Įmonių lyga: Studio Moderna jau nebepavejama Visos

Studio Moderna nuotr.

Visiškai skirtingai klostosi Įmonių Lygos A ir B divizionų rungtynių scenarijai. Taip taip, aš panašiai rašiau jau po ano turo, atsimenu. Bet po šio turo abiejų divizionų turnyrinės lentelės tapo dar mažiau panašios viena į kitą. Viename divizione jau paaiškėjo nugalėtojas, kitame – po lyderių nesėkmių realių kandidatų laimėti pirmą vietą padaugėjo iki trijų.

Taigi jau galime sveikinti Studio Moderna su A diviziono pirmąją vieta, ką aš ir darau, pabrėždamas,kad ši komanda to daugiau nei nusipelnė savo stabiliu žaidimu.

Sveikinimai A diviziono čempionams, beje, atskriejo ir iš žemenės pakopos: vieno B diviziono lyderių Inter Cars Lietuva atstovas Aleksandras Boldoševas prašė perduoti, kad prisideda prie jų.

 B divizione viskas spręsis per du paskutinius turus. Juolab, kad ryškėja tendencija, jog atspėti to diviziono rezultatus sunkiai įmanoma.

A divizionas

Žodžiu, A divizione nutiko tai,  kas ir turėjo nutikti. Jei ne šį turą, tai kitą. Studio Moderna atsiplėšė nuo Tirolos aštuoniais taškais ir tapo nebepavejama.

Pradėjo sezoną Studio Moderna nekaip. Pirmąjį šio sezono mačą dabartiniai Įmonių lygos čempionai pralaimėjo  tuometinei A diviziono naujokei Tirolai, atkopusiai iš B diviziono, kaip pastarojo laimėtoja.

Bet tai buvo pačioje pradžioje. Daugiau Studio Moderna pralaimėti sau neleido. Vieną po kitos sėmė pergales ir neilgai trukus tą pačią Tirolą aplenkė, o vėliau skirtumas tarp lyderio ir persekiotojo tik didėjo.

Studio Moderna laimėjo vienuolika rungtynių paeiliui ir buvo aišku, kad tokiu tempu į auksą skubančiai komandai nesutrukdys niekas.

Ir nesutrukdė. Po to, kai pastarajame ture lyderiai 6:2 įveikė SEB, o Tirolą ištiko nesėkmė rungtynėse su Girteka Logistics – net 1:8, Studio Moderna užsitikrino čempionų titulą.

Beje, Tirolos pralaimėjimas, sakyčiau, nelabai derantis rezultatas komandai, dar turėjusiai galimybių laimėti pirmą vietą. Kad ir gavus raudoną kortelę susitikimo pradžioje.

Ir nors prieš šį turą, po pergalės prieš į prizines vietas pretenduojančią LT Advokatūrą, Studio Moderna vadovas ir treneris Kęstutis Bartuškevčius bandė apsidrausti, kad čempionų titulas turėtų paaiškėti pirmenybių pabaigoje, čempione jo komanda tapo jau dabar, kai A divizione dar liko sužaisti du turus.

"Taip, mes siekėme šio tikslo nuo sezono pradžios. Ir net nuo anksčiau. Dar aną sezoną, nors buvome turnyro lentelės viduryje, nusprendėme, kad mus reikia trenerio. Ir ne tokio trenerio, kuris per rungtynes keitimus atlieka, bet tokio kuris iš tiesų treniruoja", - į klausimą ar Studio Moderna siekė šio tikslo nuo pat sezono pradžios atsakė čempionų komandos atstovas Tomas Mikutavičius.

Pergalės puotos už puikų firmos vardo atstovavimą komandai įmonės vadovai dar neiškėlė. Bet ji, anot Tomo, ne už kalnų.

"Ne, įmonėje dar mūsų nepasveikino. Tai numatyta pasibaigus sezonui, - kalbėjo T.Mikutavičius. - O bendradarbiai Studio Moderna komanda domisi. Gal nebūtinai plūsta į mūsų rungtynės, vis tik tai nėra Europos taurių mačai, bet visi žino kad žaidžiame, žino ir kurią vietą užimame."

Su čempionais A divizione viskas aišku.  Neaišku dėl kitų prizininkų. Tirolos antroji vieta iš pirmo žvilgsnio atrodo ganėtinai užtikrinta, bet kas garantuos, kad ji nepralaimės dviejų paskutinių mačų? O tai paliktų galimybę į antrą vietą įsirangyti Girtekai.

Paskutiniame ture Tirola žais su Studio Moderna. Kuri, esu įsitikinęs, norės atkaršyti tiroliečiams už savo nesėkmę startuojant. Priešpaskutiniame Tirrolos laukia susitikimas su autsaidere Skuba. Atrodytų – ėmėi ir nušlavei.  Bet ne visai taip. Skuba – ne ta rudens Skuba, pirmąjį ratą pralaimėjusi visus susitikimus. Per penkis pavasario turus autsaideriai surinko 7 taškus.

O pastarą trečiadienį Skuba 4:3 įveikė Swedbanką, gerokai apkarpiusi jo ambicijas patekti į prizininkų trejetą.

Vis tik veikiausia dėl trečiosios vietos susikaus Girteka ir Advokatūra.

Jeigu pastaroji dar galutinai nepalūžo psichologiškai po trijų nesėkmių serijos.

Advokatūra iš pradžių susitiko su dviem lyderiais. Tirolai nusileido 2:5, Studio Modernai – 1:5. Apmaudu, kai praloši konkurentams dėl aukštų vietų, bet rezultatai suprantami.

Bet kai Advokatūrą pastarą savaitgalį 8:1 sutriuškino Danske Bank, tai jau gali būti arba psichologinė problema, arba visiškai ne koks susirinkimas. Nekoks – dėl tos pačios psichologijos.

Anonsas

Priešpaskutiniame ture susitiks: Danske Bank – SEB, Swedbank – LT Advokatūra, Tirola – Skuba ir Studio Moderna – Girteka Logistics.

B divizionas

 Skirtingai nei A divizione, čia niekas neaišku. O po pastarojo turo tapo ir dar neaiškiau. Abu lyderiai - Cognizant ir Inter Cars Lietuva pralaimėjo, o tuo pasinaudojusi atsilikimą iki trijų taškų sumažino trečioje vietoje žengianti BetGames.TV komanda.

Beje, BetGames. TV būtent ir nugalėjo vienus iš lyderių – 4:3 įveikė Inter Cars.

„Jau antradienį žinojome, kad rungtynės mums bus nelengvos dėl kelių kertinių žaidėjų nedalyvavimo,- rašė Inter Cars Lietuva komandos atstovas Aleksandras Boldoševas. - Atėjus rungtynėms, taktikta buvo paprasta: apsiginti ir tada mėginti mušti. Viskas klostėsi puikiai ir mušėme pirmi. Tačiau neužilgo po kelių savo klaidų gynyboje rezultatas tapo jau 3:1, negana to dar praleidome kuriozišką įvartį kėlinio pabaigoje ir rezultatas tapo 4:1.

Antrame kėlinyje neturėdami daug ko prarasti pabandėme priešininkus paspausti ir pavyko sušvelninti rezultatą iki 4:2, o kėliniui besibaigiant dar ir prisivyti - 4:3. Deja, pritrūko ir jėgų (turėjome, kaip visada, tik kelis keitimus) ir laiko.

Dėkojame Betgames už tikrai geras rungtynes.“

Kitas lyderis Cognizant 1:3 nusileido Teltonikai.

Marius Valantiejus (Cognizant): "Visų pirma reikėtų pasveikinti Teltonikos komandą ir pagirti pačią įmonę. Ne vieną sezoną su jais jau susiduriame krepšinio aikštelėje ir tai ką jie turi ten, atsinešė ir į futbolą – didelį darbuotojų ir žaidėjų įsitraukimą, pilną atsarginių suolelį, kurio užtektų ir dar vienai ar dviem komandom, bet jokių pykčių ar demotyvacijos dėl žaidimo laiko.Taip pat visada ir nemažai palaikančių žiūrovų. Puiki organizacija ir pavyzdys kitoms įmonėms. O tai visada atsiliepia ir rezultatams. Manau, jų užimama vieta neatspindi potencialo ir jei žais ir kitąmet Įmonių lygoje, bus tikrai vieni favoritų ir tarp Top-3 komandų.

Kalbant apie pačias rungtynes, manau, kad apie mūsų formą ir problemas nebėra tikslo kartotis. Nors ir pralaimėjome 1:3 ir rungtynės tikrai buvo lygios, iš esmės nebuvome verti pergalės - nebežaidžiame savo žaidimo, varžovai jau žino mūsų silpnąsias ir stipriąsias puses, nustebinti nebepavyksta, nusileidžiame net kova ir noru varžovams, ko labiausiai ir pasigendu. Vis gi keisčiausia, kad tokioje formoje ir po dviejų pralaimėjimų dar vis turime šansus net ir likti pirmi – viskas priklauso tik nuo mūsų pačių. Po pirmo pralaimėjimo nelabai sureagavome, matysime, ar kažkas pasikeis po antro. Kitos rungtynės su Inter Cars bus savotiškas finalas, bet pagal dabartinius rezultatus, komandų formą bei individualų meistriškumą, šansų turime nedaug, tačiau kas čia žino.. Pirmose rungtynėse su fortūnos pagalba atlošėme iš 0:2 ir laimėjome 3:2, tad neturėtume pasiduoti anksčiau laiko, nors varžovai juokauti šįkart nebus nusiteikę ir bandys revanšuotis."

Aurimas Adomaitis (Teltonika): „Iškart norime padėkoti FL Technics komandai, kuri prieš savaitę nugalėjo Cognizant komandą ir patarė mums kokią taktiką rinktis, o tai yra – gynybinė. Žaisti 4 gynėjais ir 2 saugais/puolėjais. Tokia taktika pasiteisino (nors ir ne visada jos laikėmės), nes varžovų lyderiui nesuteikėme erdvės, o patys atrodėme kur kas geriau. Ypač patiko pirmasis kėlinys, kur visi sužaidė drausmingai. Antrajame kėlinyje, kai jau pirmavome 3:0, pasimatė jau šiek tiek tinginysčių, žaidimo ne iki galo, bet gerai, kad tai nesutrukdė pergalei.

Reikia išskirtinai pagirti mūsų „tanką“ Romaną. Jau ne pirmą kartą, kai norime jį keisti, jis dar paprašo kelių minučių aikštėje ir įmuša įvartį. Taip buvo ir šįkart. Vos išgirdęs, kad norime jį keisti, jis įmušė įvartį. Džiaugiamės labai ir dėl naujoko Artūro, kuris pelnė antrąjį įvartį atlikęs nuostabų reidą pro varžovų gynybą ir pasiuntęs kamuolį vartininkui tarp kojų. Tokio žaidėjo, kuris puikiai žaidžia nugara į vartus, palaiko kamuolį, gerai mato aikštę, o kai reikia, gali ir pats prasiveržti individualia technika ir greičiu, mums labai trūko. Tai bus puikus puolimo pastiprinimas!

O po pergalės ir vėl atrodo, kad mums padeda išorinė motyvacija. Kai laimėjome prieš FL Technics, žinojome, kad už pergalę bus dėžė alaus. Šįkart žinojome, kad po rungtynių su Cognizant eisime į pirtį. Kažkaip nesinorėtų pirtyje būti po pralaimėjimo, tai, manau, tai visus motyvavo ir pirtyje galėjome pabūti pergalingos nuotaikos.

Kalbant apie patį žaidimą, tai antrasis ratas mums tikrai klostosi geriau. Tam įtakos turi ir tai, kad jau žinome varžovus, o ir patys jaučiame, kad jau žaidžiame šiek tiek protingiau, o ne kas sau. Viskam reikia laiko, jo, norint įsižaisti, reikėjo ir mums. Tikrai džiaugiamės, kad įveikėme Cognizant ekipą. Kaip jau minėjau, svarbiausias raktas į pergalę buvo jų lyderio neutralizavimas. Gynyba ir vartininkas tai padarė puikiai, o daugiau jau reikėjo realizuoti savo progas. Tiesą pasakius, jų buvo gerokai daugiau nei 3 įvarčiai. Neišnaudojome kokių 3-4 labai gerų šansų, todėl sakyčiau, kad pergalė yra pelnyta ir šįkart mes tikrai buvome stipresni.“

Dar kas labai pažymėtina, kad pagaliau pirmą pergalę iškovojo autsaideriai Genius Sports. Jie 1:0 įveikė Retal Lithuania. Pastarajai komandai tai buvo tikrai šaltas dušas.

Lukas Garelčonka (Retal Lithuania): „Žaidėm su tikrai silpnesniu varžovu, tačiau pralamėjome dėl, sakyčiau, dviejų esminių faktorių. 1. Nesusirinkom dėl tam tikrų priežasčių pilna sudėtimi; 2. Pagrindinis mūsų gynėjas Vasilijus Semenčiukas po SFL varžybų už Ozo tapyrus patyrė traumą, todėl mums vakar galėjo padėti tik viena koja. Deja, bet praradom taškus ten, kur tikrai to nesitikėjom.“

Artūras Bubokas (Genius Sports): „Prieš rungtynes su komanda sutarėme žaidimo taktiką – spausti varžovus vos tik leidus jiems įžaisti kamuolį prie jų vartų.

Rungtynes pradėjome rekordiškai gausiai susirinkę - net 11 žaidėjų, tad palaikyti aukštą žaidimo spartą problemų nebuvo. Persekiojome varžovus, laukdami jų klaidų ir neleidome jiems žaisti.

Pirmame kėlinyje sulaukėme keletos progų, tačiau šlubavo gerų momentų realizacija. Varžovai praktiškai nieko nesukūrė, rungtynių kontrolė buvo mūsų rankose. Pirmas kėlinys baigėsi taikiai – 0:0.

Antrame kėlinyje ir toliau laikėmės priešrungtyninio susitarimo, tad pagaliau pramušėme varžovų gynybą - 1:0! Vėliau turėjome dar keletą 100%-tinių progų, tačiau pritrūko meistriškumo ir šalto proto.

Varžovai stengėsi išlyginti rezultatą, bandė išnaudoti savo aukštus žaidėjus, tačiau sukūrė tik vieną pavojingą situaciją, kai mūsų vartininkas nesugavo kamuolio ir jis nusileido ko ne 70% už vartų linijos. Mūsų sėkmei teisėjas buvo akylas ir leido tęsti žaidimą. Vienas Retal lyderių nesuvaldė emocijų ir iškeikes teisėją, sulaukė raudonos kortelės. Likęs laikas buvo gana chaotiškas, varžovai bandė atakuoti, tačiau nesėkmingai, o mums vėl trūko meistriškumo ir šalto proto, kad ramiai užbaigtume rungtynes.

Kaip bebūtų, pirma ir labai laukta pergalė Genius Sports rankose! Sveikinimai komandai ir sirgaliams.“

Dvi rungtynes prieš tai praleidę Tesonet pagaliau susirinko. Ir gavo porciją pagarbos iš varžovų komandos vadovo Donaldo Barkausko, prie kurio pareiškimo prisidedu ir aš. Be jokios ironijos. Nes suprantu, kad nelengva yra surinkti komandą, kuri prieš tai porą turų jau rinko techninius pralaimėjimus.

D. Barkauskas: „Šiek tiek nerimavome, kad varžovai gali nesusirinkti, bet pagarba už tai, kad šį kartą surinko komandą ir turėjome progą pasigalynėti.

Džiugu, kad mūsų pačių komanda gausiai susirinko ir, apskritai, pastaruoju metu pradėjome gerinti savo žaidimą.

Pirmajame kelinyje mums nelabai sekėsi išnaudoti geras progas, bet krito netikėti įvarčiai. Vienas rikošetas, o kitas kurioziškas, kai Andrejaus perdavimas puolėjui iš savo aikštės pusės nekliudomas įriedėjo į varžovų vartus. Toliau Algirdas muša savo eilinį įvartį turnyre ir po pirmojo kėlinio 3:0.

Antrajame kėlinyje varžovai pasinaudojo chaosu mūsų gynyboje ir sušvelnino skirtumą iki 4:2. Gavome pirmą geltoną kortelę. Gaila nes labai taip tikėjomės Fair Play apdovanojimo...  Rungtynių pabaigoje Aleksandras užtvirtino mūsų pergalę - 5:2. Užtikrinti 3 taškai.

Smagu, kad įgauname formą ir nekantriai laukiame kitų rungtynių.“

Anonsas

Priršpaskutiname ture susitiks: BetGames.TV – Genius Sports, FL Technics – Retal Lithuania, Tesonet – Teltonika, Cognizant – Inter Cars Lietuva.