Lyga 8x8: Principiniame mače triumfavo Spartakas Visos

Antradienį sužaistas dar vienas Lygos 8x8 turas.

Iš šešerių jo rungtynių, ketverios klostėsi atkakliai ir baigėsi arba lygiosiomis, arba kurios nors komandos pergale vieno įvarčio skirtumu. Tokia buvo ir svarbiausia turo dvikova – VSG United ir Spartako susitikimas.

Svarbiausia ji ne vien dėl to, kad abi komandos pretenduoja (ir ne pirmą kartą) į aukščiausius lygos apdovanojimus. Svarbiausia - ir dėl ekipų tarpusavio santykių.

Superprincipine ši priešstata tapo nuo pernai. Kai VSG United rungtynėse prieš Spartaką panaudojo žaidėją, kuris negalėjo tų rungtynių žaisti, aikštėje laimėjo, bet Spartakas parašė protestą ir trys taškai nukeliavo į priešingą pusę.

Vėliau Spartakas tapo Lygos 8x8 čempionu, o VSG United užėmė antrąją vietą.

Žodžiu, na patys suprantat, kad noras įrodyti savo šių komandų susitikimuose būna padidintas. Ypač visaginiečių noras.

Na ir suprantama, toks jis buvo ir dabar, bet... Išsiveržti į priekį VSG United nepavyko. Po to, kai Spartakas įmušė pirmą, jis visą laiką pirmavo, o varžovai vijosi. Ir baigėsi susitikimas 3:2 Spartako naudai.

Tai buvo pirmas VSG United pralaimėjimas šį sezoną. Spartakas dar nėra pralošęs nė karto.

Spartako naudai baigėsi ir Flamingų – Partizano Geležinio Vilko rungtynės. Jose artimiausi Spartako persekiotojai nesugebėjo įveikti Lygos vidutiniokų.

Nė kartą nepralaimėjusiems Flamingams vis tebekiša koją lygiosios. Jų Flamingai sužaidė jau visas ketverias. Ir jei dvi pirmosios – su Spartaku ir Dvarčionimis gali būti suprantamos, tai taškų praradimai per mačus su Žaliai Baltais ar Partizanu – vargu ar pateisinami. Tad ir atsilieka dėl tų lygiųjų Flamingai nuo Spartako dabar trimis taškais. Nors yra sužaidę vienomis rungtynėmis daugiau.

Per šį mačą Flamingai turėjo vytis partizanus, pralaimėdami 0:2. Ir tris įvarčius pelniusio Ervino Vilkaičio pastangomis ne tik pavijo, bet ir aplenkė. O po to nesugebėjo išlaikyti pergalingo rezultato ir mačas baigėsi lygiosiomis 3:3.

Panašu, kad Flamingai stringa. Prieš savaitę jie tikrai nelengvai įveikė vieną autsaiderių Pressą, šįkart, žaisdami su vidutinioku, pasiekė dar mažiau.

Dabar Pressas kitų pretendentų į prizus Dvarčionių buvo palaužtas kur kas lengviau. Kita vertus, žurnalistų ekipa irgi turi kuo pasigirti. Pressas Dvarčionims įmušė 5 įvarčius. Tiek, kiek per šį sezoną nebuvo įmušęs niekam.

Iš devynių Dvarčionių įvarčių tris pelnė Evaldas Pliavga. Viso jis įmušė 14 ir pavijo iki tol Lygos 8x8 snaiperių sąraše pirmavusį Romualdą Velkį iš VSG United. Dabar rezultatyviausiųjų topuose – dvivaldystė.

Antrą pergalę paeiliui iškovojo taip pat prie lyderių prisišlieti bandantis Miami Beach. Nors visą mačą rožiniai žaidė daugumoje (Žaliai Balti susirinko vos 7-iese), pergalė jiems nebuvo lengva. 7-iese Žaliai Balti, nežiūrėdami į didelį karštį, ilgą laiką pirmavo prieš amžiumi gerokai jaunesnius ir eiklesnius varžovus, o lemiamą įvartį praleido paskutinę rungtynių minutę.

Atkakli buvo S. T. Legendų ir Internacionalo dvikova. Pergalę 2:1 joje iškovojo S. T. Legendos, o Internacionalas tebepaliko priešpaskutinėje vietoje su vos vienu surinktu tašku.

Be didesnio vargo autsaiderei, dar nė vieno taško neiškovojusiai Malankai, savo pranašumą įrodė Bellatores. Radeko Ruseckio ir Tomašo Kitkovskio hetrikai bei violetinių pergalė 6:1.

Rezultatai

S. T. Legendos – Internacionalas 2:1, Bellatores – Malanka 6:1. Flamingai – Partizanas Geležinis Vilkas 3:3, Dvarčionys – Pressas 9:5, VSG United – Spartakas 2:3, Miami Beach – Žaliai Balti 4:3.

Citatos

Dmitrijus Raksa (Spartakas): „Pirmą kėlinį labai gerai sužaidėm – pirmavom 2:0. Po to jie sušvelnino, bet mes labai greitai atsakėm ir pirmavom 3:1. Kai jie vėl įmušė, liko paskutinės 10 minučių. Jie vis spaudė, mes bandėm pagaut juos ant kontrų, bet rezultatas toks ir liko. Panašu, kad sudėtys buvo pagrindinės. Pas juos gal nebuvo Kirilo Levšino, bet visi kiti buvo: ir Arnas Levonauskas ir Aivaras Meškinis. Taip, pradžioj jie turėjo vieną keitimą, po to daugiau prisidėjo, bet šiaip sakyčiau visai neprastai buvome susirinkę ir mes, ir jie.

Manau, kad ši pergalė yra svarbi ir principinė, bet kažin ar labai daug lemianti – juk mes nesužaidėme dar nė pusės sezono. Trys taškai, malonu, pirmaujam, bet... Viso komandos  yra susistiprinusios ir lengvai praeinamų rungtynių jeigu ir nutiks, tai tikrai nedaug. Tokios komandos, kaip Žaliai Balti, Geležinis Vilkas, anksčiau buvusios prie autsaiderių, dabar iš visų taškus atiminėja ar bent jau visada yra pasiryžusios atimti. O jeigu laimėsi prieš VSG United ar kitus lyderius, o prarasi taškus su iš pažiūros silpnesniais varžovais, irgi nieko gero nebus.“

Darius Indriūnas (Partizanas Geležinis Vilkas): „Vakar pirmą minutę įmušėm. Ir nors jie turėjo žaidybinę persvarą, bet vėl kontra ir iš dviejų - du. O jie tai pro šalį mušė, tai mūsų vartininkas traukė... Turėjom gerą progą įmušti trečią, bet prasileidom į rūbinę. Antro kėlinio pradžioje po grubių gynybos klaidų gavom antrą ir tokį patį trečią. Bet radom būdą išlyginti...

Šiaip progų jie turėjo daugiau, jauni. Na o mūsų, sakyčiau, daugiau patyrę. Plius mųsų vartininkas Tadas Laukaitis - šių rungtynių MVP.“

Anonsas

Antradienį, rugpjūčio 22 d. 19.40 susitiks: Malanka – VSG United, Spartakas - Tera, Miami Beach – Pressas. 20.50 rungtynes pradės: Internacionalas – Flamingai, Partizanas Geležinis Vilkas – Dvarčionys, Žaliai Balti – Bellatores.