildomas auksines rungtynes, kurias jiems būtų išplėšusi pergalė), tiek antras ir trečias, Malanka žemiau antros nukristi nebegalėjo, o Sviedinys negalėjo pakilti aukščiau antros vietos.

Centriniame turo (ir turbūt viename iš centrinių viso sezono) mače Trivartis fanams priėmė Malanką. Pastariesiems norint išsaugoti pirmą vietą pakako lygiųjų, Trivarčiui pergalė būtų suteikusi auksines rungtynes su ta pačia Malanka, o lygiosios ar pralaimėjimas realiai nublokštų į trečią poziciją (turint omenyje, su kuo sezoną uždarinėjo Sviedinys).

Rungtynėse krito vienas vienintelis įvartis, krito labai vėlai (84 minutę), tačiau krito į Trivarčio vartus, o tai reiškia, jog SFL naujokai Malanka jau pirmame savo sezone tapo D diviziono nugalėtojais, o Trivartis smuktelėjo iki trečios vietos.

Smuktelėjo, nes Sviedinys paskutiniame sezono mače 5:0 sutriuškino FK Vilnius Spark Energy ir liko antras. Tiesa, turbūt ta antra vieta jų per daug nedžiugina, mat ilgą laiką buvo žygiuota pirmoje pozicijoje, tačiau antro rato lygiosios su Vėtra ar pralaimėjimai Molėtams, Baltajai Vokei ir tam pačiam Trivarčiui neleido ant to aukščiausio laiptelio išsilaikyti.

Dar vienas įdomesnis ir paminėjimo vertas dalykas D divizione – Molėtų iškritimas iš pirmo ketverto. Ilgai jie laikėsi greta medalių, tačiau paskutiniame ture nelauktai nusileido Nemenčinės dubleriams, o juos dar gaudžiusi Baltoji Vokė sudaužė ADS Auto ir paskutinę sekundę pakilo iki ketvirtos vietos.

Visi D diviziono 22 turo rezultatai: Arpas 3:5 Vėtra, Molėtai 1:4 Nemenčinė B, Baltoji Vokė 8:0 ADS Auto, Trivartis 0:1 Malanka, Sviedinys 5:0 FK Vilnius Spark Energy.

FC Malanka nuotr.;