Laikas grįžti: naujas SFL sezonas – prie starto linijos Visos

Nors kai kurios SFL komandos jau išbėgo į aikštes SFL taurės turnyro rungtynėse, oficialiai naujojo sezono uždanga pakelta bus jau šį savaitgalį, kai startuos SFL pirmenybės.

Kaip įprasta, SFL čempionatas vėl vyks keturiuose divizionuose, tiesa, labai ilgai keitėsi komandų tuose divizionuose skaičius.

Visgi, galų gale, buvo apsistota prie tokių numerių – A divizione rungtyniaus 10 komandų, B divizione – 12, tuo tarpu C ir D divizionuose rungsis po 11 ekipų.

Šioje įžanginėje sezono apžvalgoje trumpai prasibėgsime pro visus divizionus, pasvarstysime apie pasikeitimus jų sudėtyje bei, kaip įprastai būna, neteisingai paspėliosime finalines sezono pozicijas visose lygose.

A divizionas – laukia aptrupėjęs, bet ne mažiau intriguojantis sezonas

A divizionas buvo turbūt labiausiai permainų krėstas divizionas dar iki sezonui prasidedant. Pirma buvo planuota, kad divizione žais 12 ekipų – viskas kaip ir gerai. Tačiau tada į III lygą išsikėlė Aktas, tad komandų liko 11. Na, tarsi irgi dar ne tragedija.

Visgi tada ir į Keterą pavirtusi Visinčia nusprendė, kad A diviziono laiptelis jiems bus per aukštas, tad šiek tiek atsinaujinę sudėtį jie išsikėlė į C divizioną, taip palikdami A divizione dešimt komandų.

Iš žemesnių lygų niekas aukštyn be sportinių rezultatų kilti nepanoro, tad sudėties prasme A divizionas šiais metais bus kukliausias. Sudėties, tačiau tikrai ne intrigos.

Be Akto, į III lygą šiems metams taip pat iškeliavo ir pernai A diviziono nugalėtojais tapęs Geležinis Vilkas. Tuo tarpu iš III lygos į A divizioną grįžo nuolat tarp šių dviejų čempionatų pagal savo sportinius rezultatus migruojantys Salininkai.

Pilna delegacija prie A diviziono prisijungė iš B diviziono – aukštyn pakilo visi praėjusio sezono prizininkai šiame divizione. Nugalėtojais tapusi Nemenčinė, antri likę Pabradės Modulio futbolininkai bei šime lygyje debiutuosianti Euforija.

Iš esmės visos šios trys komandos turi subūrusios tam tikras savo bendruomenes, tad pasikeitimų jų sudėtyse – nedaug, todėl bus įdomu matyti, ką joms seksis nuveikti aukštesniame lygyje.

A divizione neliko dar pernai sezono eigoje išsiformavusių Futbolo Brolių, pavadinimą pakeitusios ir į C lygą išsikėlusios Visinčios ir pagal sportinius rezultatus į B divizioną sugrįžusių Navigatorių Old Boys ir Katastrofos.

Visgi vienais pagrindinių veikėjų šiame A diviziono sezone bus šios lygos senbuviai – Granitas B, Lentvaris, Ave.Ko., Kaišiadorys-Baltai, Top Kickers ir tie patys Gariūnai.

Neutrali apžvalgininko akis galimais diviziono favoritais norėtų išskirti Granito B ir Lentvario komandas, žinoma, su ta sąlyga, jei jos sezono eigoje išvengs susirinkimo bėdų ir traumų. Taip pat dėl medalių kovoti tikrai gali Top Kickers, į III lygą sieks grįžti ir Salininkai, tad kova dėl pirmų vietų nusimato tikrai atkakli.

Įdomu, kaip seksis iš žemiau pakilusioms ekipoms, kaip greitai joms seksis apsiprasti su naujais greičiais ir stipresniais varžovais, kurie šiame lygyje klaidų neatleis.

Kaip ir minėjome, gilių analizių sezono įžangoje neturėsime, tad ir šūvis į galimą lentelės išsidėstymą paremtas tiesiog asmeniniu apžvalgininko vertinimu. Tad spėjama, jog finalinė A diviziono lentelės atrodys maždaug taip:

1. Granitas B, 2. Lentvaris 3. Top Kickers 4. Ave.Ko 5. Salininkai 6. Gariūnai 7. Nemenčinė 8. Kaišiadorys-Baltai 9. Modulis 10. Euforija.

B divizionas – ar vėl taps tik trumpa stotele naujokams?

Jei A divizionas komandų skaičiumi šiemet bus mažiausias, tai B – priešingai, šiemet turės daugiausiai komandų. Tiesa, tas žodis „daugiausiai“ – labiau sąlyginis, mat jame žais tiek pat, kiek ir įprastai – 12 ekipų. Tiesiog tokį epitetą nulėmė mažesni skaičiai kitur.

Ne pirmą savo sezoną iš eilės B divizione pradės Futboliukas, Granito Senjorai, Imperialas, Skaidiškės, Tėvynės Sąjunga, Vieni Vartai ir Viltis B, kurie čia jau rungtyniavo ir pernai.

Tiesa, ilgą laiką klaustukai kabėjo ties VV kolektyvu, kuris pernai ne sykį susidūrė su sudėties komplektavimo rungtynėms bėdomis, tačiau komanda nusprendė, jog jiems šiemet startuoti didžiojo formato futbole visgi pavyks. Nors, žinodami jų bėdas ypatingai šiltuoju metų sezonu, už jų kovą dėl medalių turbūt daug kas nestatytume.

Šiemet į B divizioną sugrįš ir anksčiau čia žaidusios, tačiau praėjusiais metais A divizione besistažavusios komandos – Katastrofa ir Navigatorių Old Boys.

Old Boysams B divizionas buvo tapęs tarpine stotele kylant aukštyn dar 2019-aisiais, tačiau per du metus A divizione jie kalnų nenuvertė, o pernai liko priešpaskutiniai ir pagal sportinį principą šiemet vėl turės dėti žingsnelį žemyn.

Tuo tarpu Katastrofa 2020-aisiais po ilgos pertraukos užsikabino B diviziono medalius, pakilo aukštyn, tačiau ten susidūrė su didžiulėmis bėdomis, pradedant traumomis ir baigiant vartininko neturėjimo, tad sezono visiškai nesublizgėjo ir, nepaisant sėkmingesnės serijos antroje sezono dalyje, liko paskutiniai ir šiems metams sugrįžta į tą lygą, su kuria jų vardas buvo siejamas daugybę metų iki tol.

Tuo tarpu atsisveikinti teko su Viesulu ir Medžių dubleriais. Pastarieji žemyn krito dėl savo sportinių rezultatų, tuo tarpu Viesulo sudėtis kiek apmažėjo, ten liko daugiau vyresnio amžiaus futbolininkų, tad jie išsikėlė į C divizioną, o dublerių komandos šiemet nebebus.

Visgi turbūt didžiausios žibintų šviesos turėtų būti pajungtos į naujokus, ateinančius iš žemiau. Įdomu, kad tai jau tampa tam tikra tradicija – jau ne vienerius metus B divizionas yra tapęs tarsi tarpine stotele žemesnėse lygose savo kelią pradėjusioms ekipoms, kurios nori kilti aukščiau ir aukščiau.

Tokius tikslus turbūt puoselėja ir pirmą kartą B divizione startuosiantys kolektyvai – Anykščiai, FKS Ukmergė B ir Ataka.

Anykščių ir Ukmergės komandos pernai visą sezoną koja kojon žengė besikaudamos dėl C diviziono nugalėtojų vardo, o ten savo pranašumą pačioje sezono pabaigoje įrodė anykštėnai, kurie tapo grupės nugalėtojais.

Visgi nenuliūdo ir dublerinė Ukmergės komanda, kuri taip pat gali pasidžiaugti sėkmingu pasirodymu ir iškovotu kelialapiu į aukštesnį divizioną.

Kaip bebūtų, atskiro paminėjimo vertas ir Atakos šuolis. Pernai visiškai be problemų laimėję D divizioną, šiemet Atakos futbolininkai, atsiradus galimybei, peršoko C grupę ir iškart pasijungė prie B diviziono. Na ir turbūt tas peršokimas nebus kažkoks labai atskiriantis komandą nuo kitų ekipų, nes su Atakos trenerių futbolo patirtimi, vienais favoritų jie turėtų būti ir čia.

Tiesa, buvo pasigirdę minčių, kad šiais metais patys treneriai galimai žais kiek mažiau, o galimybių jau sulauks ir kai kurie Atakos auklėtiniai, tačiau, kaip nesuksi, privalu dėti Ataką prie vienų iš grupės favoritų.

Dar iki pristatant spėjamą apžvalgininko diviziono rikiuotę, norėtųsi pateikti spėjimą dėl tamsiųjų arkliukų, kuriais šiemet gali tapti Tėvynės Sąjungos kolektyvas. TS komanda jau kurį laiką tampydavo nervus favoritams, tačiau iki aukštesnių pozicijų vis kažko pritrūkdavo. Visgi praėjusiame žiemos turnyre komanda pasirodė tikrai pakiliai, komandos branduolys susiformavęs, o savo sudėtyje turint turbūt geriausią diviziono žaidėją (taip, kalbame apie Luką Vaičiūną), kuris kartais rungtynes nuspręsti gali ir vienas, TS tikrai gali kovoti dėl pozicijų pirmame trejete.

Spėjama B diviziono sezono rikiuotė:

1. Ataka 2. FKS Ukmergė B 3. Anykščiai 4. Tėvynės Sąjunga 5. Viltis B 6. Navigatoriai Old Boys 7. Katastrofa 8. Granitas Senjorai 9. Skaidiškės 10. Imperialas 11. Vieni Vartai 12. Futboliukas.

C divizionas – ar naujokai sudrums vandenis?

Keliamės į C divizioną, kuris paskutinėmis savaitėmis irgi buvo paliestas šiokių tokių permainų. Jame buvo planuota 10 komandų, tačiau Ketera (buv. Visinčia) nusprendė, kad su pasikeitimais komandoje jiems prasmingiau būtų startuoti C lygoje, o ne bandyti kažką įrodyti A divizione.

Jau užsiminėme, kad iš B diviziono čia taip pat nusileido Medžiai 2 ir Viesulas (čia tiesiog iš esmės pakeisiantis Viesulo dublerius), o aukštyn pakilo kelios komandos iš D diviziono. Na, tiksliau dvi.

D grupės nugalėtojai Ataka, kaip minėta, iškart šoko į B divizioną, o vienu laipteliu aukščiau, į C lygą, pakilo A komanda-Margiris B bei Top Kickers-Koloro – abu buvę D diviziono prizininkai.

Vėlgi, tradiciškai, naujokams ten kompaniją palaikys šaknis jau įleidusios komandos – Olandai, dukart iš eilės bronzą iškovoję Ozo tapyrai, PILK, Pressas, Reaktyvas bei Vova Juniors.

Po praėjusio sezono bent kažkuriam laikui iš SFL futbolo žemėlapių išnyko Ave.Ko. dublerinė ekipa, pernai čia likusi paskutinė.

Įprastai žemesnius divizionus (C ir D) prognozuoti yra itin sunku, ne išimtis – ir šis sezonas. Kaip greitai į aukštesnes lygas norės grįžti Ketera ar Medžiai 2? Kiek ženkliai (ne)pasikeitęs šiemet žais Viesulas? Kaip ambicingai sustartuoti norės naujokai? Klausimų itin daug, o atsakymus išvysti galėsime jau tik prasidėjus sezonui. Visgi komandų sudėtys šiuose divizionuose per daug radikliai nesikeičia, tad kažkokį preliminarų paveikslą piešti vis tiek galima, tą padaryti ir pabandysime.

1. Ketera 2. Olandai 3. A komanda-Margiris B 4. Ozo tapyrai 5. Top Kickers-Koloro 6. Pressas 7. Medžiai 2 8. PILK 9. Viesulas 10. Reaktyvas 11. Vova Juniors.

D divizionas – daugiausiai intrigos

Kaip jau būna įprasta, D divizionas būna bene mažiausiai nuspėjamas, nes čia kone kiekvieno sezono metu atsiranda naujos komandos, kurių pajėgumas negali būti įvertintas. Neretai tokios komandos pasirodo kaip itin galingos ir gana greitai nuskuodžia į priekį ir keliauja link pergalės.

Permetus akimis šio sezono D diviziono dalyvių sąrašą, kažkokių panašių favoritų lyg ir nenusimato – nors naujų (ir sugrįžusių) ekipų yra, tačiau jos neatrodo tokios dominuojančios, kad galėtų pro grupę praskrieti kaip uraganas.

Štai po penkerių metų pertraukos į SFL grįžta atsinaujinusi ir pasikeitusi Baltoji Vokė, taip pat bus dvi Nemenčinės komandos, o kalbant apie naujokus – tai tokių yra du.

Tai – Vilnius Spark Energy ir FC Malanka kolektyvai. Jei pirmasis yra kiek žinomas ir iš esmės bus FK Vilniaus administracijos ir bendruomenės pagrindu suburta komanda, tai FC Malanka – turėtų būti sudaryta užsieniečių pagrindu. Visgi tiek vienų, tiek kitų pajėgumą nuspėti atrodo tikrai sunku.

Ir toliau D divizione varžysis ADS Auto, Arpas, Molėtai, Sviedinys, Tirola B, Trivartis ir Vėtra.

D grupėje aiškių favoritų, bent jau šiuo metu, nenusimato, tad kovos turėtų būti iš tiesų nemažai.

Vėlgi, netaikydamas į jokio eksperto statusą, apžvalgininkas bando spėti, kad finalinė lentelė atrodyti gali maždaug taip:

1.Baltoji Vokė 2. Sviedinys 3. FC Malanka 4. Molėtai 5. Trivartis 6. Nemenčinė B 7. FK Vilnius Spark Energy 8. Tirola B 9. Arpas 10. ADS Auto 11. Vėtra.