SFL Taurė: Pergalės kodas – penki įvarčiai (Ketvirtfinalio apžvalga) Visos

Dėl SFL Taurės kovą tęsia FK Medžiai, FKK Spartakas, Viltis B ir Gariūnai. Šis ketvertas išsikristalizavo po pirmoje spalio dalyje vykusių ketvirtfinalio varžybų.

Įdomus sutapimas – 3 iš 4 rungtynių viena iš komandų mušė po 5 įvarčius. Suprantama, tiek pakako pergalei iškovoti. Vieninteliai Top Kickers su FKK Spartaku apsikeitė po 2 įvarčius, todėl kelialapio į pusfinalį klausimo ėjo spręsti 11 m baudinių serijoje.

Kaišiadorių Baltai – FK Medžiai 0:5 (0:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
22' Giedrius Lekandra 0:1
64' Ignas Šiaučiulis 0:2
65' Dmitrij Aschbovas 0:3
67' Dmitrijus Raksa 0:4
83' Arnoldas Čepkauskas 0:5

Pirmieji penkis įvarčius per rungtynes įmušė Medžiai. Prieš Baltus negalėjo žaisti jų pagrindinis vartininkas Audrys Paulauskas, III lygos rungtynėse prieš tai gavęs raudoną kortelę. Tačiau Medžiams tai nesukėlė jokių nepatogumų.

Nesukėlė jiems nepatogumų ir vos prieš kelias dienas III lygoje patirtas skaudus pralaimėjimas nuo Akto net 0:4.

Visgi reikia pažymėti, kad Medžiai gavo vieną parankiausių varžovų. Kaišiadorių futbolininkai rudens rate raškė tik pralaimėjimus, o aštuntfinalyje AFK komandą palaužė po 11 m baudinių serijos. Dėl stadionų ir tvarkaraščių ypatumų pasirinko žaisti Širvintose, tad Medžiai puikiai pasinaudojo visomis šiomis aplinkybėmis.

„Jei atvirai, tikėjomės rimtesnės kovos. Kontroliavome rungtynes nuo pirmos iki paskutinės minutės, turėjome kamuolio kontrolę, kūrėme progas ir mušėme įvarčius, be to, išlaikėme sausus savo vartus“, – viskuo liko patenkintas Medžių vadovas ir treneris Paulius Glosas.

Pirmame kėlinyje žaliai–balti įspraudė vieną įvartį, o varžovus pribaigė per trumpą atkarpą antro kėlinio viduryje, kai per 4 minutes į jų vartus siuntė tris kamuolius. Dar vieną įvartį pridėjo pabaigoje – 0:5.

„Po anksčiau patirto pralaimėjimo Aktui ši pergalė mums buvo labai svarbi psichologiškai. Esant tokiai dvikovos eigai, leidome pailsėti komandos lyderiams, galimybių gavo kiti žaidėjai“, – sakė P. Glosas.

Top Kickers – FKK Spartakas 2:2 (1:0); 11 m baudiniai – 2:4
Širvintų stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
34' Vytautas Stankūnas 1:0
56' Deividas Maciulis 2:0
67' Igoris Krasinas 2:1
89' Žydrūnas Keblas 2:2

Istorija kartais būna linkusi kartotis, tik pakeisdama kai kuriuos faktus. Aštuntfinalyje Top Kickers naikino dviejų įvarčių deficitą kovoje su Ave.Ko. ir po to išplėšė pergalę 11 m baudinių serijoje. Ketvirtfinalyje jau Kickersai patys iššvaistė dviejų įvarčių persvarą ir pralaimėjo baudinių serijoje.

Nedažnai FKK Spartako kapitonas Igoris Krasinas svaidosi panašiais pareiškimais, bet šį kartą pasakė taip: „Smagu, kad vyrai parodė, jog turi kovotojų charakterį ir tvirtus kiaušinius. Mums tai suteikė papildomos energijos.“

Tvirtų kiaušinių šiame mače tikrai prireikė norint išsikapstyti iš keblios situacijos.

FKK Spartakas šiemet jau turėjo progą įvertinti Top Kickers pajėgumą – pavasarį LFF Taurės varžybų I etape nelengvai pranoko juos po pratęsimo 4:3. Todėl ir šį sykį tikėjosi sunkios kovos, tokia ji ir buvo.

„Nustebino tik tai, kad mes visas rungtynes kontroliavome žaidimą, o įvarčiai krito būtent į mūsų vartus“, – stebėjosi I. Krasinas.

Pora klaidų gynyboje kainavo jiems du įvarčius ir Top Kickers sužaidus valandą pirmavo 2:0. O tuomet atėjo metas parodyti tuos kiaušinius.

Ukmergės komanda padidino spaudimą. Tuoj buvo išmėginta kontraversiška laikinoji pašalinimo taisyklė. Visgi trumpam mažumoje likęs Spartakas po I. Krasino įvarčio sušvelnino rezultatą.

82 min. spartakiečiai jau realiai liko mažumoje, kai antrą geltoną kortelę užsidirbo Kostas Fijalkauskas. Bet Žydrūnas Keblas prieš pat finalinį švilpuką sugebėjo nukreipti kamuolį į vartus (2:2), pasiųsdamas komandas reikalų tvarkyti į 11 m baudinių seriją.

Serijoje FKK Spartakas turėjo kozirį – neblogą baudinių „uoslę“ turintį vartininką Nerijų Kačinską. Tuo metu Top Kickersams šį kartą aiškiai pritrūko Sauliaus Klevinsko. Baudinių seriją užfiksavo Top Kickers:

„Nefortovas mums tas FKK Spartakas. Nuo jų kritę LFF Taurėje, eliminuoti esam ir SFL Taurės turnyre. O ir scenarijai skaudžiai panašūs – iki pat paskutinės minutės pirmavę 2:1, vis tik leidome varžovams išlyginti rezultatą vienos paskutinių atakų metu“, – konstatavo Top Kickers komanda.

Viltis B – Salininkai 5:1 (1:0)
17' Artūras Tkačius 1:0
55' Tomas Chomičius 2:0
60' Dariuš Olechnovič 3:0
67' Dariuš Olechnovič 4:0
72' Vladislavas Ravdanovičius 5:0
89' Andrius Stanulis 5:1

Trečias ketvirtfinalio mačas Širvintose jau vyko be rimtesnės intrigos. Panašiai kaip Medžiai prieš Baltus, taip ir Vilties dubleriai pasinaudojo Salininkus užklupusia žaidybine krize ir aikštėje juos tiesiog naikino.

„Suprantame, kad šiemet SFL Taurė musm yra tas frontas, kuriame galime nuveikti daug ir garsiai nuskambėti. Todėl buvome nusiteikę labai rimtai, surinkome solidų kiekį vyrukų ir nuo pirmų minučių kontroliavome mačo eigą“, – sakė Vilties B atstovas Teodoras Žukas.

Vis tik po pirmojo įvarčio Salininkai pabandė juos rimtai paspausti ir tai Vilties dubleriams buvo sunkiausia atkarpa. Bet atsilaikė. O antrame kėlinyje vyko vienos komandos šou. Įvarčiai vienas po kito krito kelių minučių intervalu ir tik pabaigoje varžovai pelnė garbės įvartį – 5:1.

Salininkų nusivylimą galima įsivaizduoti įsigilinus į šios komandos vadovo Prano Janušausko pasvarstymus: „Atrodėme taip apgailėtinai, kad kai mušėme įvartį iš baisios nuošalės, teisėjas sakė: tegul bėga, bando, gal įmuš... Gaila ir didžiulė gėda prieš tuos žmones, kurie prisidėjo prie komandos kūrimo ir mus parėmė. Jiems parodyta didelė nepagarba.“

Nemažą dalį kaltės Pranas prisiėmė ir pats sau. Kad nesugebėjo komandos motyvuoti Taurės mačui, kad rudens rate A divizione smigo į pralaimėjimų liūną.

„Vadovo kaltė – didžiausia. Man sudėtinga suprasti kai kuriuos dalykus. Žaidėjai galvoja, kad jei susimokėjo už dalyvavimą, tai aš turiu būti dėkingas ir daugiau iš jų nieko nereikalauti, kam tos treniruotės. Štai ir pasimatė visas mūsų lygis ir charakteris, – pyko P. Janušauskas. – Turėtų būti kažkokia savigarba. Košmaras be pabaigos. Ne tik įvarčių nėra, mes net kortelių negauname – tai daug pasakantis faktas apie kovingumą. Pasikartosiu, kad didžiausia kaltė tenka man. Bet ir po juodžiausios dienos išaušta gražus rytojus...“

Katastrofa – Gariūnai 3:5 (1:4)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Cviklinskis.
4' Romanas Burakovskis 1:0
7' Ramūnas Radavičius (iš 11 m) 1:1
14' Ramūnas Radavičius 1:2
23' Ramūnas Radavičius 1:3
32' Martynas Valukonis 1:4
50' Danielius Šaputko 2:4
54' Nerijus Radžius 2:5
63' Paulius Petravičius 3:5

Katastrofa puoselėjo ambicijas mesti Gariūnams iššūkį, bet meistriškumo žirklės tarp komandų pasirodė per didelės.

Beje, Katastrofa pirmoji įmušė įvartį (Romanas Burakovskis), apie kurį Gariūnų atstovas Haroldas Tamulynas sakė: „Toks keistas, taip ir nesupratau, kaip mes ten jį prasileidome...“

Toks rezultatas laikėsi neilgai, netrukus prasidėjo Gariūnų dominavimas. Katastrofas klaidas puikia realizacija pasižymintys Gariūnų žaidėjai meistriškai vertė įvarčiais.

Ramūnas Radavičius per kelioliką minučių įsirašė „hat–tricką“, įvartį pridėjo Martynas Valukonis ir 32 min. mačo baigtis abejonių nekėlė – 1:4.

„Iki Gariūnų lygio mums šiek tiek pritrūko. Bet ir patys klydome nevaikiškai lygiose vietose. Galbūt kažką paveikė jaudulys, gal kažkas tiesiog perdegė“, – svarstė Katastrofos atstovas Vaidotas Kazlauskas.

Po tokio pirmo kėlinio Gariūnai nusiramino, o antrame įsisuko keitimų karuselė. Suprantama, tai šiek tiek išderino jų žaidimą, ir leido Katastrofai kabintis. Bet priartėti arčiau nei per du įvarčius nepavyko – 3:5.

„Žaidėjų surinkome daug, tad turėjome daryti keitimus. Be to, norėjome pataupyti lyderius, juk jiems jau per 40 metų, todėl reikia pasaugoti ir tausoti, – sakė H. Tamulynas. – Katastrofa lengvai nepasidavė ir bandė priešintis. Tačiau rezultatas, manau, aiškus. Galėjome pasirodyti ir geriau, bet žaidimo stipriai neforsavome.“