SFL savaitė: Lentvaris – be dviejų taškų čempionai, Ketera kažkuriam laikui pastūmė į šoną Gariūnus Visos

Per šią savaitę visiškai prie nugalėtojų titulo A grupėje priartėjo Lentvaris, o B grupėje po ilgo laiko pasikeitė lyderis, tiesa, veikiausiai – labai laikinam laikui.

Apie tai, kas praėjusį savaitgalį dėjosi SFL aikštynuose – tradicinėje apžvalgoje.

Kaip minėjome, prie A diviziono nugalėtojų titulo visiškai priartėjo Lentvario futbolininkai. Priartėjo nugalėtojiška maniera – nugalėdami artimiausius persekiotojus ir dar labiau padidinę savo persvarą lentelės viršuje.

Tie nugalėti varžovai – Top Kickers, kuriuos Lentvaris nugalėjo 3:2. Visgi, buvo arti to, kad nenugalėtų – Lentvaris vienu metu pirmavo 2:0, leido TK išlyginti rezultatą, bet paskutinę rungtynių minutę Romuald Kliukoit įmušė pergalingą įvartį ir taip visiškai priartino savo ekipą prie triumfo divizione.

Tam, kad tas triumfas pavyktų, Lentvariui bereikia per keturis susitikimus iškovoti bent du taškus. Na, jei klaustumėte manęs – misija tikrai įmanoma. O ir žaidžia Lentvaris artimiausias rungtynes Trakuose su Moduliu, tad užsitikrinus trofėjų jų gali laukti nemaža šventė dar nė nesulaukus kitų konkurentų rungtynių.

Jei dėl pirmos vietos čia daug klausimų nebėra, tai dėl kitų prizininų pozicijų kova laukia rimta. TK kluptelėjimu pasinaudojo Viltis B, kuri nugalėjo Salininkus ir taip su TK susilygino taškais.

Visiškai nelauktą smūgį sugėrė Granitas B, kuris 0:3 pralaimėjo Ave.Ko futbolininkams.

Šie pagaliau atsispyrė nuo paskutinės vietos ir atsispyrė įspūdinga pergale. O praėjusių metų čempionų situacija tokia, kad jiems ne tik titulo apginti nepavyks, bet ir trejete poziciją išlaikyti pavyks sunkiai.

Likusiuose dviejuose susitikimuose tarp lentelės vidutiniokų užfiksuotos lygiosios – Anykščiai nepasinaudojo galimybe dar labiau priartėti prie pirmo trejeto ir 0:0 sužaidė su Tėvynės Sąjunga, tuo tarpu Modulio ir TEC futbolininkai sirgaliams padovanojo įvarčių fiestą sužaisdami rezultatyviai 3:3.

Visi A diviziono 17 turo rezultatai: Modulis 3:3 TEC, Salininkai 0:2 Viltis B, Ave.Ko. 3:0 Granitas B, Top Kickers 2:3 Lentvaris, Tėvynės Sąjunga 0:0 Anykščiai.

**********

B divizione po ilgesnės pertraukos nebuvo nukeltų rungtynių ir buvo sužaisti visi penki turo susitikimai.

Keturiuose iš jų nenutiko nieko neprognozuoto ir netikėto – ten pergales paėmė tie, kas jas ir turėjo paimti – bet šiokia tokia staigmena užfiksuota buvo jau pirmame turo mače.

Tą praėjusio penktadienio vakarą Fanuose ilgalaikiai lyderiai 2:4 pripažino Navigatorių Old Boys pranašumą. Tų pačių Navigų, kuriuos tarsi jau buvome pradėję nuiminėti iš lenktynių dėl medalių, bet jie mums tik grūmoja pirštu ir rodo, kad tos išvados dar galimai buvo per ankstyvas.

Įdomu ir taip, kad Gariūnai pirmame kėlinyje ten dar pirmavo 2:0, bet įvarčiais prieš pertrauką ir po jos Navigai sugrįžo.

Tada – dvikovos pabaigoje Gariūnų gauta raudona kortelė, du praleisti vėlyvi įvarčiai ir patirtas viso labo antras pralaimėjimas per sezoną.

O štai pasinaudoję tokiu rezultatu į pirmą vietą pakilo Keteros futbolininkai. Tiesa, tas jų pakilimas dar neatspindi tikros situacijos – Ketera pirmauja vienu tašku, bet Gariūnai dar turi tris(!) susitikimus rezerve. Tad panikos Gariūnų stovykloje dar tikrai nebus.

Ketera savo taškus pasiėmė 3:1 nugalėdama Katastrofą. Tiesa, reikia pasakyti – antrame rate rimtai atkutusią Katastrofą, kuri net pirmavo, net galėjo pirmauti ir daugiau, bet savo šansų neišnaudojo, o Ketera po pertraukos savo progas realizavo ir pergalę pasiėmė, nors ir sunkiau nei buvo galima prognozuoti.

O kitur – jokių sensacijų. Nemenčinė nugalėjo Euforiją, Ozas įrodė pranašumą prieš Granito Senjorus, o Medžių dubleriai pratęsė sunkų antrą ratą Imperialui, suvažinėdami juos net 7:0.

Žiūrėti į lentelę šiuo metu dar nebūtų labai tikslinga, bet komandos čia sužaidusios nuo 12 iki 15 susitikimų, tad realesnis vaizdas čia paaiškės po dar kelių turų.

Visi B diviziono 15 turo rezultatai: Gariūnai 2:4 Navigatoriai Old Boys, Euforija 2:5 Nemenčinė, Granitas Senjorai 1:5 Ozas, Katastrofa 1:3 Ketera, Imperialas 0:7 Medžiai 2.

**********

C divizione toliau nesiliauja stebinti (tiesa, ne iš geros pusės) Top Kickers dubleriai, kurie taškus barsto trečiame ture paeiliui ir per trejas paskutines rungtynes sukrapštė viso labo taškelį.

Jei taškų pametimus prieš Futboliuką ar A komandą dar buvo galima kažkiek suprasti – na, komandos, turinčios žaidėjų, galinčios nustebinti – tai pralaimėjimas visiškam grupės autsaideriui Vovai Juniors jau kažkas sunkiai suprantamo.

Įdomu, kad Vovos antrai komandai tai buvo antra pergalė sezone. Prieš ką buvo iškovota pirmoji? Taip, pataikėte – irgi prieš TK dublerius, pirmame ture. Na, jei TK antroji komanda šiemet liks be aukso, kaltinti galės tik save (na ir kažkiek dar Vovą Juniors, bet labiau, visgi, save).

To tik ir reikėjo Malankai – ji ganėtinai užtikrintai 3:0 pranoko tą patį Futboliuką ir dabar, likus žaisti tris turus, su lyderiais susilygino taškais. Ir, jei klaustumėte manęs, geresnėje moralinėje būklėje šiuo metu tikrai turėtų būti Malankos futbolininkai, kurie antrame rate juda pavyzdingai ir rimtai kėsinsis pačiupti tą pirmą poziciją.

O štai kam antras nesiseka – tai Trivarčiui. Jei po pirmos sezono pusės dar buvo galima matyti variantų, kaip Trivartis tvirtinasi trejete ir gal net kyla į B grupę, tai visas šias viltis nubrakė antra sezono pusė. Kol kas prapilti visi penki antro rato susitikimai ir nusiridenta iki priešpaskutinės diviziono vietos!

Taip staiga Trivarčio tikslai pasikeitė – vietoje to, kaip išsilaikyti pirmame trejete, dabar jiems tenka stengtis išsikapstyti iš apatinio. Tiesa, taip ir nepriėjome – savaitgalį Trivartis pralaimėjo Sviediniui, kurie tą patį Trivartį pavijo taškais.

Rimta kova šviečiasi ir dėl bronzos, mat pergales aname ture paėmė abi tiesiogiai dėl jos einančios komandos.

Nugalėjo net ir vienodais skirtumais – Viesulas 5:1 susitvarkė su A komanda, o Olandai 4:0 nepaliko šansų Ozo tapyrams.

Taškų Viesulas ir Olandai turi po lygiai, tiesa, pastarųjų persvara – dar turimos rungtynės rezerve. Tačiau faktas, kad norint, jog ta persvara taptų realia – tas rungtynes dar reikia laimėti.

Visi C diviziono 15 turo rezultatai: Vova Juniors 2:1 Top Kickers-D‘Aligner, Sviedinys 2:0 Trivartis, Viesulas 5:1 A komanda, Malanka 3:0 Futboliukas, Ozo tapyrai 0:4 Olandai.

**********

Įdomios kovos dėl medalių visur, bet D divizione čia viskas šviečiasi itin intriguojančiai – į prizines vietas realiai kandidatuoja bent 5 komandos.

Žinoma, galima sakyti, kad vienų iš jų (tarkime, Baltosios Vokės) yra daug realesnis nei kitų (pavyzdžiui, Tirolos B), tačiau kol taškų skirtumas nėra per didelis – įmanoma viskas.

Baltoji Vokė grupėje toliau laikosi pirma, praėjusią savaitę 4:2 nugalėjusi Užgirį ir taip neleidusi pastarajam pateikti dar vienos staigmenos.

Antri – ir toliau Molėtai, kurie turėjo paplušėti, bet išvykoje paėmė valingą laimėjimą 1:0 prieš ADS Auto komandą.

Ilgą laiką klausėme, ar Molėtai gali įnešti į savo žaidimą daugiau stabilumo ir realiai kautis dėl medalių ir panašu, kad šiemet gali būti tas sezonas.

Juolab, kad ir vieni iš varžovų prarado taškus – Reaktyvas neįveikė Vėtros (3:3) ir šiek tiek susiprastino savo situaciją, mat Baltoji Vokė pirmoje vietoje dabar jau nėra pavejama vieneriomis rungtynėmis.

Neblogai puolime pasismagino Problema, net 9:1 nugalėjusi Arpą. Beje, čia buvo ir SFL kamera, tad tuos epizodus pamatyti galite ir patys.

O mūsų paminėta Tirola B 6:3 susitvarkė su sunkų sezoną žaidžiančia PILK komanda ir toliau patyliukais tyko šansų dar pakilti į pirmą trejetą.

Gera proga dar labiau padidinti savo akcijas – kitame ture laukianti akistata su Reaktyvu. Laimėk ten – ir šansai tavo. Juolab, kad ir kitose rungtynėse tiesiogiai konkurentai gali mesti taškus, mat Problema rungsis su Baltąja Voke, o Molėtams teks Vėtros iššūkis.

Visi D diviziono 15 turo rezultatai: Tirola B 6:3 PILK, Baltoji Vokė 4:2 Užgiris, ADS Auto 0:1 Molėtai, Problema 9:1 Arpas, Reaktyvas 3:3 Vėtra.