SFL grįžta: trys intrigos kiekviename divizione Visos

Po vasaros atostogų jau šį savaitgalį grįžta SFL kovos. Antra sezono dalis visuose divizionuose žada ne vieną įdomybę ir intrigą.

Tiesa, vasaros pertraukos metu turėjo įvykti dar du pirmo rato susitikimai poroje divizionų, tiesa įvyko tik vienas.

B divizione Katastrofa 4:3 nugalėjo Vienus Vartus, tiesa, didelių pokyčių lentelėje tai neįnešė, o D grupėje Sviedinys įsirašė techninę pergalę 3:0 prieš FK Vilnius Spark Energy ir sugrįžo į diviziono viršūnę.

Dar vienas mačas, jau antrojo rato, dar prieš oficialiai jam startuojant įvyko ir C divizione, tačiau jį paminėsime jau apžvelgiant pirmąjį antro rato turą.

O šiandienos tema – trys intrigos kiekviename divizione grįžtant SFL kovoms. Žinoma, galima tų intrigų rasti daug daugiau ir kiekvienai komandai, tačiau šį kartą nusprendėme apsistoti ties trimis bendriausiomis kiekviename divizione. Tad nieko nelaukdami, pradėkime.

A divizionas

Ar visa podiumo sudėtis paaiškės paskutiniame ture? Taip, esame pratę, kad viena ar kita komanda vietą ant podiumo užsitikrina tik paskutiniame ture, tačiau A divizione intriga tokia, jog čia į apdovanojimus iš esmės realiai dar gali pretenduoti 8 komandos (o ir likusios dvi, sėkmingai sukovojusios, gali ten įsijungti), tad visai realu, kad iki pat paskutinio turo nežinosime nė vieno A diviziono prizininko, o pirmavusi komanda čia keisis kone po kiekvieno turo.

Ar Top Kickers ras kaip kompensuoti lyderių netektis? Pirmame rate TK kolektyvas iš viso pelnė 25 įvarčius, o net 14 iš jų pelnė du komandos lyderiai – Simonas Stankevičius (8) bei Emilis Tankūnas (6). Visgi susiklostė tokia situacija, jog perėjimų lango metu abu futbolininkai pakėlė sparnus ir iškeliavo į aukštesnį lygį – LFF II besivaržančią Viltį. Trečias pagal rezultatyvumą TK futbolininkas yra 3 įvarčius pelnęs komandos vadovas Mantas Urbonas, tad darosi akivaizdu, jog komandai reikės rasti naujus lyderius priekyje. Žinoma, pasitempti reikės visiems komandos futbolininkams, tačiau negalime atmesti atvejo, kad siekdami išlikti kovoje dėl medalių TK dar ieškos naujo bombardyriaus.

Ar bus Salininkuose iki sezono pabaigos sutvarkytas stadionas? Pastaruoju metu Salininkai savo rungtynes žaidžia Dilgynės stadione, kuris, švelniai pasakius, futbolo bendruomenės vertinamas yra ne itin pozityviai. Visgi rugpjūčio pradžioje Salininkai savo feisbuke paleido žinutę „Naujas stadionas Salininkuose per 80 dienų. Pažiūrėsime, ar taip ir yra“ kartu su tvarkomo miestelio stadiono nuotrauka. Žvelgiant aklai į skaičius – 80 dienų nuo žinutės paleidimo pradžios sueitų maždaug spalio antroje pusėje. Realu, kad šiemet ten rungtynės dar nevyks, tačiau būtų džiugu pamatyti dar vieną sutvarkytą Vilniaus regiono miestelio stadioną, kuriame namų komanda kitame sezone galėtų priimti savo varžovus. To komandai bei miestelio bendruomenei ir palinkėkime.

B divizionas

Ar Tėvynės sąjunga išliks viršūnėje? Apie tai, kad TS turbūt laimės medalius, diskutuoti, bent šiuo metu, neverta – TS patys rodo stabilų žaidimą, o ir rezervą prieš ketvirtą bei žemesnes vietas turi solidų. Žinoma, toną antram ratui duos pirmas mačas Anykščiuose – nepavykus iškovoti pergalės ten, prie lyderių priartėtų tiek patys Anykščiai, tiek, galimai, ir kitos kaimynės. Visgi šiame sezone TS atrodo pernelyg brandžiai, tad antras ratas gali būti puiki platforma jiems įrodyti, kad viršūnėje šiuo metu jie laiką leidžia neatsitiktinai. Ir taip, tiesa, TS ekipa į savo gretas antram ratui pridėjo iš pabyrėjusio Ozo prisijungusį Gediminą Strocką. Turbūt esate tokį girdėję, tiesa?

Ar L. Vaičiūnas pasieks 45 pelnytų įvarčių ribą? Kad TS lyderis taps rezultatyviausiu diviziono (o gal ir viso SFL sezono) žaidėju, turbūt daug abejonių nėra. Visi žino, kad jam reikia skirti ypatingą dėmesį, tačiau tas žinojimas nepadeda, nes įvarčiai iš L. Vaičiūno krenta reguliariai. Skaičius 45 buvo pasirinktas neatsitiktinai – praėjusiame sezone jis B divizione įmušė 44, tad tai būtų ir savo asmeninio rezultato pagerinimas. Šiuo metu L. Vaičiūno sąskaitoje yra 19 įvarčių, tad, norint pagerinti skaičius, jam reiktų per 11 likusių mačų įmušti 26 įvarčius. Įmanoma? Turbūt daug kam būtų sunku, tačiau žinant futbolininko kokybę ir jo įvarčių mušimo tempus, atmesti tokio varianto tikrai negalima.

Kuriame ture Vieni Vartai iškovos pirmą pergalę? Nesinori tikėti, kad VV kolektyvas šį sezoną užbaigtų taip ir nepaėmęs pergalės. Pirmame rate to padaryti nepavyko, tačiau norisi galvoti, kad antrame rate, galbūt pagaliau sutvarkius komplektacijos bėdas, VV gali kautis, bent jau su apatinės lentelės dalies ekipomis. Žinoma, visų pirma reikia komandai palinkėti nenuleisti rankų ir nežengti Futbolo Brolių pernai pramintu keliu, o pergalės ir taškai su laiku turėtų atkeliauti. Kas žino – gal atkeliaus jau sekmadienį, kai lauks akistata su taip pat neblizgančiu Imperialu.

C divizionas

Ar Medžiai 2 užbaigs sezoną be pralaimėjimų? Pirmoje sezono dalyje Medžių dubleriai patyrė vos vieną nesėkmę, ir ta pati buvo užfiksuota SFL taurės turnyre. C divizione žalieji skynė pergales, kol 10 ture juos pristabdė A komanda-Margiris B, sužaidusi lygiosiomis. Visgi čempionate dabartiniai grupės lyderiai vis dar yra nenugalėti ir galima neabejoti, kad tokiais norės likti ir po likusių dešimties mačų. Lengva nebus – turbūt ir pati komanda suvokia, kad dabar taikinį ant savo nugarų turi ne tik kaip diviziono lyderiai, bet ir kaip komanda, kuriai visos ekipos norės įteikti pirmąjį sezono pralaimėjimą lygoje.

Ar Keteros rungtynėse dar kartą bus užfiksuotas devynių įvarčių skirtumas? Žinoma, ši intriga – ir pusiau juokais, tačiau jau tris kartus šiame sezone Keteros rungtynės baigėsi būtent šiuo neįprastu, aštuonių įvarčių, skirtumu – du sykius tokiais skirtumais buvo iškovotos pergalės, vieną kartą teko pripažinti varžovų persvarą. Atakoje Ketera turi tikrai pakankamai potencialo iššauti dar vieną kitą įvarčių salvę, tad varžovų gynybos antrame rate (kurį Ketera, beje, jau pradėjo) pailsėti neturės kada.

Ar kažkas dar sudrums pirmąjį trejetą? Pirmos trys komandos viso pirmo rato metu rodė, kad savo atitinkamas pozicijas šiuo metu užima visiškai pelnytai. Ant žemesnių laiptelių stovi keli persekiotojai, kurie dar norės įšokti į tą pirmą trejetą, tačiau ar Medžiai 2, Ketera ir Olandai bus linkę juos ten praleisti – didelis klausimas. Visgi tiek A komanda-Margiris B, tiek ir dvejus metus iš eilės bronzininkais tapę Ozo tapyrai dar turėtų pabandyti „truktelti“ ir įnešti didesnės intrigos ir antrą ratą padaryti įdomesnį ir neutraliems C diviziono sekėjams.

D divizionas

Ar Sviedinys ir Trivartis toliau taip gerai judės feisbuke? Nors, turbūt, iš esmės čia daug intrigos nėra – atsakymas yra TAIP. Įdomu šias komandas pasekti nebūtinai dėl jų judesio aikštėje, tačiau labiau už jos ribų. Nors, tiesa, abi komandos dar kovoja dėl aukščiausių diviziono vietų, tad matysime, kaip jiems seksis derinti žaidimą ir pulso palaikymą savo feisbukuose. Kartelę abi komandos per pirmą sezono dalį pasikėlė tikrai aukštai, tad linkime tą lygį išlaikyti. O kas dar šių ekipų nesekate – siūlome tai padaryti.

Kiek komandų įvarčių skaičiumi aplenks Baltosios Vokės atakų lyderis? Po pertraukos į SFL kovas sugrįžusi Baltoji Vokė iš esmės turi vieną ir labai aiškų lyderį – savo puolėją Vladyslavą Podberezskij, kuris stipriai prisideda prie to, kad ekipa laikytųsi tarp pretendentų į pirmas pozicijas. Per pirmą sezono dalį jis vienas pelnė 24 įvarčius, tad nori nenori, norėjosi užmesti akį į tai, kelias diviziono komandas jis šiuo rodikliu lenkia. O tokių, pasirodo, yra daugiau nei pusė. Paklausykite – vienas Baltosios Vokės žaidėjas per pirmą ratą įmušė daugiau įvarčių, nei ŠEŠIOS diviziono komandos. Žinoma, realu, kad kelios komandos pagal šį rodiklį antrame rate atsities, tačiau turbūt aišku, kad V. Podberezskij lenktyniauja ne tiek su kitų komandų puolėjais, kiek su pačiomis komandomis apskritai.

Ar Nemenčinės ekipa pagerins vienos giminės narių skaičių aikštėje? Vėlgi, ši intriga yra labiau juoko formos, tačiau pirmame ture užfiksuotas atvejis, kai Nemenčinės B klube vienu metu aikštėje žaidė net penki vienos giminės nariai, buvo tikrai įspūdingas. Vėlgi, nežinome, ar dar yra šeimos resursų, tačiau būtų įspūdinga, jei šį skaičių dar pavyktų pagerinti. Jei ne šiame sezone – galbūt kitame ar dar vėliau? Norėtųsi to ir palinkėti – situacija, kai meilė futbolui šeimoje, giminėje yra perduodama iš kartos į kartą, yra vienas gražiausių ir didžiausią susižavėjimą keliančių dalykų.

Sveikiname sulaukus sugrįžusių SFL kovų ir linkime komandoms didžiausios sėkmės.