Po Select I lygos sugrįžimo dvi komandos kelia baltą vėliavą Visos

 

Po daugiau nei tris mėnesius trukusios priverstinės pertraukos atsinaujino kovos salės futbolo Select I lygos pirmenybėse.

A grupės turnyre pretendentų į pirmąją vietą ratas ima siaurėti. Po praėjusios savaitės kovų realiai į nugalėtojų titulą toliau taikosi tik VGTU-Inžinerija, VDU-ŠA, Spartakas ir Šalčininkėlių Visinčia.

 

Rezultatai:

Elektrėnų Versmė – Setaltas 10:7 (2:5)

Spartakas – Elektrėnų Versmė 6:6 (2:5)

Setaltas – VGTU-Inžinerija 7:8 (3:3)

 

Turnyro lentelė

 

Nusivylimas #1: Versmė

Elektrėnų Versmės salės futbolo komanda į I lygą sugrįžo įtemptu grafiku – per tris vakarus teko sužaisti dvejas rungtynes.

Pirmiausiai jie Vievyje priėmė Setalto komandą ir su ja drauge sukūrė įspūdingą reginį. Versmės žaidėjai pirmieji pelnė įvartį, tačiau vėliau sužaidė siaubingą atkarpą ir po pirmo kėlinio nuo varžovų atsiliko 2:5.

Visgi antrame kėlinyje elektrėniškiai surengė fantastišką šou. Jie per pusvalandį pelnė 8 įvarčius ir išplėšė puikią pergalę 10:7.

Kitos rungtynės su Spartaku Vilniuje Versmei klostėsi pagal priešingą scenarijų. Po pirmo kėlinio patys elektrėniškiai buvo priekyje 5:2. Tačiau spartakiečiai atgimė po pertraukos ir išgelbėjo tašką – 6:6.

„Lygiosios su Spartaku kuriozinės. Išlyginamąjį įvartį praleidome paskutinę sekundę. Apmaudu, bet toks tas futbolas“, – teigė Versmės treneris Romas Ščiuka.

Jo komandai liko tik vienos rungtynės su VGTU-Inžinerija ir pergalės atveju pavyktų ją aplenkti, tačiau inžinieriai turėtų dar vieną mačą atsargoje.

„Šie 4 taškai per praėjusią savaitę yra prastas rezultatas. Realiai beveik praradome galimybę kovoti dėl pirmosios vietos“, – konstatavo Romas.

 

Nusivylimas #2: Setaltas

Dar daugiau apmaudo praėjusi savaitė atnešė Setalto komandai.

Iš pradžių buvo pralaimėtos rungtynės ilgą laiką turint iniciatyvą Vievyje, o mačas namie su VGTU-Inžinerija atnešė tokį patį nusivylimą.

Setalto žaidėjai pradėjo gerai, pirmavo 2:0, 3:2. Tačiau dėl pirmosios vietos kovojantis VGTU didelių pastangų dėka sugebėjo perimti iniciatyvą, o prie to prisidėjo ir aikštėje pasirodęs žaidžiantysis treneris Giedrius Barevičius.

Kertinis buvo Vydmanto Kuzmicko dublis likus žaisti 5-6 minutes, po jo Setaltui atsitiesti nepavyko, o VGTU-Inžinerija, nors ir nerodė čempionų laurų vertožaidimo, iš Sigmos sporto salės išsinešė sunkią pergalę 8:7.

„Labai apmaudi savaitė, nes praradome 6 taškus, kadangi galėjome laimėti abejas rungtynes, – nusivylęs komentavo Setalto vadovas Dmitrijus Timko. – Prieš Elektrėnus turėjome 3 įvarčių persvarą, bet nesugebėjome laimėti (ne be teisėjų pagalbos). Prieš VGTU irgi pirmavome, bet pritrūkome jėgų.“

Jeigu Versmės atstovai savo viltis tapti I lygos nugalėtojais vadina minimaliomis, tai Setaltas apskritai laidoja šansus užkopti net ant prizininkų pakylos.

Iš tiesų, net įveikus likusius varžovus Spartaką ir Visinčią, prireiks labai palankių kitų mačų baigčių.

„Apie medalius net nėra, ką kalbėti. Bet kovosime iki pabaigos ir taškų nedalinsime“, – tikino D. Timko.

 

Spartakas planavo tris, gavo vieną tašką

Prieš atnaujinant Select I lygos kovas, Spartako komanda atrodė reali pretendentė į čempionų titulą. Tačiau jiems reikėjo likusiuose mačuose rinkti maksimalų taškų kiekį.

Spartakiečiai kluptelėjo jau ties pirma kliūtimi – įsimintinose, lygiosiomis 6:6 pasibaigusiose rungtynėse su Versme.

Tik Glebo Christoforovo įvartis paskutinėmis mačo sekundėmis dovanojo jiems taškelį, o pralaimėjimo grėsmė buvo labai reali.

„Keistos mums rungtynės, kadangi žaidėme gerai, ir net geriau už varžovus, o po pirmo kėlinio atsilikome 2:5. Vartininko klaidos, smūgiai rikošetu – taip mes praleisdavome tuos įvarčius“, – pasakojo Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa.

Nuo pralaimėjimo šeimininkai išsigelbėjo prieš pat nuaidint finaliniam arbitro švilpukui.

„Kamuolys atsidūrė tribūnose, tuomet paklausėme teisėjo, kiek liko laiko. Pasakė, kad leis pakelti kampinį ir švilps pabaigą. Pavyko gerai įžaisti derinuką ir pasisekė išlyginti rezultatą“, – dramatišką pabaigą prisiminė D. Raksa.

Spartakas prieš šį mačą planavo 3 taškus, tačiau gavo tik 1. Bet atsižvelgiant į rungtynių eigą, jiems tai – gana sėkminga baigtis.

„Neturėjome poros žaidėjų, o šiaip po ilgos pertraukos komanda neatrodė labai prastai. Tikrai galėjo būti blogiau. Versmė tuo metu žaidė jau antras rungtynes ir galbūt buvo geriau susižaidusi. Mums brangiai kainavo klaidos. Tas taškas nėra blogas rezultatas, bet turnyrine prasmė nė kiek nenaudingas. Dabar pranašumą turi VGTU ir mums tenka narplioti įvairius variantus. Dar nepasiduodame, bet pirmiausia reikia laimėti savo rungtynes“, – reziumavo D. Raksa.

Spartakui dar liko net trys mačai – šią savaitę su Setatu, vėliau – su Vilniaus kolegija ir VDU-ŠA.

 

Likusios oficialios A grupės rungtynės:

Birželio 26 d. (penktadienis), 19.30. FK Visinčia – Vilniaus kolegija

Birželio 26 d. (penktadienis). 19.30. FK Setaltas – Spartakas

Birželio 30 d. (antradienis), 20.00. FK Visinčia – VGTU-Inžinerija

Liepos 3 d. (penktadienis), 19.30. FK Setaltas – FK Visinčia

 

Nesuderinti laikai:

VGTU Inžinerija – Elektrėnų Versmė

Vilniaus kolegija – Spartakas

Vilniaus kolegija – VDU-ŠA

Spartakas – VDU-ŠA

VDU-ŠA – FK Visinčia