SFL Taurės pusfinalyje – minimalios Vilties dublerių ir FKK Spartako pergalės Visos

 

SFL Taurės ketvirtfinalio etape trejose rungtynėse nugalėtojas paaiškėjo dar gerokai iki nuaidint finaliniam švilpukui. Užtat pusfinalyje intrigos buvo sočiai – abejos rungtynės baigėsi vieno įvarčio persvara, o po dramatiškos kovos į finalą žengė Viltis B ir Ukmergės FKK Spartakas.

 

Gariūnai – Viltis B 0:1 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
72' Vaidas Pajarskas 0:1

Nors apžvalgininkas pagrindiniais pusfinalio favoritais laikė Gariūnų komandą, tuo pačiu įspėjo, kad Viltis yra puikiai susipažinusi su šia žvaigždžių ekipa ir jų strategai tikrai paruoš tinkamą žaidimo planą dubleriams. Taip ir nutiko.

Be to, kiek leidžia nuostatai, Vilties dubleriai sulaukė ir pastiprinimo, o tai leido išrikiuoti konkurencingą sudėtį.

„Surinkome stipriausią sudėtį ir buvome kovingai nusiteikę. Žinojome, prieš kokio meistriškumo komandą žaisime. Neslėpsiu – treneris analizavo Gariūnų žaidimą, todėl su esminiais jų atakų akcentais buvome susipažinę iš anksto. Rezultatas rodo, kad susitvarkėme su tuo“, – pasidžiaugė Vilties B atstovas Teodoras Žukas.

Vilties dubleriai taip pat puikiai išnaudojo savo greičio savybes ir taip pranoko varžovų patirtį. O vienintelis Vaido Pajarsko įvartis antro kėlinio viduryje buvo lemtingas.

„Jie įmušė vieną iš turėtų progų, o mes savųjų neišnaudojome. Štai ir viskas. Pas varžovus žaidimą suko V. Pajarskas ir Tomas Chomičius. Geri žaidėjai. Nebe tokie jauni kaip prieš keletą metų, bet geri, – konstatavo Gariūnų atstovas Haroldas Tamulynas. – O mes anksčiau pradedame atostogas. Pusfinalyje sunku pralaimėti, bet ne taip sunku, kaip finale. Tačiau pas mus yra žaidėjų, kurie pralaimėję dar ne tokios reikšmės rungtynes.“

Pergalingas Vilties B įvartis, suprantama, vertas atskiros diskusijos. Vaizdo medžiagoje (epizodas nuo 2:33) matyti, kad prieš Vilties komandai įžaidžiant kamuolį, užribyje jis atsidūrė būtent nuo jų.

„Aišku, kad ne dėl šio epizodo pralaimėjome rungtynes. Tačiau to įvarčio šiaip nebūtų, nes mes buvome ir poziciškai kitaip išsidėstę ir nesitikėjome to. Įmušė varžovai ne iš užribio, dar buvo keli perdavimai, bet kamuolys apskritai neturėjo atitekti jiems. Jei būtume įmušę savo progas, nereikėtų apie tai kalbėti. Bet mums keista teisėjo asistento reakcija, kad jis nieko negalėjo padaryti“, – stebėjosi H. Tamulynas.

T. Žukas pripažino teisėjų klaidą. Tačiau apie tą epizodą pateikė išsamų komentarą ir pavyzdį iš profesionalaus futbolo: „Reikia suprasti, apie ką mes kalbame: mes kalbame apie kamuolio išmetimą iš užribio – absoliučiai menką epizodą, kuris lemiamo poveikio įvarčiui neturėjo. Puikiai suprasčiau, jeigu ginčytumės dėl 11 metrų baudinio, nuošalės, raudonos kortelės ar baudos smūgio iš 18–20 metrų. Tokie epizodai turi lemiamą reikšmę rungtynėse, tačiau tikrai ne kamuolio išmetimas iš užribio kažkur viduryje aikštės.

Viena analogija iš futbolo istorijos: 2010 metų pasaulio čempionato finalas, Ispanija žaidžia prieš Nyderlandus. 115 minutę olandai rengia ataką, Eljero Elia veržiasi kairiuoju kraštu, tarp jo ir Sergio Ramoso kojų neaiškiai susipainiojęs kamuolys išeina už ispanų vartų, o teisėjas Howardas Webbas nurodo laisvą smūgį nuo ispanų vartų. Olandai protestuoja, nes turi būti skirtas kampinis. Kitoje atakoje Andresas Iniesta įmuša lemiamą įvartį ir ispanai tampa pasaulio čempionais. Dabar peržiūrėjus video medžiagą akivaizdu, kad turėjo būti skirtas kampinis į ispanų vartus. Bet jokių didelių audrų dėl to nebuvo, nes, kaip ir mūsų rungtynėse, nėra tiesioginės sąsajos tarp ginčytino epizodo ir įvarčio.“

 

FK Medžiai – FKK Spartakas 1:2 (1:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
22' Tomas Bielickas 0:1
25' Ignas Šiaučiulis 1:1
75' Tomas Bielickas 1:2

Antradienį FK Medžiai dramatiškiausiu įmanomu būdu tapo VRFS III lygos nugalėtojais. Trečiadienį jie pralaimėjo SFL Taurės pusfinalį. Ar šie du įvykiai tiesiogiai susiję?

„Ne, mes tikrai neužšventėme. Tiesiog, surengėme daugiau atakų, tačiau jos nebuvo rezultatyvios. Gindamiesi padarėme dvi klaidas ir Spartakas už abi nubaudė“, – juokėsi Medžių vadovas Paulius Glosas.

„Kai antradienį pamačiau, kad Medžiai tapo III lygos čempionais, apsidžiaugiau. Maniau, kad tuomet Taurės norės mažiau, – savo naivuoliškumą prisiminė FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas. – Bet kur tau. Jie labai norėjo pasiekti finalą ir šis pusfinalis buvo vertas savo statuso. Jame buvo visko – ir kovos, ir laikinų pašalinimų, ir neįmuštų 11 m baudinių...“

Tiksliau – vieno neįmušto baudinio.

Po lygaus pirmo kėlinio rezultatas irgi buvo lygus – 1:1. Antrame pavojingiau atakavę Medžiai uždirbo 11 m baudinį. Etatinis Medžių baudinių mušėjas Dmitrijus Raksa tuo metu pramogavo ant atsarginių suolo, tačiau nedelsiant buvo pasiųstas realizuoti baudinio. Dabar P. Glosas dvejoja savo sprendimo pagrįstumu – buvo labai šaltas vakaras, D. Raksa ant suolo buvo atvėsęs ir tai galėjo turėti įtakos.

Medžių legenda mušė ne bet kaip, o pasirinko Panenkos stilių. Atrodė tai išdegs, nes Spartako vartininkas truktelėjo į šoną, o legenda kamuolį paleido elegantiškai... bet kiek per stipriai ir jis praskriejo virš skersinio.

Praėjo keliolika minučių ir Spartakas atsakė rezultatyvia ataka, ją tiksliu smūgiu užbaigė ir dublį įsirašė komandos lyderis Tomas Bielickas – 1:2.

III lygos čempionai pilnai atsivėrė ir „lipo“ ant varžovų. Vis tik Spartakas nepasimetė, tokiose situacijose jie išgyveno ne kartą ir pergalingą rezultatą išsaugojo. Bei užsitarnavo vietą finale.

Vos per 11 dienų laikotarpį FK Medžai pralaimėjo Spartakui antrą kartą. Spalio 20–ąją III lygos mače patirta nesėkmė 1:3.

„Logiški rezultatai, nes Spartakas yra stipri ir gera komanda. Tuomet, kai pralaimėjome 1:3, tiesiog nebuvome pasiruošę rungtynėms, kažkas mums nutiko. O pusfinalyje buvo atkaklios, vieno įvarčio persvaros rungtynės. Šį kartą laimėjo Spartakas – šaunuoliai, sveikiname. Linkime jiems imti ir Taurę, o kitąmet Supertaurės mače jau norėsime revanšo“, – pabrėžė P. Glosas.

2019 metų SFL Taurės finalo rungtynės vyks sekmadienį 16.30 val. Senvagės stadione. Finalo apžvalgą pakviesime skaityti penktadienį.