SFL savaitė: bronzinis Problemos finišas ir iki maksimumo užkaitusi intriga A divizione Visos

Jau kai kuriems gal ir norėtųsi galutinai uždaryti šitą SFL sezoną, tačiau tai padaryti gali tik C ir D divizionai – ten buvo sužaistos paskutinės likusios nukeltos rungtynės, atsakiusios į dar likusius klausimus.

O A ir B divizionuose rungtynių dar liko, tiesa, jų reikšmė – visiškai skirtinga. Tad apie viską – tradicinėje SFL savaitės apžvalgoje.

A divizione komandoms dar liko sužaisti po vienerias-dvejas rungtynes, tačiau galutinę savo poziciją šiuo metu žino viso labo dvi komandos – tai yra titulą jau užsitikrinęs Lentvaris bei Ukmergės B komanda, kuri jau nebegali pajudėti iš šeštos pozicijos.

Tuo tarpu atkaklios kovos tęsiasi abiejuose lentelės poliuose – tiek viršuje, kovojant dėl medalių, tiek ir apačioje, kaunantis dėl išlikimo. Tiesa, panašu, kad pas vienus tos valios dar likę daugiau nei pas kitus.

Lentelės viršuje Lentvaris, panašu, jau tiesiog nori šio sezono pabaigos, mat savaitgalį nelaimėjo jau antro mačo paeiliui. Tokia atkarpa – viso labo antra sezone nuo liepos mėnesio, kada buvo pralaimėta SFL taurės bei čempionato rungtynėse.

Tiesa, jei aną sykį Lentvaris dar iškovojo tašką, tai savaitgalį išvykoje pralaimėjo Ukmergėje 2:3. Na bet kaip pasakoja protokolas, Lentvaris į išvyką iškeliavo be keitimų, tad gal ir ta baigtis nėra tokia šokiruojanti. Vėlgi, kaip ir minėjome, šios abi komandos jau žino, kokioje pozicijoje užbaigs savo sezoną.

Kas dar nežino savo galutinės pozicijos – tai likusios keturios komandos, dar kovojančios dėl kitų dviejų prizinių pozicijų. Kol kas geriausioje vietoje yra Viltis B, kuri praėjusį turą praleido, bet nuo trečios pozicijos turi dviejų taškų pranašumą ir rungtynes rezerve.

Itin įdomi bus savaitgalio akistata tarp Top Kickers ir Anykščių komandų. Tai bus paskutinis susitikimas sezone abiems komandoms, situacija čia paprasta – šiuo metu TK turi prieš anykštėnus vieno taško persvarą. Pergalė savaitgalį bet kuriai komandai garantuos aukštesnę vietą (bet dar ne faktas, kad medalius), o TK pakanka ir lygiųjų. Beje, galėjo TK būti ir geresnėje pozicijoje, bet praėjusiame ture nenugalėjo Modulio (4:4).

Ne tai, kad tiesiog nenugalėjo, bet turėjo gelbėtis, mat 85 minutę Modulis dar pirmavo 4:2. Bet visgi išsigelbėjo Top Kickersai (tai yra, išgelbėjo bent tašką) ir savo kovą dėl medalių tęsia.

Tuo tarpu Anykščiai namų rungtynių sezoną uždarė pergale rezultatyviose rungtynėse 5:4 prieš TEC.

Bet nepamirškime – visą situaciją vis dar seka ir Granitas B, kurie, likus dviems mačams, dar turi neblogas galimybes šokti bent iki trečios vietos. Patys Granito futbolininkai savaitgalį nugalėjo Tėvynės Sąjungą ir nuo TK bei Anykščių atsilieka per vieną mačą panaikinamu deficitu (tiesa, per vienerias rungtynes jie bet kokiu atveju to deficito nepanaikins, nes kažkuri iš komandų taškų taupyklę papildys), bet faktas, kad jei Naujosios Vilnios komanda savaitgalį nugalės TEC – nukeltose rungtynėse su Viltimi B spręsis jų medalių likimas.

Pati Viltis B savaitgalį turės užduotį – laimėk prieš Ave.Ko. ir užsitikrini sau antrą vietą, tuo pačiu palikdama Kalvelių komandą paskutinėje (Ave.Ko. savaitgalį pralaimėjo lentelės kaimynams Salininkams, kurie po laimėjimo iš tos kaiminystės pasitraukė), prarask taškus – į savo rungtynes su Granitu įneši papildomo prieskonio. Tad faktas, kad šis turas A divizione bus itin intriguojantis ir įdomus.

Visi A diviziono 21 turo rezultatai: Ukmergė B 3:2 Lentvaris, Modulis 4:4 Top Kickers, Salininkai 3:1 Ave.Ko., Anykščiai 5:4 TEC, Tėvynės Sąjunga 2:3 Granitas B.

**********

B divizione irgi buvo atsakyta į paskutinius dar likusius klausimus, o likę du mačai čia nebelems iš esmės nieko. Tiesa, ne faktas, kad abu jie ir įvyks.

Gariūnai, jau anksčiau užsitikrinę pirmą vietą, turėjo sužaisti su Ozu, kuriam tas mačas būtų galėjęs lemti vieną ar kitą poziciją lentelėje. Bet panašu, kad titulą užsitikrinę Gariūnai daugiau žaisti nebuvo nusiteikę, informavo apie savo nesusirinkimą ir atidavė techninę pergalę Ozui.

Oranžiniams tas laimėjimas tapo sidabriniu ir užtikrinusiu antrą vietą. Beje, verta išskirti Ozo seriją antrame rate – čempionatas buvo baigtas septyniomis pergalėmis paeiliui ir taip užkopta iki antrojo laiptelio.

Turbūt kažkokį apmaudą dėl negautos galimybės pakovoti dėl antros vietos jausti gali Ketera ir Medžiai 2, tiesa, lyginant šių komandų situacijas, apmaudas turėtų būti mažesnis pas Keterą.

Ji paskutinėse rungtynėse suvažinėjo Imperialą, surinko tiek pat taškų su penktadienį Katastrofą nugalėjusiais Medžiais, tačiau dėl geresnių rezultatų tarpusavio rungtynėse aplenkė žaliuosius ir garantavo sau bronzą.

B divizione liko dar dvejos rungtynės, tiesa, galbūt nutiks taip, kad sužaistos bus tik vienos. Nieko abejoms komandoms nebelemiančiame mače nugalėtojai Gariūnai turėtų susitikti su penktoje vietoje liksiančia Nemenčine.

Kiek aktualesnis mačas bus kitas – Imperialas dar pasivaržys su Katastrofa ir aiškinsis, kuri komanda galės būti vadinama blogiausia šiame B divizione. Pirmo rato rezultatai tai sakė apie Katastrofą, po vasaros pertraukos lazdelę perėmė Imperialas (du kartus gavęs po 13, po kartą – 8 ir 10).

Pergalė trijų įvarčių ir didesne persvara Katastrofą pakeltų iš paties lentelės dugno, visi kiti rezultatai toje devintoje vietoje paliktų Imperialą.

Atkeltos B diviziono 11 turo rungtynės: Gariūnai 0:3 Ozas (be žaidimo);

Atkeltos B diviziono 13 turo rungtynės: Medžiai 2 4:1 Katastrofa;

Atkeltos B diviziono 16 turo rungtynės: Ketera 13:1 Imperialas;

**********

C divizione buvo likęs vienas vienintelis susitikimas, tiesa, daug nieko nelėmęs – susitiko lentelės apačios komandos Trivartis ir A komanda, kurios aiškinosi, kas liks C divizione, o kas turėtų pakuotis lagaminus į D.

Baigėsi rungtynės lygiosiomis 2:2, komandos ten lemiamais įvarčiais keitėsi per paskutines 10 minučių, bet galų gal tai nulėmė, kad pagal viską į D divizioną keliauti turėtų A komanda, nors ir aplenkusi Sviedinį, bet likusi aštunta, o Trivartis išlaikė septintą poziciją ir neprarado derbių su tapyrais kitame sezone.

Atkeltos C diviziono 11 turo rungtynės: Trivartis 2:2 A komanda.

**********

Buvo vienas klausimas likęs ir D divizione – kas liks antri ir kas treti. Dėl šių dviejų vietų netiesiogiai rungėsi Molėtai ir SFL naujokai Problema.

Molėtai savo sezoną jau buvo baigę anksčiau ir žinojo, kad pirmą kartą savo istorijoje SFL pirmenybėse iškovos medalius, tik nebuvo tikri, kokios prabos tie medaliai bus. Opcijos buvo dvi – sidabras ir bronza.

Prieš paskutinį D diviziono savaitgalį molėtiškiai buvo antri, bet savo likimo nekontroliavo – juos iš tos antros vietos galėjo pastumti Problema, kurios laukė atkeltas susitikimas, derbio lygmens, su Reaktyvu.

Laimėjusi rungtynes Problema būtų peršokusi Molėtus ir debiutą pažymėjusi sidabru, visi kiti rezultatai buvo naudingi Molėtams.

Taigi, einant prie to derbio – derbis buvo karštas (nepaisant pylusio lietaus), Problema pirma mušė ir jau atrodė, kad artės prie puikios pergalės, bet... Reaktyvas dovanėlių dalinti linkęs nebuvo ir 75 minutę Bartas Popenovas rezultatą išlygino.

1:1 – ir Molėtai gali švęsti antrą vietą, o Problema – pergyventi dėl paleistos galimybės palypėti aukštyn. Nors, paklausius komandos atstovų komentarų, pergyvenimo ten nerasta, tad su tuo norisi komandą ir pasveikinti ir palinkėti sėkmės kitais metais C divizione.

Tiesa, atkeltas rungtynes sužaidė ir Baltoji Vokė su ADS Auto futbolininkais, bet intriga ten nekvepėjo – diviziono nugalėtojai sutriuškino varžovus 9:2 ir taip sezoną užbaigė pakilia nata.

Atkeltos D diviziono 10 turo rungtynės: Problema 1:1 Reaktyvas;

Atkeltos D diviziono 11 turo rungtynės: ADS Auto 2:9 Baltoji Vokė;

​Problemos nuotr.